Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

<<<<<<Yemek Yapmayı Öğretecek var mı?>>>>> (2 Kullanıcı)

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
ya biz erkekler neden yemek yapmayı beceremiyoruz.Yani bilmediğimizden değil mahzeme tariflşer var ama el yatkın değil ya :)Doğuştan mı yetenek var bu hanımlarda.Onlar olmasa aç kalacağız.

en ünlü aşçılar erkek yani bayanlarda özel bir yetenek yada yatkınlık yok. biz bayanlar deneyerek geliştiriyoruz el becerimizi. sizde deneyin olur:a12::a12::a12:

ecrin02

Kayıtlı Kullanıcı
valla çok güzele benziyr ellerine sasğlık bende denycem hasanpaşa köfte:)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
....

....

ben öğretiyim ablacım sana.mesela misafir gelmeden önce misafir yaşlımı genç mi ona bak.et li mi sebzeli yemek sever onlara dikkat et.yaşlıysa yağlı yemek yapma abla.dokunur tansiyonu çıkar.mesela annem özel yemeği var onu yapar.hasanpaşa köfte.çok güzellllllll.köftenin içine patates koy üstüne kaşar.fırına at.süper okluyoooooooor.

İlahi İncinur...
Ne güzel öğüt bunlar...
Misafire göre yemek...
Oh ne rahat...
Annenizin de sizin de elinize sağlık...
Böyle yere misafir olanlara ne mutlu...

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
küm güzel kardeşim.sana çorba tarifi vereyim.hem çok lezzetli hemde değişik.

1 büyük boy havuç
doğranmış maydonoz
margarin
1tablet etsuyu
1çay bardağı tel şehriye

terbiyesi için ;

1 yemek kaşığı yoğurt
1yemek kaşığı un
1 yumurta sarısı

rendelenmiş havucu ,maydonozu margarinle güzelce malzemeler ölünceye kadar kavur.1litre suyu ekleyip kaynamasını bekle.kaynadıktan sonra tel şehriyeyi ekle.kısık ateşte tel şehriye pişene kadar kaynat.içine et suyunu ve tuzu ilave et.
terbiyesi için yoğurt ,yumurta sarısını ve unu mikserle çırp.içine çorbadan 2 yemek kaşığı su ekle.yani terbiye ılık olucak.bak burası çok önemli.kısık ateşte olan çorbanın içne yavaş yavaş dök bir yandanda mutlaka karıştır kaynayıncaya kadar.eğer suyu çok koyu olursa su ilave et.4 dakika biraz kaynadıktan sonra altını kapat canım.

nefis bir çorba tavsiye ederim.ha bu bunu değişik bir şekilde yapıyorum.etsuyu yerine küçük küçük misket köfteleri içine atıyorum.iki şekildede çok güzel oluyor.

terbiyesini yaparken dikkat et yoksa yumurtayı pişirmiş olursun.

afiyet olsun.

bu arada küçük bir tarif daha vereyim.kırmızı lahanayı rendeleyip cacık yap.içine sarımsakda ekle.harika bir görüntü ve tadı oluyor.

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
küm güzel kardeşim.sana çorba tarifi vereyim.hem çok lezzetli hemde değişik.

1 büyük boy havuç
doğranmış maydonoz
margarin
1tablet etsuyu
1çay bardağı tel şehriye

terbiyesi için ;

1 yemek kaşığı yoğurt
1yemek kaşığı un
1 yumurta sarısı

rendelenmiş havucu ,maydonozu margarinle güzelce malzemeler ölünceye kadar kavur.1litre suyu ekleyip kaynamasını bekle.kaynadıktan sonra tel şehriyeyi ekle.kısık ateşte tel şehriye pişene kadar kaynat.içine et suyunu ve tuzu ilave et.
terbiyesi için yoğurt ,yumurta sarısını ve unu mikserle çırp.içine çorbadan 2 yemek kaşığı su ekle.yani terbiye ılık olucak.bak burası çok önemli.kısık ateşte olan çorbanın içne yavaş yavaş dök bir yandanda mutlaka karıştır kaynayıncaya kadar.eğer suyu çok koyu olursa su ilave et.4 dakika biraz kaynadıktan sonra altını kapat canım.

nefis bir çorba tavsiye ederim.ha bu bunu değişik bir şekilde yapıyorum.etsuyu yerine küçük küçük misket köfteleri içine atıyorum.iki şekildede çok güzel oluyor.

terbiyesini yaparken dikkat et yoksa yumurtayı pişirmiş olursun.

afiyet olsun.

bu arada küçük bir tarif daha vereyim.kırmızı lahanayı rendeleyip cacık yap.içine sarımsakda ekle.harika bir görüntü ve tadı oluyor.

teşekkür ederim inşallah dener fotgraflarım :)

lahanayı nasıl cacık yapcam salatalık yerine lahanamı koycam :a03:

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
bir tarif daha vereyim sana canım.

tavuk biftek
ıspanak
soğan
sarımsak
pul biber
domates
salça
pul biber,

kaşar peyniri

derin bir kasede salçayı sulandır.içine sarımsak ,biraz sıvı yağ,pul biber ekle.biftekleri içinde yarım saat beklet.soğanı

ıspanakları küçük küçük doğra.yağda kavur.içine toz biberide ekle.ocaktan al soğuduktan sonra rendelenmiş kaşar peynirini ekle.bifteklerin içine bu harçtan koy ve rulo olarak sar.kürdanla tutturduktan sonra yağlanmış tepsiye diz,önceden ısıtılmış fırında kızarıncaya kadar pişir.afiyet olsun.

;)ah unutuyordum.domates sosu yapıp kızarmasına yakın üstüne dök .

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
bir tarif daha vereyim sana canım.

tavuk biftek
ıspanak
soğan
sarımsak
pul biber
domates
salça
pul biber,

kaşar peyniri

derin bir kasede salçayı sulandır.içine sarımsak ,biraz sıvı yağ,pul biber ekle.biftekleri içinde yarım saat beklet.soğanı

ıspanakları küçük küçük doğra.yağda kavur.içine toz biberide ekle.ocaktan al soğuduktan sonra rendelenmiş kaşar peynirini ekle.bifteklerin içine bu harçtan koy ve rulo olarak sar.kürdanla tutturduktan sonra yağlanmış tepsiye diz,önceden ısıtılmış fırında kızarıncaya kadar pişir.afiyet olsun.

;)ah unutuyordum.domates sosu yapıp kızarmasına yakın üstüne dök .

Valla bu da çok güzele benziyo,inşallah bunu da deneyim ya hep sevdiğim şeyler var malzemede...

Bişi sorcam oncedenn nickin neydi,hep değiştirildi ya karıştıryorum...Aslında sormak istediğim şu ki hasan paşa köfteyi senden mi öğrenmiştim yani mahsunkul muydu adın :a11::a11:

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Valla bu da çok güzele benziyo,inşallah bunu da deneyim ya hep sevdiğim şeyler var malzemede...

Bişi sorcam oncedenn nickin neydi,hep değiştirildi ya karıştıryorum...Aslında sormak istediğim şu ki hasan paşa köfteyi senden mi öğrenmiştim yani mahsunkul muydu adın :a11::a11:
evet canım.mahsun kuldum.şu mahsunluktan çıkayım dedim artık;)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
:) ewet yeni ismin daha güzel hem... ya ben anladım aslında ama emin olmak istedim Tariflerin çok güzel,ikinciye de misafrilere yaptım hasanpaşa köfteyi çok begendiler ...sayende hep saol ...
teşekkür ederim canım.yemeklerim hem pratik hemde çok kolay.bak sana bir pratik hamur işi vereyim.mesela kalan sebze yemekleri,et yemekleri,ve karnıyarık (özellikle)bunları ezip şoka at.daha sonra fırından hazır hamur al.2 hamuru düz bir zeminde yağlayarak aç.içine bu kalan yemeklerden susuz olucak koy.rulo olarak sar.eklenti yeri tepsinin altına gelecek şekilde yerleştir.üstüne yumurta sürüp,fırına at.
içine aklına ne gelirse koyabilirsin.aaaaa açıldım ben.sabah namazından sonra uyumuyorum.yemeklerimi yaptım bile.;)biraz önce fırına gidip hamur aldım.dünden kalan 3tane karnıyarık vardı.hemen onu ezip hamura iç yapıp fırına attım....bu günlük yeter ........:a16:

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim canım.yemeklerim hem pratik hemde çok kolay.bak sana bir pratik hamur işi vereyim.mesela kalan sebze yemekleri,et yemekleri,ve karnıyarık (özellikle)bunları ezip şoka at.daha sonra fırından hazır hamur al.2 hamuru düz bir zeminde yağlayarak aç.içine bu kalan yemeklerden susuz olucak koy.rulo olarak sar.eklenti yeri tepsinin altına gelecek şekilde yerleştir.üstüne yumurta sürüp,fırına at.
içine aklına ne gelirse koyabilirsin.aaaaa açıldım ben.sabah namazından sonra uyumuyorum.yemeklerimi yaptım bile.;)biraz önce fırına gidip hamur aldım.dünden kalan 3tane karnıyarık vardı.hemen onu ezip hamura iç yapıp fırına attım....bu günlük yeter ........:a16:

hehe :) senin açılman bana yaradı ama ,yarın yine gel tamam mı? :)

{suMEYYE}

Kayıtlı Kullanıcı
Yemeklerimizi paylaşalım..)

VERİLEN TARİFLER;

Hasanpaşa köfte
Köfte harcı yapıp ceviz büyüklüğünde parçalar koparıyoruz.içini çukurlaştırıp (fazla değil)yağlanmış tepsiye dizip üstüne tereyağı sürüyoruz.15 dakika fırında hafif kızarıncaya kadar bekletiyoruz.fırından çıkartıp köftelerin içine patates püresi ,pürenin üstünede rendelenmiş kaşar koyup ,salçalı su döküyoruz ve fırına tekrar atıp kaşar eriyince çıkartıyoruz.bu kadar.yanında nohutlu pilav harika oluyor.afiyet olsun.
Mahsun Kul

Bu daa denenmişliğine ispat olaraktan resmi :)

Tariflerin hepsi birbirinden guzele benziyor Cok tesekkurler Allah razi olsun ... Ama en çok bu tarif gozume çarpti kesinlikle denicem:) Tesekkurler tekrar..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt