Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıkıntı Ve Üzüntü İçin Dua (1 Kullanıcı)

TRABZONLU20_BERRAK

Kayıtlı Kullanıcı
RE: GÜZELLER ADINA GÜZEL BİR DUA

S.A. COK GUZELL INSALLAH HEPIMIZE NASIP OLUR SELAMETLEB)B)B)

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

umeyye yazdı:
Sana Muhammed'in kulluğu ve aşkıyla geliyorum,
Ubudiyetimi Mirac'ın sırrıyla taclandırmanı diliyorum....

s.a kardeşim ALLAH razı olsun emeğine sağlık A.E.O

ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM...RABBİM SİZLERDENDE RAZI OLSUN....

''Allahım lütfet ki,toprak gibi
herşey üstüne bastığı halde,
hiçbir şeyini esirgemeyip,
kendine verileni başkasına verenlerden olalım...!

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

trabzonlu20 yazdı:
S.A. COK GUZELL INSALLAH HEPIMIZE NASIP OLUR SELAMETLEB)B)B)

aleyküm selam kardeşim....

Allah razı olsun...

Duaları kabul olunanlardan olmak temennisiyle Allaha emanet olunuz...

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SIKINTI ANINDA ÇEKİLECEK TESBİHLER

ALLAHÜMME EİNNİ ALA ZİKRİKE VE ŞÜKRİKE VE HUSNİ İBADETİK
ALLAHIM SENİ ZİKRETMEDE SANA ŞÜKRETMEDE VE SANA GÜZEL KULLUK YAPMADA BANA YARDIM ET.

RABBİ ENNİ MESSENİYEDDURRU VE ENTE ERHAMÜRRAHIMİN.
YA RABBİ ZARAR BANA DOKUNDU SEN MERHAMET EDENLERİN EN MERHAMETLİSİSİN.BANADA MERHAMET EYLE YARABBİ.

ESTAĞFİRULLAH EL AZİM VE ETÜBÜ İLEYHİ SÜBHANEH
BÜTÜN GÜNAHLARIMDAN YÜCE VE KUSURSUZ OLAN RABBE TEVBE EDERİM.

RABBENA LA TUZİĞ GULUBENA BA'DE İZ HEDEYTANA.
EY RABBİMİZ BİZİ HİDAYETE ERDİRDİKTEN SONRA AYAKLARIMIZI KAYDIRMA.

ALLAHÜMME YA MUGALLİBEL GULUB SEBBİT GULUBENA ALA DİNİL İSLAM
EY KALPLERİ HALDEN HALE ÇEVİREN ALLAHIM, BENİM KALBİMİ İSLAM DİNİ ÜZERİNE SABİT KIL.

HASBİYALLAHÜ LA İLAHE İLLA HU ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBÜL ARŞİL AZIYM.
ALLAHDAN BAŞKA İLAH YOKTUR.ONA TEVEKKÜL ETTİM.O ARŞI AZİYMİN RABBİDİR.

SÜBHANALLAHİ VE Bİ HAMDİHİ SÜBHANALLAHİ AZIYM.
ALLAHIM SENİ HERTÜRLÜ NOKSANLIKTAN TENZİH EDERİM.SEN SÜBHANSIN.VE ÇOK BÜYÜKSÜN.

LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANEKE İNNİ KÜNTÜ MİNEZZALİMİN
.
YA RABBİ SENDEN BAŞKA İLAH YOKTUR.SÜBHANSIN.DOĞRUSU KENDİME ZULMETTİM.AFFINI BEKLİYORUM.

HASBİNALLAHU VE Nİ'MEL VEKİL Nİ'MEL MEVLA VE Nİ'MENNASIYR
ALLAH BİZE YETER O NE GÜZEL VEKİLDİR. NEGÜZEL DOST VE NEGÜZEL YARDIMCIDIR.

ALLAHÜMME VEFFIGNİ VE VEFFİGNA İLA MA TUHIBBÜ
ALLAHIM SENİN SEVDİĞİN VE RAZI OLDUĞUN ŞEYİ YAPMAYA BİZLERİ MUVAFFAK KIL.

ALLAHUMME İNNÎ ES'ELÜKE HAYRA'L-MES'ELETİ VE HAYRA'D-DUÂİ, VE HAYRA'N-NECÂHİ, VE HAYRA'L-AMELİ VE HAYRA'S-SEVÂBİ, VE HAYRA'L-HAYÂTİ VE HAYRA'L-MEMÂTİ

ALLAHIM! SENDEN SANA EDİLEN VE EDİLECEK OLAN DUALARIN VE İSTEKLERİN EN HAYIRLISINI, BAŞARILARIN, AMELLERİN VE SEVAPLARIN EN HAYIRLISINI İSTİYORUM.
SENDEN YAŞAMIN VE ÖLÜMÜN EN HAYIRLISINI DA İSTİYORUM YÂ RABBİ!
(Hâkim, el-Müstedrek, 1/701)

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı
doç.dr.Nihat HATİPOĞLU'ndan dualar

doç.dr.Nihat HATİPOĞLU'ndan dualar

ÖZLÜ BİR DUA
Ya Rabbi!
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!
Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.
Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

SEYYİDUL İSTİĞFAR DUASI
Allahım! Sen Rabbımsın. Senden başka ilah yoktur. Sen beni yarattın. Ben senin kulunum. Sana verdiğim söz üzereyim. Gücüm yettiğince emrindeyim. Yaptığım kötü şeylerden sana sığınırım. Bana verdiğin nimetini anarım. Günahımı itiraf edip sana sığınırım. Şunu bilirim! Senden başka günahları bağışlayan yoktur.

PEYGAMBERİMİZ'İN KIZI HZ. FATIMA'YA FAKİRLİĞE KARŞI ÖĞRETTİĞİ DUA
Ey 7 kat göğün ve büyük arşın sahibi olan Allahım! Bizim Rabbimiz! Her şeyin Rabbı olan Yüce Allah! Ey Tevrat'ı, İncil'i ve Kur'an-ı Kerim'i indiren, taneyi ve çekirdeği yarıp çıkaran Yüce Rabbım! Alnından tutup hesaba çekeceğin her şeyin şerrinden sana sığınırım Ya Rabbi! Sen öyle Evvelsin ki, senden evvel hiç kimse yoktur. Sen öyle Ahirsin ki, senden sonra hiçbir şey yoktur. Sen öylesine açıkta ve görünürsün ki, senin üzerine hiçbir şey yoktur. Sen öylesine sır ve gizlisin ki, senin önünde hiçbir şey yoktur. Ya Rabbi! Benim borcumu ödememi ve fakirliğimi gidermemi nasip eyle!

KUR'AN-I KERİM'DEKİ ŞİFA AYETLERİ

Mü'minler zümresinin göğüslerini ferahlandırsın. (Tevbe-14)
Gönüllerde olan dertlere bir şifa, Mü'minler için bir hidayet ve rahmet gelmiştir. (Yunus-57)
Onların (arıların) karınlarından renkleri çeşitli şerbet çıkar ki onda insanlar için şifa vardır. İşte bunda da tefekkür edecek bir zümre için elbette ayetler vardır. (Nahl-69)
Biz Kur'an'dan Mü'minler için şifa ve rahmet olan şeyler indiriyoruz. (İsra-82)
Hastalandığım zaman bana şifa veren O'dur. (Şura-30)
Onlara söyle: o Kur'an iman edenler için hidayet ve şifadır. (Fussilet-44)

BİR DİLEĞİ OLANIN OKUYACAĞI DUA
(Namazdan Sonra Okunur)
Kullarını bağışlayan ve onlara cömert olan Allah'tan başka yaratıcı yoktur. Büyük arşın sahibi olan Allah, bütün eksikliklerden uzaktır. Hamd, alemlerin Rabbı olan Allah'adır. Ya Rabbi; senin rahmetini, mağfiretinin büyüklüğünü dilerim. Bütün günahlardan ve kötülüklerden beni koru. Bütün iyiliklere de beni yönelt. Bağışlanmamış günahımı bırakma ya Rabbi! Sıkıntılarımı gider, rızana uygun olan bütün isteklerimi kabul et. Ey merhamet sahibi olan Rabbım…!

YATAĞA UZANIRKEN

Peygamberimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) yatağına girdiği zaman elini (sağ elini) yanağının altına kordu. Sonra şöyle buyururdu:
"Allahumme kıni azabeke yevme teb'asu ibadeke"
"Allahım! Kullarını dirilteceği gün beni azabından koru"
(İbni Mace, hd: 3877)

SIKINTI SIRASINDA OKUNACAK DUA

Peygamberimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) sıkıntı ve meşakkat olduğunda şu zikri yapardı:
"Halim, Kerim olan Allah'tan başka ilah yoktur. Ben azametli Arş'ın Rabbı olan Allah'ı tesbih(noksanlıklardan tenzih) ederim. Ben yedi göğü Rabbı ve güzel Arş'ın Rabbı olan Allah'ı tesbih ederim."
(Buhari, Müslim, Tirmizi, Nesai, İbni Mace, hd: 3883)

EBUL VEFA HZ.'NİN DUASI

Ya Allah!
Dünya ve ahirette karşılaşacağım her bir korku için 'lailaheillallah' ı,
Her keder ve üzüntü için 'maşa'allah'ı,
Her bir nimet için 'elhamdulillah'ı,
Hayret verici her şey için 'subhanallah'ı,
Her bir günah için 'estağfirullah'ı,
Her darlık için 'hasbiyallah'ı,
Her musibet için 'inna lillahi ve inna ileyhi raciun'u,
Her bir kaza ve kader için 'tevekkeltu alellah'ı
Her bir itaat ve isyan hareketi için 'la havle vela guvvete illa billahil aliyyul aziim'i, hazırladım.
Ey Rabbım! Bize arttır da eksiltme, bizi şereflendir de hor ve hakir kılma, bize ver de mahrum bırakma, bizi seç de üzerimize ihtiyar etme.
Bizden razı oluver bizden kabul eyle. Ey Kerem sahibi! Ey esirgeyenlerin en merhametlisi! Duamı kabul eyle. Hamd alemlerin Rabbın'a mahsustur.

YOLCULUKTAN DÖNÜŞTE OKUNACAK DUA

Allah'tan başka hiçbir ilah yoktur. Tekdir, hiçbir ortağı yoktur. Mülk O'na aittir. Hamd O'na mahsustur. O her şeye kadirdir. Dönüyoruz, tevbe ediyoruz, ibadetimizde daimiz, Rabbimize hamdediyoruz. Allah Teala vadini yerine getirmiş, kuluna yardım etmiş ve tek başına (aleyhimize toplanmış olan) grupları dağıtmıştır.

UYUMADAN ÖNCE OKUNACAK DUA

Allahım; yüzümü sana çevirdim. Bütün işlerimi sana havale ettim. Bütün varlığımı sana bağladım. Korkularım ve arzularım başkasına değil, ancak Sanadır ve Sendedir. Sığınışım ve yalvarışım Sanadır. İndirdiğin kitaba ve gönderdiğin peygambere inandım.

PEYGAMBERİMİZİN (sallallahu aleyhi ve sellem) HZ. AİŞE'YE ÖĞRETTİĞİ DUA

Allahım! Sen affedicisin, affı da seversin, beni affet!

SIKINTILARA KARŞI OKUNACAK DUA

Esirgeyen ve bağışlayan. Ey esirgeyen, bağışlayan, koruyan ve seven Allah'ım. Bütün mahlûkatın kalplerini bana doğru çevir. Ey Cebrail, bütün ruhani , ulvi ve sufli tabakasının Rahman ve Rahim olan Allah'ın hakkı için onlara ,işittir ve itaat ettir. Rauf ve Atuf hakkı hürmetine, Melik hakkı hürmetine, arşı ala hakkı hürmetine duamızı kabul et ve bütün yaratılmışların kalplerini bana çevir.

ÖLÜM ANINDA SIKINTIDAN KURTULMAK İÇİN OKUNACAK DUA

Ya Allah, ateşin fitnesinden ve azabından sana sığınıyorum. Kabrin fitnesinden ve azabından sana sığınıyorum. Zenginliğin fitnesinden ve azabından sana sığınıyorum. Mesih Deccal'ın fitnesinden ve azabından sana sığınıyorum.

CENNET KAPISINI AÇAN DUA

Ya Allah, sen benim Rabbimsin. Senden gayrı hiçbir ilah yoktur. Ben senin kulunum, gücüm yettikçe senin ahdin ve vaadin üzerindeyim. İşlediğim şeylerin şerrinden sana sığınıyorum. Bana olan nimetlerini de, günahlarımı da itiraf ediyorum. Artık beni yarlığayıver. Şu bir gerçektir ki: günahları senden başka yarlığayacak yoktur.

Bu duanın faydası:
Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) bu duayla ilgili şu müjdeyi vermiştir: "Bir kimse bu istiğfarı gece okur sabah olmadan önce vefat ederse veya sabah okuyup akşamdan önce ölecek olursa ona cennet vacip olur."

İMAM-I AZAM'IN DUASI

O yüceler yücesine isyan ettim. Günahlar içine düştüm. Biliyorum yapmamam gerekirdi. O gerçek bir sahiptir. O terbiye edendir. O çok merhametli olandır. O bağışlayandır. Allah her şeye gücü yetendir ve kul muhtaç oldukça çokça verendir. Ey Mennan olan Rabbim! İstemeden de veren sensin, kul sıkışmasa da veren sensin. Ey beni yaratan! Bak senin için gözlerim yaşarıyor. Senin için ağlıyorum. Sen de tevbemi kabul et. Hatalarımı bağışla. Ya Rabbi… isyanımla, nefsime mağlup oldum. Bilemiyorum ki bunun sonunda kurtulacak mıyım? Yoksa helak mı olacağım? Evet evet günahlarım günden güne artıyor. Diğer yandan ömrüm günden güne azalıyor… farkındayım. Sana yöneldim. Allah'ım! İşte şimdi ölüm yatağında insanların önünde uzanmışım. Bu zayıf kuluna merhamet et, Ey Merhamet edicilerin Sahibi!

ALINTIDIR:::​

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
RE: doç.dr.Nihat HATİPOĞLU'ndan dualar

esselamun aleyküm kardeşim

Bu güzel duaları bizimle paylatığın için Allah razı olsun...Emeğinize sağlıkB)B)B)
"Allahumme kıni azabeke yevme teb'asu ibadeke"yazılı olan duayı arapça harfleriyle yazalım ki anlam bozulmasın inş, güzel kardeşim beni yalnış anlama arapça harflerin karşılığı türkçemizde yok malesef selam ve dua ile

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı

amin inşallah hepimizden razı olur yüce allah kardeşim.ama duayı arapça harflerle buraya nasıl yazabilirimki..selametle..

zumrutum

Kayıtlı Kullanıcı

SA ALLAH RAZI OLSUN SENDEN HAKKINI HELAL ET

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

enise karadeniz yazdı:
amin inşallah hepimizden razı olur yüce allah kardeşim.ama duayı arapça harflerle buraya nasıl yazabilirimki..selametle..

Haklısın kardeşim şunu bilmeliyiz ki arapça kelimeler türkçe yazılmamalı, okunmamalı yalnışlıklar oluşur anlam bakımından hayırlı akşamlar a.e.o.

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı

zynp_rukiye yazdı:
enise karadeniz yazdı:

Haklısın kardeşim şunu bilmeliyiz ki arapça kelimeler türkçe yazılmamalı, okunmamalı yalnışlıklar oluşur anlam bakımından hayırlı akşamlar a.e.o.

haklısın kardeşim.benimde arapçam var alaha şükür.sadece buraya arapça harflerle nasıl yazacağımı bilmiyorum.onu dile getirmeye çalıştım ama anlaşılmadı galiba.hakını helal et.

asil20

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. Allah c.c razı olsun inşallah.EMANETİN GERCEK SAHİBİ OLANA EMANETSİNİZ.. ALLAH’IN SELAMI , RAHMETİ VE BEREKETİ HEPİMİZİN ÜZERİNE OLSUN… AMİN...

Canan38

Kayıtlı Kullanıcı

YA RAB BIZLERI NAMAZLARINI DOSDOGRU KILANLARDAN EYLE NAMAZDA PEK COK SIRLARIN GIZLI OLDUGUNU MUHAKKAK ,BIZLERI BU SIRLARDAN HABERDAR EYLE IMANIMIZI IHLASIMIZI , AHLAKIMIZI, ASKIMIZI DAIMI OLARAK ARTIR KI, HUSU UZERE IBADED EDEBILELIM. SENIN EVVELIN YOK AHIRIN YOK , BUYUKLERIN EN BUYUGUSUN . O NUN DA BIR SINIRI YOK . MERHAMETLISIN VE YEGANE AFV EDICI SENSIN .
BIZLER ACIZ ZAVALLI MAHLUKLARIZ BIZLERE MERHAMET ET YAPMIS OLDUGUMUZ VE BILMEYEREK YAPMAKTA OLDUGUMUZ KUSURLARIMIZI BAGISLA SENDEN SANA ILTICA EDERIZ AFFINA SIGINIRIZ.
GUNLERIMIZ DEVAMLI OLARAK GECMEKTE OLMASINA RAGMEN TOPARLANIP DA O YUCE KULLUK YOLUNA KENDIMIZI KOMADIK BU NE KADAR DEVAM EDECEK BU PERISAN HALIMIZDEN ÜZÜLÜYOR KEDERLENIYORUZ ELHAMDULILLAH BUNA RAGMEN ÜMITSIZLIGE DÜSMÜYORUZ.
ULULARIN ULUSU YUCE ALLAH SEN BIZIM KALPLERIMIZI BILIYOSUN KEREMINLE LUTFUNLAONLARI ISLAH ET GÜNAHLARIMIZA DA AGAHSIN ONLARIDA HEM ÖRT HEM AF EYLE . BIZ SENIN YASAK ETTIGIN YERLERDE DEYIL DE SENIN EMRETTIGIN YERLERDE BULUNALIM DAIMA ÜLFETIMIZI ZAKIRLERLE SALIHLERLE OLSUN.
BIZLERI KENDINDE EYLEDIGIN HAS KULLARINDAN EYLE ASKIMIZI SEVKIMIZI IHLASIMIZI ARTIR BIZI SENDEN AYIRAN HER SEYI BIZDEN UZAK KIL BIZI SEVDIKLERINLE HASIR NESIR EYLE ONLARI BIZLERE SEVDIR ONLARI SEVMEK VE ONLAR TARAFINDAN SEVILMEMIZ SENI COK HOSNUT EDER .
BIR AN BILE SENSIZ NEFES ALMAYALIM NESEMIZDE KEDERIMIZDE HER AN SENINLE BERABER OLALIM SIRATI MUSTAKIMDEN ISTIKAMETTEN BIZLERI AYIRMA HER KÖTÜ HALIMIZI IYILIGE TEBDIL ET . NE DUNYAYA NE DE UKBAYA MEYLETTIR SENIN RIZAN YOLUNDA ERIYELIM .
SEVGILI HABIBIN ONUN EHLI BEYTI NIN SAHABE I KIRAMIN VE HAS DOSTLARININ HÜRMETINE YA RAB .....

Canan38

Kayıtlı Kullanıcı

YA RAB BIZLERI NAMAZLARINI DOSDOGRU KILANLARDAN EYLE NAMAZDA PEK COK SIRLARIN GIZLI OLDUGUNU MUHAKKAK ,BIZLERI BU SIRLARDAN HABERDAR EYLE IMANIMIZI IHLASIMIZI , AHLAKIMIZI, ASKIMIZI DAIMI OLARAK ARTIR KI, HUSU UZERE IBADED EDEBILELIM. SENIN EVVELIN YOK AHIRIN YOK , BUYUKLERIN EN BUYUGUSUN . O NUN DA BIR SINIRI YOK . MERHAMETLISIN VE YEGANE AFV EDICI SENSIN .
BIZLER ACIZ ZAVALLI MAHLUKLARIZ BIZLERE MERHAMET ET YAPMIS OLDUGUMUZ VE BILMEYEREK YAPMAKTA OLDUGUMUZ KUSURLARIMIZI BAGISLA SENDEN SANA ILTICA EDERIZ AFFINA SIGINIRIZ.
GUNLERIMIZ DEVAMLI OLARAK GECMEKTE OLMASINA RAGMEN TOPARLANIP DA O YUCE KULLUK YOLUNA KENDIMIZI KOMADIK BU NE KADAR DEVAM EDECEK BU PERISAN HALIMIZDEN ÜZÜLÜYOR KEDERLENIYORUZ ELHAMDULILLAH BUNA RAGMEN ÜMITSIZLIGE DÜSMÜYORUZ.
ULULARIN ULUSU YUCE ALLAH SEN BIZIM KALPLERIMIZI BILIYOSUN KEREMINLE LUTFUNLAONLARI ISLAH ET GÜNAHLARIMIZA DA AGAHSIN ONLARIDA HEM ÖRT HEM AF EYLE . BIZ SENIN YASAK ETTIGIN YERLERDE DEYIL DE SENIN EMRETTIGIN YERLERDE BULUNALIM DAIMA ÜLFETIMIZI ZAKIRLERLE SALIHLERLE OLSUN.
BIZLERI KENDINDE EYLEDIGIN HAS KULLARINDAN EYLE ASKIMIZI SEVKIMIZI IHLASIMIZI ARTIR BIZI SENDEN AYIRAN HER SEYI BIZDEN UZAK KIL BIZI SEVDIKLERINLE HASIR NESIR EYLE ONLARI BIZLERE SEVDIR ONLARI SEVMEK VE ONLAR TARAFINDAN SEVILMEMIZ SENI COK HOSNUT EDER .
BIR AN BILE SENSIZ NEFES ALMAYALIM NESEMIZDE KEDERIMIZDE HER AN SENINLE BERABER OLALIM SIRATI MUSTAKIMDEN ISTIKAMETTEN BIZLERI AYIRMA HER KÖTÜ HALIMIZI IYILIGE TEBDIL ET . NE DUNYAYA NE DE UKBAYA MEYLETTIR SENIN RIZAN YOLUNDA ERIYELIM .
SEVGILI HABIBIN ONUN EHLI BEYTI NIN SAHABE I KIRAMIN VE HAS DOSTLARININ HÜRMETINE YA RAB .....

Canan38

Kayıtlı Kullanıcı

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı

amin inşallah kardeşim.alah razı olsun güzel duan için.selametle..

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

kardeş emeğine sağlık sende ebu bekirin ve peygamber efendimizinde duaları allaha yakarış duası var mı????????

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı

Hz.Ebu Bekir’in Duası
İlahi! Sen beni benden daha iyi bilirsin. Bende kendimi beni övenlerden daha iyi bilirim.

Onların bende bulunduğunu sandıkları iyilikleri, Sen bana ihsan et ve bilmedikleri kötülüklerimi setret ve mağfiret buyur.

Hakkımda söylenen şeylerle beni günahlandırma. Amin.

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

B)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

B)

HuzurisLamDa

Kayıtlı Kullanıcı

SélamunAleykum.. Allah razı olsunB) kardeşim..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt