Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SİGARA İÇEN KARDEŞLERİME (1 Kullanıcı)

vuslat_gülüm

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum..gercekten resım cok acık..bakın ALLAH'U tealanın bıze verdıgı nımetlerı (beden,saglık,vs)bunlara ıyı bakmamız lazım cunku bunlar bıze emanet..yanı sıgara bıle bıle olume gıtmektır ve ALLAH'ın verdıgı emanetlere ıhanet etmektır..bıraz dusunursek herseyı anlarız bence..allaha emanetsınız..

Rayyan_

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık kardeşim bende kulanmıyomm ama elimdden geldiği kadr çevremdeki kardeşlerimede içme diye özeliklee baskı yapıyom ..çok önemli bir konuya el atmışsın ....

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbime şükür o meretten kurtuldum darısı içenlerin başına bir zem zem suyu içmem bırakmama vesile oldu

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
SELAMUN ALEYKUM
bende 1 ay önce içiyodum taki siğaranın en büyük haram olduğunu duyana dek ondan sonra nefret ettim hala yarım paketim evde duruyor ve kendi kendime seni endim sana esir olmadım çok şükür diyorum darısı tüm bırakmak isteyenlerin başına
RAHMAN RAZI OLSUN COK GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUS ELİNİZE SAGLIK HERKESİN FARKINA VARMASI DUASI İLE SELAMETLE...

ve aleyküm selam kardeşim.ne mutlu size kardeşim.. darısı inşallah bırakmak isteyenlerin başına..Rabbimiz sizden de razı olsun inşallah. selametle B)

MUSTİAK

Kayıtlı Kullanıcı
bende burakmak istiyom allah rızası için banada bir care

MUSTİAK

Kayıtlı Kullanıcı
herkezin ramazan bayramı mubarek olsun

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
selamun aleykum, emegine saglik, guzel bir konuya deydin buda insanin kendi sagligidir, hasta oluruz sifa arariz, zor durumda kaliriz deva isteriz, ben üzuluyorum, benimde sevidigim insanlar bu zarar veren pislikten içiyorlar, ama elde degil birakmak zor, allah'im yardimcilari olsun, ve genclerimizi bu yanlis aliskanliktan uzak tutmaya mevlam yardimcimiz olsun, Allah'im sabir, irade nasib etsin. AEO

ve aleyküm selam kardeşim.haklısınız. dualarınıza amin..Allah razı olsun..Bayramınız mübarek olsun B)B);)

kardelen83

Kayıtlı Kullanıcı
selam aleyküm ben sigara kullanmıyorum çok şükür ama malesef eşim kulanıyo aslında oda bırakmak istiyo ama bırakamıyo birtürlü sigara tiryakilerinin bırakması çok zor inşallah tüm bırakmak isteyenler bırakır..içen büyükler küçük çocuklarada kötü örnek oluyorlar...

ekremeee

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun ben içmiyorum içmememin sebebi şu olabilir yaşım 14 ama ilerde de içmeyi düşünmüyom aklımın ucundan bile geçmedi

mahmut18

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşlerim bende sıkarayı bırakmak istiyorum ama bırakamıyorum bana dua ederseniz cok memnun olurum şimdiden allah razıolsun

carotis

Kayıtlı Kullanıcı
LÜTFEN OKUYUN!!!!

Arkadaslar sigara bir bagımlılıktır.. beyin üzerinde bazı bagımlılık mekanizmalarını harekete gecirerek etki eder.. bırakmak için gercekten kararlı olmak gerekir.. eger irade ile bırakamayacak durumdaysanız tıbbi destek almanızı öneririm.. ben dr.um, hastanemizde sigara tedavisi yapan poliklinigimiz mevcut, tabi baska hastanelerde de var, bunu bilmeyen arkadaslar için yazıyorum.. öncelikle nikotin bandı veya sakızı baslanır, bir süre sonra o da bırakılır, olmazsa gerekli görülen hastalar için ilaç tedavisi de mevcut.. en önemlisi uzun bir tedaviden sonra bir tek sigara bile içmemek!!! hastaların yaptıgı en önemli hata bu.. 1 sigaradan bişey olmaz diyolar ama o 1 sigara beynin unuttugu o bagımlılık mekanizmasını tekrar ve daha siddetli bir sekilde geri hatırlatıyor!!!
işin tıbbi yönü bu, gelelim dini yönüne.. bir seyin vücuda zararlı oldugu kesin ispatlanmışsa haramdır diye biliyorum ben, yanlışım varsa düzeltin.. sigaranın zararları sayılamayacak kadar cok, bircok kanser türüyle de yakın ilişkisi kesin olarak ispatlanmış..
bir de sigara dumanındaki zararlı 4000 küsür madde havada asılı kalıyor ve insanlar bunu soluyorlar, ben kul hakkına girdigini düşünüyorum, bilmem siz ne dersiniz..

carotis

Kayıtlı Kullanıcı
su an tedavi protokolünü tam bilmiyorum ama içen arkadaslar yardımcı olmamı isterlerse insallah vakit bulabilirsem onlara yardımcı olmaya calısırım.. tedaviyi ne yazık ki devlet karsılamıyor, nikotin bantlarını ve sakızı eczanaden kendilerinin alması gerekiyor, bantların capı günlük içilen sigara miktarına göre degişiyor. talep olursa yazarım capları.. en önemlisi kararlı olmak gerekiyor.. bence Allah rızası için denerseniz Rabbim yardımcınız olur..

zenan

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim cümlemiz kötü alışkınlardan korusun...içenlerede bırakma gücü versin inş...:A

RiSaLei-NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.powereglence.com
Selam aleykum paylaşım ibretlik ama sigarayı bırakmak tam bir irade meselesi nefsini bir nebze olsun yenecekki bırakabilsin ama oruç arada tutmalarını tavsiye ederim belki iradeyi güçlendirir allah ın izniyle inşaallah bir arkadaşım öyle bırakmıştıda bende sizle paylaşayım istedim

selam dua ve muhabbetle.........

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
s.a ben bu konuyu sizlerle şöyle paylaşmak isterim büyüklerimizde söyle ya hep parasını el alır dumanını rüzgar alır derdinide içenler alır saol güzel arkadaşım paylaşımın için allah razı olsun

ve aleyküm selam kardeşim.Allah sizden de razı olsun. Hayırlı bayramlar. B)

ILGAZLI_18

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.ilgazlilar.com
çook güzel bi konuya değinmişsin...Allah razı olsun iznin olursa bu resmi kendi sitemizde yayınlamak isterim..

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
çook güzel bi konuya değinmişsin...Allah razı olsun iznin olursa bu resmi kendi sitemizde yayınlamak isterim..

yayınlayabilirsiniz kardeşim.. memnun olurum.. ibret alınması açısından çok iyi olur..hayırlı bayramlar B) ilginiz için teşekkürler.. dua ile.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt