Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

---SİZDE EKLEYİN BİR HADİS- ŞERİF--- (5 Kullanıcı)

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
52kh5.gif

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
bismillah7yh6xy.gif

Hz. Muhammed (s.a.v.) soyle buyurmustur;

"Emin ve dogruluktan ayrilmayan ticaret ehli (ayette sirat-i müstekim ashabi olarak zikredilen) peygamberler, siddiklar, sehitler ve salihlerle beraberdir."

akinkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
:G''MÜSLÜMANLARIN DERTLERİNİ DERT EDİNMEYEN ONLARDAN DEĞİLDİR.'':G

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Ey Rabbimiz...

Halimizi en güzel hal üzere hallendir...

Hz.Muhammed (s.a.v)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
(Allah Rasûlü) Din nasihattır/samimiyettir buyurdu. Kime Yâ Rasûlallah? diye sorduk. O da; Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara diye cevap verdi.
Müslim, İmân, 95.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
A L L A H I M . . . !

BANA HARAMDAN SAKINIP HELAL İLE YETİNMEYİ NASİP EYLE.

LÜTFUN İLE SENİN DIŞINDAKİLERE MUHTAÇ EYLEME.

Hz.Muhammed s.a.v.(Tirmizi)

csoyudogru

Kayıtlı Kullanıcı
hadis bahcesi

hadis bahcesi

bende eklicem ama nasıl yapacağımı bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olacak kimse yokmu acaba.

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
bismillah7yh6xy.gif

Hadis No : 1805Ravi: İbnu Mes'udTanım: Resulullah (sav) akşam olunca şu duayı okurdu: "Elhamdülillah geceye erdik. Mülk de, Allah için geceye erdi. Allah'tan başka ilah yoktur. Tektir, ortağı yoktur. Mülk O'nundur, hamdler O'nadır. O, her şeye kadirdir. Rabbim! Bu gecede olacak hayrı, bundan sonra olacak hayrı senden taleb ediyorum. Bu gecede olacak şerden ve bundan sonra olacak şerlerden sana sığınıyorum. Rabbim! Tembellikten, yaşlılığın kötülüklerinden sana sığınıyorum. Rabbim! Cehennem azabından, kabir azabından sana sığınıyorum!" İbnu Mes'ud (ra) devamla, Resulullah (sav)'ın sabah olunca şu duayı okuduğunu söyledi: "Elhamdülillah sabaha erdik. Mülk de Allah için sabaha erdi".
Kaynak: Müslim, Zikr 75, (2723); Tirmizi, Da'avat 13, (3387); Ebu Davud, Edeb 110, (5071)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Hz. Huzeyfe radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Ben aranızda ne kadar kalacağımı bilemiyorum. Benden sonra "iki'ye uyun" dedi ve Ebu Bekr ile Ömer'e işaret etti. (Sözlerine devam ederek): "Ammar'ın davranışlarını örnek alın. İbnu Mes'ud ne söylemişse tasdik edin" buyurdu.
Tirmizi, Menakıb (3804).

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
''HACCEDENLER VE ÜMRE YAPANLAR ALLAH'IN MİSAFİRLERİDİR.KENDİSİNE DUA

EDERLERSE DUALARINI KABUL EDER , BAĞIŞLANMA DİLERLERSE ONLARI

BAĞIŞLAR.''

İbn-i Mace (hadis no: 2892)

akinkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
''CÖMERT KİŞİ;ALLAH'A YAKINDIR,İNSANLARA YAKINDIR,CENNETE

YAKINDIR,ATEŞTEN UZAKTIR.''(TİRMİZİ,BİRR,40)

FATIMAA

Kayıtlı Kullanıcı
İbn Ömer (r.ahm.) şöyle haber vermiştir:
Bir kimse Resulüllah'a, (a.s.) ihrama giren kişi ne gibi elbise giyebilir? diye sordu. Hz. Peygamber (a.s.) "Gömlek, sarık, kilot, bornoz, mest giymeyin. Ancak biriniz ayakkabı bulamazsa o zaman mest giysin. Ama mestleri topuktan aşağısından kessin. Zağferan yahut vers (alaçehri) ile boyanmış olan bir şey giymeyiniz" buyurmuştur.

Sahih-i Müslim'deki hadis numarası [Sadece

FATIMAA

Kayıtlı Kullanıcı
Zeyd b. Halid Cühenî'nin (r.a.) anlattığına göre:

Allah Resulü (a.s.) Hudeybiye'de geceleyin yağmış olan yağmurdan sonra kendilerine sabah namazı kıldırdı. Namazı bitirince yüzünü cemaate döndürdü ve: "Bilir misiniz, Rabbiniz ne buyurdu?" diye sordu. Allah ve Resulü en iyi bilendir, dediler. Allah Resulü: "Allah, kullarımdan kimi bana iman etmiş, kimi de kâfir olarak sabahladı. Her kim Allah'ın ihsanı ve rahmetiyle üzerimize yağmur yağdı dediyse işte o, bana iman etmiş, yıldıza iman etmemiştir. Her kim de şu şu sebeplerle üzerimize yağmur yağdı dediyse işte o, bana değil, yıldıza iman etmiştir, buyurmuştur" buyurdu.

Sahih-i Müslim'deki hadis numarası [Sadece Arapça]: 104

zafer_1453

Kayıtlı Kullanıcı
Hadis (Ahiret mutluluğu ...)
Resulu Ekrem Aleyhisselatü Vesselam buyurdular ki:

"Ahiret mutluluğu, nefse zor gelen ibadet külfetleri ile çevrelenmiştir. Dünya ise, nefsin hoşuna giden gayr-i meşrû lezzetler ve şehvetler ile kuşatılmıştır."

(Taberani)

---

Dünyada cennet yolu, nefsin hoşuna gitmeyen külfetlerle kaplıdır. Cehennem yolu ise, nefsin gayr-i meşru lezzet ve şehvetleriyle çekici hale getirilmiştir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt