Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıntı Ve Üzüntü İçin Dua (1 Kullanıcı)

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
Duanın önemi

Duanın önemi

Duanın gerek rızık konusunda ve gerek diğer konularda faydası çoktur.Cenabı Ecelli ve Ala buyuruyor:''ALLAH Teala'nın ihsanından isteyin ''Bana dua ediniz ki,kabul ediyim .''

Hazreti peygamber (s.a.v.) duanın önemi hususunda şöyle buyurmuş:ALLAH teala'nın kaderini ancak dua döndürür.''

Duanın kabul edilmesi bir çok şartlara bağlıdır.Bunlardan birisi aceleci olmamaktır.Efendimiz(s.a.v.) bu hususta şöyle buyuruyor:

''Sizler acele etmedikçe duanız kabul olunur.Dua ettim,kabul olmadı derseniz bu söz duann kabülüne manidir.''
Duanın kabul şartlarından biriside helal yemektir.Bu hususta ALLAH RESULÜ (s.a.v.) şöyle buyuruyor.

''Lokmanı helal yap,duan kabul olunur''

Duanın diğer şartıda huzurdur.Dua etmeden önce Allah'a hamd edilmeli ve onun Resulü (s.a.v.) 'e salat ü selam getirilmelidir.Salatı şerife duadan önce ve sonra getirilirse daha faziletlidir.İki salavat arasındaki dualar kabul
olunur.

nermin.demir

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm kardeşim.Bu güzel paylaşım için sağol.Allah dualarımızı kabul etsin.Allah razı olsun.

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşim
allah razı olsun
allaha emanet ol

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. kardeşim
güzel bir paylaşım.
Allah hayırlısı ile dualarımızı kabul etsin inşallah.

konyali sema

Kayıtlı Kullanıcı
slm arkadaslar ben bu siteye yeni üye oldum cok güzel bir paylasim ellerine saglik allah razi olsun.Ben bu gün cok kötüyüm arkadaslar sizinle paylasmak istedim dün aksam dayimin damadi yani enistemin cok kötü bir hastaliga yakalandigini duydum,Arkadaslar sizden dua istiyorum,Bu mübarek günün hayrina dua edin lütfen burhan enistemin bir an önce iyilesmesi icin simdiden ALLAH razi olsun.AMIN

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
slm arkadaslar ben bu siteye yeni üye oldum cok güzel bir paylasim ellerine saglik allah razi olsun.Ben bu gün cok kötüyüm arkadaslar sizinle paylasmak istedim dün aksam dayimin damadi yani enistemin cok kötü bir hastaliga yakalandigini duydum,Arkadaslar sizden dua istiyorum,Bu mübarek günün hayrina dua edin lütfen burhan enistemin bir an önce iyilesmesi icin simdiden ALLAH razi olsun.AMIN

selamün aleyküm.öncelikle RABBİM sizdende razı olsun.dua ettim şimdi enişteniz için.derdi veren büyük RABBİM şifasınıda verir inşallah.dualarımda hep sizede yer veririm .isterseniz dua köşesinede sayfa açın hem dah çok kişi görür ve dua eder.dualarım enişteniz ve hastaolan dermen bekleyen tüm kardeşlerime.ALLAHA emanet olun.

konyali sema

Kayıtlı Kullanıcı
hayirli cumalar kardesim dualarin icin allaha senden razi olsun allah kabul etsin insallah.dua kösesinde sayfa acmak icin ne yapmaliyim daha bilmiyorum yardimci olursan sevinirim.ALLAHA``emanet ol...

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun serapcım paylaştığın için teşekkürler..

leyla-1

Altın Üye
Şifâ âyetleri şunlardır:
1- “Ve yeşfî sudûra kavmi’m-mü’minîne ve yüzhib ğayza kulûbihim.” (Allah mü’minler topluluğunun gönüllerini ferahlandırsın, şifâ versin ve kalplerindeki ıztırabı gidersin.)
2- “Yâ eyyühe’n-nâsü kad câet küm mev’ızatun min Rabbikum ve şifâü’l-limâ fi’s-sudûri ve hüden ve rahmetün li’l-mü’minîn.” (Ey İnsanlar! Size Rabbinizden bir öğüt, gönüllerin derdine şifâ, mü’minlere bir hidâyet ve rahmet gelmiştir.)
3- “Yahrucu mim-butûnihâ şarâbüm-muhtelifün elvânühû fîhi şifâü’l-linnâsi inne fî zâlike le’âyete’l-likavmi’y-yetefekkerûn.” (Onların karınlarından çeşitli renklerde bir şerbet çıkar ki, onda insanlar için şifâ bulunur. Düşünen bir topluluk için şüphesiz bunda bir delil vardır.”)
4- “Ve nünezzilü mine’l-Kur’âni mâ hüve şifâü’v-ve rahmetü’l-li’l-mü’minîn.” (Biz Kur’ân’da mü’minler için şifâ ve rahmet olan âyetleri indiriyoruz.)
5- “Ve izâ meridtü fehüve yeşfîn.” (Hastalandığımda bana şifâ veren Allah’tır.”
6- “Kul hüve li’llezîne âmenû hüden ve şifâün.” (De ki: Kur’ân, inananlar için hidâyet ve şifâdır.)
Resûl-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm hastalara şöyle duâ etmiştir:
1-“Allahümme rabbi’n-nâsi ezhibi’l-be’se işfi. Ente’ş-şâfî. Lâ şifâe illâ şifâüke. Şifâen lâ yüğâdiru sekamen. Allahümme işfi abdeke yenke’ leke adüvven ev yemşî leke ilâ salatin.” (Allah’ım! Ey insanların Rabbi! Şifâ ver! Şifâ veren ancak Sen’sin! Sen’den başka şifâ verecek kimse yoktur! Allah’ım! Şu kuluna şifâ ver ki, Senin bir düşmanına acı versin veya Senin rızânı kazanmak için namaz kılmak üzere yürüsün.)
2- “Bismillâhi erkîke min külli şey’in yü’zîke min şerri külli nefsin ev aynü hâsidin. Allahümme yeşfîke bismillâhi erkîke.” (Sana ıztırap veren her şeyden, her kıskanç nefisten, her hasetçi gözden Allah’ın adıyla sana şifâ dilerim. Allah sana şifâ versin. Allah’ın adıyla sana şifâ dilerim.)

ipek

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun rabbim tüm hastalara şifasını versin

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
hayirli cumalar kardesim dualarin icin allaha senden razi olsun allah kabul etsin insallah.dua kösesinde sayfa acmak icin ne yapmaliyim daha bilmiyorum yardimci olursan sevinirim.ALLAHA``emanet ol...

selamün aleyküm kardeşim.ALLAH sizdende razı olsun nedemek.tabiki yardım ederim.şimdi dua köşesinin ana sayfası var buraya girdiğiniz sayfa orada en yukarıda solda yeni konu yazan yer var.yada ben burdan yapıyorum genelde bu girdiğiniz sayfanın en yukarısında yeni mesajlar yazıyor ya tıklayın sağda forum yazan yerde dua köşesi yazan yazı var herhangi bir konu olabilir siz dua köşesi yazısına tıklayın açılan sayfanın en solunda yukarda yeni konu yazıyor zaten.siz deneyin yapamazsanız ben sizin için açıyım yeni konuyu olurmu?ALLAHA emanet olun.

leyla-1

Altın Üye
Allah razı olsun rabbim tüm hastalara şifasını versin
Amin
Allah razı olsun kardeşim Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Allah tüm hastalara tez zamanda hayırlı şifalar nasip etsin inşallah.
Derdi veren Rabbim dermanıda versin inşallah.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler....

nermin.demir

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm.Çok güzel dualar.Allah razı olsun.Ama yapılan yorumlar tamamen kafamı karıştırdı.Arkadaşlar bunu güzel bir şekilde.Anlayacağımız şekilde anlatan biri yokmu.?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt