Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sırat-ul Mustakim yolu ; (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
AŞK AŞK..Habibullah diye ne diye diyoruz? Allahu zülcelal'in habibiydi O yüce ruh sallallahu teala aleyhi ve sellem..

Muhammed Mustafa A.S. Efendimiz, Allah C.C. nun Resulu Peygamberi ve sevdiğidir ve tatlı nazlısıdır...Bu konuda hemfikiriz... Allah Razı olsun...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
hocam bir evliyaullah sizi çağırıyor da olabilir..

İltifatın için teşekkür ederim ancak ben hoca vs. değilim...Sadece iyi bir araştırıcı...KUR'AN-I KERİM aşığı... bir zavallıyım...
Kişisel olarak Mürşid im... Önce Allah C.C. nu...Sonra KUR'AN-I KERİMİ sonra ise...Muhammed Mustafa A.S. olarak düşünüyorum...

Özür dilerim bana yazdınız sanmıştım..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Neyse efendim konu devam edecek şimdilik müsaadenizle...

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Kur'an-ı Kerim gerçek Mürşid dir efendim...Onu okuyun..

Hz. Ali olmak lazım r.a kuranı kerimi okuyup kaybolan atının izini bulabilmek için..mübarek öyle buyurmuştu Atım kaybolsa izini kuran'da ararım diye lakin bizler kim O r.a mübarek kiim bizler ancak bir mürşidi kamil bulup ona tabi olmalıyız ki kurtuluşa erebilelim nefsimizi tezkiye edip..

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
tamam ama ne yapmalıyım bılmıorum.. yanı nasıl anlatacagımı da.. yuzunu gormuyorum sadece elini opuyorum.. sonra gun ıcınde daralmalarım

Arayınız bulacaksınız inşaallah..Konya Meram'da Adıyaman menzil'de istanbul'da ve başka memleketlerimizde çok büyük Allah dostları var hayatlarını okuyun belki resimlerinden vs rüyanıza bir ipucu bulabilirsiniz.Rabbim yar ve yardımcınız olsun..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Arkadaşlarım ihtiyaç olduğunu düşünerek...Allah C.C. nun Rızası ...isteği ve arzusunu içeren yolu izlemek ...koklamak ve o iz üzerine gidebilmek maksatlı...Bu konuyu açtım...
Önce sabırlı olmanızı rica ediyorum ...

Şimdilik lütfen bana süre veriniz...

Güncelleme : 1

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Yarabbimiz C.C. bizi yolundan ayırmasın dileklerimle konuya başlamak isterim.

Sırat-ul Mustakim yolu ; Allah Celle Celalehu 'nun İNSAN yaratmaya karar vermesi '' Kendi aynasında görmesi ve kendi suretinden aşka şekil vermesi '' sonucunda Muhammed Mustafa A.S. Efendimizin NUR 'unu bizzat kendi AMA ortamında...''Mekansızlık Mekanında ...Zamansızlık zamanında''... yine kendi AŞK köpüğünden... ''o AŞK köpüğünün en güzel merkezinden '' NUR ' olarak yaratarak başlatılmıştır...

Güncelleme : 2

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sırat-ul Mustakim yolunun gerçek Mürşidi Allah Celle Celalehu 'dur ...
Önce kendisi diledi yaratayım...
Sonra yarattı o AŞK NUR ' unu...
Sonra ise O NUR 'a tavaf edilsin için halk etti Cebrail A.S. 'ın NUR 'unu ...

Sırat-ul Mustakim yolunun öğenimi başladı baş öğretmen GERÇEK MÜRŞİD Allah C.C. tarafından...

NUR 'um dön ... NUR 'umun etrafında...

Güncelleme : 3

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sırat-ul Mustakim yolunun gerçek Mürşidi Allah Celle Celalehu 'dur ...
Önce kendisi diledi yaratayım...
Sonra yarattı o AŞK NUR ' unu...
Sonra ise O NUR 'a tavaf edilsin için halk etti Cebrail A.S. 'ın NUR 'unu ...

Sırat-ul Mustakim yolunun öğenimi başladı baş öğretmen GERÇEK MÜRŞİD Allah C.C. tarafından...

NUR 'um dön ... NUR 'umun etrafında...

Güncelleme : 4

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sanırım dikkatini çekmiştir ... Biz bu konuyu ; Sırat-ul Mustakim yolunun GERÇEK MÜRŞİD lerinin tespiti açısından da doğru izi arz ederek ... ve...

Hem gerçek Mürşid leri ...hemde gerçek Mürşid bilgisine tamamen... ama SIR bilgisine kısmen sahip olan ...ancak ; Allah C.C. tarafından bizzat görev almamış Mürşid 'lerede değinerek yürüyeceğiz...

24- NÛR SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm.

35. Allah, göklerin ve yerin nurudur. O’nun nurunun temsili şudur: Duvarda bir hücre; içinde bir kandil,
kandil de bir cam fânûs içinde. Fânûs sanki inci gibi parlayan bir yıldız. Mübarek bir ağaçtan, ne
doğuya, ne de batıya ait olan zeytin ağacından tutuşturulur. Bu ağacın yağı, ateş dokunmasa bile
neredeyse aydınlatacak (kadar berrak)tır. Nur üstüne nur. Allah, dilediği kimseyi nuruna iletir. Allah,
insanlar için misaller verir. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

27 - NEML SÛRESİ

64. Yoksa, başlangıçta yaratmayı yapan, sonra onu tekrarlayan ve sizi gökten ve yerden rızıklandıran mı?
Allah ile birlikte başka bir ilâh mı var!? De ki, “Eğer doğru söyleyenler iseniz kesin delilinizi getirin.”

29- ANKEBÛT SÛRESİ

19. Onlar, Allah’ın başlangıçta yaratmayı nasıl yaptığını, sonra onu nasıl tekrarladığını görmüyorlar mı?
Şüphesiz bu, Allah’a göre kolaydır.
20. De ki: “Yeryüzünde dolaşın da Allah’ın başlangıçta yaratmayı nasıl yaptığına bakın. Sonra Allah (aynı
şekilde) sonraki yaratmayı da yapacaktır. (Kıyametten sonra her şeyi tekrar yaratacaktır) Şüphesiz
Allah’ın gücü her şeye hakkıyla yeter.”

7- A'RÂF SÛRESİ

172. Hani Rabbin (ezelde) Âdemoğullarının sulplerinden zürriyetlerini almış, onları kendilerine karşı şahit
tutarak, “Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” demişti. Onlar da, “Evet, şahit olduk (ki Rabbimizsin)”
demişlerdi. Böyle yapmamız kıyamet günü, “Biz bundan habersizdik” dememeniz içindir.

Güncelleme : 5

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Başlangıç zamanında yani AMA zamanında ,Allah C.C. Malikul Mulku Zulcelali vel ikram iken ,BİLEN yani gerçek MÜŞİD olarak olarak sadece kendisi vardı ... önce Kalemi yarattı ...sonra ise Levh -i Mahvuz u halketti ...
Sonra Kalem 'e emretti yaz diye ve Kalem Allah C.C. nun emrini yazdı Levh-i Mahvuza ...
Levh-i Mahvuz üzerine; Allah C.C. nun emri yazıldı kalemle ve Levh -i Mahfuz ... Mürşid olarak göreve başladı...
Yaratılanlar Emri İlaheyi okuyacaklar ondan ve uyacaklardı emre harfiyen...
Lev-i Mahvuz 'a Allah C.C. her gün iki bin defa baktı dilediğini sildi ...dilediğini ekledi...
Son karar için güncel tutuldu Levh-i Mahvuz...
Vazifeler alındı ondan AN 'a göre... An ve an uygulanmak üzere...
İşte ondan ''Levh-i Mahvuzdan emrolundu...emredilen... insana ... Peygamber A.S. lara ile gönderilen Sahifeler...Zebur...Tevrat... İncil başlangıçta...
İletmek için yine başlangıçta yeri geldi oldu Mürşid..Cebrail A.S. ,Mikail A.S. gibi Melekler...
Yeri geldi oldu Mürşid Peygamber A.S.lar ... Meleklere ...
Ama hep danışma noktası oldu Levh-i Mahvuz herkese.... Allah C.C. nun koruması altında...
Sonra karar verdi Allah C.C. ...Levh-i Mahvuzdaki emirler..ilettirdi...Cebrail A.S. vasıtası ile Muhammed Mustafa A.S. 'a KUR'AN-I KERİM korunarak iletildi...

Özetle...;

Gerçek Mürşidler...;

Allah C.C. başta olmak üzere...
Levh-i Mahvuz...
Görevli Melekler A.S. lar....
Peygamber A.S. lar...
Allah C.C. nun ; Kul olan Kulları insanlar...
Temsilci adını verdiğimiz...;
Müceddidler...R.A.
Açan adını verdiğimiz Fatihler...Şehitler...Seyyidler ...Şerifler.....
Hızır A.S. ve talebeleri...Abidler,Üçler, yediler.kırklar,yüzler,binler...vs...
Abdullah Makamında olanlar...
Ümmi ler...
Pehlivanlar...
Muhammed Mustafa A.S. 'ın Ümmeti....
Kul 'lar...
Süleymanlar...
Hacılar...
Mevla 'na olanlar....
Hafızlar...
İlim adamları...alimler...

Unutmayalım ki Gerçek Mürşidler Allah C.C. tarafından bizzat görevlendirilenlerdir...
Bunlar ...;
Allah C.C. nun ...Kur'an-ı Kerimin ve Muhammed Mustafa A.S. emirlerine kati surette uyarlar...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşımlarınız için allah c.c razı olsun büyüğümüz....
nasılnız,inşaallah bi sıkıntınız yoktur... kaç gündür denk gelemedik haliniz hatrınızı soramadım...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bazı Mürşid adını verdiğimiz kimselerde....Gerçek Mürşid gibi iletirler veya açıklarlar ...
Kur'an-ı Kerimden okuyarak ,Muhammed Mustafa A.S. 'ın Sünnetinden ve Cariyeri güzin efendilerimizden ...Gerçek Mürşid lerin sohbetlerinden dinleyerek öğrendiklerini anlatarak...öğretirler ...
Allah C.C. nun emirlerini...

Hepsinden Allah C.C. razı olsun ...,

Ancak sadece dikkat edilecek nokta...Kur'an-ı Kerime ...Peygamber A.S. ların hadislerine... kesin uymalıdır öğretilenler...

Birde akıldan çıkarılmayacak konu...hepside Allah C.C. na yönlendirirler... Maddi ve manevi menfaat beklemezler...İtibar istemezler...

Allah C.C. nun emirlerini aktarırlar...Hataları düzeltmeye çalışırlar...Kur'an-ı Kerimi doğru anlamalarına çalışırlar...
Allah C.C. nun RIZASINI gözetirler..

Selamlar....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sağ olun efendim... Bu konu ile ilgili notları biraz acele özetlemek istedim ki konu hemen anlaşılsın...Gelişmesi isteğe göre olsun... Beklenti ne ise ona yönlenelim....

Sırlı imiş gibi davranım olmasın...
Çünkü Allah C.C. herkesin Rabbi...''C.C.'' herkese yakın...Herkese kendi kapasitesinde ilim vermiş...Herkese zaten kendi idrak vererek her an onları uyarmakta....denemekte...imtihana çekmekte...Sevmek için bahane aramaktadır...
Kendisini sevdirmek istemektedir...Habibini sevsinler istemektedir...A.S.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
evet allah razı olsun... ben bu konu hakkında pek bilgi sahibi olmadığımdan yorum yapamadan dikkatlice okuyorum yazdıklarınızı...
çok ama çok öğrenmek istiyorum sizden,diğer abilerim,ablalarım ve kardeşlerimden... yetmiyor bildiklerim...
etrafıma bi faydam olsun istiyorum,aktarabilmek istiyorum bildiklerimi...
fakat malumunuz durumumdan dolayı biraz odaklanma sorunu yaşıyorum,kafam hep soruna takılıyor.bi yandan bitirmem gereken bi okul var ve tabiki kurtarmam gereken bir yuva...
yetmiyorum sanki sürekli bişeyler yapma gereği hissediyorum...
işte bu yüzden çok öğrenmem gerek,okuyorum okuyorum okuyorum...
sizlerinde faydasını çok görüyorum allah hepinizden ayrı ayrı razı olsun inşaallah,peygamber efendimize komşu eylesin tüm kardeşlerimi,büyüklerimi... amin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt