Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıntı Ve Üzüntü İçin Dua (2 Kullanıcı)

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim..

leyla-1

Altın Üye
HASTALIKTA OKUNACAK DUA

Hastalık hâlinde, günahlarına tevbe etmesi sünnettir. Hadîs-i şerîfde: “Bir kul hastalanıp, sonra iyileşince, hâli iyi olmazsa, yanındaki hafaza melekleri, biz onu iyileştirdik, ama o âfiyyet bulmadı, ya’nî hâlini düzeltmedi derler” buyuruldu.

Hasta iken şu duâyı çok okur: “Lâ ilâhe illâllahü vahdehü lâ şerîke lehü lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyî ve yümîtü ve hüve hayyün lâ yemûtü ebeden. Sübhânellahi Rabbil ibâdi ve rabbil bilâd. Vel hamdü lillâhi kesîren tayyiben mübâreken fîhi alâ külli hâl. Vallahü ekberü kebîren, celâlullahi ve kibriyâühü ve azametühü ve kudretühü bikülli mekân. Allahümme inkünte kadayte aleyyel mevte fağfirlî verhamnî min zünûbî ve eskinnî cennete adnin.

Hazret-i Âişe anlatır: Resûlullah’dan duydum: “Birinize dert, keder, hastalık gelince, üç defa “Sübhâneke innî küntü minezzâlimîn” desin” buyurdu. Hazret-i Enes anlatır. Resûlullah’a bir köylü gelip, “ben hastayım, yediğim içtiğim karnımda durmuyor; iyi olmam için bana duâ et” dedi. Resûlullah: “Bir şey yediğin veya içtiğin zaman, “Bismillâhillezî lâ yedurru me’asmihî şey’ün fil-ardı ve lâ fissemâi ve hüves-semî’ul alîm, yâ hayyü yâ kayyûm” söyle, büyük de olsa, hastalık sana zarar vermez” buyurdu.

Peygamberimiz Eshâbına, bütün ağrı ve ateşli hastalıklar için: “Bismillâhil kebîr eûzü billâhil azîm min şerri külli ırkın ne’ar ve şerri harrin-nâr” duâsını okumağı öğretirdi.
ALINTI

leyla-1

Altın Üye
HASTALIKTA OKUNACAK DUA

“Lâ ilâhe illâllahü vahdehü lâ şerîke lehü lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyî ve yümîtü ve hüve hayyün lâ yemûtü ebeden. Sübhânellahi Rabbil ibâdi ve rabbil bilâd. Vel hamdü lillâhi kesîren tayyiben mübâreken fîhi alâ külli hâl. Vallahü ekberü kebîren, celâlullahi ve kibriyâühü ve azametühü ve kudretühü bikülli mekân. Allahümme in künte kadayte aleyyel mevte fağfirlî verhamnî min zünûbî ve eskinnî cennete adnin.”
Bismillâhirrahmânirrahîm. Yâ Rabbî! Hastalığım sebebi ile düşmanlarımı sevindirme. Kur’ân-ı kerîmi benim için şifâ ve devâ eyle. Ben hastayım, sen ise deva ihsan edicisin. Yâ Rabbî! i’timâd ve ümmîdim Sensin. Senin hakkındaki hüsn-i zannımı şifam kıl. Yâ Rabbî! Aklımı ve dinîmi muhafaza eyle. Azametin hürmetine yakînimi, yanî şeksiz şüphesiz îmânımı dâim eyle. Bana yetecek kadar helâl rızk ihsan eyle. Bana eziyet verecek kimselerin kötülüğünü, şerrini benden uzak kıl. Beni doktorlara muhtaç etme. Yer yüzünde (hayattayken) hatâ ve kusûrlarımı setreyle. Kabre girdiğim zamanda bana merhamet eyle. Yâ Rabbî! Kıyâmet ve hesap gününde beni bağışla, bana mağfiret eyle. Besmele-i şerif yolumdur. Allahü teâlânın Rahman sıfatı mesnedim, arkadaşımdır. Bana dokunan her türlü kötülükten, düğümlere üfüren büyücülerin şerrinden ve hasetçilerin hasetlerini ortaya koydukları zaman, onların kötülüklerinden Rahîm sıfatın ile beni koru. Allahım! Sen birsin. Şerikin ve nazirin yoktur.

ALINTI

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun melinay kardeşim deneyecegim inşallah

vaktileyl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.vaktileyl.com
Dua ve Aşk

Dua ve Aşk

Sevmek sevilene yapılan en güzel duadır
Dua Allah’ın güzel isimlerine aşık olmak demektir

Dua kulluk toprağında iman suyuyla
Sevgi ışığıyla büyüyen hitap çiçeğidir
Dua insanın sevgilisi olan Allah’a sormadan bir şeyi yapmamasının adıdır
Sevenin sevgilisinin dileğiyle şekillenmek istemesi gibi
dua da kulun Allah’ın dilediği gibi olmayı Allah’tan istemesidir

Dua kulun Rabbisini hoşnut etmek sevindirmek için onun isteklerini
bilme-yapma ve olma gayretidir Kısacası dua bir aşk ilişkisidir
Bu yüzden şunu kesinlikle bilmeliyiz ki
ancak sevgiyle yapılan dualar kabul edilir
Aşkla yapılan dualarda istekler bir bahanedir
Sevgiliyle konuşmak onunla dertleşmek
hasret gidermek için bir bahaneden ibarettir

Şu olay Bakın bunu ne güzel anlatıyor:

Bir ibadet yerinde toplu olarak ibadetler yapılmış ve topluluk dışarıya çıkmıştı
Yalnız köşede bir yerde bir kişi halâ oturuyordu
Bu insan ne bir filozof nede bir bilgeydi
Dıştan hiçbir farklı özelliği olmayan biri
Bunu gören birisi merak edip sorar
İbadet ve dua bitti
Burada halâ sen ne yapıyorsun?

Adam sessizce cevap verir

“Ben O’na bakıyorum O bana bakıyor ”

Evet; Allah’a en çok dua eden insanlar Allah’a en çok aşık olanlardır
Böyle bir aşk duasında gördüğümüz hakikatler hayret özlem hasret
uzak düşmenin acısı parça parça olmuş bir yürek ve sessizliktir

Basit maddi kalıplar içinde kalan felsefi düşünüş
ve anlayışlar karşısında gizlenen Allah;
sevgi aşk hasret özlem karşısında kendini en mükemmel
ve aydınlık şekilde hissettirir

Aşk duasında diğer dualarda rastlanabilen güvensizlik ümitsizlik ve yılgınlık yoktur
Aksine sonsuz bir inanmışlık güven ve ümit vardır
Şevk vardır ateş vardır coşkun sular vardır
Rabbin tecellisi görününce ise huzur vardır Sûkunet vardır
Sessizlik vardır ama karanlık yoktur Parıltı vardır
aslında duadaki aşkın ilk sahibi Allah’tır

Allah’ın bize olan aşkı ve özlemidir ki bizi duaya çağırır

alıntı

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Allah celle celalü razı olsun emeğinize sağlık bu duaların türkçe anlamlarını biliyomusunuz? biliyosanız yazarmısınız? hayırlı akşamlar

melinay

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

allah celle celalü razı olsun emeğinize sağlık bu duaların türkçe anlamlarını biliyomusunuz? Biliyosanız yazarmısınız? Hayırlı akşamlar

şuan yanimda değil hafta sonu gittiğim bir yerde kitap okurken dikkatimi çekti isizlerlede paylaşmak istedim inşallah pazar günü türkçesinide yazmiş olurum rabbim dualaramizi kabul etsin inşallah

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
kaynağı nedir kardeşim bunu.

güler.

Kayıtlı Kullanıcı
mrb

mrb

bu duayı yazan kardeşim allah senden razı olsun bende okuyacağım inşallah yararlı olur inanıyorum.evlenmek isteyen bütün kardeşlerimize rabbim hayırlı kısmet nasip etsin.tabi banada:a12

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum kardeşim.Allah razı olsun.Seher vaktinin bereketi hiçbir vakitte yok.Yahudilerin bile güneş doğarken uyumadığını duymuş idim.Allaha emanet ol kardeşimB)

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
aleykümselam kardeşim Allah sizdende razı olsun.Sabah namazından sonra uyumayan insanın rızkı bol olurmuş...
Allaha emanet ol... selametle..
Selamun aleykum kardeşim.Allah razı olsun.Seher vaktinin bereketi hiçbir vakitte yok.Yahudilerin bile güneş doğarken uyumadığını duymuş idim.Allaha emanet ol kardeşimB)

)))ŞEYDA(((

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar öyleyse bundan sonra seher vakitlerini boş geçirmeyelim ne dersiniz?güneş doğana kadar hep beaber dua edelim.açalim ellerimizi rabbime.hergün bir tesbih yada dua belirleyelim ayni anda hepimiz onu söyleyelim. Olurmu kardeşlerim. El ele verelim mi

can-medine

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim okuruz evvel Allah inşallah ...

leyla-1

Altın Üye
Allah razı olsun kardeşim Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah...

leyla-1

Altın Üye
Allah hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt