Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

TESETTÜRLÜ LOLİPOPLAR (RENKLİ BONBON ŞEKERLER) (4 Kullanıcı)

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: TESETTÜRLÜ RENGARENK LOLİPOPLAR

mavi 22 kardeşimiz kapandımı ki ?kaçırdığım bişiler var galiba

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

mk5834 yazdı:
YERYÜZÜNDE
BAŞÖRTÜSÜ
ZULMÜ'nün
SONA
ERMESİ
DİLEĞİ
İLE...
Ve Sizler...
O gün ayetler, sizin omuzlarınızdan söz ediyordu..
Başörtüsünü bir sancak gibi yapan Eliftiniz.
İnce Ceylan derisinde, sülûs yazılarla, süslü ''Nur'' ayetlerinin şavkıydı dalgalanan..
Üç küçük ağaç dallarını size dönüp çiçeğe döndü O gün.
Rüzgar bazen pervaz ediyor, ince beyaz çiçeklerin arasından süzülüp, sizin başörtünüzde duruluyordu...
Ve derken..
Gökte, güneş gelip başınızın üstünde durdu..
Hüznün şerefelerinde mavi ezan çiçekleri açıldı...
Siz.. bir zulmün üzerine yürür gibi yürüdünüz..
Siz.. ayetlerde omuzlarından söz edilenlersiniz
Siz.. yeryüzünün bütün meydanlarında başörtüsünü birer sancak gibi taşıyanlarsınız..
Siz.. iffet ve namus timsalleri...
yeryüzünün zümrüt parıltılarısınız...
Siz.. yeryüzüne sığmayan, iman çağlayanlarısınız..
Ve Sizler BACILARIM..
Başörtüsü için çile çeken, gözyaşı döken bacılarım...
Allah yolunda her türlü tehdide, işkenceye, zulme göğüs geren, dövülen, horlanan..
Sözlerinde, özlerinde gönüllerinde imanın nurunu dalgalandıran..
Allah için, seherlerde kanlı gözyaşları arş-ı alaya dayanmış sizler...!
BACILARIM... SİZLERE SELAM OLSUN!
Ve sizler, öyle kimselersiniz ki;
Allah ve Rasulünü dünyadan ve dünyadakilerden üstün tutanlarsınız...
- Sizler Allah'tan ümit kesmeyenlersiniz..
- Sizler Dertlerini sessiz-beyaz dilekçelerle Allah'a sunanlarsınız..
- Sizler istediklerini yalnız ve yalnız Allah'tan isteyenlersiniz..
Ve sizler..
-Allah'ın mahşerdeki hesabını unutup, size alaylı gözlerle her türlü acımasızlığı yapanların yüzüne;
Şanlı direnişinizi tokat gibi çarpan sümeyyelersiniz..
SİZLERE SELAM OLSUN..
Bakın! duyuyormusunuz..
İşte ecdadın sitemkar sesleri
Şanlı ecdadın mezarlarında kemikleri sızlıyor..
Vatan için, millet için, bayrak için, Kur'an için, başörtüsü için, namus için can vermiş.. Şehit olmuş şanlı ecdad..
Bizler, ümmetin erkekleri boynumuz eğik.. Ama onlar.. onlar medar-ı iftiharlarınız..
Mezarlarında rahat uyumayan yüzbinlerce şehid'in al kanları..
BACIM
İnan ki, senin başörtünde gül bahçesine dönüşmüş..
Onların kanları boşa akmamış..
Onlar gül bahçelerini sulayan; Eyyub El-Ensariler, Ulubatlı Hasanlar, Sütçü imamlar, Akifler..
Ey Sütçü imam.. İki bacımızın yaşmağını aldılar diye maraşı kana buladın..
HEYHAT..!
Gel görki, şimdi senin şuuruna ne kadarda da muhtacız..
Hakkını helal et!
Senin emanetine sahip çıkamadık..
Senin huzurunda duracak yüzümüz yok..
Bacılarımızın, kızlarımızın derdine derman olamadık..
Onlar okumak istiyorlar..
Ama gel görki senin torunlarını başörtülü diye sokmuyorlar okullarına..
O gün fransız, ingiliz yunan dölleri; Bayrağa, başörtüsüne, namusa el uzatıyordu..
Bugün adı müslüman olan, Mehmetler, Ayşeler maalesef birer başörtüsü celladı kesilmişler..
Başörtüsünü düşman bellemişler..
BACIMIN İFFETİ BATMAKTA REZİLİN GÖZÜNE..
ACIRIM TÜKRÜĞE BİLLAHİ ! TÜKÜRSEM YÜZÜNE
diyor merhum Akif
Reziller görevlerini yapıyorlar..
Peki ya bizler? Adı müslüman olan bizler..
Lafı gelince mangalda kül bırakmayan bizler, üzerimize sanki ölü toprağı serpilmiş..
Evlerimizdeki rahat koltuklarımızdan onların gözyaşlarını izliyoruz.
utanmadan.. utanmadan..
Ve SEN okula alınmayan, gözyaşları arş-ı alayı titreten BACIM.. BAKAMIYORUM YÜZÜNE.. UTANIYORUM..
Sana karşı vazifemi yapamadım.. Beni affet..
Biliyorum.. O her şeyin hesabının hakkıyla sorulduğu yerde, yakama yapışacaksın..
sana diyecek sözüm yok.. Tükür.. Tükür yüzüme.. bacım..
Tükür.. Tükür..
Benim şahsımda adı erkek diye geçinenlerin hepsinin yüzüne tükür..!
AH BACIM..
Senin gözyaşlarını görecek gözlerimizin önünde, şimdi neler var neler..
Paralar.. altınlar.. evler.. dünyalıklar..
Senin yaşadıklarını hissedecek yüreğimizde öyle bir pas varki, kapkara..
Kalplerimiz ise taş kesilmiş.. kaskatı olmuş..
Ah BACIM ah..
Sen yinede üzülme..
Hergün beraber olduğun insanlar, hemde adı müslüman olan bunca insan,
annen, baban, kardeşlerin, bizler, kısacası hepimiz..
Bu kayıtsız hali, lakayıt hali, seni düşündürmesin.. ağlatmasın..
Bizler vazifemizi yapamasakta sen yine de üzülme..!
Ümitvar ol..
BACIM..
Unutma! tez geçer zulmün ezası. Sabretmeyi bileceksin tamam mı?
* * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Çevirmez ahını Allah öksüzün Pek basittir, devrilmesi köksüzün Her kim olsa haksızlığı haksızın Suratına çalacaksın tamam mı?
Yolunuz her zaman Allah yoludur! Bu öyle bir çileki, kökü şehid kanıdır! Hak haklının en mukaddes malıdır. Vermezlerse alacaksın tamam mı?
Yalana hayır, bu gerçeğe evet Mücadeleden yılma, kalsanda tek fert Birde ötesi var, buranın elbet, Nasıl olsa güleceksin... güleceksin... Güleceksin tamam mı? * * * * * * * * * * * * * * * * * * * ALLAHIM, Bizlere yüzümüz ağırtan böyle nesiller verdiğin için sana şükürler olsun..
ALLAHIM, Ayakları senin davanda sabit olan bu güzide evlatları, bütün ümmeti muhammede ibret eyle, rehber eyle..
ALLAHIM, Bütün bu yapılanlar, ümmetin dağınıklığından.. En kısa zamanda bütün müslümanlara, birbirini sevmeyi, birbirleriyle kardeş olmayı ve birleşme şuurunu nasip eyle..
ALLAHIM sen Mevlamızsın.. Bizleri bağışla.. bizleri şuurlandır.. gözlerimizi aç.. kalplerimizi yumuşat.. ayaklarımızı kaydırma.. davamızda zafer nasip eyle..
AMİN... AMİN... AMİN * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

S.A. ABİM,
ÖNCELİKLE HOŞ GELDİN, KENDİNİ ÖZLETTİN. YOKSA BİR TAKTİKMİ BU, BAKALIM BENİ ARAYACAKLARMI FALAN... SENİ GİDİ SENİ...
NEYSE KONUYU DAĞITMAYALIM.
EVET ABİM MÜKEMMEL BİR BAŞÖRTÜSÜ ZULMÜ TARİFİ VE MAKALESİ YAPMIŞSIN. ELLERİNE SAĞLIK.
DEDİĞİN GİBİ BİZ ERKEKLER!!!! (BURADA AĞIR BRİ SÖZ EDECEMDE ABLALARIMDAN UTANIYORUM) BACILARIMIZIN GÜNAHINI NASIL ÇEKECEZ, HZ. ÖMER DEMİYORMU "FIRATIN KENARINDA BİR KOYUNU KURT KAPSA ALLAH C.C. HESABNI BENDEN SORAR DİYE KORKUYORUM" BİZ NE YÜZLE HUZURU İLAHYE ÇIKACAZ, NE CEVAP VERECEZ.
RABBİM DERSE Kİ, SENİN BU BACILARIN, UĞRUNA KANLARIN AKITILDIĞI, UĞRUNA TOPRAKLARIN EL DEĞİŞTİRDİĞİ BU BACILARINA DOMUZLARIN ELİ UZANDIĞINDA NE YAPIYORSUN. KOLTUĞUNA UZANIP TV İZLERKEN BUNLAR HABER EDİLDİĞİNDE KANALMI DEĞİŞTİRİYRODUN, YOKSA İYİ EDİYORLAR, ONLARDA KURALLARA UYANLARDAN OLSALARMIYDI DİYORDUN MAZALLAH.
AMA UNUTMA Kİ ONLARA KURALLARI KOYANIN EN KURAL KOYUCUSU OLAN ALLAH C.C. NUN KURALLARINA UYMAK İÇİN BU ZÜLME BAŞKALDIRDILAR, BELKİ FİZİKEN SEN ERKEKTİN AMA , ONLARIN YÜREĞİ SENİN GİBİ 1000 ERKEK YÜREĞİNE BEDELDİ DERSE RABBİM. NİCE OLACAK HALİMİZ.
HADİ BAKALIM BİR ÇIKIŞ YOLU BİLEN VARSA SÖYLESİN, YOKSA O ZALİMLER ZALİMLİKLERİNE, MAZLUMLARDA MAZLUMLUKLARINA MI DEVAM EDECEK.
YOK KARDEŞİM ETMEMELİ , EDEMEZ. ELBET BU TOPRAĞIN BAĞRINDAN YENİ SÜTÇÜ İMAMLAR, YENİ AKİFLER, YENİ İSKİPLİLER ÇIKACAKTIR. O KİŞİ BİZ NİYE OLMUYORUZ ARKADAŞLAR. BİZ NEDEN ELİMİZDEKİ İMKAN NEYSE ONU BU YOLLARDA KULLANMIYORUZ.
ŞUNU BİLELİM Kİ, BACILARIMIZ ARKASINDA BİRİLERİNİN OLDUĞUNU BİLİRLERSE, DAHA SAĞLAM DURACAKLARDIR, DAHA BİR ZEVKLE DAVALARINA SARILACAKTIR.
ŞİMDİ MÜCADE EDİYOR AMA, BELKİDE İÇTEN İÇE DİYORDUR Kİ, YA TAMAM BEN ALLAH C.C. İÇİN ÖRTÜNÜYORUM, ONUN EMRİNE BOYUN EĞDİM. AMA YARIN BİR GÜN EVLENECEĞİM ERKEK BENİM GİBİ BU DAVAYA SAHİP ÇIKACAKMI ACABA, YADA ÖYLE BİR ERKEK VARMI ACABA DİYORDUR.
NEYSE UZATMAYAYIM, UZUN OLUNCA ARKADAŞLAR SIKILIP OKUMAYABİLİRLER.
K.S.E.O

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Forum çok güzel gidiyor maşaallah ama bu forma dün acizane bir iki satır yazmıştım bugün baktımda yok,üzüldüm doğrusu bir yanlışlıkmı yaptım diye neyse hayırlısı olsun önemli olan kardeşlerimizin düşünceleri dua ile

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Ravza_Nur yazdı:
Forum çok güzel gidiyor maşaallah ama bu forma dün acizane bir iki satır yazmıştım bugün baktımda yok,üzüldüm doğrusu bir yanlışlıkmı yaptım diye neyse hayırlısı olsun önemli olan kardeşlerimizin düşünceleri dua ile

ALLAH RAZI OLSUN ABLAM...BU MESAJINIZIN ÜZERİNE TÜM FORUMU İRDELEDİM SİZİN DÜN YAZDIĞINIZ VE BENİM BEĞENEREK OKUDUĞUM MESAJINIZ YOK...BU KONUDA BENDE AÇIKLAMA BEKLİYORUM...MESAJINIZ KİM TARAFINDAN NEDEN SİLİNDİ...

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

Ravza_Nur yazdı:

S.A. ABLAM,
AYNI OLAY BENİMDE BAŞIMA GELDİ, BAŞKA BİR FORUMDA BENİM YAZDIĞIM BİR YAZIDA KAŞLA GÖZ ARASINDA KAYBOLDU.
SİTEYİ CİNLERMİ BASTI NE.
K.S.E.O

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
Ravza_Nur yazdı:

ALLAH RAZI OLSUN ABLAM...BU MESAJINIZIN ÜZERİNE TÜM FORUMU İRDELEDİM SİZİN DÜN YAZDIĞINIZ VE BENİM BEĞENEREK OKUDUĞUM MESAJINIZ YOK...BU KONUDA BENDE AÇIKLAMA BEKLİYORUM...MESAJINIZ KİM TARAFINDAN NEDEN SİLİNDİ...
Rabbim cümlemizden razı olsun kardeşim bir yanlışlık olabilir ben yazıyı saklamıştm bir daha koyayım o halde dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Değerli kardeşim yazı gerçekten çok değerli tesettürlü kardeşlerimin okuması ve kendine pay çıkarması gereken bir yazı,paylaşımınız için bu değerli katkı için Rabbim sizden razı olsun.Yazılanların hepsini okuyamadım ama şu varki aslında tesettürümüzün bu duruma gelmesibana göre müslümanlar için bir oyun,müslüman hanımın peçesine elini uzatan bunun neticesinde benim bacımın çarşafına peçesine bir fransız eli değdi diye ayaklanan bir milletin torunu iken ne değiştide bugün rengarenkbaşörtüler,pardesüler,meydana geldi ve nasıl olduda gençlerimiz bunlara özendi,bizler aslmızı unuttuk manevi değerlerimizi unuttuk,namahrem erkeğin karşısına geçipte bu başörtü bana yakıştımı diyen kızlarımız var,bir yandan saçın kapatmak için başörtü alırken diğer yandan,namahreme göstermenin günahının farkında olmayan bir nesil var,tesettürü iş olsun diye değil,Rabbim bunu benden istemiş ,en güzeli dinimize en uygunu neyse o olsun demiyor çoğu kardeşimiz,eee birazda yakışsın yani diyor,burda hataya düştüğümüzün farkında bile değiliz.Bir hanımı helali kim olacaksa o beğenmelidir,dışarda 5 10 erkeğin beğenmesi aman ne güzel bayan veya başörtüde ne güzel yakışmış demesi değildir aslında bir taraftan yaparken diğer taraftan ne kadar büyük zarara girdiğimizin farkında değiliz.Ben kardeşlerime kızamıyorum kızmamda,dua ederim ancak benim hanım kardeşimin genlerinde bu şuurun olduğuna inanıyoruz bizler,hz Fatımalar,Hz.Aişeler olamayız ama onalara benzemek için çalışabiliriz,düşünelim kardeşlerim,neden bugün bir Fatihimiz yok,neden bugün bir yasirimiz yok bu örnekleri uzatabiliriz onları dünyaya getiren Anne değilmiydi hanım değilmiydi.Eğer biz edebimize erkanımıza ahlakımıza dikkat edersek en güzelini yaşamaya çalışırsak neden bizim çocuklarımızda devirler açıp devirler kapatmasın neden iman dolu vatana millete layık evlatlarımız olmasın.Temel biziz kardeşler biz kendimize çeki düzen verelim şu namahrem gözleri üzerimizden atalım,zehirli oklar üzerimizden kalkarsa rahmet okları bizi bulacaktır.Rabbimiz bizden razı bizde Rabbimizden razı olarak şu fani dünya hayatımzıı tamamlarız inş,Rabbim doğru yolundan ayırmasın.Rabbim görevlerimizi hakkıyla yapanlardan eylesin inş.SELAM VE DUA İLE acizane kardeşiniz

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Ravza_Nur yazdı:
Değerli kardeşim yazı gerçekten çok değerli tesettürlü kardeşlerimin okuması ve kendine pay çıkarması gereken bir yazı,paylaşımınız için bu değerli katkı için Rabbim sizden razı olsun.Yazılanların hepsini okuyamadım ama şu varki aslında tesettürümüzün bu duruma gelmesibana göre müslümanlar için bir oyun,müslüman hanımın peçesine elini uzatan bunun neticesinde benim bacımın çarşafına peçesine bir fransız eli değdi diye ayaklanan bir milletin torunu iken ne değiştide bugün rengarenkbaşörtüler,pardesüler,meydana geldi ve nasıl olduda gençlerimiz bunlara özendi,bizler aslmızı unuttuk manevi değerlerimizi unuttuk,namahrem erkeğin karşısına geçipte bu başörtü bana yakıştımı diyen kızlarımız var,bir yandan saçın kapatmak için başörtü alırken diğer yandan,namahreme göstermenin günahının farkında olmayan bir nesil var,tesettürü iş olsun diye değil,Rabbim bunu benden istemiş ,en güzeli dinimize en uygunu neyse o olsun demiyor çoğu kardeşimiz,eee birazda yakışsın yani diyor,burda hataya düştüğümüzün farkında bile değiliz.Bir hanımı helali kim olacaksa o beğenmelidir,dışarda 5 10 erkeğin beğenmesi aman ne güzel bayan veya başörtüde ne güzel yakışmış demesi değildir aslında bir taraftan yaparken diğer taraftan ne kadar büyük zarara girdiğimizin farkında değiliz.Ben kardeşlerime kızamıyorum kızmamda,dua ederim ancak benim hanım kardeşimin genlerinde bu şuurun olduğuna inanıyoruz bizler,hz Fatımalar,Hz.Aişeler olamayız ama onalara benzemek için çalışabiliriz,düşünelim kardeşlerim,neden bugün bir Fatihimiz yok,neden bugün bir yasirimiz yok bu örnekleri uzatabiliriz onları dünyaya getiren Anne değilmiydi hanım değilmiydi.Eğer biz edebimize erkanımıza ahlakımıza dikkat edersek en güzelini yaşamaya çalışırsak neden bizim çocuklarımızda devirler açıp devirler kapatmasın neden iman dolu vatana millete layık evlatlarımız olmasın.Temel biziz kardeşler biz kendimize çeki düzen verelim şu namahrem gözleri üzerimizden atalım,zehirli oklar üzerimizden kalkarsa rahmet okları bizi bulacaktır.Rabbimiz bizden razı bizde Rabbimizden razı olarak şu fani dünya hayatımzıı tamamlarız inş,Rabbim doğru yolundan ayırmasın.Rabbim görevlerimizi hakkıyla yapanlardan eylesin inş.SELAM VE DUA İLE acizane kardeşiniz

bu güzel anlamlı paylaşım için tekrar teşekkür ederim ablam...inşaallah dediğiniz gibi yanlışlık olmuştur diyelim...

saliha

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH(C.C.) RAZI OLSUN OLSUN. GÜNÜMÜZDE BU TARZ GİYİNMEK ÇOK MODA(!) PARDÜSÜLÜ GİYİNİLSE BİLE YİNE EN PAHALISI EN MARKALISI(Kİ NE VARSA ŞU MARKADA)SEÇİLİYOR.SÖZ KONUSU BAŞÖRTÜ DE AYNI ŞEKİLDE CAFCAFLI RENKLERE RAĞMET EDİLİYOR. KİMİ KISIM BUNU ÖZELLİKLE YAPTIKLARINI BELİRTİYOR SEBEBLERİDE TESETTÜRSÜZ KİŞİLER BUNLARA BAKIP HEVESLENSİN DİYEYMİŞ.BEN KAPALI OLDUĞUM HALDE BUNLARA BAKTIKÇA TESETTÜRÜMDEN UTANIYORUM!:( YİNE O ŞEKİLDE GİYCEKSELER BİLE EWDE MAHREMLERİNE GİYSİNLER DAHA İYİ.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

saliha yazdı:
ALLAH(C.C.) RAZI OLSUN OLSUN. GÜNÜMÜZDE BU TARZ GİYİNMEK ÇOK MODA(!) PARDÜSÜLÜ GİYİNİLSE BİLE YİNE EN PAHALISI EN MARKALISI(Kİ NE VARSA ŞU MARKADA)SEÇİLİYOR.SÖZ KONUSU BAŞÖRTÜ DE AYNI ŞEKİLDE CAFCAFLI RENKLERE RAĞMET EDİLİYOR. KİMİ KISIM BUNU ÖZELLİKLE YAPTIKLARINI BELİRTİYOR SEBEBLERİDE TESETTÜRSÜZ KİŞİLER BUNLARA BAKIP HEVESLENSİN DİYEYMİŞ.BEN KAPALI OLDUĞUM HALDE BUNLARA BAKTIKÇA TESETTÜRÜMDEN UTANIYORUM!:( YİNE O ŞEKİLDE GİYCEKSELER BİLE EWDE MAHREMLERİNE GİYSİNLER DAHA İYİ.

ABLAM ALLAH RAZI OLSUN...İSMİNİZ GİBİ SALİHA BİR KUL OLURSUNUZ İNŞAALLAH...
ÇOK GÜZEL BİR SÖZÜNÜZ VAR ONU ALMAK İSTİYORUM...O ŞEKİLDE GİYECEKLERSE BİLE EVDE MAHREMLERİNE GİYİNSİNLER DEMİŞSİNİZ...ŞİMDİ BAZILARI BU SÖZE İÇERLEYECEK AMA DOĞRU OLDUĞUNU BELİRTMEK ZORUNDAYIM...TESETTÜRLE BAŞÖRTÜSÜNÜ KARIŞTIRMASIN KİMSE...TESETTÜR KORUNMAK TIR...ŞER GÖZLERDEN KUTSAL OLAN BEDENİ KORUMAKTIR..BAŞÖRTÜSÜ İSE BAŞI KAPATMAKTIR...RABBİM BAŞINI ÖRT DEİYOR,TESETTÜR DİYOR..SADECE BAŞINI ÖRTÜPTE DİĞER HUSUSLARI ES GEÇECEKSENİZ KUSURA BAKMAYIN BU DİKKAT ÇEKİCİ OLMASI BABINDAN TESETTÜR DEĞİLDİR VE SADECE EVDA MAHREME KARŞI GİYİLEBİLİR...

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

Ravza_Nur yazdı:

s.a. ablam,
Allah c.c razı olsun, ne güzelde anlattın.
Dediğiniz gibi eğer bugün Fatihler, Yasirler, Sütçüİmamlar, Şehit kamiller, Ulubatlılar v.s. yetişmiyorsa elbette onları doğuracak ANNElerin olmamsındandır. Demekki bizimde imtihnaımız buymuş
ALLAH c.c. bize bu imtihanı kolaylaştırsın inşallah.
k.s.eo

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

saliha yazdı:
ALLAH(C.C.) RAZI OLSUN OLSUN. GÜNÜMÜZDE BU TARZ GİYİNMEK ÇOK MODA(!) PARDÜSÜLÜ GİYİNİLSE BİLE YİNE EN PAHALISI EN MARKALISI(Kİ NE VARSA ŞU MARKADA)SEÇİLİYOR.SÖZ KONUSU BAŞÖRTÜ DE AYNI ŞEKİLDE CAFCAFLI RENKLERE RAĞMET EDİLİYOR. KİMİ KISIM BUNU ÖZELLİKLE YAPTIKLARINI BELİRTİYOR SEBEBLERİDE TESETTÜRSÜZ KİŞİLER BUNLARA BAKIP HEVESLENSİN DİYEYMİŞ.BEN KAPALI OLDUĞUM HALDE BUNLARA BAKTIKÇA TESETTÜRÜMDEN UTANIYORUM!:( YİNE O ŞEKİLDE GİYCEKSELER BİLE EWDE MAHREMLERİNE GİYSİNLER DAHA İYİ.[/quot

DEĞERLİ KARDEŞİM İMKANI OLAN MARKALI GİYEBİLİR BUNDA Bİ SAKINCA OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM TESETTÜR YERİNDE OLSUN MARKA ŞU BU ÖNEMLİ DEĞİL BURADA ÖNEMLİ OLAN ÇOK DİKKAT ÇEKİCİ GÖZ ALICI GİYİNMEMEKTİR MARKASI BİZİ İLGİLENDİRMEZ ZATEN DIŞARDAN BAKILDIĞINDA NE MARKA OLDUĞU GÖRÜLMÜYOR ÖLE DEĞİLMİ YANLIŞ ANLAMAYIN BEN MARKALI FALAN GİYİNMİYORUM SADECE Bİ SAKINCA OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN ÖRTÜNMENİN ŞEKLİDİR ALLAHIN DEDİĞİ ÖLÇÜDE KAPALI İSE BENCE SORUN YOK BU BENİM NACİZANE FİKRİM

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

goNuL_ yazdı:
saliha yazdı:
ALLAH(C.C.) RAZI OLSUN OLSUN. GÜNÜMÜZDE BU TARZ GİYİNMEK ÇOK MODA(!) PARDÜSÜLÜ GİYİNİLSE BİLE YİNE EN PAHALISI EN MARKALISI(Kİ NE VARSA ŞU MARKADA)SEÇİLİYOR.SÖZ KONUSU BAŞÖRTÜ DE AYNI ŞEKİLDE CAFCAFLI RENKLERE RAĞMET EDİLİYOR. KİMİ KISIM BUNU ÖZELLİKLE YAPTIKLARINI BELİRTİYOR SEBEBLERİDE TESETTÜRSÜZ KİŞİLER BUNLARA BAKIP HEVESLENSİN DİYEYMİŞ.BEN KAPALI OLDUĞUM HALDE BUNLARA BAKTIKÇA TESETTÜRÜMDEN UTANIYORUM!:( YİNE O ŞEKİLDE GİYCEKSELER BİLE EWDE MAHREMLERİNE GİYSİNLER DAHA İYİ.[/quot

DEĞERLİ KARDEŞİM İMKANI OLAN MARKALI GİYEBİLİR BUNDA Bİ SAKINCA OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM TESETTÜR YERİNDE OLSUN MARKA ŞU BU ÖNEMLİ DEĞİL BURADA ÖNEMLİ OLAN ÇOK DİKKAT ÇEKİCİ GÖZ ALICI GİYİNMEMEKTİR MARKASI BİZİ İLGİLENDİRMEZ ZATEN DIŞARDAN BAKILDIĞINDA NE MARKA OLDUĞU GÖRÜLMÜYOR ÖLE DEĞİLMİ YANLIŞ ANLAMAYIN BEN MARKALI FALAN GİYİNMİYORUM SADECE Bİ SAKINCA OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN ÖRTÜNMENİN ŞEKLİDİR ALLAHIN DEDİĞİ ÖLÇÜDE KAPALI İSE BENCE SORUN YOK BU BENİM NACİZANE FİKRİM

GÖNÜL ABLAM BU BEĞENİ MESELESİ DOĞRUDUR...AMA AYNI MODEL BİR GİYSİ İÇİN DİĞERİNE SIRF MARKA OLDUĞU İÇİN KAT KAT FAZLA VERMEKTE İSRAFTIR...VE BURADA MARKA DERKEN NE OLDUĞU KİM OLDUĞU BİLİNMEYEN MARKALARDANDA UZAK DURMAK GEREK...VERSACE BİLMEM NE KİM BUNLAR ,PARANIZ KİME AKIYOR BİLMEK LAZIM...

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı
RE: TESETTÜRLÜ LOLİPOPLAR (RENKLİ BONBON ŞEKERLER)

selamunaleyküm..
ben formu yeni gördüm ve yarım saattir falan hepsini okuyorum baştan..
Allah (c.c.) razı olsun sizlerden...
bazen duygulanarak bazende kendime kızarak okudum hepinizin yazılarınızı...
benimde eksiklerim var.. inşaallah düzelteceğim kendimi..
bu kardeşinizide dualarınızda eksik etmeyin olurmu?
Allah a emanet olun...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

zerrin yazdı:
selamunaleyküm..
ben formu yeni gördüm ve yarım saattir falan hepsini okuyorum baştan..
Allah (c.c.) razı olsun sizlerden...
bazen duygulanarak bazende kendime kızarak okudum hepinizin yazılarınızı...
benimde eksiklerim var.. inşaallah düzelteceğim kendimi..
bu kardeşinizide dualarınızda eksik etmeyin olurmu?
Allah a emanet olun...

DUALARIMIZ SİZLERLE ...İNŞAALLAH İSTEKLERİNİZİ UYGULAMAK SİZLERE ZOR GELMEZ...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

goNuL_ yazdı:

s.a
evet çok şey kaçırdın abla:)... belkide bu bir kardeşimizin hayatında dönüm noktası olacak...allahın rızasını kazandıracak yola keskin bir dönüş...inşaallah mavi bacımız bu keskin virajı almaya karar verdi...artık gerisi hatchback bir arabada sessiz tenha,ama çok güzel bir yolda sol kolunu camdan sarkıtmış olarak ve inşaallah bir daha viraj dönmeden huzur içinda yolculuk yapmakta...mavi bacım hayırlı yolculuklar inşaallah...sizin yoldaki tabela artık doğru yönü gösteriyor...bakın istikamet neresi...o hepimizin ulaşmak istediği ve inşaallah sizlerin ulaşmak adına adım attığı belde...

selametle
ha dikkat edin trafik levhalarına ve trafik görevlilerine riayet edin..

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
goNuL_ yazdı:

s.a
evet çok şey kaçırdın abla:)... belkide bu bir kardeşimizin hayatında dönüm noktası olacak...allahın rızasını kazandıracak yola keskin bir dönüş...inşaallah mavi bacımız bu keskin virajı almaya karar verdi...artık gerisi hatchback bir arabada sessiz tenha,ama çok güzel bir yolda sol kolunu camdan sarkıtmış olarak ve inşaallah bir daha viraj dönmeden huzur içinda yolculuk yapmakta...mavi bacım hayırlı yolculuklar inşaallah...sizin yoldaki tabela artık doğru yönü gösteriyor...bakın istikamet neresi...o hepimizin ulaşmak istediği ve inşaallah sizlerin ulaşmak adına adım attığı belde...

selametle

haydi bakalım inşallah temennimiz bu dualarımızda onlarla selamun aleyküm..

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

S.A
ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

mk5834 yazdı:
goNuL_ yazdı:

s.a
evet çok şey kaçırdın abla:)... belkide bu bir kardeşimizin hayatında dönüm noktası olacak...allahın rızasını kazandıracak yola keskin bir dönüş...inşaallah mavi bacımız bu keskin virajı almaya karar verdi...artık gerisi hatchback bir arabada sessiz tenha,ama çok güzel bir yolda sol kolunu camdan sarkıtmış olarak ve inşaallah bir daha viraj dönmeden huzur içinda yolculuk yapacak...mavi bacım hayırlı yolculuklar inşaallah...sizin yoldaki tabela artık doğru yönü gösteriyor...bakın istikamet neresi...o hepimizin ulaşmak istediği ve inşaallah sizlerin ulaşmak adına adım attığı belde...

selametle
ha dikkat edin trafik levhalarına ve trafik görevlilerine riayet edin..

iyi güzelde şimdi mavi bacımız bu yolda tekmi ilerleyecek...hayır canı sıkılır...şöyle yanına başka bir akranını eklesekte arada kapışarak gitseler.değilmi...evet mavi ablama bu yarışta eşlik edecek hanımlar aranıyor...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt