Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SİGARA İÇEN KARDEŞLERİME (2 Kullanıcı)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
selamun aleykum..gercekten resım cok acık..bakın ALLAH'U tealanın bıze verdıgı nımetlerı (beden,saglık,vs)bunlara ıyı bakmamız lazım cunku bunlar bıze emanet..yanı sıgara bıle bıle olume gıtmektır ve ALLAH'ın verdıgı emanetlere ıhanet etmektır..bıraz dusunursek herseyı anlarız bence..allaha emanetsınız..

ve aleyküm selam kardeşim. haklısınız. yorumunuza katılıyorum. Allah razı olsun.. Hayırlı bayramlar.. selam ve dua ile. B)

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
sigarasız hayat,sitressiz bi hayattır..

sigarasız hayat,sitressiz bi hayattır..

esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu...
paylaşım için rabbim razı olsun inşallah...
anne ve babam sigara içiyorlar..sürekli baskı yapıyorum ve yapıyoruzz ama faydası yok..
gençlik çağlarından beri içiyorlar..ama anneciğim bize hamileyken hiç içmemiş..
inşallah rabbim yardım ederde bırakabilirler..gerçekten insan sigarayı tüketirken,kendi de tükeniyor..
selam ve dualarımla..
:gulegule

monece

Kayıtlı Kullanıcı
bu resim üstünde ne söylenebilirki zaten herşey ortada ALLAH içenlere bırakmaları için yardım etsin ama bu yardım tek taraflı olmaz çabada lazım ama demi

el-gaffar

Kayıtlı Kullanıcı
Selamin Aleyküm.ablaciğim Dualarinizla Inşallah Kurtuluruz.dualarinizi Esirgemeyin

berra34

Kayıtlı Kullanıcı
ya keşke bunun bi çözümü olsa..benım eşimde sigara içiyo ben kullanmıyorum ama pasif içiçi olmak dahada kötü...çok güzel bir konuya dayandınız arkadaşlar.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu...
paylaşım için rabbim razı olsun inşallah...
anne ve babam sigara içiyorlar..sürekli baskı yapıyorum ve yapıyoruzz ama faydası yok..
gençlik çağlarından beri içiyorlar..ama anneciğim bize hamileyken hiç içmemiş..
inşallah rabbim yardım ederde bırakabilirler..gerçekten insan sigarayı tüketirken,kendi de tükeniyor..
selam ve dualarımla..:gulegule

ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatühü güzel kardeşim B) Rabbim inşallah anne babanızın yar ve yardımcısı olsun..Allah kolaylaştırsın inşallah bırakabilmelerini..Bayramınız mübarek olsun kardeşim.. Allah'a emanet olun. selam ve dua ile.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selam aleykum paylaşım ibretlik ama sigarayı bırakmak tam bir irade meselesi nefsini bir nebze olsun yenecekki bırakabilsin ama oruç arada tutmalarını tavsiye ederim belki iradeyi güçlendirir allah ın izniyle inşaallah bir arkadaşım öyle bırakmıştıda bende sizle paylaşayım istedim

selam dua ve muhabbetle.........

ve aleyküm selam kardeşim..Allah razı olsun çok güzel açıklamışsınız. tavsiyelerinizde haklısınız. her şey irade meselesi.. duanıza amin.. selam ve dua ile. hayırlı bayramlar. B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
bu resim üstünde ne söylenebilirki zaten herşey ortada ALLAH içenlere bırakmaları için yardım etsin ama bu yardım tek taraflı olmaz çabada lazım ama demi

amin inşallah kardeşim.. elbette tek taraflı hiçbir şeyden netice alınamaz..hayırlı bayramlar. selam ve dua ile.B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
selam aleyküm ben sigara kullanmıyorum çok şükür ama malesef eşim kulanıyo aslında oda bırakmak istiyo ama bırakamıyo birtürlü sigara tiryakilerinin bırakması çok zor inşallah tüm bırakmak isteyenler bırakır..içen büyükler küçük çocuklarada kötü örnek oluyorlar...

ve aleyküm selam kardeşim.. amin inşallah..hayırlı bayramlar..B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
LÜTFEN OKUYUN!!!!

Arkadaslar sigara bir bagımlılıktır.. beyin üzerinde bazı bagımlılık mekanizmalarını harekete gecirerek etki eder.. bırakmak için gercekten kararlı olmak gerekir.. eger irade ile bırakamayacak durumdaysanız tıbbi destek almanızı öneririm.. ben dr.um, hastanemizde sigara tedavisi yapan poliklinigimiz mevcut, tabi baska hastanelerde de var, bunu bilmeyen arkadaslar için yazıyorum.. öncelikle nikotin bandı veya sakızı baslanır, bir süre sonra o da bırakılır, olmazsa gerekli görülen hastalar için ilaç tedavisi de mevcut.. en önemlisi uzun bir tedaviden sonra bir tek sigara bile içmemek!!! hastaların yaptıgı en önemli hata bu.. 1 sigaradan bişey olmaz diyolar ama o 1 sigara beynin unuttugu o bagımlılık mekanizmasını tekrar ve daha siddetli bir sekilde geri hatırlatıyor!!!
işin tıbbi yönü bu, gelelim dini yönüne.. bir seyin vücuda zararlı oldugu kesin ispatlanmışsa haramdır diye biliyorum ben, yanlışım varsa düzeltin.. sigaranın zararları sayılamayacak kadar cok, bircok kanser türüyle de yakın ilişkisi kesin olarak ispatlanmış..
bir de sigara dumanındaki zararlı 4000 küsür madde havada asılı kalıyor ve insanlar bunu soluyorlar, ben kul hakkına girdigini düşünüyorum, bilmem siz ne dersiniz..

Açıklamalarınız için teşekkürler kardeşim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt