Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SOKAKTAN MEKTUP VAR (2 Kullanıcı)

SOKAKTAN MEKTUP VAR

• EVET OLABİLİR.

Oylama: 0 0.0%
  • HAYIR OLAMAZ.

• HİÇ Bİ FİKRİM YOK

• ABD DEN HERŞEY BEKLENİR

• HİÇ BİRİ

• Kullanılan toplam oy
    0

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm değerli Nihal Ablam.
Amin inşallah.. Allah c.c razı olsun, çok güzel ve anlamlı bir paylaşımdı. Emeğinize, gönlünüze sağlık.. Yazıda acıya nasıl bakılması gerektiği çok güzel bir şekilde analiz edilmiş.. İnsan frekanslarını, antenlerini acıdan sızlanmak yerine, ondan ders almaya açarsa çok daha kazançlı çıkacaktır.. Hayatın, ekmek kadar, su kadar bir gerçeğidir acı..Bunu bertaraf etmeye hiçbir kulun gücü yetmez.. Önemli olan geldiğinde göstereceğimiz karşılamadır.. Bir hadis-i şerifinde de Efendimiz (s.a.v), ''Makbul sabır, acı ve musibetlere ilk anda gösterdiğin sabırdır.'' buyuruyor.. Demek ki acıları karşılama şeklimiz çok önemli.. Gelen ''acı'', güzel ve makbul bir karşılamaya daha fazla ''acı''lık göstermeyecektir. Ve acımızı dahi Rabbimizin rızası için sevdiğimizi ve kabullendiğimizi ''acı''mıza anlatmazsak, o bize nasıl baharları müjdelesin? Acı, insanoğlu için gereklidir değerli ablam:)...Acı olmalı ki, insanın ruhu ve kimliği olgunlaşsın, olmalı ki yazıda da geçtiği üzere konforundan feragat etmeyi öğrenebilsin, olmalı ki bu hayatın salt emeksiz, gayretsiz bir mutluluğu kimseye altın tepside sunmadığını, sunmayacağını idrak etsin.

Rahman c.c sevabınızı yazsın inşallah değerli ablam..Selam ve baki dualarımla Kalbinizin Sahibine Emanetimsiniz inşallah..B)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
_______selamün aleyküm degerli nihalim
ne kadar güzel bir yazı acıyı ne güzel tasvirlemiş...kelimeleri özenle şeçmiş yazar...okuduktan sonra sürekli acı çekesim geldi...kısacası derdimi seviyorum acılarımı seviyorum çünkü "" Ruhunu daha güçlü kılar. Acı yoksa sessizleşir ruh. Öyle uykuyla uyanıklık arası aptallaşan bir hayat başlar. Varlığını yitirir ve varlığını yitirenin özünü bulması artık imkânsızdır. Acı özünüze inmenizi sağlar… Oradaki fırtınaları, kırılganlıkları, yangınları dışa vurur…
vesselam ....
emeginize saglık kardeşim
rabbimize emanet olunuz
selam ve dua ile_________

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Amin inşallah.. Allah c.c razı olsun, çok güzel ve anlamlı bir paylaşımdı. Emeğinize, gönlünüze sağlık.. Yazıda acıya nasıl bakılması gerektiği çok güzel bir şekilde analiz edilmiş.. İnsan frekanslarını, antenlerini acıdan sızlanmak yerine, ondan ders almaya açarsa çok daha kazançlı çıkacaktır.. Hayatın, ekmek kadar, su kadar bir gerçeğidir acı..Bunu bertaraf etmeye hiçbir kulun gücü yetmez.. Önemli olan geldiğinde göstereceğimiz karşılamadır.. Bir hadis-i şerifinde de Efendimiz (s.a.v), ''Makbul sabır, acı ve musibetlere ilk anda gösterdiğin sabırdır.'' buyuruyor.. Demek ki acıları karşılama şeklimiz çok önemli.. Gelen ''acı'', güzel ve makbul bir karşılamaya daha fazla ''acı''lık göstermeyecektir. Ve acımızı dahi Rabbimizin rızası için sevdiğimizi ve kabullendiğimizi ''acı''mıza anlatmazsak, o bize nasıl baharları müjdelesin? Acı, insanoğlu için gereklidir değerli ablam:)...Acı olmalı ki, insanın ruhu ve kimliği olgunlaşsın, olmalı ki yazıda da geçtiği üzere konforundan feragat etmeyi öğrenebilsin, olmalı ki bu hayatın salt emeksiz, gayretsiz bir mutluluğu kimseye altın tepside sunmadığını, sunmayacağını idrak etsin.

Rahman c.c sevabınızı yazsın inşallah değerli ablam..Selam ve baki dualarımla Kalbinizin Sahibine Emanetimsiniz inşallah..B)

Bir hadis-i şerifinde de Efendimiz (s.a.v), ''Makbul sabır, acı ve musibetlere ilk anda gösterdiğin sabırdır.'' buyuruyor..

Aleykümselam...kalbi güzel kardeşim ALLAH c.c. razı olsun...B)
emeğine , yüreğine sağlık güzel kardeşim çok güzel yorumunuz beğeniyle (her zaman ki gibi) okudum...:) teşekkür ederim...ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...
selametle İNŞALLAH...

*BEDİR*

Kayıtlı Kullanıcı

Yazıda,sizin cevabınızda çok güzel.emeginize saglık

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
_______selamün aleyküm degerli nihalim
ne kadar güzel bir yazı acıyı ne güzel tasvirlemiş...kelimeleri özenle şeçmiş yazar...okuduktan sonra sürekli acı çekesim geldi...kısacası derdimi seviyorum acılarımı seviyorum çünkü "" Ruhunu daha güçlü kılar. Acı yoksa sessizleşir ruh. Öyle uykuyla uyanıklık arası aptallaşan bir hayat başlar. Varlığını yitirir ve varlığını yitirenin özünü bulması artık imkânsızdır. Acı özünüze inmenizi sağlar… Oradaki fırtınaları, kırılganlıkları, yangınları dışa vurur…
vesselam ....
emeginize saglık kardeşim
rabbimize emanet olunuz
selam ve dua ile_________

Aleykümselam...değerli aminenur kardeşim ALLAH c.c. razı olsun...B)
beğendiğin ve yorumunuz için teşekkür ederim...
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...selametle İNŞALLAH...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Acıdır sizi büyüten, girdaplara sürükleyen, konforunuzu ve rahatını bozup sizi hayatın içine çeken... Sonra sizi varlığınızdan alıp özünüze kavuşturan yine acıdır. Tıpkı bir tohumum kendi fidesinden ve kendi bedeni olan kabuğundan ayrılırken varlığını gözden çıkarması gibi.

Çevremdeki herkes “Mutsuzum, dayanamayacağım kadar canım yanıyor.” feryatlarında, oysa acılarınızdır ve acılarımızdır bizi özümüzün saklı bahçelerine kavuşturan.

Acılarınızın sizi özünüze kavuşturması dileğiyle

selamunaleykum
emeğıne sağlık kardeşım
acıların sonunda selamete kavuşalım ınşaallah
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Acıdır sizi büyüten, girdaplara sürükleyen, konforunuzu ve rahatını bozup sizi hayatın içine çeken... Sonra sizi varlığınızdan alıp özünüze kavuşturan yine acıdır. Tıpkı bir tohumum kendi fidesinden ve kendi bedeni olan kabuğundan ayrılırken varlığını gözden çıkarması gibi.

Çevremdeki herkes “Mutsuzum, dayanamayacağım kadar canım yanıyor.” feryatlarında, oysa acılarınızdır ve acılarımızdır bizi özümüzün saklı bahçelerine kavuşturan.

Acılarınızın sizi özünüze kavuşturması dileğiyle

selamunaleykum
emeğıne sağlık kardeşım
acıların sonunda selamete kavuşalım ınşaallah
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

Aleykümselam...ablacığım teşekkür ederim...ALLAH c.c. razı olsun...AMİN...AMİN...AMİN...
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...

Rabia-Adeviye

Kayıtlı Kullanıcı
Ewet insan acılarını seviyorsa,Alah(c.c)'tan bir armağan olarak görebiliyorsa acı insanı olgunlaştırır,büyütür.Yoksa yıpratır,eritir ve yok eder...

MAZLUMkul

Kayıtlı Kullanıcı
CANIM PEYGAMBERİM
"Sev beni cananın olayım. İçimden aksın bütün ırmaklar. Senin kıyılarını kucaklayan kocaman bir derya olayım. Rüzgârlar savursun beni, yağmurların hepsi alnıma düşsün, taşların hepsi göğsüme düşsün. Senin ayaklarını öpen kocaman bir dağ olayım. Çöller savrulsun, dağlar aradan çekilsin, yokuşlar ve inişler bitsin ki yürüdüğün yollara toz olayım. Senin hasretinle yanar her yanım, bütün ufuklardan seni umarım.

Çöldeyim, susuzum. Dudağın bana Leylâ. Kuyularda Yusuf’um. Sözlerin bana Züleyhâ. Ateşlerde İbrahim’im. Gözlerin bana deryâ. Sancılar içinde Meryem’im. Bakışın bana İsâ. Yaralar içinde Eyyub’um. Hasretin bana şifâ. Ölüler içinde bir ölüyüm. Ellerin bana musallâ."

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
mumsema.gif

s.a...

çok güzel bir paylaşım..

Rabbim razı olsun.Elinize, yüreğinize sağlık..

selametle...

Kişisel aktivite:Lütfen bu sayfadan çıkarken peygamber efendimiz h.z MUHAMMED (sav) e salatu selam okuyunuz.(lütfen bu aktiviteyi genelleştiriniz)

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
maşallal bu yaşta bu olgunluk güzel yani ama insanoğlu işte bazen gözümüz karardığında gerçeklerde beraberinde kararıyo allah yolumuzu şaşırtmasın yanlış işler den alıkoysun allaha emanet ol

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt