Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıntı Ve Üzüntü İçin Dua (1 Kullanıcı)

medine21

Kayıtlı Kullanıcı
Bütün dualari içine alan özlü dua

Bütün dualari içine alan özlü dua

'ALLAH'IM' SENİN YÜCE PAYGAMBERİN HZ.MUHAMMED (S.A.V.)İN SENDEN İSTEDİĞİ ŞEYLERİN HAYRINDAN BENDE İSTERİM.VE SENİN YÜCE PEYGAMBERİN HZ.MUHAMMED(S.A.V.)İN SANA SIĞINDIĞI ŞEYLERİN ŞERRİNDNE BENDE SANA SIĞINIRIM.KULLARUNA YARDIM EDEN ANCAK SENSİN. VARIŞ YANLIZ SANADIR.GÜÇ VE KUVVET YANLIZ VE YANLIZ ALLAHÜ TEALA'NIN YARDIMIYLADIR.'

Tirmizi'nin Ebu Ümmame (R.A.)den rivayetine göre Ebu Ümame şöyle demiştir:
Sevgili Peygamberimiz,uzun bir dua etmişti.Biz, Peygamberimizin yaptığı bu duadan hiçbişey ezberleyemedik.Bunun üzerine sevgili Peygamberimize:
-Ya Resulallah!Uzun bir dua ile dua ettiniz.Fakat biz bu duadan birşey ezberleyemedik.
-Size ,bütün duaları içine alan bir dua öğreteyim mi?şöyle dua edersiniz diyerek bu özlü ve kısa duayı öğretmiştir...
salat ve selam gül kokan güle olsun....:a07:

medine21

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimizin dünyadaki en son duası

Peygamberimizin dünyadaki en son duası

'Allahümmağfirli verhamni ve elhıkni bir refikıl'a'la.'
Manası:Allah'ım!Beni mağfiret eyle,bana merhamet buyur,beni refıkı a'laya ulaştır,lütfeyle yaRabbi!'

Bu dua mübarek Peygamberimiz (s.a.v.)in fani dünyada en son kelamı olmuştur.bu mübarek duayı okuduktan sonra mevlasına ulaşmıştır.

peygamberimiz namazın sonunda daima bu duayı okurlardı:
'ALLAHÜMME YA MUKALLİBEL'KULUB SEBBİT KALBİ ALA DİNİKE TAATİK'
Manası: Allah'ım!Ey bütün kalpleri kudretiyle döndüren Allahım!Kalbimi dinin islam ve ta'atin üzerine sebat ettir.'

Dualarafukara

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun.Bende alıntı yaptım paylaşımızı.Hakkını helal ediniz.

medine21

Kayıtlı Kullanıcı
Hakki görme duasi

Hakki görme duasi

'Allahümme, erinel'Hakka hakkan,ver'zuknel'ittiba'a ileyhi, ve erinel'batıle batılen verzuknel'ictinabe anhü, ve erinel'eşyae kema hiye hakkuha.'

manası:Allah'ım!Hakkı (doğruyu) hak olarak göster ve Hakka tabi olarak yaşamakla bizi rızıklandır.Bize batılı (eğriyi-yanlışı) batıl olarak göster ve ondan kaçınmakla bizi rızıklandır ve eşyanın hakikatını olduğu gibi bize göster.'

İmtihan sahnesi olan bu fani dünyada tüm hatalar olanı olduğu gibi görememekten ileri gelmektedir.İnsan doğruyu olduğu gibi görse hiç ayrılmaz.Eğriyi eğri olarak görebilse hiç onun peşinden gitmez.
Nice gafiller vardır ki kendilerini hak yolunda sanarlar da halbuki ta batılın kucağındadırlar. İşte bu mübarek duayı okumalı ve hakkı hak olarak görebilmek için Allah'dan her nefes yardım ve imdat dilemeliyiz..

gülagacı

Yasaklı Kullanıcı
ALLAH[CC]razı olsun kardeşim emeğinize sağlık

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
güzel bir yazı kardeşim. bizimle bu güzel duaları paylaştığın için senden allah razı olsun...

Yaramaz Boncuk

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun.Rabbim dualarımızı Efendimiz(s.a.v) hürmetine kabul eylesin...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt