Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

---SİZDE EKLEYİN BİR HADİS- ŞERİF--- (3 Kullanıcı)

salih_43

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu hureyre'den haber verdi ki, Peygamber (S) şöyle buyurmuştur: "Sizleri zandan sakındırırm. Çünkü zanla söylenen sözler yalanı daha çok olandır. Birbirinizin eksikliğini görmeye ve işitmeye çalışmayınız, hususi ve mahrem hayatınızı da araştırmayınız. Birbirinize hased etmeyiniz, birbirinize arkanızı çevirip küsmeyiniz, birbirinize buğz ve düşmanlık da etmeyiniz. Ey Allah'ın kulları, birbirinizle kardeşler (mesabesinde) olunuz..!!!

FATIMAA

Kayıtlı Kullanıcı
ADEM'İN YARATILIŞI İLE KIYAMETİN KOPMASI ARASINDA DECCAL'DEN DAHA BÜYÜK BİR FİTNE YOKTUR.( H.ŞERİF,MÜSLİM)

merwe_merwe

Kayıtlı Kullanıcı
Kişinin fitnesi ehlinde, malında, çocuğunda, nefsinde ve komşusundadır. Oruç, namaz, sadaka, emr-i bi'l-maruf ve nehy-i ani'l-münker bu fitneye kefaret olur!
(Müslim, Fiten 17, (144), Tirmizi, Fiten 71, (2259))

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
32-) Kalbinden tam bir sadakatle Allah 'tan baska ilah olmadiginina ve Muhammed 'in de Allah'in rasulu olduguna sehadet eden bir kimseyi Allah, cehennem atesine haram kilar

berat05

Yönetici
selamün aleyküm kardeşleirm ..
konuyu açan kardeşim senin hadislerinden alıntı yaptım.kakkını helal et

Müttefakun aleyh olan bir hadiste, İbn Ömer (r.a)'den Allah Rasûlü'nün
şöyle dediği rivayet olunmuştur. "Haset (gıpta veya imrenme) sadece iki
yerde olur. Biri Allah'ın kendisine Kur'an öğrenmeyi nasip ettiği kimsedir
ki, onu gece gündüz okur, kendisini işiten komşusu: "Keşke komşuma verilen
Kur'an nimeti bana da verilseydi de, gereği ile amel ettiği gibi ben de
etseydim!" der. Diğeri de, Allahın kendisine mal verdiği kimsedir ki, onu
hak yolda sarfeder. Bunu gören diğer biri: "Keşke şu hayırsever kişiye
verilen mal gibi bana da verilseydi de, onun yaptığı gibi ben de hayır
yapabilseydim!" diye imrenir.

alifurkan

Kayıtlı Kullanıcı
(Allah Rasûlü) “Din nasihattır/samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve

bütün müslümanlara” diye cevap verdi.

Müslim, İmân, 95

EY_NEFİS

Kayıtlı Kullanıcı
KALP SERÇE KUŞU GİBİDİR HER AN HER TARAFA GÖNELİR

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
hadis5xj1.gif

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
(İnsanı) helâk eden şu yedi şeyden kaçının. Onlar nelerdir ya Resulullah dediler. Bunun üzerine: Allah’a şirk koşmak, sihir, Allah’ın haram kıldığı cana kıymak, faiz yemek, yetim malı yemek, savaştan kaçmak, suçsuz ve namuslu mümin kadınlara iftirada bulunmak buyurdu.Buhârî, Vasâyâ, 23, Tıbb, 48; Müslim, Îmân, 144..

salih_43

Kayıtlı Kullanıcı
Abdullah b. Ömer'in (r.ahm.) rivayet ettiğine göre:
Allah Resulü (a.s.) şöyle buyurmuştur: "Aziz ve Celil Allah Kıyamet günü bütün gökleri dürer. Sonra onları sağ eli ile tutar. Sonra da: "Melik benim! Zalimler nerede? Mütekebbirler nerede?" buyurur. Sonra sol eliyle de gökleri dürer. Ardından: "Melik benim! Zalimler nerede, mütekebbirler nerede?" buyurur."

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
Muaz bin Cebel’den (Radiyallahü Anh):

"Bir gün Kabe-i muazzamayı tavaf buyururlarken Allah Resûlünü (Aleyhisselâtü Vesselâm) izledim. Ve içimden gelen bir soruyu sorma arzumu dile getirerek:

– Ya Resûlallah! En şerli, en kötü insan kimdir? diye sordum.
Allah Resûlü, bu sualimden hoşlanmadılar. Bu yüzden benim için: "Allah’ım, onu bağışla!" şeklinde dua buyurdular. Sonra da şu ikazı yaptılar:

– Ya Muaz, sen hayırla ilgilen, hayırlardan sor. Şerle meşgul olma, şerden sorma..."

Bununla beraber, sorduğum soruyu da cevapsız bırakmayıp şu karşılığı verdiler:

– İnsanların en şerlileri, (yaşadıkları toplum içinde bilgilerini kötüye kullanan, halkı doğru yola sevkedecekken batıl yollara düşüren) kötü alimlerdir."

(Mecmauzzevâid, C.1, 185)

salih_43

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu Hureyre (r.a.) anlatıyor:
Hz. Peygamber (a.s.) Aziz ve Celil olan Rabbinden rivayet ederek şöyle buyurmuştur: "Bir kul bir günah işledi. Müteâkiben: Allahım! Günahımı bağışla, dedi. Yüce Allah: Kulum bir günah işledi, fakat günahı mağfiret eden ve günah sebebiyle cezalandıracak bir Rabbi olduğunu bildi buyurdu. Sonra kul tekrar dönüp günah işledi. Ardından: Ey Rabbim! Günahımı affet diye yalvardı. Yüce Allah yine: Kulum bir günah işledi, fakat günahı mağfiret eden ve günah sebebiyle cezalandıracak bir Rabbi olduğunu bildi buyurdu. Sonra kul tekrar dönüp günah işledi. Ve: Ey Rabbim! Günahımı mağfiret et diye yalvardı. Yüce Allah bu sefer yine: Kulum bir günah işledi, fakat günahı mağfiret eden, günah sebebiyle ceza veren bir Rabbi olduğunu gereği gibi bildi. Sen istediğini yap, ben seni mağfiret ettim, buyurdu." Ravi Abdul Ala "İstediğini yap!" sözünü üçüncü yahut dördüncü defa da mı söyledi, bilmiyorum dedi.

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Allah için çok çok secde etmeye bakın. Çünkü Allah için yaptığınız her bir secdeye karşılık, Allah, sizi bir derece yükseltir ve hatalarınızdan birini bağışlar.

Müslim, Salat 225

salih_43

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu Hureyre'nin (r.a.) rivayet ettiğine göre:
Hz. Peygamber (a.s.) şöyle buyurmuştur: "Her kim Allah yolunda çift sadaka verirse Cennet kapılarında: Ey Allah'ın kulu! Bu kapı daha hayırlıdır, diye çağrılır. Çok namaz kılan kimse namaz kapısından davet edilir. Cihat ehlinden olan kimse cihat kapısından davet edilir. Çok sadaka verenler de sadaka kapısından davet edilir. Oruç ehlinden olanlar Reyyan kapısından çağrılır." Ebu Bekr Sıddık: "Ey Allah'ın Resulü! Bir kimsenin bu kapıların hepsinden davet olunması zor mu? Bir kişi bu kapıların hepsinden çağrılır mı?" diye sordu. Resulüllah (a.s.): "Evet, hepsinden çağrılır. Senin o bahtiyarlardan olmanı ümit ederim" buyurmuştur.

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
EVLADINA KUR'AN-I KERİM'İ ÖĞRETEN BABAYA KIYAMET GÜNÜ SULTAN TACI GİYDİRİLİR

(Kenzü'l Ummal )

EZAN İLE KAMET ARASINDA YAPILAN DUA REDDOLUNMAZ

(Ebu Davud)

DUYDYĞU HER ŞEYİ SÖYLEMESİ KİŞİYE GÜNAH OLARAK YETER

(Sahih-i Müslim)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt