Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Toki konutları haç dolu (1 Kullanıcı)

seda_seda_

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleykum Kardesim Bu Konuda Bizleri Bilgilendirdiğiniz Için Cok Tesekkur Ederiz

fidanras

Kayıtlı Kullanıcı
Toki evlerinde Haç mı varmış?

Ya arkadaşlar neyi tartıştığınızın farkında mısınız?
Bi araştırmak lazım bakalım o dizayn neyin nesi?
Yani mimari açıdan ,statik konstrüksiyon acisindan bunun amaci neymiş bakmak lazim.
Belkide yaşanan problemin çözümü açısından en uygun mimarinin bu oldugunun kanaatine varıldığı için yapıldı.

Hem Haç olsa ne olur olmasa ne olur?
Ben kendimin ne oldugunu biliyorum.

Evin damına haç yaparak beni hristiyan yapacağını sanıyorlarsa ben o ahmağın aklına şaşarım.

Herkes kendinin ne oldugunu biliyor.Aşırı tepkinin lüzumu yok ,biraz sakin olun.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
haçlılar tabi bu hoşgörülü kucaklar görünce gelipte sömürmezler mi?
insanlar artık bi sakınca göremiyo...bende Tarihini bilmeyen, umursamayan soysuz ahmağın aklına şaşarım..Haçlı bayrak da dalgalansa ne olur demi? NE OLUR? torunlarınız ABli gibi olsa ne olur ,anne kim baba kim bilmese ne olur..
eşcinsellik de modadır ABde unutmayın, burası AB olsa ne mi olur?! Türk kalmaz, Müslüman kalmaz..

çan "din din" diye çınlasa nolur, haçlı mimarlar pilanlamış, hade biz ABde hillali apartımanlar bina etmeyi isetdik diyelim. şuanki teknoloji elverir ne istesen onu yapabilirsin...yaptırırlar mı sizce ..lokantaların kapılarında "Türklere ve köpeklere giriş yasaktır" diye uyarı asan ABli "medeni" "dostlarımız"?!
Türklerin kendi okullarını bile açmaya izin vermiyorlar, evlerini yakıyorlar...
Türkiyede ise topraklar bunlara satılıyor...Vakıflar yasası onlara her imkanı verdi..hala ne mi olur diyorsunuz? yabancı parya olursun öz yurdunda..

HİLALE SADIK KARDEŞLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN..

fidanras

Kayıtlı Kullanıcı
Naime hanım,
Yazilarinizi takip ediyorum ve haz alarak da okuyorum.
Ama şu evhamlı haliniz biraz itici.

Can sıkıcı.

Demek istedim ki "Bu konstrüksiyon acaba neyin nesi bi bakmak lazim..Belki matematigin ,mimarinin elverdiği nihai dizayn budur?"

Hey Allahım :)
"Haç varmış damda" taktığınız şeye bakın.
Ben şunu anlamıyorum, o halde klavyeden "+" karakterini çıkarılmalı.Bunun daha önceden farkına varılmış olmalıdır.

Ne bileyim. "t" harfi değildir o haçtır, tokinin "t" si anlamında değildir 'i zorla anlamak istenmesini şaşkınlıkla karşılıyorum.

Sorun yaptığınız şeye bakın Allah aşkına Naime hanım.

Allah aşkına yahu...
Hoşgörü değil elbette kastettiğim.
Bunu bilinçli haç yapan kişinin gerçekten niyeti haç yapmaksa "ahmaktır. " deyip geçin.Ne denecek başka?

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm kardeşim.

konuyu araştırmakta fayda ne amaçlı yapılmış.kasıt mı? sadece mimari açıdan çağrışım mı?

fakat bu açıklamınızı okurken helal olsun,ağzına sağlık kardeşim demektende kendimi alamadım.yanlış anlaşılmasın cevabı vermek zorunda olduğunuz diğer kardeşimiZin sorusuna,muhatabınız açısından değil.

hakikat ile dile getirmenizi takdir ettim.(haddim değildir.)

selam ve dua ile kalın.ALLAH cc emanet olun kardeşim.selametle kalın inşaALLAH.

نعىمة;656681' Alıntı:
haçlılar tabi bu hoşgörülü kucaklar görünce gelipte sömürmezler mi?
insanlar artık bi sakınca göremiyo...bende Tarihini bilmeyen, umursamayan soysuz ahmağın aklına şaşarım..Haçlı bayrak da dalgalansa ne olur demi? NE OLUR? torunlarınız ABli gibi olsa ne olur ,anne kim baba kim bilmese ne olur..
eşcinsellik de modadır ABde unutmayın, burası AB olsa ne mi olur?! Türk kalmaz, Müslüman kalmaz..

çan "din din" diye çınlasa nolur, haçlı mimarlar pilanlamış, hade biz ABde hillali apartımanlar bina etmeyi isetdik diyelim. şuanki teknoloji elverir ne istesen onu yapabilirsin...yaptırırlar mı sizce ..lokantaların kapılarında "Türklere ve köpeklere giriş yasaktır" diye uyarı asan ABli "medeni" "dostlarımız"?!
Türklerin kendi okullarını bile açmaya izin vermiyorlar, evlerini yakıyorlar...
Türkiyede ise topraklar bunlara satılıyor...Vakıflar yasası onlara her imkanı verdi..hala ne mi olur diyorsunuz? yabancı parya olursun öz yurdunda..

HİLALE SADIK KARDEŞLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN..

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Naime hanım,
Yazilarinizi takip ediyorum ve haz alarak da okuyorum.
Ama şu evhamlı haliniz biraz itici.

Can sıkıcı.

Demek istedim ki "Bu konstrüksiyon acaba neyin nesi bi bakmak lazim..Belki matematigin ,mimarinin elverdiği nihai dizayn budur?"

Hey Allahım :)
"Haç varmış damda" taktığınız şeye bakın.
Ben şunu anlamıyorum, o halde klavyeden "+" karakterini çıkarılmalı.Bunun daha önceden farkına varılmış olmalıdır.

Ne bileyim. "t" harfi değildir o haçtır, tokinin "t" si anlamında değildir 'i zorla anlamak istenmesini şaşkınlıkla karşılıyorum.

Sorun yaptığınız şeye bakın Allah aşkına Naime hanım.

Allah aşkına yahu...
Hoşgörü değil elbette kastettiğim.
Bunu bilinçli haç yapan kişinin gerçekten niyeti haç yapmaksa "ahmaktır. " deyip geçin.Ne denecek başka?

aha...haçın matematiği (!) ahahaha..ölürüm şimdi gülmekten, sorumlu siz olucaksınız...canıma kıymayın:K
ordaki haçın şekliyse matematikteki gibi değul, tam kilisedeki haçın aynısıdır ...ama nolur nolmaz belki yutanlar ,"hikmet" bulanlar çıkabilir demi??:!
.....................................................................................
ahmak o haçı yapan değil, onu yapan şerir adam işini biliyor, asıl başı boş ahmaklar bunlara karşı çıkmayıp bu işi onlara yaptıranlardır
Dünya -ahret açısından müflisler....bunun hesabını nasıl verecekler..
Bu cenenet vatanı kime kaptrıyorlar ha?!

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim.

konuyu araştırmakta fayda ne amaçlı yapılmış.kasıt mı? sadece mimari açıdan çağrışım mı?

fakat bu açıklamınızı okurken helal olsun,ağzına sağlık kardeşim demektende kendimi alamadım.yanlış anlaşılmasın cevabı vermek zorunda olduğunuz diğer kardeşimiZin sorusuna,muhatabınız açısından değil.

hakikat ile dile getirmenizi takdir ettim.(haddim değildir.)

selam ve dua ile aklın.ALLAH cc emanet olun kardeşim.selametle kalın inşaALLAH.

aleyküm selam , sizden de Allah razı olsun
araştıranlar olmuş işte yazıyor orda 1ci sayfada ..şirket ABye aittir ,12 katın neyi sembolize ettiği de belli, ve tabiii hiç bir mimari özlellik sözkonusu değil...duman çıktı artık ateşin olduğu yerde duman da çıkarmış...
Allah Müslüman Türkiyeye zeval vermesin ! Allah gönüllerdeki Hz. Muhammed (sav) aşkına zeval vermesin! kanımın son damlasına kadar bu uğruda canım fedadır..İslam "ılımlı" olmayacak Peygamberimizden geldiği gibi kalacak...

bütün duygularımız burada ifade ediliyor daha güzel ifade etmek mümkün değildir :

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilâl!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celâl?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helâl...
Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklâl!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddım var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
“Medeniyet!” dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.
Doğacaktır sana va’dettiği günler Hakk’ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri “toprak!” diyerek geçme, tanı:
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, İlâhî, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli-
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder-varsa-taşım,
Her cerihamdan, ilâhî, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-ı mücerret gibi yerden naşım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklâl

Mehmet Akif ERSOY

bir türlü asimileye, dinsizleşmeye razı olmayan "uslanmaz" HÜR Müslüman Türkleriz

fidanras

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;656694' Alıntı:
aha...haçın matematiği (!) ahahaha..ölürüm şimdi gülmekten, sorumlu siz olucaksınız...canıma kıymayın : K Espri anlayışınızı beğendim ve kahkaha atarak destekliyorum :)

Aikido bilirim.ve bu savas sanatında sadece çıplak elle (alet olmadan) öldürücü tekniklerle öldürmenin/ölmenin 100'den fazla çeşidi vardır.Haber veriyim... :evet

ordaki haçın şekliyse matematikteki gibi değul, tam kilisedeki haçın aynısıdır ...ama nolur nolmaz belki yutanlar ,"hikmet" bulanlar çıkabilir demi??:!
.....................................................................................
ahmak o haçı yapan değil, onu yapan şerir adam işini biliyor, asıl başı boş ahmaklar bunlara karşı çıkmayıp bu işi onlara yaptıranlardır
Dünya -ahret açısından müflisler....bunun hesabını nasıl verecekler..
Bu cenenet vatanı kime kaptrıyorlar ha?!

Bu kadar evham çok fazla.Yani oraya haç yapan neyi kazanacak ki?

Bir misyonerlik faaliyetinin sonucu mu bu haç oraya yerleştiriliyor?
Damın üstünde haç....
Göz önünde olsa denir ki ;hristiyanlık propagandasi...

Kim sokakta gezerken damların üstünü görebiliyor?

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı

Damın üstünde haç....

ben evhamcı değilim, hayal kuranlardan değilim, gerçekçiyim..
bayrağın dalgalanması ne anlama gelir? ordaki haç "damga vuruldu" anlamındadır...ne yani ABDliler AYa niye bayraklarını dikmişler kim görücek orda? : burası benimdir anlamıda..baksana bizim topraklarımızı de kendi "semboleriyle" donatıyorlar..
Senin BOP hakkında bi fikrin var mı? işte BOPun gerçekleşmesidir.
BOPun koçbaşlığı demektir bu. ortalık "ayak takımı diyarına" döndü..:K
Sözkonusu projeye göre Anadolunun 18 ili neolucağı hakkında bilgin var mı?
Büyük makamlar artık belgeleri de imzaladılar..haritalar da yayımlandı
google gir oku..

mustafa11

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.mobilyaonarim.com

Damın üstünde haç....

s a kardeşim hala anlayamadın değilmi on iki haçın altında yaşamaya zorlandığını bu gün orada yarın burada bir bakmışsınki bayrağında haç olmuş ama yok önemli değil diyorsanız sorun yok sancağın altında yaşamakmı güzel haçın altındamı işte adamlar insanların anlama kabiliyetlerinin azlığından istifade edip işe giriştiler bayrak nerde dalgalanır yerdemi yoksa tabiki gönderde değilmi işte uyanalım biraz bu resmen kasıtlı ve pilanlı yapılan başlangıçlardır ama bazılarımız uyumakta hala ısrar eder dursunlar selametle..................

bir kulum

Kayıtlı Kullanıcı
elbette bu siteyi ziyaret eden bir vekil vardır bunlara el atmaları lazım görsün TR üzerine oynan oyunları öyle milletin başörtüsüyle sakalıyla uğraşacaklarına bunlara el atsınlar kardeşim

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
elbette bu siteyi ziyaret eden bir vekil vardır bunlara el atmaları lazım görsün TR üzerine oynan oyunları öyle milletin başörtüsüyle sakalıyla uğraşacaklarına bunlara el atsınlar kardeşim

merak etmeyin onları, emin olun, haberleri var fazlasıyla

fidanras

Kayıtlı Kullanıcı
Naime hanım,
beni hergün şaşırtıyorsunuz.

İtiraf edeyim , mesele üzerindeki bakış açınıza ağzım açık kaldı. :)

Söylemişler işte, 'asansör boşlugu vs koyunca böyle oluyor' diye...
Fampirliklen filan bir bağlantı olabilir mi?Nedir bu haça tepki?Herkes kendinin ne olduğunu biliyor.

Şeyler gibisiniz,"devrimci komünist cephe".Söylemler çok benziyor.Valla..
Neyse..

"Din elden getti" manasında bu evham iyi değil.

-koshi-

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Naime hanım,
beni hergün şaşırtıyorsunuz.

İtiraf edeyim , mesele üzerindeki bakış açınıza ağzım açık kaldı. :)

Söylemişler işte, 'asansör boşlugu vs koyunca böyle oluyor' diye...
Fampirliklen filan bir bağlantı olabilir mi?Nedir bu haça tepki?Herkes kendinin ne olduğunu biliyor.

Şeyler gibisiniz,"devrimci komünist cephe".Söylemler çok benziyor.Valla..
Neyse..

"Din elden getti" manasında bu evham iyi değil.

-koshi-

asansör boşluğu ölemi? başka apartımanlarda yok ama ,bir yerleri körmü ne?
biliyor musunuz ABli şirketlere özel bu "asansör" boşluğu....? sebeb asansör başka birşey değil, inanın...inandınızmı? kandınız mı şimdi?
herşey yolunda panik yapmayın : urfada topraklar yahudilere satılıyor ,hoş geldin yahudi komşum ! eskiden ecdad bu torpaklar için can vermişti bugün satıyorlar..-hoşgörün (tiksiniyorum şu hoşgörü anlayışından) !

Siz vampirlere mi inanıyorsunuz? çok ilginç, bide vampirlerin hactan korktuğuna ?

İslamda şeytanların en sevdiği yer haçın olduğu yerdir. kiliselerde, çanlarda barınıyorlar.

Haçı sevmediğimin sebebi Hilalli olmamdır, yani Müslüman olmamdır.
sanırım Müslüman kendi Vatanında haçlı apartımanlardan hoşlanmaz a?

fidanras

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;656928' Alıntı:
asansör boşluğu ölemi? başka apartımanlarda yok ama ,bir yerleri körmü ne?
biliyor musunuz ABli şirketlere özel bu "asansör" boşluğu....? sebeb asansör başka birşey değil, inanın...inandınızmı? kandınız mı şimdi?
herşey yolunda panik yapmayın : urfada topraklar yahudilere satılıyor ,hoş geldin yahudi komşum ! eskiden ecdad bu torpaklar için can vermişti bugün satıyorlar..-hoşgörün (tiksiniyorum şu hoşgörü anlayışından) !

Siz vampirlere mi inanıyorsunuz? çok ilginç, bide vampirlerin hactan korktuğuna ?

İslamda şeytanların en sevdiği yer haçın olduğu yerdir. kiliselerde, çanlarda barınıyorlar.

Haçı sevmediğimin sebebi Hilalli olmamdır, yani Müslüman olmamdır.
sanırım Müslüman kendi Vatanında haçlı apartımanlardan hoşlanmaz a?

Türkiye ne Irak'a benzer ne Filistine.

Bırakın Türkiye'yi almayı,bırakın İstanbul'u almayı, İstanbul'da SarayBurnu'nu bile alamazlar...

Mimari bir düzenlemeyi nasıl da BOP'a, İsrail'e bağladınız anlamadım ya ,neyse...

Misyonerlik, BOP bu ikisi kafanızda yer etmiş.Biraz sakinleyin...
("Hoş görülü olun.Diyalog(!) 'un çözemeyeceği sorun yoktur" dermişim ...Sonra siz temelli artıkın...Şalter mi sigorta mı ne kalırsa geriye...)

Arkadaşlar bi bayılan/ayılan var gazozunan, ilimon neyin yetiştirin :D

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Türkiye ne Irak'a benzer ne Filistine.

Bırakın Türkiye'yi almayı,bırakın İstanbul'u almayı, İstanbul'da SarayBurnu'nu bile alamazlar...

Mimari bir düzenlemeyi nasıl da BOP'a, İsrail'e bağladınız anlamadım ya ,neyse...

Misyonerlik, BOP bu ikisi kafanızda yer etmiş.Biraz sakinleyin...
("Hoş görülü olun.Diyalog(!) 'un çözemeyeceği sorun yoktur" dermişim ...Sonra siz temelli artıkın...Şalter mi sigorta mı ne kalırsa geriye...)

Arkadaşlar bi bayılan/ayılan var gazozunan, ilimon neyin yetiştirin :D

evet ,Filistinde Irakda Türkiye toprakarı da ve daha 19 ülkenin toprakları giriyor bu projeye, artık ülkemizde de bu brojenin başbakanı var...haberim yok deme ;)

Müslüman 2 yerde Hoşgörülü olur Canından taviz verir ömrünü Allah yolunda harcar Malından taviz verir Malını Allah yolunda dağıtır Fakirlere merhametle muammele eder . 2 Yerdede hoşgörülü olamaz Dininden Ve Namusundan taviz vermez , vatan namustur...;)

vampirler konusu noldu? ;) kapandı mı?

ayrıca siz niye haçı savunuyonuz yahu? ABli şirketin asansör boşluklarını vs....?
A?

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
111812.jpg

tokiha25e71fv9.jpg

şu "boşluklara" bakın , o boşlukları oluşturanlar kainatın da boşu boş oluştuğuna inanıyordur.
haçlı mezarlığına benziyo yukardan bakınca

fidanras

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;656964' Alıntı:
sizde beni şaşırtıyorsunuz Fidanras hanım,
koşi aikido,...:K sizi uyardım, ölürüm gülmekten resmi görünce..: K: D
sizde şuna bakın :K

Fotzilla! - Fotoğraf Canavarı - XP Yağlı Güreş Turnuvası - xp yagli gures turnuvasi fotomontaj

Hahaha ,XP arka plan'ı değil mi o :)

İnanırmısınız ilk defa xp'yi kurduğumda ve masa üstünde hiçbirşey yoktu annemin gördüğünde tepkisi :"Tee bizim köğe bezneyor ura nereyse...Ekin ekmişle..."

Ekin'in içinde yağlı güreş olmas...Nimet!

Bu arada ben bayan diildim :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt