Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

üniversiteye hazirlaniyorum ama türbanimdan vazgecemem (3 Kullanıcı)

rumeysa mesona

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşlerim....ben 17 yaşimda yim üniversite sinavlarina hazirlaniyorum çok çetin bir dönemde olacağim ancak üniversitede başimi açmak istemiyorum......bir yildir hem ailemle hemde okuldaki hocalarimla direndim başörtüm için.tamam ilim çok güel birşey çok da istiyorum,ilk ayeti kerimemiz bile "oku" denmiştir...ben bu kadar direndikten sonra dünyada kalacak bir nimet olarak başörtümden caymak istemiyorum ama emek de harciyorum aciktan mi okusam diyorum kapisinda acacak olsam ne anlami var benim kapali olmamain yapanlar vardir saygi duyarim belki bende mecburen yapacvagim ancak kelimelerimin tutarsizligindanda görüldüğü gibi kararsizim tek bildiğim rabbimin rizasi olmayan birşey yapmak istemediğim.....selam ve sevgilerimle allahima emanet olunuz.....

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Acıktan da okusanız sınavlarda acacaksınız.Hem okul bitince kapalı nasıl çalışacaksınız inşallah o zman da emek verdim çalışayım diyenlerden olmazsınız...Allah yardımcınız olsun,hiç bi emek boşa gitmez,hakkınızda en hayırlısı olsun ama bence girmeyin o günha yuvasına yada türbanınızı cıkarmdan okumaya çalışın mümkünse.Türbanlı bile okumak o günah yuvasından zor korur insanı çünkü okullar artık çok kötü durumda.Allah yardımcınız olsun tekrar...

rumeysa mesona

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm değerli kardeşim...
sizi bu davranışınıdan dolayı tebrik ediyorum ve ALLAHCC tan sizin gibi kardeşlerimizin sayısını arttırmasını ALLAHCCtan diliyorum...
fakat konunda türban yerine başörtüsü kullansaydın daha doğru olurdu...
çünkü türbanı genelde laikçiler kullanıyor...
selam ve dua ile...

UYARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM ....ALLAH RAZI OLSUN ALLAHIM HEPİMİZE DOĞRU KARARLAR VERDİRSİN AMİN.....

rumeysa mesona

Kayıtlı Kullanıcı
Acıktan da okusanız sınavlarda acacaksınız.Hem okul bitince kapalı nasıl çalışacaksınız inşallah o zman da emek verdim çalışayım diyenlerden olmazsınız...Allah yardımcınız olsun,hiç bi emek boşa gitmez,hakkınızda en hayırlısı olsun ama bence girmeyin o günha yuvasına yada türbanınızı cıkarmdan okumaya çalışın mümkünse.Türbanlı bile okumak o günah yuvasından zor korur insanı çünkü okullar artık çok kötü durumda.Allah yardımcınız olsun tekrar...

HAKLISINIZ ASLINDA İŞTE BÖYLE BİR KARARSIZLIK SÖZ KONUSU ALLAH HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN SELAMETLE

gamze0387

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim.bende 2 yıl yuksekokul okudum okulum bitti kapandım.şimdi okulda işim oldugu zaman kara kara düşünüyorum nasıl girmeden halletsem diye.açıktan okursan sadece sınavlara gireceksin,sınavlarda da peruk taksan dinen nasıl bilemiyorum ama bilen kardeşlerimiz vardır.4 sene ya da 2 sene az zaman degil,okul geçerli bir sebep de degil.Allah yardımcın olsun kardeşim.Ahiretini düşünerek hayırlı bir karara varırsın inşaAllah Allah c.c ın izniyle.

hakaNet

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm..Allah yardımcın olsun kardeş...öncelikle öss sınavında..bende aynı bu sene öss ye hazırlanıyorum..baş açma olayı çok kötü bişey..Allah'tan kız değilim diyorum..Rabbim hayırlısı neyse onu eylesin...Allah'a emanet ol

rumeysa mesona

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim.bende 2 yıl yuksekokul okudum okulum bitti kapandım.şimdi okulda işim oldugu zaman kara kara düşünüyorum nasıl girmeden halletsem diye.açıktan okursan sadece sınavlara gireceksin,sınavlarda da peruk taksan dinen nasıl bilemiyorum ama bilen kardeşlerimiz vardır.4 sene ya da 2 sene az zaman degil,okul geçerli bir sebep de degil.Allah yardımcın olsun kardeşim.Ahiretini düşünerek hayırlı bir karara varırsın inşaAllah Allah c.c ın izniyle.

ALLAH RAZI OLSUN DEDİĞİN GİBİ KARDEŞİM OKUL GEÇERLİ BİR NEDEN DEĞİL 4 YADA 2 SENEDE AZ ZAMAN DEĞİL......SELAMETLE RABBİM YAR VE YARDIMCIN OLSUN....

rumeysa mesona

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm..Allah yardımcın olsun kardeş...öncelikle öss sınavında..bende aynı bu sene öss ye hazırlanıyorum..baş açma olayı çok kötü bişey..Allah'tan kız değilim diyorum..Rabbim hayırlısı neyse onu eylesin...Allah'a emanet ol

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM RABBİM YARDIMCIN OLSUN ÖSS SINAVINDA HEPİMİZİN OLSUN DEDİĞİN GİBİ BU ZORUNLULUK ÇOK KÖTÜ ALLAHA EMANET OL SELAMETLE...

ahiret-yolcusu

Kayıtlı Kullanıcı
S.a ya cidden cok kötü bir durum müslüman bir ülkede yasiyoruz ve okula giderken basörtüsü sorunu oluyor basörtüyü reddenleri alllah islah etsin ben avusturyada yasiyorum ve burda ortaokula giderken basörtüsü takabiliyorduk düsünün bir hristiyan ülkesinde basörtüsü takiyorduk bunu ben okula giderken ögretmenlerimle ve siniftaki arkadaslarimla cok tartistim onlar diyorlardi bana neden türkiyede kendi ülkenizde yasak basörtüsü diyolardi???? Ve ben bu soru karsisinda cok zor bir durumda kaliyordum cidden cok zor bir durum rümeysa kardesimi tebrik ediyorum kardesim benim allah yardimin olsun selametle

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam rumeysacım
malesef çok zor bir karar senin için, ben de senin olduğun durumdaydım bir aralar, öss ye girene kadar bir umut dedim, belki bu saçma yasak kalkar da bizim gibi kardeşlerimiz de bu durumdan kurtulur ama malesef beklediğimiz ve istediğimiz gibi olmadı ve bu saçmalık hala devam ediyor..
girdim öss ye çok şükür çok da güzel bir puan aldım ama şu anda ben bir açoköğretim öğrencisiyim..
çevremden gördüğüm tepkilere rağmen başımı açıp da devam etmedim, tıkadım kulaklarımı yoluma bildiğim, inandığım gibi devam ediyorum..
napalım kardeşim bizi böyle üzenler çekicek cezalarını inşaallah
sınavlarına gelince, peruk takabilirisn şimdilik tek çözüm yolu bu kardeşim
yine de tercih senin, hakkında hayırlısı olsun inşaallah
selametle... :a16:

rumeysa mesona

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun hepimizin yardimcisi olsun. Ne kadar kötü bir durum başka inancin yaşandiği ortamda kendi inancini yaşiyorsun ancak ülkendeki işkence için tek kelime dahi edemiyorsun rabbbim yardimcimiz olsun......

rumeysa mesona

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun ayşe kardeşim bizler birbirmize mum olup birbirimizi tutuşturdukça çoğalacak güçlenecegiz rabbim yardimcimiz olsun......

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun ayşe kardeşim bizler birbirmize mum olup birbirimizi tutuşturdukça çoğalacak güçlenecegiz rabbim yardimcimiz olsun......

inşaallah kardeşim, islam dini sadece bazı kişilerin kimliklerinde yazdığıyla kalıyor bu ülkede..
dini islam olan bir ülkede islamın yaşanamaması bizi her ne kadar üzsede ben inanıyorum bir gün bu saçmalığın sonu gelecektir inşaallah
aslında yazıcak, söyleyecek o kadar çok şey var ki..
söylesek de kimseye derdimizi anlatamıyoruz ki
Rabbim yardımcımız olsun inşaallah, selametle.. :a16:

rumeysa mesona

Kayıtlı Kullanıcı
İnşALLAH kardeşim dediğin günlerde gelecektir birgün elbet.Elbet yapanlar yaptıklarına pişman olacaktır şimdi yapmamız gereken sınavlarımızı başarıyla vermek sınandığımızı unutmamaktır bizlere güç veren de siz kardeşlerimizin varlığı ve beraberliğidir sevgi ve selametle.........

ali aktaş

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili kardeşim rümeysa sabrın sonu selamettir,84 doğumlu bir kızım imam hatip lisesini bitirdi,87 doğumlu küçük kızım normal ingilizce ağırlıklı bir liseyi bitirdi, büyük kızım malum insanlık ayıbı olan yasak yüzünden devem etmedi şimdi bir torun seviyoruz.küçük kız eskişehir ingilizce öğr.3 e geçti tabi başını okula girerken açıyor birlikte yanacağımızıda biliyorum.çevreye bakıyorum baş örtüsüne karşı insanların çocukları okuyor bir yerlere geliyor ve düşmanlıklarını daha kuvvetli bir şekilde devam ettiriyorlar.bende artık yeter dedim küçük kızı devam ettiriyoruz.ben bir hastane yöneticisiyim yeni bir bayan diyaliz doktorumuz başladı doktorumuz başörtüsünü andırır hafif sağlıklada ilgili bone takmış diyaliz hastası olan öğretmen emeklisi kardeşimiz nedemiş biliyormusun; ben başörtü altında beyni güneş görmemiş bir doktordan tedavi almak istemiyorum demiş.çaresiz doktorumuz başını açmak zorunda kaldı.allah ıslah etsin demiyorum hidayet etsin diyorum biliyorsunuz cenabı hak ıslah ederse farklı olabilir.allah benide kızımıda bu yüzden yakacak biliyorum ama yeter artık baş örtüsüne düşman olmayacak insanları yetiştirecek öğretmenlerin sayısıda çoğalsın bu güzelim ülkede artık.ciğerim yanık ne yapayım sizin nezdinizde biraz rahatlamak istedim.aman sevgili kardeşim beni teşvik ediyor manada anlama doğru yolu bulmuş ve bulacak bir müslime olduğunu biliyorum.allah yar ve yardımcımız olsun.ayrıca tüm islam aleminin ramazanı şerifi mübarek olsun.

Kaan Erdem

Yönetici
konuya açan sayın kardeşimiz yazdıklarınız ile tamamen gaflet içersindesiniz sizi ne tebrik edeceğim nede ALLAH celle celalühu razı olsun diyeceğimsizlerden ricamız ALLAH celle celalhü için istediğimiz şudur ki ayetler hakkında kafamıza göre yorum çıkarmayalım,yada ehli olmayan şahısların ağzından dinlediklerimiz ile amel etmeyelim araştıralım bu açıklama ''oku'' için getirdiğiniz yorumla alakalı.

ve yine ALLAH celle celalühu rızasından bahsetmişsiniz dediğimiz gibi bunun idrakinde olmamanız bu durum içersinde olmanızdaki halin acı durumunu göstermektedir.

aileniz ve etrafınız yada hocalarınız sizin günahınızı,farzınızdaki boş vermişliği sırtlanıpta bu vebal benimdir diye önünüze geçmeyecek bununda farkındasınız değil mi?

size,bize,ailemize,etrafımıza,cümlemize ALLAH celle celalühu merhamet eylesin.islah eylesin hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun.aşağıda bir kaç haikat ilede konuya iştirakımızı sonlandıralım inşaALLAH.

aşağıdaki yazılmış hakikat ailenize,çevrenize tesir etmez mi?

Hepiniz, bir sürünün çobanı gibisiniz. Çoban sürüsünü koruduğu gibi, siz de evinizde ve emriniz altında olanları Cehennemden korumalısınız! Onlara Müslümanlığı öğretmezseniz, mesul olursunuz.)

[Müslim]

(Bir Müslümanın evladı ibadet edince, kazandığı sevap kadar, babasına da verilir. Bir kimse, çocuğuna dinini öğretmeyip, günah olan şeyler öğretirse, bu çocuk ne kadar günah işlerse, babasına da o kadar günah yazılır)

[S. Ebediyye]

aşağıdaki yazılmış hakikat kalbinize tesir etmez mi?

Kur'an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:

(Mümin kadınlara söyle: [Yabancı erkeklere bakmaktan] sakınsınlar, ırzlarını korusunlar, [el, yüz gibi] görünen kısmı hariç, ziynetlerini [Saç ve gerdan gibi ziynet takılan yerleri] göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar [saç, kulak ve gerdanlarını] örtsünler!)

[Nur 31]

(sayın kardeşimiz bunları sizi kırmak yada üzmek için yazmıyoruz.hakikat nedir bildiğimiz kadar doğru olan ile izah'da mücadele ediyoruz.hakkınızı helal ediniz ve hayırlı haberlerinizide bu arada bu konu için mevlamın izni ile bekliyoruz.selametle kalınız.)

zeyneb_ül-kübra

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim ayynen senin konumundaydım ilk zaman ailem okumamı istiyordu tabi bende istiyordum sonra felsefe bölümünü kazandım okudum yapamadım aileme geleceğim dedim ailem yine hazırlan dediler ben hayır başörtümü çıkarmam dedim devamlı dua ediyordum buradaki kardeşlerde sağolsunlar duasını eksik etmedile hafızlığa başladım ailem izin vermedi illa üniversite ...devamlı dua ettim kapalı okuyabileceğim üniv olsun Rabbim senin razı olduğun işlere yönlendir beni hep bunu dedim ve elhamdülillah şuan kapalı bir şekilde yurtdışında eğitimime devam edeceğim hamdolsun ama nasıl oldu bilmiyorum ailem yurtdışınada karşıydılar yani herşey istemekten geçiyor iste kardeşim dualarım seninle.....

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH CC yardımcınız olsun inşallah ya birtaraftan kız çocukları okusunlar diye birsürü girişimde bulunan insanlar öte yandan kız çocuklarının geleceyiyle oynuyorlar bi orta yol bulamadılar RABBİM CC ıslah etsin inşallah sizlerinde yardımcısı olsun inşallah anim amin amin

tenahek

Yasaklı Kullanıcı
Kardeşim şapka tak,Sistemde bir zorlama ve bu zorlamaya boyun egmek istemiyorsan bir şeyleri degiştirerek yada ufak nüanslar yaparak bütün sürüyü vurabilirsin.

Şimdi bu yüzyılda her tarafı örten şapkalar var.Saçını iyice topla ve o şapkayla gir.Burda o nişyetle yaptıgın için hiç bir sorun teşkil etmez amaç zaten kapanmak degil mi...!

Unutma okumak en büyük ibadetlerden biridir.Sakın ona takılma-hep şapka tak iç huzurunu sagla hemde okuyarak ibadetini et-Yarinki müslüman ve dünya çocuklarına yararın dokunsun...!

Nasıl bir müslüman Türbanıyla giremiyorsa -Hiristiyanla hç kolyesiyle girmesin...!

Bu arada okuduguna çok sevindim-Okuyan insan gibi GÜZELİ yoktur.

Helal olsun Müslüman çocukları okuyun-okuyun ki gelişin iyi yerlere gelin-Yoksul-fukara-gariban yarinin çocuklarına yardım edin.
bir doktor-inşaat mühendisi-bankacı-ögretmen
ne fark eder
okuyun okuyun okuyun.

''Hz muhammed'e ilk sölenen''

Oku................................................!

Osmanlı dünyaya islamı yayma şerefine nasip oldu-bizansı alma şerefine nail oldu.

Türk ordusu kurtuluş savaşıyla dünyaya bir ders verdi yoklukla
bunların hepsi gelişerek oldu
eger o topu bulamasaydık-gemileri karadan yürütecek bir dahiye nasip olmasaydık-o kahraman başkomutana ve türk askerlerine olmasaydı.
biz şerefe nail olurmuyduk.Yapılarımızla-tıpbımızla-bilimimizle o zamanlar dünyanın süper gücü idik hemde dalga dalga islamı yayıyorduk..
hoşgörünün ülkesi türklerin mekanı idi......osmanlı idi-Türkiye idi

işte tekrar edeyim

Hz muhammede sölenen kelam

Oku..........................
HAYDİ MUHAMMED YOLUNA -İLERLEMEYE-GELİŞMEYE..
BULUNDUGUNUZ DURUMU OLDUGUNUZ YERE GÖMÜN-YILMAK YOK-ÇÖZÜM BULUN....!

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
başrötüsü yasak mı kaldı ?- Allah Allah başrötüsünü serbest yapacağız diyorlardı. Serbest olmak şöyle dursun başörtüsünden siyasi simge yapıp çıkmaza getirdiler ...
ve böyle devam etsinler ve edecekler çünkü NASIL İSENİZ BÖYLE İDARE EDİLİRSİNİZ...
bunlar ABDnin köleliğini yapıp miliyonu aşkın masum Müslümanların katliamına yardımcı oldular ve utanmadan amerikanlı askerlerine dua ettiklerini dünyaya duyurdular ..."Müslümanın kanını döken imandan çıkar" "vesile olan da yapan gibidir "( bunlar NASIL taş kalbinize tesir etmez ?! )
başörtüsünü serbest bırakmak isteyen iki saatte bunu yapar...

bir gemi battığı zaman içindekileriyle birlikte batar ..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt