Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sırat-ul Mustakim yolu ; (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
En büyük tefekkürü de açıklamak isterim...
Öncelikle aciz ve zavallı olarak kendinizi değerlendirmelisiniz...
Sonra Allah C.C. nun Büyüklüğünü düşünmelisiniz...Bu konuda düşüncenizi yönlendirmek isterim...
Önce Ay 'ı düşünün ve yeryüzüne doğru yaklaştırın...
Tefekkür ederken Ay biraz daha yaklaşıyor ve sizinle ay arasındaki mesafe 1 m kaldı ...dünya ile mesafesi en fazla üç metre ve yavaş yavaş ay yer yüzü ile buluşmak üzere aşağıya size doğru geliyor...

Şimdi sizden düşüncelerinizi almak isterim...Mesafe 50 cm. kaldı...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
En büyük tefekkürü de açıklamak isterim...
Öncelikle aciz ve zavallı olarak kendinizi değerlendirmelisiniz...
Sonra Allah C.C. nun Büyüklüğünü düşünmelisiniz...Bu konuda düşüncenizi yönlendirmek isterim...
Önce Ay 'ı düşünün ve yeryüzüne doğru yaklaştırın...
Tefekkür ederken Ay biraz daha yaklaşıyor ve sizinle ay arasındaki mesafe 1 m kaldı ...dünya ile mesafesi en fazla üç metre ve yavaş yavaş ay yer yüzü ile buluşmak üzere aşağıya size doğru geliyor...

Şimdi sizden düşüncelerinizi almak isterim...Mesafe 50 cm. kaldı...

korkuyorum heyecanlandım...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Birde en önemli duyduğumuz sözlerden birine değinmek isterim...

Ete kemiğe büründüm YUNUS diye göründüm...

Burada Allah C.C. ete kemiğe bürünmüş YUNUS diye görünmüş anlaşılıyor değil mi ?

Evet söz doğru...yanlışlık yok...

Ancak tek bir farkla...

Allah C.C. nun kendi dilediği anda ve kendi dilediği süre kadar...

Yani 24 saat veya her gün her an değil...

Belki...bir an...Bir saniye...Bir dakika vs...

Allah C.C. ne kadar dilerse o kadar...

Adem A.S. 'a SECDE emri verildiği anda...Adem A.S. ...o anda Lamallah durumunda idi...

İyice düşünün ve anlayın isterim...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Aciz durumda zavallı güçsüz olduğunuzu idrak ederek...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Birde en önemli duyduğumuz sözlerden birine değinmek isterim...

Ete kemiğe büründüm YUNUS diye göründüm...

Burada Allah C.C. ete kemiğe bürünmüş YUNUS diye görünmüş anlaşılıyor değil mi ?

Evet söz doğru...yanlışlık yok...

Ancak tek bir farkla...

Allah C.C. nun kendi dilediği anda ve kendi dilediği süre kadar...

Yani 24 saat veya her gün her an değil...

Belki...bir an...Bir saniye...Bir dakika vs...

Allah C.C. ne kadar dilerse o kadar...

Adem A.S. 'a SECDE emri verildiği anda...Adem A.S. ...o anda Lamallah durumunda idi...

İyice düşünün ve anlayın isterim...

Şimdide Lamallah adı verilen bilgiye değinelim...
Bu bilgi bir Allah C.C. nun İlmidir...
Allah C.C. ile Allah C.C. dilediği kişi veya kişiler arasındaki iletişimdir...
Allah C.C. istediği bilgiyi istediği kişi veya kişilere aktaracak şekilde iletişim kurabilir ...sınırı ...içeriği veya anlaşılması sadece kendisinin dilediğine göredir...

Bazı bilgileri Melekler dahi duyamaz ...işte bu ;Allah C.C İle KUL arasında ,hiç kimsenin bilgisi olmayan iletişime yani bilgi alışverişine; LAMALLAH zamanı bilgisi denir...

Örneğin ...Allah C.C. ve Peygamber A.S. lar arasındaki irtibattır...

alıntı :a26:

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Lamallah anı ; Her an ve daim değil Allah C.C. dilediği ve istediği zaman ve sürede ve kişi ile...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
bazen siteye sırf bana bazı mesajlar vermek için girdiğiniz düşünüyorum.öyle anlarda bana öyle şeyler yazıyorsunuz ki şaşırıp kalıyorum...
tevafuk sanırım...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Ne güzel tekrar tekrar okuyunuz...anlamaya çalışınız...
Sadece size değil taliplisi ve nasibi olanadır...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Tabi ki bu güzel bilgiyi...güzel dualarla süslemek üzere...Bizim bütün aktarmaya çalıştığımız konular,güzel İNSAN lar içindir...Beddua amaçlı kullanmamanızı özellikle rica ederim...
Nasibi olana hizmet ayağa kadar efendim...taliplisine....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Kürsüden Arşa uzanan ...
Levhden ...Kur'an'ı Kerime intikal eden...
Allah C.C. nun hasretinden Mecnuna dönen yüreğimizin derinliklerinden haykıran bir ses...
Ey Nefis gel kendine ... Gül kokusu doldurdu her yeri ...Muhammed Mustafa A.S. aşkı coştu bu gün...
Cennetten Havva Validemizin kokusu geliyor bu gün... '' Ey Evlatlarım size hediye... cennetten bu Anneniz... bilin kıymetini...Bilebildiğiniz kadar...'' ...

Sarılın Annelerinize sarılabildiğiniz kadar hasretle...

Canım annem emanet ettim seni Rabbimize...Muhammed MUstafa A.S. 'ın Rabbine... Celle Celalehu...

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
Sırat-ı müstakim, istikamet yolu demektir.

Bu yolu Kur’an-ı Kerim,Göklerde ve yerde olan her şeyin kendisine ait olduğu Allah’ın yolu” (Şura Sûresi, 42/53)
ve
“Peygamberlerin, sıddıkların, şehitlerin ve salihlerin yolu”
(Nisa Sûresi, 4/69) olarak izah eder.

Mümin, namazlarının bütün rekâtlarında Fatiha Sûresi'ni okur ve Allah’tan sırat-ı müstakime hidayet talebinde bulunur.

Sırat, cehennem üzerinde kurulmuş. Bizim bütün işlerimizin de önü cennet, altı cehennem gibidir. Hangi işimizi Allah’ın rıza çizgisinden saparak işlesek, günaha girmiş, isyana düşmüş oluruz. Bunlar ise dünyada cehennem habercileridir.

Dünyada mesut olmanın yolu da istikametten geçer. Bedenimiz bütün organlarıyla, kalbimiz bütün his dünyasıyla hep istikamet üzere bulunmadıkça saadete ermemiz mümkün olmaz. Gözümüz ne miyop olacak, ne hipermetrop. Tansiyonumuz ne yüksek olacak ne düşük... Beynimizi çalıştıran mekanizmanın elektrik akımı ne düşük olacak ne yüksek. Kalp atışlarımız belli sınırlar arasında gerçekleşecek. Vücut ısımız da öyle...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
güvenmek istiyorum ben insanlara,nasıl başaracağım olanları unutmayı...
allahım yardım et yolundan ayırma,senin razı olmayacağın işler yapmamıza engel ol,kin verme içime...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sırat-ı müstakim, istikamet yolu demektir.

Bu yolu Kur’an-ı Kerim,Göklerde ve yerde olan her şeyin kendisine ait olduğu Allah’ın yolu” (Şura Sûresi, 42/53)
ve
“Peygamberlerin, sıddıkların, şehitlerin ve salihlerin yolu”
(Nisa Sûresi, 4/69) olarak izah eder.

Mümin, namazlarının bütün rekâtlarında Fatiha Sûresi'ni okur ve Allah’tan sırat-ı müstakime hidayet talebinde bulunur.

Sırat, cehennem üzerinde kurulmuş. Bizim bütün işlerimizin de önü cennet, altı cehennem gibidir. Hangi işimizi Allah’ın rıza çizgisinden saparak işlesek, günaha girmiş, isyana düşmüş oluruz. Bunlar ise dünyada cehennem habercileridir.

Dünyada mesut olmanın yolu da istikametten geçer. Bedenimiz bütün organlarıyla, kalbimiz bütün his dünyasıyla hep istikamet üzere bulunmadıkça saadete ermemiz mümkün olmaz. Gözümüz ne miyop olacak, ne hipermetrop. Tansiyonumuz ne yüksek olacak ne düşük... Beynimizi çalıştıran mekanizmanın elektrik akımı ne düşük olacak ne yüksek. Kalp atışlarımız belli sınırlar arasında gerçekleşecek. Vücut ısımız da öyle...

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim...
Sizinde buyurduğunuz gibi İNSAN deniziniz ; hafif dalgalı...Biraz titrek...biraz ürkek ancak kontrollü atacak ki...Allah C.C. dan yapılacak yayını alabilelim...
Selamlar...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt