Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

---SİZDE EKLEYİN BİR HADİS- ŞERİF--- (2 Kullanıcı)

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
''Kim Kur'an-ı Kerim'i gece veya gündüz okursa melekler geceye kadar affı için dua eder.''

(Hadis-i Şerif, Darimi)

''İhtiyaçları, izzet-i nefsinizle (kendinizi küçültmeden) isteyiniz. Çünkü bütün işler takdir edildikleri şekilde cereyan eder.''

(Hadis-i Şerif, Muhtaru'l-Ehadis)

''Ahir zamanda en az bulunacak şey, helal para veya kendisine güvenilecek kardeştir.''

(Hadis-i Şerif, Muhtaru'l-Ehadis)

LivaNur

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM

Birbirinize buğuz etmeyin , birbirinize haset etmeyin, birbirinize arka çevirmeyin; ey ALLAH'ın kulları , kardeş olun. Bir müslümana üç günden fazla (din) kardeşi ile dargın durması helal olmaz.

BUHARİ,EDEB 57 ,58

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
960456975nt.jpg

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Her kim sabah ve akşam yedi kere,

''ALLAH bana yeter ! O'ndan başka tanrı yoktur.O'na dayandım,O büyük Arş'ın sahibidir'' ( Tevbe-129) derse Allah onun sıkıntısına yeter.

Hz.Muhammed (a.s.m)(Ebu Davud)

salih_43

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Resulü (a.s.) şöyle buyurmuştur: "Şüphesiz Aziz ve Celil Allah şöyle buyurur: Ben kulumun beni zannettiği gibiyim. Kulum beni anarken ben muhakkak onunla beraber bulunurum. Eğer o beni gönlünde gizlice zikrederse, ben de onu gönlümde zikrederim. Eğer o beni bir cemaat içinde zikrederse, ben de onu o cemaatten daha hayırlı bir cemaat içinde zikrederim. Kulum bana bir karış yaklaşırsa, ben ona bir arşın yaklaşırım. Kulum bana bir arşın yaklaşırsa, ben ona bir kulaç yaklaşırım. o bana yürüyerek gelirse, ben ona koşarak varırım."

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
.

'' KUL ANNE VE BABASINA DUA ETMEYİ TERKETTİĞİNDE ONDAN RIZIK

KESİLİR...''

Hz.Muhammed (Ramuz el-Ehadis)

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
Size geceleyin kalkmayi tavsiye ederim. Çünkü o, sizden önce yasayan salihlerin âdetidir; Rabbinize yakinlik (vesîlesi)dir; günahlardan koruyucudur; kötülüklere kefarettir, bedenden hastaligi kovucudur.

Tirmizi, 3543

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
'' Sizden biriniz dua ettiği zaman kabul olunacağına dair içinde güçlü bir ümit

besleyerek dua etsin.Çünkü o duanın kabul edilmesi ALLAH için kolaydır.''

Hz.Muhammed (İbn-i Hibban)

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
''Karada ve denizde telef olan mallar , sırf zekat verlmediği için telef olmuştur.''

Hz.Muhammed (a.s.m)-(Tergib ve Terhib)

evindar

Kayıtlı Kullanıcı
Enes b. Malik'in (r.a.) naklettiğine göre: Hz. Peygamber (a.s.) şöyle buyurmuştur: "Hiç biriniz kendisi için arzu ettiğini, (mümin) kardeşi yahut komşusu için de istemedikçe (gerçek manada) inanmış olmaz."
Müslim, İman, 71 (l, 67)

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
ASHABDAN BİRİ PEYGAMMBER EFNDİMİZİN HUZURUNA GELİR.YA RASÜL BEN İBADETLERİMİ EKSİKSİZ YAPIYORUM.CENNETLİKMİYİM CEHENNEMLİKMİYİM BUNU BU DÜNYADA NASIL ANLARM RESÜLULLAH S.A.V. ŞÖYLE DER
EĞER DÜNYA İŞLERİNİ YAPMAK KOLAYINA GELİYOR AHİRET İŞLERİNİ YAPMAK ZOR GELİYORSA CEHENNEMLİKSİN.FAKAT DÜNYA İŞLERİNİ YAPMAK ZORUNA GELİYOR AHİRET İŞLERİNİ YAPMAK KOLAYINA GELİYORSA CENNETLİKSİN
ACABA BİZ CENNETLİKMİYİZ YOKSA.........

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
.

Felaket anında okunmak üzere başka ümmetlere verilmeyen bir şey benim ümmetime verildi:

'' Biz ALLAH içiniz ve biz O ' na döneceğiz..''

Hz.Muhammed (a.s.v.)-(Taberani)

~~hakyolcusu~~

Kayıtlı Kullanıcı
SİZİN EN HAYIRLILARINIZ KUR"AN-I ÖGRENEN VE ÖGRETENLERİNİZDİR

FATIMAA

Kayıtlı Kullanıcı
beni seven cennette benimle birlikte olurrr(tirmizi)

salih_43

Kayıtlı Kullanıcı
Osman İbni Affân radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Kim güzelce abdest alırsa, o kimsenin günahları tırnaklarının altına varıncaya kadar bütün vücudundan çıkar

salih_43

Kayıtlı Kullanıcı
Bana göre, sizin için deccalden daha ziyade korktuğum şeyi haber vereyim mi? O, gizli şirktir ki, kişinin kalkıp adamın makamına gösteriş için amel etmesidir.

(G.Ahmed Ziyaüddin, Ramuz El Hadis, 1. cilt, Gonca Yayınevi, İstanbul, 1997, 163/6)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt