Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Terapi Odası (2 Kullanıcı)

esra01

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Terapi Odası

çık dışarıya bi bak eğer Allah için akıyosa o gözyaşları inci tanesi gibidir.Diğer türlü ağlıyorsa eğer zaten pekte önemli değill;)

Ben Efendimizi(sav) görmek istiyorum nasıl olacak bu??

amine nur

Kayıtlı Kullanıcı

AHHHHHH AHHHHHHH!!!
KELİN İLACI OLSA BAŞINA SÜRERDİ DESEM YETER HERALDE

ALTTAKİ ESRA NIN SORUSUNA SEN CVP VER...

esra01

Kayıtlı Kullanıcı

amine nur yazdı:
AHHHHHH AHHHHHHH!!!
KELİN İLACI OLSA BAŞINA SÜRERDİ DESEM YETER HERALDE

ALTTAKİ ESRA NIN SORUSUNA SEN CVP VER...
bir de efendimizi görürseniz kimseye anlatma derler o seninle onun arasındaki bir sırrr anlatacaksan anlat ama kimin gördüğünü söyleme derler
Kardeşş O nu gördükten sonrada sorumluluk artıyo olsun Onun o ayyüzünü görelimde varsın sorumluluk artsınn selametle kalll

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı

güzel yaradanım cümlemıze yardımcısı olsun inşallah keske efendımızı görebılsek onun gül kokusunu koklaya bılsek inşallah yarabbim insanıen cok rahatlatan dua dogru zaten benı bı namazım dualarımız .ilahıler bıde yagmur

esra01

Kayıtlı Kullanıcı

hayrunissa86 yazdı:
güzel yaradanım cümlemıze yardımcısı olsun inşallah keske efendımızı görebılsek onun gül kokusunu koklaya bılsek inşallah yarabbim insanıen cok rahatlatan dua dogru zaten benı bı namazım dualarımız .ilahıler bıde yagmur
sadece samimi istemek bütün kapılar açılır inan

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

esra01 yazdı:
çık dışarıya bi bak eğer Allah için akıyosa o gözyaşları inci tanesi gibidir.Diğer türlü ağlıyorsa eğer zaten pekte önemli değill;)

Ben Efendimizi(sav) görmek istiyorum nasıl olacak bu??

İlk önce okadar kolay değil... pEYGAMBER EFENDİMİZİ HAKETMEK İSTİYORSAN ÇOKSAMİMİ OLMAN LAZIM.......YOKSA NEDEN OLMASIN

aLTTAKİ YANLIŞMI DÜŞÜNÜYORUM?B)

esra01

Kayıtlı Kullanıcı

Doğru ama bir de çok iyi tanımak gerekiyo sevmemiz ve görmemiz için TANIYAN SEVERR

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

esra01 yazdı:
Doğru ama bir de çok iyi tanımak gerekiyo sevmemiz ve görmemiz için TANIYAN SEVERR

Her tanıyan sevmiyor malesef...(bir sürü karikatür olaylarında olduğu gibi..)
Allah(c.c) ıslah etsin...Doğru yoluda anlamak istemiyorlarsa kahr-u perişan etsin onları amin...........B)

Yanlız siz cevap yazmışsınız altına soru yok:D bi soru sorunda:p

HAKSIZMIYIM?(SORU:D)

amine nur

Kayıtlı Kullanıcı

HAKLISIN NE DİYİM....

KİTAPLAR ÜSTÜME ÜSTÜME GELİYOR ÇOOK SIKILDIM DERSLERDEN NAPİİİM???

esra01

Kayıtlı Kullanıcı

[marq]boş ver dostum önemli olan ordaki sınav en iyisi yat uyu:D:D:D[/marq]

Tabiki şaka eminim bu derslerini Allah için çalışıyorsundur...Bütün sıkıntılar Onun için değer de sıkılan içine
bide gelecekteki planını hayal et ,gelmek istediğin noktaları düşünn yaparsın Allahın izniyle...

İNSANLARI KAFAMA ÇOK TAKIYORUM BU DA HAYATIMI OLUMSUZ ETKİLİYO NE YAPİM?

leyla_serdar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah yardimcin olsun, takildin konulardan biraz uzak olmaya calis, bence olumlu noktalari, hayatin guzeliklerini dusun rabbim c.c bizlere sundugu lutuflarindan varliklarini dusun, bunlar eminin hayatini olumlu etkiler. hani küçuçuk seylerle mutlu olmak varmis B)B)B) AEO.

topluma girdigimde veya kalabalik içinde olunça dunyevi hayatin gereksiz seylerine kendimi kaptiriyorum kör gibi oluyorum !!! bundan dolayi çok uzuluyorum yanliz kalincada pismanlik duyuyorum çok huzursuzum :(:(:( ???

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Bol bol namaz kıl ve huzuru dünyevi şeylerde değil maneviyatta bul...Çünkü samimi bir şekilde kılınan namazda huzur vardır..

camideki arkadaşlarımın en büyük yaşı 17 ben 19 bazıları diyorki niye yaşıtların yok...
O diyenlerde namaza gelmiyor etmiyor.. Hiç değilse diğerleri 5 vakit geliyorlar camiye...
Daha iyi değilmi..Gerçi bana göre %100 doğru..Ama alttakinin fikrini almak istedim..

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı

esra01 yazdı:
hayrunissa86 yazdı:

dogru sence samımı bı dua nasıl olur kardesım ben dualrım nıye kabul olmuyor rabbım demıyor nasıp dıyorum ama gercekten samımı bı dua nasıldır

esra01

Kayıtlı Kullanıcı

hayrunissa86 yazdı:
esra01 yazdı:
hayrunissa86 yazdı:

dogru sence samımı bı dua nasıl olur kardesım ben dualrım nıye kabul olmuyor rabbım demıyor nasıp dıyorum ama gercekten samımı bı dua nasıldır[/quots
S.a. kardeşş
Mesela ben bir ablamı çok sevmiştim..
ve her duyduğum sesi her gördüğüm yüzü onun zannederdim yani okadar çok sewerdim ve dua ettiğimde ilk onun ismi aklıma gelirdi ve ölyle içim sızlaya sızlaya dua ederdimki ben bile duam bittiğinde farkına varırdımanlayacağın samimi istemek için çok sevmek gerekiyo hani Dursun Ali Erzincanlı diyo ya çalan her kapıya sensin diye koşmalıydım şarkılar kime söylenirse söylensin sana diye dinlemeliydimm
bide belki öyle şeylere karşı korkun vardır efendimiz kendisinden korkanların rüyasına girmezmiş yine onun için
veya da görememek bizim imtihanımız rabbimiz diyodur bakalım kullarım isyan edecek mi ...
Allah nasip eder inşallah
Selametle kall

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)B)

esra01

Kayıtlı Kullanıcı

arkadaşla yengem namaza yeni başladı ve 2 haftadan beri onlarda kalıyorum ben söyyleyince kılıyo
ya ben eve gidince bırakırsa diye korkuyorum alttaki kardeş sence ne yapim???

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Gitme gidersende deki ben önemli değilim..Allah(c.c) görür..
nasıl ama?:D

Hayırlı akşamlar

esra01

Kayıtlı Kullanıcı

Resul_Acer yazdı:

Hayırlı akşamlar
Gitmek zorundayım benimde bir evim var
zaten günah olduğunu borç olduğunu biliyo
ama unutuyo yani namaz daha onun için ilk sırada olan bişey deil
namazı atak yaptırıp ilk sıraya almam lazımm:)

esra01

Kayıtlı Kullanıcı

esra01 yazdı:
hayrunissa86 yazdı:
esra01 yazdı:
hayrunissa86 yazdı:

dogru sence samımı bı dua nasıl olur kardesım ben dualrım nıye kabul olmuyor rabbım demıyor nasıp dıyorum ama gercekten samımı bı dua nasıldır[/quots
S.a. kardeşş
Mesela ben bir ablamı çok sevmiştim..
ve her duyduğum sesi her gördüğüm yüzü onun zannederdim yani okadar çok sewerdim ve dua ettiğimde ilk onun ismi aklıma gelirdi ve ölyle içim sızlaya sızlaya dua ederdimki ben bile duam bittiğinde farkına varırdımanlayacağın samimi istemek için çok sevmek gerekiyo hani Dursun Ali Erzincanlı diyo ya çalan her kapıya sensin diye koşmalıydım şarkılar kime söylenirse söylensin sana diye dinlemeliydimm
bide belki öyle şeylere karşı korkun vardır efendimiz kendisinden korkanların rüyasına girmezmiş yine onun için
veya da görememek bizim imtihanımız rabbimiz diyodur bakalım kullarım isyan edecek mi ...
Allah nasip eder inşallah
Selametle kall

Eminim ki Hayrunnisa içten dua etmeye çalışıyorsundur ama inan eğer o duaların gerçekleşmediyse zamanı vardırda ondan gerçekleşmiyodur
bide bırak gerçekleşmesin ahirette kat kat Rabbimiz gerçekleşmeyen dualarımızın karşılığını verecektir ve o zaman insanoğlu diyecekki keşke hiçbir duam kabul olmasaydıda burda rabbim verseydi mükafatını
Rabbim bizim için her zaman hayırlısını veriyo be hayrunnisa
Sen elinden geleni yap gerisini Mevlaya bırakk

leyla_serdar

Kayıtlı Kullanıcı

esra01 yazdı:
Resul_Acer yazdı:

Hayırlı akşamlar
Gitmek zorundayım benimde bir evim var
zaten günah olduğunu borç olduğunu biliyo
ama unutuyo yani namaz daha onun için ilk sırada olan bişey deil
namazı atak yaptırıp ilk sıraya almam lazımm:)

ne güzel sayende yengen namaza baslamis insallah gittiginde birakmaz ve devam eder, ama unutmasin ki birakmasina sebeb olan seytan'dir, hani imanimizi dolu dolu huzurunu yasamaktan bizlere engel olan seytandir, buda bir sinavdir """ SAKYN SAKYN BIRAKMASIN BU SEYTANIN ISIDIR ALLAH IM YARDIMCISI OLSUN, SEYTANI SEVINDIRMESIN, YENGENE SELAM SOYLE HATTA BIRAKMAMASINA ISRAR EDIYORUZ RABBIM YAR VE YARDIMCISI OLSUN. DUA ILE GUZEL KARDESLERIM B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt