Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

{{ Tırnak Kesmek }} (1 Kullanıcı)

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
allah c.c. razı olsun faydalı bir paylaşım olmuş.emeğinize sağlık

yeliz82

Kayıtlı Kullanıcı
atlaya atlaya kesmek lazimmis bunu bilmiyordum ben sirayla gidiyordum hep.

paylasim icin Allah razi olsun.

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
atlaya atlaya kesmek lazimmis bunu bilmiyordum ben sirayla gidiyordum hep.

paylasim icin Allah razi olsun.
batıl yaşamışız hep can dostum....
yeni öğrendik.

niyetimiz Peygamberimiz'in SAV unutulan sünnetini yaşatmaktır .
İNŞALLAH HAKKINI VEREBİLENLER ZÜMRESİNDEN OLURUZ.
selam ve dua ile kalınız...

_ahraz_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm kardeşim.
Efendimiz(s.a.v.)''Allah için birbirinizi sevin'' demiş.Verdiğin bu güzel bilgiler ve paylaşimlarını okudukca Allah için seni sevmeye başladım...Teşekkürler kardeşim çok güzel paylaşimların var takip ediyorum Allah'ın izniyle...Selam ve dua ile kal...

kalbiminurlandır

Selamun aleyküm kardeşim.
Efendimiz(s.a.v.)''Allah için birbirinizi sevin'' demiş.Verdiğin bu güzel bilgiler ve paylaşimlarını okudukca Allah için seni sevmeye başladım...Teşekkürler kardeşim çok güzel paylaşimların var takip ediyorum Allah'ın izniyle...Selam ve dua ile kal...

vealeykumselam Allah cc razı olsun inşALLAH
maşaAllah Rabbimiz cc kendi rızası için sevgi ve muhabbetimizi arttırsın inşALLAH. isminizi bahşedebilir misiniz mahsuru yoksa eğer ?

_ahraz_

Kayıtlı Kullanıcı
vealeykumselam Allah cc razı olsun inşALLAH
maşaAllah Rabbimiz cc kendi rızası için sevgi ve muhabbetimizi arttırsın inşALLAH. isminizi bahşedebilir misiniz mahsuru yoksa eğer ?

Selamun aleyküm kardeşim.Tabiki ne mahsuru olacak.Adim Zahide,senin adında ayşe sanırım bi arkadaşın yorumunda görmüştüm...

kalbiminurlandır

Selamun aleyküm kardeşim.Tabiki ne mahsuru olacak.Adim Zahide,senin adında ayşe sanırım bi arkadaşın yorumunda görmüştüm...
VEALEYKUMSELAM sevgili Zahide kardeşim.
Cumamız mübarek, hayırlı ve hayırlara vesile olsun İnşAllah :a12:
evet ismim ayşe ... tanıştığımıza memnun oldum değerli dostum :a12:

selam ve dua ile kalınız :H

ALLAH İÇİN SEVEN VELİ KULLAR

Hz. Ömer (r.a.) anlatıyor:

Allah Resûlü (s.a.v.) şöyle buyurdu:
“Allah-u Teâlâ’nın kullarından öyleleri vardır ki –onlar ne peygamberlerdir ne de şehidler– kıyamet günü Allah katındaki makamlarından dolayı hem peygamberler hem de şehitler o kullara imrenirler. Sahâbe:
–Ey Allah’ın Resûlü (s.a.v.) onlar kimdir, bize anlat?! dediler.
Hz. Peygamber (s.a.v.) şöyle buyurdu:
–Onlar, aralarında herhangi bir akrabalık ya da ticari bir ilişkisi olmadığı halde, sırf Allah’ın rızası için birbirlerini seven bir topluluktur. Vallahi onların yüzleri nur gibidir. Nurdan tahtlar, koltuklar üzerine kurulup otururlar. İnsanlar korkuya kapılırlarken onlar asla korkuya kapılmayacak; insanlar hüzünlenirlerken onlar kesinlikle hüzünlenmeyeceklerdir

Bu da benden küçük bi paylaşım.Yüreğine sağlık ....

_ahraz_

Kayıtlı Kullanıcı
VEALEYKUMSELAM sevgili Zahide kardeşim.
Cumamız mübarek, hayırlı ve hayırlara vesile olsun İnşAllah :a12:
evet ismim ayşe ... tanıştığımıza memnun oldum değerli dostum :a12:

selam ve dua ile kalınız :H

Allah Resûlü (s.a.v.) şöyle buyurdu:
“Allah-u Teâlâ’nın kullarından öyleleri vardır ki –onlar ne peygamberlerdir ne de şehidler– kıyamet günü Allah katındaki makamlarından dolayı hem peygamberler hem de şehitler o kullara imrenirler. Sahâbe:
–Ey Allah’ın Resûlü (s.a.v.) onlar kimdir, bize anlat?! dediler.
–Onlar, aralarında herhangi bir akrabalık ya da ticari bir ilişkisi olmadığı halde, sırf Allah’ın rızası için birbirlerini seven bir topluluktur. Vallahi onların yüzleri nur gibidir. Nurdan tahtlar, koltuklar üzerine kurulup otururlar. İnsanlar korkuya kapılırlarken onlar asla korkuya kapılmayacak; insanlar hüzünlenirlerken onlar kesinlikle hüzünlenmeyeceklerdir

Bu da benden küçük bi paylaşım.Yüreğine sağlık ....

Kardeşim cok güzeldi seninde yüreğine sağlık.Rabbim bizide o güzel insanlardan eylesn...Selam ve dua ile...

oleander

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH Razı OLSUN..! MERAK ETTİĞİM Bİ KONUYDU BİLGİLENDİRDİĞİN İÇİN TEŞEKKÜRLER

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH Resûlü (s.a.v.) şöyle buyurdu:
“ALLAH-u Teâlâ’nın kullarından öyleleri vardır ki –onlar ne peygamberlerdir ne de şehidler– kıyamet günü ALLAH katındaki makamlarından dolayı hem peygamberler hem de şehitler o kullara imrenirler. Sahâbe:
–Ey ALLAH’ın Resûlü (s.a.v.) onlar kimdir, bize anlat?! dediler.
–Onlar, aralarında herhangi bir akrabalık ya da ticari bir ilişkisi olmadığı halde, sırf ALLAH’ın rızası için birbirlerini seven bir topluluktur. Vallahi onların yüzleri nur gibidir. Nurdan tahtlar, koltuklar üzerine kurulup otururlar. İnsanlar korkuya kapılırlarken onlar asla korkuya kapılmayacak; insanlar hüzünlenirlerken onlar kesinlikle hüzünlenmeyeceklerdir

selamün aleyküm ayşem
allah razı olsun
selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt