Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Türbanlı kızı kürsüden indiren komutanı kutluyorum! (1 Kullanıcı)

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
s.a.
Bu arada yorumlarıyla katkıda bulunan siz değerli kardeşlerime teşekkür ederim
Allah (c.c.) razı olsun.

AYNALI23

Kayıtlı Kullanıcı
Bir genç kızın gözyaşları

Adı Tevhide Kütük. 15 yaşında. İmam hatip öğrencisi. Adana, Kozanlı. Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinci olmuş. Öğretmeni, eğitimi en iyi o anlatmış.
İlçenin eşrafı eksiksiz törende. Kaymakamdan garnizon komutanına kadar, yok yok. Heyecanla ödülünü almak için kürsüye çıktığında öfke dolu bir ses: 'İndirin onu'. Bu devletin sesi olamaz.

Kendini devlet sanan birilerinin sesi. Sahibi önemli değil. Komutan ya da kaymakam. Kamusal alan saçmalığının geldiği son nokta işte bu. Tevhide'nin tek suçu başındaki örtü. Derdest edilmesinin tek sebebi... Belli ki bu muameleyi sadece Tevhide değil kimse beklemiyor. Salonda büyük bir şok. Genç kız çaresiz.

Yaşadıkları karşısında hıçkırıklara boğulmuş. Boynu bükük, gözü yaşlı fotoğrafları birkaç gündür gazete sayfalarında. Bütün masumluğu yüzüne yansımış. Bu görüntü yıllar yılı unutulmayacak. Hafızalara kazındı çünkü. Baktıkça insanın içini acıtıyor. 'İndirin onu' komutu da Tevhide'nin gözyaşları da hep hatırlanacak.

Mizah dergisi Leman olayı kapağına taşımış. Karikatür çok manidar: Başı kapalı bir genç kız büyük bir postalın darbesiyle yere serilmiş. Üzerinde 'Bir genç kızın gözyaşları' yazıyor. Mizah değil bu, karamizah. Güldürmüyor, insanın içini sızlatıyor. Neylersin Türkiye'nin bir yüzü de bu.

Tevhide henüz hayatının baharında. Okuldan başka dünyası yok. Ne siyasi simge bilir, ne politik mücadele. Başını örtmesi sadece inancı gereği. Ne şov ne gösteri peşinde. Ne de ideolojik duruşu olabilir. Masum bir inanç, o kadar. Bir imam hatip öğrencisi. 15 yaşındaki bir genç kızın örtüsüne bundan öte anlam yüklemek akla ziyan.

Devlet 15 yaşındaki kızın örtüsünden bu kadar korkar mı? Devletin böyle öfkesi olur mu? Bir genç kıza böyle davranacak kaç devlet var dünyada? Sırf başı örtülü diye 15 yaşındaki kızı ağlatan devlet görüntüsü yakıştı mı Türkiye'ye? Maalesef resmi törenler veya özel günler dolayısıyla düzenlenen resepsiyonları fırsat bilerek sırf başörtülü eş yüzünden çıngar çıkarmayı hedefleyen kesimler var.

Son dönemde Tevhide'nin dramı kadar ağır olmasa da kimi tatsızlıklar hiç eksik olmuyor. Her törende bir iki tatsız olay yaşanıyor. Başları örtülü belediye başkanı veya milletvekilinin eşi gelmeye görsün... Tören bir anda kâbusa dönüyor. Protesto, boykot... Sanki bunun için özel çaba harcayanlar var.

Üzücü olan, bu fotoğraf karesine asker girmeye başladı. Eskiden başörtüsü yasağı deyince akla YÖK ve CHP gelirdi. Yasağın katı savunucusu ve uygulayıcısı siyasette CHP, üniversitelerde rektörler ve başlarındaki YÖK'tü. Son dönemde münferit bazı olaylar üzerine askerî kesim başörtüsü karşıtı bir görüntüye büründü. Paşaların karşılama sırasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşine dönük kaçış manevraları, resmi törenlerde başörtülüler gerekçe gösterilerek yaşanan tatsız hadiseler...

Askeri, başörtü karşıtlığında YÖK ve CHP'nin önüne geçirdi. Başörtüsü toplumun hassas olduğu bir konu. Ağırlıklı kesim bu konuyu siyasi çerçevede değil inanç kapsamında görüyor. Askerin bu fotoğrafta yer alması Türkiye için iyi değil. Asker, başörtüsü gibi hassas konularda gündeme gelmemeli. Başörtüsüne karşı sert ve tavırlı duruşunun yıpratıcı etkisini bir daha düşünmelerinde yarar var.

15 yaşındaki bir genç kıza bu ağır şoku yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Nedeni başörtüsü veya başka birşey olsun, fark etmez. Özellikle kendini devletin yerine koyanların çok daha dikkatli davranması gerekir.

zaman gazetinden alınmıştır mustafa ünal

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
ortu.jpg

Adana'nın Kozan ilçesinde 24 Kasım törenlerinde başörtülü öğrencinin kürsüden indirilmesi her kesimden tepki gördü. TBMM İnsan Hakları Komisyonu, Tevhide'nin kürsüden indirilmesini inceleyecek.
Adana'nın Kozan ilçesinde düzenlenen yarışmada birinci olan ve 24 Kasım Öğretmenler Günü töreninde ödülünü alamadan kürsüden indirilen imam hatip lisesi öğrencisi Tevhide Kütük'ün başına gelenler TBMM İnsan Hakları Komisyonu tarafından incelenecek.

Adana'nın Kozan ilçesinde Öğretmenler Günü sebebiyle düzenlenen programda yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilmiş, birinci olan İHL öğrencisi Tevhide Kütük başörtülü olarak kürsüye çıkınca ödülünü alamadan indirilmişti. Olay şöyle gerçekleşmişti: Dereceye giren öğrenciler arasında başörtülü İHL öğrencisi Tevhide Kütük'ü gören Garnizon Komutanı Binbaşı Hüseyin Çopur, rahatsız olduğunu belli etmeye başladı. Komutanın hemen yanında yer alan Kaymakam Aydın Tetikoğlu da Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat'a dönerek bu durumu el işareti ile müdüre sordu. Müdür, başörtülü öğrencinin çıkacağıyla ilgili bilgisi olmadığını yine işaretle kaymakama anlattı. Bu sırada komutan durumla ilgili rahatsızlığını sözlü olarak dile getirdi. Kaymakamın öğrencinin orada neden yer aldığını Milli Eğitim Müdürü'ne sorması üzerine duruma müdahale eden Binbaşı Çopur, "Kaymakam emir veriyor, yerine getirsenize." diye bağırdı. Bunun üzerine Milli Eğitim Müdürü, öğrencinin aşağı indirilmesini istedi. Öğrenci de sunucunun sözleri ile kürsüden aşağıya indi. Osman Balcı, Adana
Zaman
28 Kasım 2007, Çarşamba
sa kardeşim.haberlerde izledim ağladım ve şimdi bu yazılanları okuyunca kendimi çok kötü hissttim.ağlama tevhide ağlama.seni üzenleri rabbimde üzücek.bu insanlık dışı.sen başını dik tut güzel kardeşim.senin canını yakanları rabbimde yakıcak.

su misali

Kayıtlı Kullanıcı
er geç cezalarını çekecekler ya bu dünyada ya ahirette...

masumkız

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum arkadaslar bu olaya ben de cok sınırlendım vede uzuldum ben de zamanında bu sorunlarla karsılastım halada karsılasıyorum zman zaman bu ınsanları anlmak mumkun degıl ozellıkle bı ımam hatıp ogrencısı olunca nedense öcü gıbı bakılıyo sırf ortulu dınıne baglı dıye bende ımam hatıp lısesı mevzunuyum vede bununla gurur duyuyorum bıze bu sekılde davrananlar utansın rabbım mahser gunu onları layıgıyla cezalandırsın cunku bu konuda asırı derecede ben de yaralıyım arkadaslar ama buda bızım bı ımtıhanımız rabbım butun ımtıhanlarımızı layıgıyla yerıne getırmeyı cennete gırmeyı nasıp eylesın son olarak da bıze boyle davranalarla mahserde hesap gunu hesaplasacagız bu yuzden sabredelım arkadaslar allaha emanet olun ben bursadanım bursadan arkadaslar varsa msn adresımden konusabılırz bilsemki_571@ allaha emanet olun:H

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
Tevhide'ye birincilik getiren yazısı

tevhidepn8.jpg

24 Kasım'da ödülünü almak için çıktığı kürsüden, başörtülü olduğu için kaymakam ve garnizon komutanı tarafından indirilen Tevhide Kütük'e birincilik getiren yazısı:

“Dünyanın her yerinde öğretmenler, toplumun en fedakâr ve saygı değer insanlarıdır” diyen Başöğretmen'in duyduğu saygı kadar saygı duyuyorum sana. Onun verdiği değer kadar değerlisin...

Öğretmen… ne demektir öğretmen? Öğretmen, toplumu cehaletten kurtarmaya çalışan bir savaşçı. Alilere, Fatmalara, Yasinlere bilgi dağıtan, onlara sevgiyle yaklaşan, onları saran sıcak bir kucak. Ya da ufukları aydınlatan bir kandil…

Ben, seni böyle tarif ediyorum öğretmenim. Yalnız bu kadar mı? Hayır. Sen bir ufku aydınlatmak uğruna mum gibi erimeye razı olan. Sen, taze ruhları işleyip, onlara şekil veren. Ve sen ki; tarumar olmuş bir bahçenin son ümidi… Bir heykeltraşın mermere verdiği şekil misali bilginle şekillendir beni. Sadece beni mi? Hayır, ben nasıl muhtaçsam sana bir öksüz, bir yetimde öyle muhtaç.

ÖĞRETMENİM SEN BİR ANNESİN

Sen “ah, bir öğretmenim olsa, beni bilgisiyle sulasa, beni ısıtsa” diyen sokak çocuğunun hayalisin. Onun masum gözlerinde canlandırdığı annesin. Ya da baba… Bunca çiçekler susuzken sana, bilgi yağmurunu sal onlara. Yağmurunda can bulsunlar, güneşinde sevgi. Uzatmalısın ellerini.

Yetişmeli elin taa Doğulara, Batılara, Kuzeylere ve Güneylere. Hatta dünyanın dört bir yanına. Fakat ülkeler değil, gönüller fethetmelisin. “Dünyanın her yerinde öğretmenler, toplumun en fedakâr ve saygı değer insanlarıdır.” diyen Başöğretmen'in duyduğu saygı kadar saygı duyuyorum sana. Onun verdiği değer kadar değerlisin. Gözlerine baktığımda görmeliyim; okyanusların derinliklerini, dünyayı, gezegenleri. Ellerini uzattığında anlamalıyım; tarihimi, geçmişimi, atalarımızın bizler için yaptıklarını. Ve dudaklarında dökülen her söz belleğime yerleşmeli.

BİR GÜN GÖREVİN KALMALI YADİGAR

Birgün gelmeli. Öyle birgün gelmeli ki, görevin yadigâr kalmalı bana. Verdiğin emeği, sevgiyi, bilgiyi ben de sunmalıyım Mehmetlere, Sevdalara. En güzide bilgiler vererek yetiştirmeliyim onları. Bana “öğretmenim” diyen küçük kalpleri hazırlamalıyım geleceğe…

İşte bu duygularla nesillere ulaşmalı. Öğretmenlik, Sadece 24 Kasımlarda değil, Şubatlarda, Nisanlarda da hatırlanmalı öğretmenin değeri. Toprağın altında gömülü kalmamalı, asırlarca. Bilgi için GÖNÜLLER KAZANMALI BİR ÖĞRETMEN, GÖNLÜNÜ ADAMALI BİR ÖĞRENCİ…

Tevhide Kütük / Kozan İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencisi

YENİŞAFAK

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
Aleykümselam...

Msn adresi vermek yasaktır. üye kurallarında belirtilmiştir.

Msn veya farklı bir iletişim adreslerinin kısa süreli de olsa forum içersinde yazıldığını ve daha sonra düzenlenerek gizlendiğinide malesef görüyoruz. Sistem loglarından bunların takibi yapılmaktadır. Her duyurumuzda altını çizerek, kalınlaştırarak, renkli ve yazı boyutunu büyüterek belirtiyoruz ve sizden tekrar rica ediyoruz:
HER NE NİYET İLE OLURSA OLSUN, BİRBİRİNİZE MSN YA DA BAŞKA BİR İLETİŞİM ADRESLERİNİZİ YAZMAYINIZ.

Detay için: http://forum.islamiyet.gen.tr/yonetim-duyurulari/48706-genel-yonetim-duyurusu-6-bolum.html

s.a. kardeş sanırım sizde yöneticisiniz. Yöneticilerin listesini nasıl görebilirim.

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
Türkiye'de okuyamadı Viyana'da 1. oldu

Türkiye'de okuyamadı Viyana'da 1. oldu

viyanavc9.gif

Başörtüsü mağduru İmam Hatip Lisesi mezunu Esra Ayçiçek Sağlam, Viyana Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni birincilikle bitirdi.

Erzincan İmam Hatip Lisesi mezunu, Esra Ayçiçek (Sağlam) Viyana Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni master derecesi ile bitirdi ve törenle diplomasını aldı. Sağlam, 1999 yılında Erzincan İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu.

Aynı yıl girdiği üniversite sınavında Özel Beykent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'ne yerleşen Sağlam, üniversiteden başörtüsü sorunu sebebiyle ikinci yıl ayrılmak zorunda kaldı. Türkiye'de okuyamayan Ayçiçek, Viyana Üniversitesi'ne gitti.

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Viyana'da alan Esra, Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni master derecesi ile bitirerek, törenle diplomasını aldı. Master tezi konusu, “Bosna Savaşı Örneğinde, Avrupa Ortak Dış Politika ve Güvenlik Politikası /1992-1995” olan Esra Ayçiçek, Avrupa'nın bu ortak politikayı Bosna savaşında ne kadar etkili bir şekilde kullanıp kullanamadığını araştırdı. Bu örnekten yola çıkarak teoriler ışığında bu poltikanın karakteristiği ve gelecek vaadedip vadetmediği sorularına cevap aradı.

Kızımla gurur duyuyorum

Kızının Türkiye'de gittiği üniversiteden başörtüsü yasağı yüzünden ayrılmak zorunda kaldığını açıklayan baba Nazır Ayçiçek, kızının Viyana'da göstermiş olduğu başarısından gurur duyduğunu söyledi. Ayçiçek, “Kızımın okuma arzusu önünde hiçbir şey engel olamadı. Viyana'ya gitti ve başardı” dedi.

Cihan Haber Ajansı

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
Ey Peygamber
"Abandan kesip eşlerine dağıttığın başörtüsü için"
İlk defa böyle bir bilgiye rastladım.

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm.....

-Amaçlarını ve hadlerini aşan kişilere neyin nasıl olması gerek bilmeyen kişilere nasıl olurda eğitimci sınıfına koyarız, Ben bu kişilere eğitimci derken benim yüzüm kızarmayacakmı ben utanmayacakmıyım, eziklik hissetmeyecekmiyim, ben bu kişinin beni eğitmesini nasıl isteye bilirim. Kendinde karanlık kalan egoları tatmin edemeyen kişiye nasıl eğitimcimsin diye bilirim? Mevlana "Gel ne olursan ol yine gel ister mecusi ister putperes ne olursan ol yine gel"demiş ben bu hoşgörü eğitiminden nasıl vazgeçerim... Neyin ne olduğunu hala öğrenemedik mi? Başörtüsü örtülmüş denildiği gibi orası kamusal alanmıdır? Benim özgürlüğüm insanları bu kadar rahatsız etmemelidir. Huzuru kaçmış niyeti basma kalım olmuş plak gibi aynı şarkıyı çalan kişilere nasıl eğitimimi tamamlamak için kendimi teslim edebilirim... Kimse kusura bakmasın bu şartlar altında öğretmenlik KUTSAL bir meslek olamaz...

Bana sorarsanız başörtülü kızlara en büyük sıkıntıyı, başörtüsüne karşı olmadığı halde, hatta ailesi örtülü olduğu halde, başörtülü kızlara kıyafetlerinden dolayı iş vermeyen kurum sahipleri ve yöneticileri yaşattı.

BU SÖZLERİN ARDINDAN BAŞKA YORUMA NE GEREK VARKİ .... ALLAH RAZI OLSUN

RANAA

Kayıtlı Kullanıcı
Böyle bir rezillikde ancak benim ülkemde olur zaten.
Ne diyelim.Hemn denecek çok şey var hemde hiçbir şey yok.Tek yardımcımız ALLAH.

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
Erdoğan'dan küçük Tevhide'ye söz

Erdoğan'dan küçük Tevhide'ye söz

tevhide.jpg

zlmexs8.jpg
Başbakan Erdoğan, başörtülü olduğu için Kozan Kaymakamı ve Garnizon Komutanı tarafından kürsüden indirilen Tevhide Kütük ve ailesini arayarak üzüntülerini iletti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, başörtülü olduğu için Kozan Kaymakamı ve Garnizon Komutanı tarafından ödül töreninde kürsüden indirilen İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencisi Tevhide Kütük'ü telefonla arayarak üzüntülerini ilettiler. Başbakan Erdoğan, "üzülmeyin" diyerek teselli ettiği Tevhide ve ailesine "Bu haksızlıklar birgün mutlaka bitecek" dedi.

ERDOĞAN AİLE İLE 10 DAKİKA GÖRÜŞTÜ

Tevhide Kütük'ün babası Arif ve annesi Gülsiye Kütük'ün verdiği bilgilere göre Başbakan Erdoğan, önceki akşam telefonla kendilerini arayarak, yaklaşık 10 dakika görüştü. Tevhide Kütük'ün başörtülü olduğu için kürsüden indirildiğini basından öğrenen Başbakan Erdoğan, baba Arif Kütük, anne Gülsiye Kütür ve Tevhide Kütük ile ayrı ayrı görüştü.

İNCELEME TALİMATI

Başbakan Erdoğan, Kütük ailesine üzüntülerini ilettikten sonra Tevhide Kütük'ü başörtülü olduğu gerekçesiyle kürsüden indirilen yetkililer hakkında inceleme talimatı verdiğini söyledi. Başbakan Erdoğan, "Sakın üzülmeyin. Ben gerekli talimatları verdim. Gerekenler yapılacak" dedi.

ÜZÜLMEYİN

Baba Arif Kütük'e başörtüsü yasağının kendisini çok üzdüğünü söyleyen Başbakan Erdoğan, "Kızımız Tevhide'nin maruz kaldığı haksızlık hepimizi çok üzdü. Ama bu haksızlık mutlaka bitecek. Böyle haksızlıklar maalesef hala devam ediyor. Bu sorun sadece sizin sorunumuz değil, hepimizin sorunu" dedi.

TEVHİDE VE ABLASINI OKUTACAĞIZ

Başbakan Erdoğan, baba Arif Kütük'e olayın Tevhide'yi çok etkilediğine dikkat çekerek, "Kızımız sakın üzülmesin. Hem onu hem ablasını okutacağız. Ablası da bu yönde mağdur olmuş. Böyle olaylar okul yaşamına engel olmasın. Derslerine çalışmaya devam etsin" dedi. Başbakan Erdoğan, anne Gülsiye Kütük ile görüşmesinde de Tevhide'nin kürsüden indirildiği salonda onun da bulunduğuna dikkat çekerek, olaydan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Erdoğan, anneye de "Kızlarınızla ilgilenmek istiyoruz. Ailece üniversite hayatlarında da yardımcı olmak ve onlarla görüşmek isteriz" dedi.

O makaleye ödül yağıyor

Kürsüden ödülünü alamadan indirilen Tevhide Kütük'e hem tebrik telefonları hem de 'makalene ödülünü biz verelim' teklifleri yağıyor. y'ın ödül alan makalenin tamamını yayınlamasından sonra birçok sivil toplum kuruluşu Tevhide Kütük'ün babası Arif Kütük'ü arayarak "Tevhide'nin yazdığı makaleye biz ödül verelim" teklifinde bulundu. Kütük ailesi 5 gündür gelen telefonlara yetişmeye çalışıyor. Milletvekili, belediye başkanları ile sivil toplum kuruluşunun kendilerini aradığını aktaran Kütük, "Türkiye'nin dört bir yanından dernekler, sendikalar Tevhide'ye verilmeyen ödülü kendilerinin vereceğini söylüyor” dedi.

Baba önce inanmadı sonra ceketini ilikledi

Baba Arif Kütük, Başbakan'ın telefonla kendilerini aradığına ilk önce inanamadığını söyledi. Erdoğan'ın sesini bir süre sonra tanıdığını asöyleyen Arif Kütük heyecandan hemen ayağa kalktığını ve düğmelerini iliklediğini anlattı. Gülsiye Kütük ise Başbakan Erdoğan'a "Bu olay bizi çok üzdü. Ama aynı zamanda sizinle de görüşme olanağı bulmamıza vesile oldu. Bu anlamda da güzel oldu" dediğini anlattı. Gülsiye Kütük'ün bu sözlerine Başbakan Erdoğan da "Her şeyde bir hayır vardır. Ben sizlere hizmet için burada varım" karşılığını verdi.

Üzülme ben de sıkıntılar yaşadım

Baba Arif Kütük, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kızı, eşi ve kendisiyle görüştükten sonra telefonu eşi Emine Erdoğan'a verdiğini anlattı. Baba Kütük'ün verdiği bilgiye göre Emine Erdoğan Tevhide Kütük'e şunları söyledi: “Fazla üzülme, çok çalış. Türkiye'de böyle olaylar, böyle haksızlıklar maalesef oluyor. Bak ben de başörtülü olduğum için sıkıntılar yaşadım. Ödüle layık görülen kompozisyonunu okudum Çok güzel bir kompozisyon yazmışsın. Tebrik ederim. Aynı şekilde başarılar bekliyorum senden. Çalışmalarını ara vermeden, azimle sürdürürsen engelleri bir bir aşarsın."

Başbakan arayınca moralim düzeldi

Tevhide Kütük, kendisini arayan Emine Erdoğan'a teşekkür ederek "Olaydan dolayı çok üzüldüm. Ancak Sayın Başbakan ve sizler bizi aradıktan sonra bu üzüntüm geçti. Çok mutlu oldum. Çok teşekkür ederim duyarlılığınız için" dedi.

Yenişafak

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
onlarında(din düşmanlarının) makamlarındam indirilecekleri gün yakındır inşallah...
sesleri çıkıyo çünkü türkiyedeki müslümanlar üzerine oynadıkları oyunları boşa çıkmaya başladı bu serdenişler onların son hamleleri olsun inşallah türkiye uyanışta artık umudumuz var artık EŞİ BAŞ ÖRTÜLÜ bir cumhurbaşkanımızvar....

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
"Tevhide'nin yazdığı makaleye biz ödül verelim" teklifinde bulundu. Kütük ailesi 5 gündür gelen telefonlara yetişmeye çalışıyor. Milletvekili, belediye başkanları ile sivil toplum kuruluşunun kendilerini aradığını aktaran Kütük, "Türkiye'nin dört bir yanından dernekler, sendikalar Tevhide'ye verilmeyen ödülü kendilerinin vereceğini söylüyor” dedi.

Selamünaleyküm...

-Gözyaşlarıyla okuduğum ve kendimi malesef tutamadığım bir yazı idi bu yazıyı paylaştığınız için teşekkürler kardeşim, ALLAH c.c. razı olsun teşekkür ederim Rabbim başımızdan büyüklerimizi eksik eylemesin bu görüşteki liderler başımızda olsun ve azimle okuma şevki versin inşALLAH selam ve dualarımla kalınız...

Bu arada kompozisyonu okuma imkanımızda olsaydı güzel olurdu...yinede teşekkürler selamünaleyküm.....

a.s. kardeş

ilgili kompozisyon aşağıdadır

tevhidepn8.jpg

24 Kasım'da ödülünü almak için çıktığı kürsüden, başörtülü olduğu için kaymakam ve garnizon komutanı tarafından indirilen Tevhide Kütük'e birincilik getiren yazısı:

“Dünyanın her yerinde öğretmenler, toplumun en fedakâr ve saygı değer insanlarıdır” diyen Başöğretmen'in duyduğu saygı kadar saygı duyuyorum sana. Onun verdiği değer kadar değerlisin...

Öğretmen… ne demektir öğretmen? Öğretmen, toplumu cehaletten kurtarmaya çalışan bir savaşçı. Alilere, Fatmalara, Yasinlere bilgi dağıtan, onlara sevgiyle yaklaşan, onları saran sıcak bir kucak. Ya da ufukları aydınlatan bir kandil…

Ben, seni böyle tarif ediyorum öğretmenim. Yalnız bu kadar mı? Hayır. Sen bir ufku aydınlatmak uğruna mum gibi erimeye razı olan. Sen, taze ruhları işleyip, onlara şekil veren. Ve sen ki; tarumar olmuş bir bahçenin son ümidi… Bir heykeltraşın mermere verdiği şekil misali bilginle şekillendir beni. Sadece beni mi? Hayır, ben nasıl muhtaçsam sana bir öksüz, bir yetimde öyle muhtaç.

ÖĞRETMENİM SEN BİR ANNESİN

Sen “ah, bir öğretmenim olsa, beni bilgisiyle sulasa, beni ısıtsa” diyen sokak çocuğunun hayalisin. Onun masum gözlerinde canlandırdığı annesin. Ya da baba… Bunca çiçekler susuzken sana, bilgi yağmurunu sal onlara. Yağmurunda can bulsunlar, güneşinde sevgi. Uzatmalısın ellerini.

Yetişmeli elin taa Doğulara, Batılara, Kuzeylere ve Güneylere. Hatta dünyanın dört bir yanına. Fakat ülkeler değil, gönüller fethetmelisin. “Dünyanın her yerinde öğretmenler, toplumun en fedakâr ve saygı değer insanlarıdır.” diyen Başöğretmen'in duyduğu saygı kadar saygı duyuyorum sana. Onun verdiği değer kadar değerlisin. Gözlerine baktığımda görmeliyim; okyanusların derinliklerini, dünyayı, gezegenleri. Ellerini uzattığında anlamalıyım; tarihimi, geçmişimi, atalarımızın bizler için yaptıklarını. Ve dudaklarında dökülen her söz belleğime yerleşmeli.

BİR GÜN GÖREVİN KALMALI YADİGAR

Birgün gelmeli. Öyle birgün gelmeli ki, görevin yadigâr kalmalı bana. Verdiğin emeği, sevgiyi, bilgiyi ben de sunmalıyım Mehmetlere, Sevdalara. En güzide bilgiler vererek yetiştirmeliyim onları. Bana “öğretmenim” diyen küçük kalpleri hazırlamalıyım geleceğe…

İşte bu duygularla nesillere ulaşmalı. Öğretmenlik, Sadece 24 Kasımlarda değil, Şubatlarda, Nisanlarda da hatırlanmalı öğretmenin değeri. Toprağın altında gömülü kalmamalı, asırlarca. Bilgi için GÖNÜLLER KAZANMALI BİR ÖĞRETMEN, GÖNLÜNÜ ADAMALI BİR ÖĞRENCİ…

Tevhide Kütük / Kozan İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencisi

YENİŞAFAK

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
onlarında(din düşmanlarının) makamlarındam indirilecekleri gün yakındır inşallah...
sesleri çıkıyo çünkü türkiyedeki müslümanlar üzerine oynadıkları oyunları boşa çıkmaya başladı bu serdenişler onların son hamleleri olsun inşallah türkiye uyanışta artık umudumuz var artık EŞİ BAŞ ÖRTÜLÜ bir cumhurbaşkanımızvar....

inşallah uyanıştayızdır kardeş çünkü buna çok ihtiyacımız var a.r.o.

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
-Paylaşımın için teşekkür ederim doğrusu hiç şaşmadım bizden beklenilen hoşgörü davranışı ve eğitilmiş kaymakam komutan davranışı kusura bakmayın ama okuyup kaymakam olmasını bilmiş fakat bir başöğretmenin sözüyle başlanan satırları ele alana saygı duyulmadığı gibi bu güzide satırlarada saygı duyulmamış malesef... işin özü kaymakam olmakla iş bitmemiş Söz biter mi hiç söz biterse anlamlarda biter...

"Nice insanlar gördüm üzerinde elbisesi yok, Nice elbiseler gördüm içinde insan yok..."Hz. Mevlana

Kaftana değil kaftağı kadar uzak insanlığa bakmak lazım......

Rica ederim kardeş ne demek.
Ayrıca yorumunuza yürekten katılıyorum
A.r.o.

EL_ENSARİ

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm (sivetok )kardeşim)yüreğine sağlık bu konuda bilgilendirdiğiniz için sonsoz teşekkürlerimi sunuyorum.Allah razı olsun.

beşeri sistem işte kardeşim herkes istediği gibi yönetiyor bu ülkeyi.ey bu ülkenin laiklik ve demokrasiyle yönettiniği düşünen beyinler. hiç demokrasiyi ve laikliği adından başka bir şey gördünüzmü .hani laiklik, din ve devlet sisteminin ayrı yaşandığının bir felsefesiydi.hani demokrasi ifade ve yaşam özgürlüğüydü,hani siz mustafa kemal atatürk'ün izindeydiniz.ilk meclis kuruluşunu hiç hatırlamıyormusunuz.meclesisteki insanların çoğu sakallı ve cübbeli insanlar değilmiydi.hanımları ve anaları baş örtülü değilmiydi atatürkün annasi ve bacısı dahi baş örtülü değilmiydi.şimdi bunlara karşı çıkarak hangi laikliğiği hangi demokrasiyi insanlara yaşatıyosunuz.eğer atatürk yaşasaydı hiç birinizi şuan o kultukta bırakmazdı ve görevden bırakmazdı.ben bunu biliyorum.VESSELAM.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt