Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

---SİZDE EKLEYİN BİR HADİS- ŞERİF--- (2 Kullanıcı)

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı
her iyilige ,on mislinden yediyuz misline kadar sevap verilir .fakat oruc bana mahsustur,onun mukafatini ben veririm .........( buhari )

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
fffffffff7vf.jpg

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
.

Mü'min erkek ve kadının nefsinde , çocuğunda , malında bela eksik olmaz.Ta ki hatasız olarak ALLAH'a kavuşsun.

Hz.Muhammed s.a.v(Muvatta)

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
Dua sema ile arz arasında durur. Bana salat okunmadıkça, Allah'a yükselmez. Beni hayvanına binen yolcunun maşrabası yerine tutmayın. Bana, duanızın başında, ortasında ve salat okuyun.

Tirmizi, Salat 532

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
Nefislerinizin aleyhine dua etmeyin, çocuklarınızın aleyhine de dua etmeyin, hizmetçilerinizin aleyhine de dua etmeyin. Mallarınızın aleyhine de dua etmeyin. Ola ki, Hz. Allah'ın duaları kabul ettiği saatte rastgelir de, istediğiniz kabul ediliverir.

Ebu Davud, Salat 362

nevin2007

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Katinda En Sevimli Ev,içinde Yetime Ikram Bulunan Evdir.

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
insanın insana secde etmesini emredecek olsaydım kadının kocasına secde etmesini emrederdim. Muhammed (sav)
SELAM VE DUA İLE...

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
988. Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellemden, kıyamet gününde bana şefaat etmesini rica ettim.
"Yaparım inşaallah!" buyurdu.
"Peki seni nerede arayayım?"
"Beni ilk arayacağın yer Sırattır."
"Seni orada bulamazsam?"
"Beni Mizanın yanında ara!"
"Seni Mizanın yanında da bulamazsam?"
"Beni Havzın yanında ara! Bu üç yerden şaşmam" buyurdu.
Enes radıyallahu anh. Tirmizî.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Kul için , ALLAH katında öyle bir makam olur ki , yaptıkları ile ona

erişemez.Ancak ALLAH , onu bu makama ulaştıracak bir musibetle belaya

uğratarak eriştirir.

Hz.Muhammed s.a.v.(Ramuz el-Ehadis)

*şehadet gülü*

Kayıtlı Kullanıcı
Kul Rabbine en ziyade secdede iken yakın olur, öyle ise (secdede) duayı çok yapın.
(Müslim)

FATIMAA

Kayıtlı Kullanıcı
Abdullah b. Ömer (r.ahm.) şöyle anlatır:
Müslümanlar (muhacir olarak) Medine'ye geldikleri zaman toplanırlar ve namazların vakitlerini gözetlerlerdi. Namaz vakitlerini hiçbir kimse ilan etmezdi. Bir gün bu hususta konuştular. bazıları Hıristiyanların çanı gibi bir çan edinin; diğer bazıları da Yahudilerin borusu gibi bir boru olsun dediler. Ömer: (Halkı) namaza çağırmak için niye bir adam göndermiyorsunuz? dedi. Allah Resulü (a.s.): "Ey Bilâl! kalk namaz için çağrıda bulun" buyurdu.

Sahih-i Müslim'deki hadis numarası [Sadece Arapça]: 568

</B>‏ ‏حدثنا ‏ ‏إسحق بن إبراهيم الحنظلي ‏ ‏حدثنا ‏ ‏محمد بن بكر ‏ ‏ح ‏ ‏و حدثنا ‏ ‏محمد بن رافع ‏ ‏حدثنا ‏ ‏عبد الرزاق ‏ ‏قالا أخبرنا ‏ ‏ابن جريج ‏ ‏ح ‏ ‏حدثنا ‏ ‏هارون بن عبد الله ‏ ‏واللفظ له ‏ ‏قال حدثنا ‏ ‏حجاج بن محمد ‏ ‏قال قال ‏ ‏ابن جريج ‏ ‏أخبرني ‏ ‏نافع ‏ ‏مولى ‏ ‏ابن عمر ‏ ‏عن ‏ ‏عبد الله بن عمر ‏ ‏أنه قال ‏
‏كان المسلمون حين قدموا ‏ ‏المدينة ‏ ‏يجتمعون فيتحينون الصلوات وليس ينادي بها أحد فتكلموا يوما في ذلك فقال بعضهم اتخذوا ناقوسا مثل ناقوس ‏ ‏النصارى ‏ ‏وقال بعضهم قرنا مثل قرن ‏ ‏اليهود ‏ ‏فقال ‏ ‏عمر ‏ ‏أولا تبعثون رجلا ينادي بالصلاة قال رسول الله ‏ ‏صلى الله عليه وسلم ‏ ‏يا ‏ ‏بلال ‏ ‏قم فناد بالصلاة ‏

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH ' IM...

ÖNÜMDEN , ARKAMDAN , SAĞIMDAN , SOLUMDAN ,

GÖKTEN VE YERDEN GELEBİLECEK BÜTÜN AFETLERDEN

BENİ KORU .

HZ. MUHAMMED (s.a.v.) (Ebu davud)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt