Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

üniversiteye hazirlaniyorum ama türbanimdan vazgecemem (1 Kullanıcı)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba kardeşim ilk önce sana allah yardımcın olsun diye baslamak istiyorum .Ama sunuda bilelim bu milletini ve devletini seviyorsan ve hak yolunda güzel işler yapmak istiyorsan bilki basınıda acacaksın bu allahın istemedigi bir şey olmaz
hadi ya devletini seviyorsan başını açıcaksın.başka......

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
çok hassas bir konu gördüğüm kadarıylada yine her zamanki gibi kimse düşüncelere saygılı değil lütfen birbirimizin düşüncelerine saygılı olalım herkes bizim gibi düşünmeyebilir öyle bir zorunluluk yok....

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
çok hassas bir konu gördüğüm kadarıylada yine her zamanki gibi kimse düşüncelere saygılı değil lütfen birbirimizin düşüncelerine saygılı olalım herkes bizim gibi düşünmeyebilir öyle bir zorunluluk yok....
pardon kardeşim.devletin için başını açıcaksın diye fetva vericek kardeşimiz.biz saygılı olucaz öyle mi?senin benim onun bunun düşüncesi önemli değil.bu Allah'ın emriyse kişisel yorum yapılmaz.

nickyok

Kayıtlı Kullanıcı
devletin için başını acmıcaksın tabiki kendi geleceğin için fetva vermiyoruz ki burda herkez düşüncelerini söylüyor

esgeded

Kayıtlı Kullanıcı
ben de üniversite okuyorum,bir müslümanım.başörtüsü kullanmıyorum ancak bir görüşümü burada paylaşmak istiyorum:
BENCE BİR ÖĞRETİM KURUMUNDA,BİR KARIŞLIK MİNİ ETEK,DARACIK PANTOLONLAR,GÖBEĞİ AÇIK BLUZLAR GİYİLEBİLİYOR,UÇUK KAÇIK SAÇ MODELLERİ PROBLEM ÇIKARMIYORSA,BAŞÖRTÜSÜ,SİYASİ EMEL OLARAK ÖNPLANA ÇIKARTILMADIĞI SÜRECE,İNSANLAR TARAFINDAN YADIRGANMAMALI VE YASAK OLMAMALI.

nickyok

Kayıtlı Kullanıcı
evet konu acık olmak veya kapalı olmak deilki üniversite için basaortüden vazgecmek bence vazgecmiosun ben peruk kullanmayı düşnüyorum yinede

islamoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Buraya yazdıklarımdan dolayı çok rahatsız oldum sebebi ise yazdıklarımın yanlış anlaşılması veya sizleri yanlış bir karar almaya itmek açısından vereceğiniz kararı kötü yönde etkilemek olabilir,ahirette Yüce Rabbim benden hesabını sorar diye çok korktum,şu varki siz hanım kardeşlerimizin baş örtüsünden biz erkek kardeşleriniz,abileriniz,babalarınız sorumludur ve hatta bu saydıklarım yoksa komşularınız ve devlet başkanınız sorumludur,kardeşim sana başını açtırmak isteyenlerin bir oyunu bu onlar dinden habersiz yada islam dinini yıkmak isteyen sapıklıkta ve delaletteki dinlerin uşakları versen yinede verbileceğin en iyi mücadeleyi yılma Allah seninde bizimde yardımcımız olsun...

_YUSUF_

Yönetici
1400 yıl önce sadece kadınlar değil erkeklere cahildi peki bu cahillikten dünyanın enşerefli insanları konumuna nasıl geldi bu insanlar nasıl dirildiler üzerindeki bu cahillik örtüsü nasıl kalktı peygamberle vahiyle değilmi o zaman bizde peygamber ve vahyi evlerimize işlerimize derneğimize cebimize komşumuza cocuklarııza götürebileceğimiz heryere götüreceğiz ve Allah'u tealada bizleri diriltecek cahillikten çıkartacak ve takrar dünyanın şerefli insanları arasına sokacaktır.Yoksa bizler çok daha biryerlerimizi açmaya teşebbüste bulunuruz
Haydiii dirilmeyeeee
Kur'anı,peygamberi
Cocularımızı,eşlerimizi,komşuarımızı
Dahada önemlisi kendimizi diriltmeye
Vesselam

nickyok

Kayıtlı Kullanıcı
islamoğlu cok güsel yazmışın inan cok etkilendim yasdıklarından

alimiribrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Hayirli gunler arkadash!
Bence Siz bu adaletsizliye karshi mubariz bir kishi olarak, universiteye hazirlamanizi yukseltmeli ve universitede okurken inshallah bu haksizligin dogru olmadigini isbat eden bir kishilersen olursunuz.

Peygamberimiz s.a.v. demishken "Beshikden Son mekana (Axirete) dek OKUMAK"

mine_cik

Kayıtlı Kullanıcı
canım bende aynı durumdayım ancak duydumkı kadıkoyde ozel bır unıversıte de bu problem yokmus ama onunda denkligı yokmus yanı dıploması turkıyede gecmiyomus ama bı yerlere gelmek bı yerlerde bırılerıne yardım ıcın bu sart sesımızı ancak bu sekılde duyurabılırız baska turlu sansımız yok ama ıstersen dıyanete baglı kuran kurslarında ıhtısas bolumu var 1 yıl okuyup hoca oluyorsun arastır ımam hatıp mezunlarına bır avantaj seyhlı tuba kız kuran kursu

özelim

Kayıtlı Kullanıcı
Yaşadığım için biliyorum ama okumak gerçekten çok güzel zorluklarınma rağmen eğer sizin gibi insanlar evlerinde hiç bir şey yapmazsa önemli yerlere gelmezse kim geçer oralara kim tutar sizin bizim gibilerin ellerini öyle olacak ki ibrahim as gibi ateştede olsak inş ateş bizi yakmayacak niyetini halis tutmaya çalış canım

..Muamma..

Kayıtlı Kullanıcı
Bazen küçük bir hareket, asırlarca sonra doğacak bir inanışı hazırlar.. Ve bir kanaat, bir isyan, bir iman asırları sarsacak bir hareketin başlangıcı olabilir..
Selahaddin Şimşek

Rabbimin emri bellidir.. Buna amenna dıyoruz oncelıkle..
Onların yapmak ıstedıklerı onumuze tonlarca engel koymak ve bızlerı ılerleme yolunda mağlup etmek.. Bilgiden uzak tutmak.. Bilmek yalnız unıversıte ıle mı olur..? Insan kendını yetıstıremez mı..? Tabii ki yetiştirebılır ogrenebılır.. Istedıkten sonra Rabbim bi kapı acar.. Ama su devırde belli bı yere gelebılmek, bıseylerı degıstırebılmek ıcın bellı sartlar var.. Tahsıl durumu her zaman on gorulen sart.. İstedıklerı ılerleyemeyıp yerımızde saymamız.. Bızım de yonetımde soz sahıbı olmamız hos olmaz mı..? Bazı zorlukları asmak ıcın buyuk sorumluluklar goze almamız gerekıyor maalesef.. Ve bırılerının bu sorumlulugu alması gerekıyor.. Arkadasımızın belırttıgı teklıfler de gayet guzel.. Degerlendırılbılır.. Ama her alanda bızlere ıhtıyac var..

Her insan seçtiği yolda yürür; kendi sonuna veya sonsuzluğuna doğru..
Sedat Turan

Rabbim hakkımızda hayırlı olan yolu göstersın ve hayra ulastırsın bızlerı.. Vesselâm : )

fb_47_1907

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili kardeşim

sevgili kardeşim

selamun aleykum kardeşlerim....ben 17 yaşimda yim üniversite sinavlarina hazirlaniyorum çok çetin bir dönemde olacağim ancak üniversitede başimi açmak istemiyorum......bir yildir hem ailemle hemde okuldaki hocalarimla direndim başörtüm için.tamam ilim çok güel birşey çok da istiyorum,ilk ayeti kerimemiz bile "oku" denmiştir...ben bu kadar direndikten sonra dünyada kalacak bir nimet olarak başörtümden caymak istemiyorum ama emek de harciyorum aciktan mi okusam diyorum kapisinda acacak olsam ne anlami var benim kapali olmamain yapanlar vardir saygi duyarim belki bende mecburen yapacvagim ancak kelimelerimin tutarsizligindanda görüldüğü gibi kararsizim tek bildiğim rabbimin rizasi olmayan birşey yapmak istemediğim.....selam ve sevgilerimle allahima emanet olunuz.....
ben kardeşim için az ve öz konuşmak istiyorum DİREN allah bir kapıyı kapatırsa bin kapı açar bunu aklından çıkartma allaha emanet ol...:a05:

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
imkanınız varsa yurt dışında lisans ya da yüksek lisans vb. eğitimlernizi tamamlamanızı öneririm. örneğin british council ın çeşitli bursları ya da çeşitli vakıflar da var bu bursları sağlayabilecek eğer ilgilenirseniz nette duyuruları var...

imported_özlem_

Kayıtlı Kullanıcı
ilk önce ALLAH yardımcımız olsun demek istiyorum çünkü bende aynı durumdayım çok çok zor bir imtihan..

çok düşündüm ...

çok sorguladım kendimi....

bir diploma bana ne kazandıracak ne KAYBETTİRECEK ...

kazandırdığı şeyler mi benim için daha önemli kaybettirdiği şeyler mi diye düşündüm

ve kararımı verdim ben yapamam bir diploma için başımı açamam okumayı çok istiyorum ama en kötü ihtimal dışardan okumak olur en azından sadece sınavlarda peruk ya da saçını göstermeyen herhangi bi şey takarım diye düşünüyorum ....

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Hanımefendi aşağıdaki linkte bulunan kısa sohbeti dinlemenizi tavsiye ederim. İnşaallahü teala kalbinize kuvvet gelir. Allahü teala kendi rızasından ayırmasın.

Linki tıkladıktan sonra sağ üst köşedeki arama butonuna peruk yazmanız yeterli.

Dua eder dua beklerim.

Huzur Pınarı Arşiv Hizmeti

İslamiyet nakil dinidir, selim olan akla uygundur.

mervenur16

Kayıtlı Kullanıcı
Allah yardımcımız olsun.Ben de aynı durumdayım.

hancıoğulları

Kayıtlı Kullanıcı
meraba rumeysacım ben Emine bende şuanda üniversitede okuyorum 4. sınıfım Allah izin verirse bu yıl bitecek okul.bende kapalıyım.ama sana bişey söyleyeyim mi?ben üniversiteye gittikten sonra herşeyin ehemmiyetini daha iyi anladım niçin var olduğumuzu,kulluk vazifesinin ne olduğunu,Rıza-yı ilahiye ulaşmanın yollarının neler olduğunu.....çünkü orda harika insanlarla tanıştım.yani söylemek istediğim bizde o harika insanlardan biri olabiliriz...bize orda ihtiyacı olan kardeşlerimiz olabilir.unutma Efendimi (sav) "bir hayra sebep olan onu yapan kadar sevap alır" buyurmuş.ama tüm bunlar birazcık fedakarlık istiyor.Rabim yar ve yardımcın olsun.hayırlı günler.....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt