Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıntı Ve Üzüntü İçin Dua (2 Kullanıcı)

rumuzgüller

Kayıtlı Kullanıcı
vechiliyasini şerif

vechiliyasini şerif

selamınaleyküm vechili yasini şerif okumasını biliyormusunuz kadeşler vechili birtane okuyunca 41 tane okunuş sayılıyor biliyormusunuz

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam o nasıl acaba anlatır mısın?

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Ebubekir'in duası

Hz. Ebubekir'in duası

Rasulullah (s.a.s.) Hz. Ebubekir'e şöyledua etmesii öğretmiştir:
Ey Allah'ım! Peygember'in Muhammed'in hürmetine, dostun İbrahim'in hürmetine, kurtardığın (veya seninle konuşan) kulun Musa hürmetine, kelime ruhundan olan İsa hürmeine, Musa'nın Tevrat'ı, İsa'nın incil'i, Daved'un Zebur'u ve Muhamme'in Furkan'ı hürmetine, kolllarına gönderdiğin bütün vahşyler hürmetine, yerine getirdiğin bütün kaza ve kaderin hürmtine, senden isteyip dileğine erişen kulların hürmetine, fakir yaptığın zenginin, zengin yaptığın fakirin hürmetine veye hidayet ettiğin sapığın hürmetine ihtiyacımı senden istiyorum.(Beni mahrum eyleme)
Musa'ya inzal buyurduğun isminin hürmetine, kullarının rızıklarını dağıtmakta rolü olan büyük isminin hürmetine, yeryüzünün karar bulması için, üzerine koyupta ondan muvazeneyi temin eden isminin hürmetine, göklerin üzerine konuponların istiklale kavuşmasına temin eden isminin hürmetine, dağların üzerine koydurup onlarda istikrarı temin ettiren isminin hürmetine, o isim ki, arşın onunla ayakta durmaktadır, işte onun hürmetine Senin Tuhür Taahir, Tahhar, Samed ve Vitr isimlerinin hürmetine, o mübarek isminki, Kitabında Senin nezdinde apaçıknurdan inzal buyrulmuştur, onun hürmetine.
O isminki, gündüzün üzerine onu koymuş, gündüzün nuranmasına vesile olmuştur. Gecenin üzerine onu koymuş, gecenin kararmasına vesile olmuştur. Onun hümetine Senin azamet ve kibriyanın, kerim zatının hürmetine, Sende bana Kur-an ileonun bilgisine ihsan buyurmanı ister ve o bilgiyi etimle, kanımla, kulağımla, gözümle ayrılmaz bi şekilde karıştırmanı senden dilerim ve bütün bunların hürmetine Senden isterim ki, kuvvet ve kudretinle benim vücudumu kendi yolundaçalıştırasın. Çünkü günahtan dönmüş ve ibadete yöneliş, ancak Senin kuvvetin vekudretinledir. Ey rahmet edenlerin en rahmet edicisi olan Allah! 123 Büreyde el Eslemi'nin duası 124
Rivayet edildiğine göre, Hz Peygamber Büreyde'ye şöyle buyurmuştu. "Ben sana birkaç kelime öğreteyim ki, Allah Teala kim için hayrı irade ederse bu kelimeeri ona öğretir ve o kelimeleri ebediyyen unutturmaz!" Büreyde " Evet Ya Rasulullah! O kelimeleri bana öğret." dedi.
Bunun üzerine Rasulullah (s.a.s.) şöyle buyurdu:
Ey Allah'ım! Ben zayıfım. Razı olduğun sahada beni kuvvetlendir, zafiyetimi gider. Benim alnımdan tutup beni hayra doğrı götür. Rızamın en son noktasını İslam dini olarak kıl. Ey Allah'ım! Ben zayıfım, beni kuvvetlendir. Ben zelilim, beni izzte kavuştur. Ben fakirim, beni zengin et,Ey rahmet edenlerin en rahmet edeni Allah 125

Elif_49

Kayıtlı Kullanıcı
bende tam çkaramadım Türkçe yazılışını en kısa sürede bekliyorum ben de :)

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN...
ALLAH razı olsun.

nrydmrl

Kayıtlı Kullanıcı
A L L A H I M...

SANA TUTUNUYORUM , KİMSENİN YERE ATMASINA İZİN VERME BENİ....

paylaşım için ALLAH razı olsun

Kusursuzalim

Kayıtlı Kullanıcı
S.Demircinin de çok hoş şiirleri mevcut. Beğeniyorum..

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
amin çok güzel bir dua. yüce rabbim cümlemizin yardımcısı olsun..

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Y A R A B B İ...

Sana Meryem'in temizliği ile gelmek istiyorum,
Günahlarla kirlenmeme izin verme.

Sana Musa'nın duasıyla geliyorum,
Şeytana uymam için peşimden koşanlardan kurtar beni.

İsmail'in tevekkülü ile boynumu büküyorum,
Beni ve soyumu sana kul olarak yaşat.

Sana ibrahim'in şefkatiyle geliyorum,
Sana gelmeme engel olan şeyleri bana gösterki onları kurban edeyim.

Sana İsanın ruhu ile geliyorum,
Beni katına almanı diliyorum.

Sana Yunus'un duasıyla yalvarıyorum,
Beni yutan nefsimin karanlıklarından kurtarmanı bekliyorum.
Beni selamet sahiline ulaştır.

Sana Yusuf'un gömleğiyle geliyorum,
Beni düştüğüm ümitsizlik kuyusundan çıkarmanı diliyorum.

Sana Muhammed'in kulluğu ve aşkıyla geliyorum,
Ubudiyetimi Mirac'ın sırrıyla taclandırmanı diliyorum....

A L L A H I M...

SANA TUTUNUYORUM , KİMSENİN YERE ATMASINA İZİN VERME BENİ....

S.Demirci

çok özlü bir dua emeğinize, yüreğinize sağlık...

eY sEvGiLi

Kayıtlı Kullanıcı
amin...amin...amin..yüzlerce binlerce defa amin...

ALLAH razı olsun..

nermin.demir

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm kardeşim.Ne güzel bir dua.Allah bizleride iyi kullarının arasına alır inşallah.emeğine sağlık.Allaha emanet ol.

MERİN

Kayıtlı Kullanıcı
Y A R A B B İ...

Sana Meryem'in temizliği ile gelmek istiyorum,
Günahlarla kirlenmeme izin verme

E

es_selam

Dedim ki çok yalnızım

Dedim ki çok yalnızım

--------------------------------------------------------------------------------

Dedim ki; çok yalnızım..

Dedim: Çok yalnızım.
Dedin: ... فَإِنِّي قَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186

Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.
Dedin: وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ
Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan

bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Araf-205

Dedim: Buda senin yardımını ister
Dedin: أَلَا تُحِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ ALLAH'ın sizi bağışlamasını istemez misiniz? Nur-22

Dedim: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.
Dedin: وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ(Öyleyse)Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir. Hud-90

Dedim: Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?
Dedin:أَلَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ ALLAH'ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini.. ve ALLAH'ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi? Tevbe-104.

Dedim: Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.
Dedin: اللَّهِ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ (2) غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِ التَّوْبِِ ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir. Ğafir-2/3.

Dedim: Bunca günahım var,hangisinin tövbesini yapayım?!
Dedin: إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًاALLAH bütün günahları bağışlayandır. Zümer-53.

Dedim: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın?
Dedin: وَ مَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُALLAH'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur. Ali İmran-135.

Dedim: Ne kadar güzelsin ALLAH'ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum.
Dedin: إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِينَ Şüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever.
Birden 'İlahım ve Rabbim benim senden başka kimim var' dedim.
Sen de أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ
'ALLAH kuluna yetmez mi?' (Zümer-36) dedin.

Dedim: Sen ki beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?
Dedin: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِيرًا (41) وَسَبِّحُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا (42) هُوَ الَّذِي يُصَلِّي عَلَيْكُمْ وَمَلَائِكَتُهُ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَكَانَ بِالْمُؤْمِنِينَ رَحِيمًا
Ey inananlar! ALLAH'ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah-akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen Odur. Melekleri de size istiğfar eder. ALLAH, müminlere karşı çok merhametlidir. Ahzap-41/43.

Kendi kendime dedim: ALLAH'ım seni çok seviyorum.

Vefa, dost ikliminde yetisir ve bizim yamaclarimizin guludur..

9-8-7-6-5-4-3-2-1-0
Okuyun bakalım rakamları :

* Eger '9' canli olsaydın bile

* En çok '8' kez kaçabilirdin ölümden

* Bilki '7' düvele sultan olsan dahi

* Yerin '6' mekan olacak sana

* En fazla '5' metre kumaş götürebileceksin

* Kapatacaksin '4' açsanda gözünü

* Bu dünya '3' günlük dünya

* Azrailin yaninda '2' kat olup yalvarsan da nafile

* Elbet '1' gün öleceksin

* Işte o zaman herşey '0' dan başlayacak

Çünkü ÖLÜM bir yok oluş degil
YENiDEN DOGUSTUR...!

HAKK'A TAPMADIKÇA ,

MENZİLE ERİŞEMEZSİN !

-------------------------------------

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim.ALLAH razı olsun böyle güzel bir yazıyı paylaştığınız için.inşallah RABBİM bizi affetsin ve kapısından çevirmesin.emeğinize sağlık.ALLAHA emanet olun.

ramazanakbulut

Kayıtlı Kullanıcı
selamu aleykum gercekten insan oğlu kuşmisali birvar biryok gitenlerimizten birhaberyok rabbim kıyamet günü cennetine giren kullardan eylesin o şefaatcı beykamberimizin şefaatine bizleride nail eylesin selam ve duaile

nermin.demir

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm.Allah razı olsun.Ne güzel dualar.Allah bizleri affetsin.Allah cennetine girmeyi nasip eylesin.Emeğine sağlık.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt