Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

<<<<<<Yemek Yapmayı Öğretecek var mı?>>>>> (1 Kullanıcı)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
aslında size bir tavsiyede bulunmak istiyorun nacizane.. güzel yemek yapmak yetenek işidir..güzel yemek yapıyorsanız yaparsınız yoksa.. 50 yaşınada gelseniz . .eger yetenek yoksa biraz zor oluyor..

yemek yapmak bu şekilde degilde böyle ançak tarif edine bilirsiniz.. tariflerinizi çogalta bilirsiniz...
ama illa güzel yemek yapmak istiyorsanız .. mutfakta yamaklıktan başlamanız lazım..

yemegin piştigi gibi sizinde bu konuda hervesli olup mutfakta pişmeniz lazım...

dometes dograrken parmaklarınız keseceksiniz... fırını kontrol ederken elinizi yakacaksınız.. yemegi oçakta yakacaksınız.. yani velhasıl teker teker bu aşamları geçmeniz .. lazım... netice itibariyle görerek deney yapmanız gerekiyor... toride ögrenmeli pratige geçirmeli .. .

işin mantıgını kavramakta gerekiyor .. yemek tarifleerinde klasik şu kadar un şu kadar bulgur .. bunun dışında püf noktaları vardır işte onlar hayat kurtarır... siz mutfakta fazla mesai
yapmaya başlayın gerisi gelecektir ..

gazanız mübarek olsun !!!...

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
fırında sütlacın tarıfı
yarım kaseden bıraz fazla pirinci öncelikle suda haşla sonra üzerine bir kilo sütü dök istegıne göre şekerini koy az tatlı veya şekerli kendi damak tadına göre bir pakette vanılya koyabılırsın oda istegıne baglı bir güzel pişir sonra kaselere koy.ama fırına dayanılkı kaselere.fırın tepsısının içine su koy sütlac yanmasın dıye.üzeri kızarınca alırsın fırından.afıyet olsun.aslında fırına koymadanda olur.mesela üzerini nar ve kavrulmuş döğülmüş fındıkla süsleyebılırsın.umarım güzel olur afıyet olsun...

Ben çok cahilim yaa,o yüzden ona göre ayrıntılı olması lazım tarifin :a03:

pirinci haşlıcam sonra süzüp mü sütü eklicem yoksa direk sütü eklicem mi:a39:

pirincin suyunu süzme direk olarak sütü koy

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
aslında size bir tavsiyede bulunmak istiyorun nacizane.. güzel yemek yapmak yetenek işidir..güzel yemek yapıyorsanız yaparsınız yoksa.. 50 yaşınada gelseniz . .eger yetenek yoksa biraz zor oluyor..

yemek yapmak bu şekilde degilde böyle ançak tarif edine bilirsiniz.. tariflerinizi çogalta bilirsiniz...
ama illa güzel yemek yapmak istiyorsanız .. mutfakta yamaklıktan başlamanız lazım..

yemegin piştigi gibi sizinde bu konuda hervesli olup mutfakta pişmeniz lazım...

dometes dograrken parmaklarınız keseceksiniz... fırını kontrol ederken elinizi yakacaksınız.. yemegi oçakta yakacaksınız.. yani velhasıl teker teker bu aşamları geçmeniz .. lazım... netice itibariyle görerek deney yapmanız gerekiyor... toride ögrenmeli pratige geçirmeli .. .

işin mantıgını kavramakta gerekiyor .. yemek tarifleerinde klasik şu kadar un şu kadar bulgur .. bunun dışında püf noktaları vardır işte onlar hayat kurtarır... siz mutfakta fazla mesai
yapmaya başlayın gerisi gelecektir ..

gazanız mübarek olsun !!!...

kesinlikle katılıyorum cok dogru diyorsunuz mutfakta pratıklesmek lazım

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
evet ben yumurta sarısı ekliyorum son aşamada ;)
bir litre süte bir çay bardagı pirinç
tam bir kaşık nişasta vanilya .. böyle benim tarif :)

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
s.a yemek konusunda en iyi öğretim yollarından biri de evliliktir :)
eşine güzel yemek yapma isteği ve evinin hanımı sorumluluğu sana faydalı olucaktır ;)

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
evet ben yumurta sarısı ekliyorum son aşamada ;)
bir litre süte bir çay bardagı pirinç
tam bir kaşık nişasta vanilya .. böyle benim tarif :)

Nereye eklicem yumurtayı,Allahım kendimi çok kötü hisstmeye basladım sordugum sorular garip gelmiodur inşallah...Ama bilmiom napim :a11:

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
.. .

Allah razı olsun çok haklısımız,ben de şu var tarif bilsem,gerisini becerekcek kapasitedeyim övünmek gibi olmasın ama :a39: işte çok tarif bilmiyorum ve geride çok eserim yok bundan sonra gec kaldım ama baslayım artık ...:
a16:

yok geç degil hiç birşey için geç degildir..

deminde söyledigim gibi .. iyi yapanları izlemek önemli ...görmek.. tecrübe etmek .. önemli ... ben yemek yapmayı çok seviyorum .. hiç bir tarifede genelde sadık kalmam. kek. pasta tarifleri ayrı ha onlarında ..temel malzemeleri dışındakileri ya degiştiririm ya başka şeyler eklerim..

tencere yemeklerinde .. tarife sadık kalmam .. göz kararı ;) iyidir..

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
yok geç degil hiç birşey için geç degildir..

deminde söyledigim gibi .. iyi yapanları izlemek önemli ...görmek.. tecrübe etmek .. önemli ... ben yemek yapmayı çok seviyorum .. hiç bir tarifede genelde sadık kalmam. kek. pasta tarifleri ayrı ha onlarında ..temel malzemeleri dışındakileri ya degiştiririm ya başka şeyler eklerim..

tencere yemeklerinde .. tarife sadık kalmam .. göz kararı ;) iyidir..

Maşallahh bana da nasip olsun inş....Peki yumurtayı sütlaç için nereye eklicem...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı

windrose84

Kayıtlı Kullanıcı
gece gece maşallah bu muhabbet böyle.. bi de irmik helvasının tarifini biliyorsanız bi zahmet anlatın..

windrose84

Kayıtlı Kullanıcı
üniversite felan okumadın mı oralarda kesin ögrenirdin ...en azından bi makarna felan ..

windrose84

Kayıtlı Kullanıcı
bari israf etme yenebilcek bi şeylr ortaya çıksın biraz..:))

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt