Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sırat-ul Mustakim yolu ; (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Arkadaşlarım ihtiyaç olduğunu düşünerek...Allah C.C. nun Rızası ...isteği ve arzusunu içeren yolu izlemek ...koklamak ve o iz üzerine gidebilmek maksatlı...Bu konuyu açtım...
Önce sabırlı olmanızı rica ediyorum ...

Şimdilik lütfen bana süre veriniz...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
ah o yola dosdoğru girebilsek....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Yarabbimiz C.C. bizi yolundan ayırmasın dileklerimle konuya başlamak isterim.

Sırat-ul Mustakim yolu ; Allah Celle Celalehu 'nun İNSAN yaratmaya karar vermesi '' Kendi aynasında görmesi ve kendi suretinden aşka şekil vermesi '' sonucunda Muhammed Mustafa A.S. Efendimizin NUR 'unu bizzat kendi AMA ortamında...''Mekansızlık Mekanında ...Zamansızlık zamanında''... yine kendi AŞK köpüğünden... ''o AŞK köpüğünün en güzel merkezinden '' NUR ' olarak yaratarak başlatılmıştır...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sırat-ul Mustakim yolunun gerçek Mürşidi Allah Celle Celalehu 'dur ...
Önce kendisi diledi yaratayım...
Sonra yarattı o AŞK NUR ' unu...
Sonra ise O NUR 'a tavaf edilsin için halk etti Cebrail A.S. 'ın NUR 'unu ...

Sırat-ul Mustakim yolunun öğenimi başladı baş öğretmen GERÇEK MÜRŞİD Allah C.C. tarafından...

NUR 'um dön ... NUR 'umun etrafında...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah Celle Celalehu karar verdi kendi aynasında gördüğü ve yaratılsın istediği İNSAN 'ı yaratmaya ve ADEM yaratılsın diledi ...
Nur süzgecinden köpüren aşk köpüğünden ADEM Sulubunu aldı ve ilk derse başladı Gerçek Mürşid ...
Sordu ... Beni tanıyacak mısınız ? diye ...
Evet cevabını haykırıldı Sulbun özünden ... Allah C.C. na hitaben ...

Halen MÜRŞİD bizzat Allah C.C. idi ...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sanırım dikkatini çekmiştir ... Biz bu konuyu ; Sırat-ul Mustakim yolunun GERÇEK MÜRŞİD lerinin tespiti açısından da doğru izi arz ederek ... ve...

Hem gerçek Mürşid leri ...hemde gerçek Mürşid bilgisine tamamen... ama SIR bilgisine kısmen sahip olan ...ancak ; Allah C.C. tarafından bizzat görev almamış Mürşid 'lerede değinerek yürüyeceğiz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Yarabbimiz C.C. bizi yolundan ayırmasın dileklerimle konuya başlamak isterim.

Sırat-ul Mustakim yolu ; Allah Celle Celalehu 'nun İNSAN yaratmaya karar vermesi '' Kendi aynasında görmesi ve kendi suretinden aşka şekil vermesi '' sonucunda Muhammed Mustafa A.S. Efendimizin NUR 'unu bizzat kendi AMA ortamında...''Mekansızlık Mekanında ...Zamansızlık zamanında''... yine kendi AŞK köpüğünden... ''o AŞK köpüğünün en güzel merkezinden '' NUR ' olarak yaratarak başlatılmıştır...

24- NÛR SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm.

35. Allah, göklerin ve yerin nurudur. O’nun nurunun temsili şudur: Duvarda bir hücre; içinde bir kandil,
kandil de bir cam fânûs içinde. Fânûs sanki inci gibi parlayan bir yıldız. Mübarek bir ağaçtan, ne
doğuya, ne de batıya ait olan zeytin ağacından tutuşturulur. Bu ağacın yağı, ateş dokunmasa bile
neredeyse aydınlatacak (kadar berrak)tır. Nur üstüne nur. Allah, dilediği kimseyi nuruna iletir. Allah,
insanlar için misaller verir. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
27 - NEML SÛRESİ

64. Yoksa, başlangıçta yaratmayı yapan, sonra onu tekrarlayan ve sizi gökten ve yerden rızıklandıran mı?
Allah ile birlikte başka bir ilâh mı var!? De ki, “Eğer doğru söyleyenler iseniz kesin delilinizi getirin.”

29- ANKEBÛT SÛRESİ

19. Onlar, Allah’ın başlangıçta yaratmayı nasıl yaptığını, sonra onu nasıl tekrarladığını görmüyorlar mı?
Şüphesiz bu, Allah’a göre kolaydır.

20. De ki: “Yeryüzünde dolaşın da Allah’ın başlangıçta yaratmayı nasıl yaptığına bakın. Sonra Allah (aynı
şekilde) sonraki yaratmayı da yapacaktır.
(Kıyametten sonra her şeyi tekrar yaratacaktır) Şüphesiz
Allah’ın gücü her şeye hakkıyla yeter.”

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
ben bu konuya fazlasıyla odaklandım.. cok fazla dusunuyorum cok dua ediyorum.. ruyamda yeşil kaftan giymiş birinin elini opüyorum ama kendimi kandim izliyorum.. hediye dua yı surekli okuyorum ama garip seyler hissediyorum birinin varlığı gibi..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah Celle Celalehu karar verdi kendi aynasında gördüğü ve yaratılsın istediği İNSAN 'ı yaratmaya ve ADEM yaratılsın diledi ...
Nur süzgecinden köpüren aşk köpüğünden ADEM Sulubunu aldı ve ilk derse başladı Gerçek Mürşid ...
Sordu ... Beni tanıyacak mısınız ? diye ...
Evet cevabını haykırıldı Sulbun özünden ... Allah C.C. na hitaben ...

Halen MÜRŞİD bizzat Allah C.C. idi ...

7- A'RÂF SÛRESİ

172. Hani Rabbin (ezelde) Âdemoğullarının sulplerinden zürriyetlerini almış, onları kendilerine karşı şahit
tutarak, “Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” demişti. Onlar da, “Evet, şahit olduk (ki Rabbimizsin)”
demişlerdi. Böyle yapmamız kıyamet günü, “Biz bundan habersizdik” dememeniz içindir.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
ben bu konuya fazlasıyla odaklandım.. cok fazla dusunuyorum cok dua ediyorum.. ruyamda yeşil kaftan giymiş birinin elini opüyorum ama kendimi kandim izliyorum.. hediye dua yı surekli okuyorum ama garip seyler hissediyorum birinin varlığı gibi..

Rabbimiz C.C. hayırlara vesile etsin İNŞALLAH ... Sizin uyanınca aklınıza gelen ve hissettikleriniz ve o anki durumunuz doğrudur...Sevinç ise güzel anlamına...

Ben hayıra yordum ancak tabiki Allah C.C. bilir...
Rüya Allah C.C. nun biz aciz Kullara öğretim metodundan biridir...Allah C.C. Mürşid olarak diler ve öğretir...

Siz sizi izlemişsiniz...Allah C.C. her an bizi izlemektedir..

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimiz C.C. hayırlara vesile etsin İNŞALLAH ... Sizin uyanınca aklınıza gelen ve hissettikleriniz ve o anki durumunuz doğrudur...Sevinç ise güzel anlamına...

Ben hayıra yordum ancak tabiki Allah C.C. bilir...
Rüya Allah C.C. nun biz aciz Kullara öğretim metodundan biridir...Allah C.C. Mürşid olarak diler ve öğretir...

Siz sizi izlemişsiniz...Allah C.C. her an bizi izlemektedir..

uyanınca mutluydum ama sonra yuzunu goremedım diye cok uzuldum :( rüyaların bilinçaltı olmadığını biliyorum.. garip rüyalar goruyorum zaten !! ama evde bırının varlıgını hıssetmek benı ürkütüyor

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Sırat-ul Mustakim yolunun gerçek Mürşidi Allah Celle Celalehu 'dur ...
Önce kendisi diledi yaratayım...
Sonra yarattı o AŞK NUR ' unu...
Sonra ise O NUR 'a tavaf edilsin için halk etti Cebrail A.S. 'ın NUR 'unu ...

Sırat-ul Mustakim yolunun öğenimi başladı baş öğretmen GERÇEK MÜRŞİD Allah C.C. tarafından...

NUR 'um dön ... NUR 'umun etrafında...
Kısacası Muhabbetten Muhammed(aleyhisselam) oldu hasıl,Muhammedsiz(sav) muhabbet ne hasıl? :)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
uyanınca mutluydum ama sonra yuzunu goremedım diye cok uzuldum :( rüyaların bilinçaltı olmadığını biliyorum.. garip rüyalar goruyorum zaten !! ama evde bırının varlıgını hıssetmek benı ürkütüyor

Uyanınca mutlu olmanız güzel ancak takılıp kalmayın...Aynı rüya ve anı her zaman yaşayamazsınız...Her konu bir defa yaşanır veya gösterilir...
Evinizde bir var düşüncesine girmeyin...Hediye duayı okuduğunuz için endişe yok...bunu bilin...Allah C.C. sizi koruma altına almıştır...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Hediye duayı rahat okuyorsanız hiç ürkmeyiniz..Zor okuyorsanız rahat okuyana kadar okuyun..Rahat layınca size hiç kimse yaklaşamaz...Allah C.C. nun izni ile...

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
Hediye duayı rahat okuyorsanız hiç ürkmeyiniz..Zor okuyorsanız rahat okuyana kadar okuyun..Rahat layınca size hiç kimse yaklaşamaz...Allah C.C. nun izni ile...

bezen rahat okumuyorum o zaman ezan da okuyorum.. beynım catlıycak gıbı oluyor.. ama okudukca rahatlıyorum çok sukur.. dedıgınız gıbı ben cok takılmıyım en ıyısı.. Allah razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt