Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıntı Ve Üzüntü İçin Dua (1 Kullanıcı)

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
amin kardeşim amin...

gunes_deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Amin kardeşim. Rabbim hepimizden razı olsun inşallah

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Amin..amin..amin kardeşim
eline ,emeğine ,yüreğine sağlık..
Selametle kalın...
Ey kalpleri çekip çeviren Rabbim kalbimi dinin üzere sabit kıl...Amin..

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
AMİN AMİN AMİN. ABLACIM AGZINA SAGLIK. rabbım kabul buyursun ınsallah

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
ben emine2 kardeşim ben her 1 er tane okuyorun

leyla-1

Altın Üye
Hastalikta okunacak dua

Hastalik hâlinde, günahlarina tevbe etmesi sünnettir. Hadîs-i serîfde: “Bir kul hastalanip, sonra iyilesince, hâli iyi olmazsa, yanindaki hafaza melekleri, biz onu iyilestirdik, ama o âfiyyet bulmadi, ya’nî hâlini düzeltmedi derler” buyuruldu.

Hasta iken su duâyi çok okur: “Lâ ilâhe illâllahü vahdehü lâ serîke lehü lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyî ve yümîtü ve hüve hayyün lâ yemûtü ebeden. Sübhânellahi Rabbil ibâdi ve rabbil bilâd. Vel hamdü lillâhi kesîren tayyiben mübâreken fîhi alâ külli hâl. Vallahü ekberü kebîren, celâlullahi ve kibriyâühü ve azametühü ve kudretühü bikülli mekân. Allahümme in künte kadayte aleyyel mevte fagfirlî verhamnî min zünûbî ve eskinnî cennete adnin.”

Hazret-i Âise anlatir: Resûlullah’dan duydum: “Birinize derd, keder, hastalik gelince, üç defa “Sübhâneke innî küntü minezzâlimîn” desin” buyurdu. Hazret-i Enes anlatir. Resûlullah’a bir köylü gelip, “ben hastayim, yedigim içtigim karnimda durmuyor; iyi olmam için bana duâ et” dedi. Resûlullah: “Bir sey yedigin veya içtigin zaman, “Bismillâhillezî lâ yedurru me’asmihî sey’ün fil-ardi ve lâ fissemâi ve hüves-semî’ul alîm, yâ hayyü yâ kayyûm” söyle, büyük de olsa, hastalik sana zarar vermez” buyurdu.

Peygamberimiz Eshâbina, bütün agri ve atesli hastaliklar için: “Bismillâhil kebîr eûzü billâhil azîm min serri külli irkin ne’ar ve serri harrin-nâr” duâsini okumagi ögretirdi.

Bas agrisinda okunacak dua

Resûlullah, Hazret-i Alî’ye buyurdu ki: “Basin agriyinca, elini basina koy ve Hasr sûresinin sonunu – Lev enzelnâ’dan itibaren – oku.”

Resûlullah’in Hasr sûresinin bu kismini okudugu zaman, mübârek elini, mübârek basina koydugu ve: “Ölüm hâriç, bu her hastaliga sifâdir” buyurdugu bildirilmistir. (Bu ayetler, ayati hirz (76) dualarinin içinde vardir.)
ALINTI

leyla-1

Altın Üye
paylaşım için teşekkürler . Allah razı olsun.

Allah razı olsun kardeşim Rabbim bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşalalh.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

umuthavva

Kayıtlı Kullanıcı
tabiiki dua ederim ama özellikle istediğin bir dua varsa edeyim ALLAH herkeze acil şifalar versin..........

nermin.demir

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeşim allah razı olsun.Çok güzel dualar.Paylaşımın için Allah razı olsun.Allah seni sıkıntılarından kurtarsın.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.Selametle kal.Allaha emanet ol.

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
leyla ablacım Rabbim senden razı olsun cok guzel bir paylaşım hem bu konunun hem cuma gunu okunacak duaların kopyasını aldım hakkını helal et

melinay

Kayıtlı Kullanıcı
Muradimizin olmasi için okunacak dua

Muradimizin olmasi için okunacak dua

Allahümme inni es'elüke fethan mubinen ve nasran azizen safhan cemilen bi hurmetike fatiha in futuhatin meftuhatin min ilmi ummi'l-kitabi li diniyyetin ittilâiyyetin alâ usûlihâ fi'l-gâybi.allahu latifun bi ibadihi yerzuku men yeşâ'u ve huve'l-kaviyu'l-aziz.ARDINDAN 100 FATİHA OKUNUR.(HER 100 FATİHANIN BAŞINDA OKUNACAK)

1000 fatiha bitirdiğinde

allahümme ya sami'a'l-asvati ya mucibe'd da'avati ya alime's sirri ve'l hafiyyati bi hakki süratil-fatihati ve'l bakareti ve'l enami vebi hakki kâf hâ yâ ayn sâd vebi hakki surati'l fatihati ikdi hâceti fi hazihi's saati bi rahmetike ya erhamerrahimin.amin allahim

ardindan muradimizi söyleyelim
rabbim benim ve cümle kardeşlerimin her ne muradi varsa versin rabbim kabul etsin inşallah

leyla-1

Altın Üye
Allah razi olsun.o güzel duanizada amin.

Allah razı olsun kardeşim Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Alalh hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Allah tüm hastalara tez zamanda hayırlı şifalar nasip etsin inşallah.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
tabiiki dua ederim ama özellikle istediğin bir dua varsa edeyim ALLAH herkeze acil şifalar versin..........

Allah razı olsun kardeşim Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Alalh hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Derdi veren Rabbim dermanıda versin inşallah.

leyla-1

Altın Üye
leyla ablacım Rabbim senden razı olsun cok guzel bir paylaşım hem bu konunun hem cuma gunu okunacak duaların kopyasını aldım hakkını helal et

Allah razı olsun kardeşim Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.Önemli değil canım kardeşler arasında hak olur mu bizlerde zaten hep kitaplardan diğer yerlerden hep alıntı yapıyoruz zaten sonrada birbirimizle paylaşıp öğrenmek yararlnmak için kardeşim amaç bilmediğimiz konuları öğrenmek ve birbirimize yardım etmek canım ya!

leyla-1

Altın Üye
Şifa için başka bir duâ

Bismillâhirrahmânirrahîm. Yâ Rabbî! Hastalığım sebebi ile düşmanlarımı sevindirme. Kur’ân-ı kerîmi benim için şifâ ve devâ eyle. Ben hastayım sen ise devâ ihsân edicisin. Yâ Rabbî! i’timâd ve ümmîdim Sensin. Senin hakkındaki hüsn-i zannımı şifâm kıl. Yâ Rabbî! Aklımı ve dînimi muhâfaza eyle. Azâmetin hürmetine yakînimi ya’nî şeksiz şübhesiz îmânımı dâim eyle. Bana yetecek kadar halâl rızk ihsân eyle. Bana eziyyet verecek kimselerin kötülüğünü şerrini benden uzak kıl. Beni doktorlara muhtâc etme. Yer yüzünde (hayâttayken) hatâ ve kusûrlarımı setreyle. Kabre girdiğim zamanda bana merhamet eyle. Yâ Rabbî! Kıyâmet ve hesâb gününde beni bağışla bana magfiret eyle. Besmele-i şerîf yolumdur. Allahü teâlânın Rahmân sıfatı mesnedim arkadaşımdır. Bana dokunan her türlü kötülükden düğümlere üfüren büyücülerin şerrinden ve hasedcilerin hasedlerini ortaya koydukları zaman onların kötülüklerinden Rahîm sıfatın ile beni koru. Allahım! Sen birsin. şerîkin ve nazîrin yokdur.

ALINTI

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt