Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sevgilisi için dua isteyen kardeşlerimize ''İtafen'' (1 Kullanıcı)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm rahatsız olduğum bir konuyu size aktarmak istiyorum
Rabbimizin izniyle burası islami bir site ve amacımız inşaallah dine tutunmak ondan faydalanmak birlikte ilim öğrencisi olmak
Sitemizde yüzlerce üyemiz var her kültürden her yaştan yalnız türkiye degil dünyanın her köşesinden ....
Burada kendimiz kadar islam hanımlarını ve islam beylerni mücahit ve mücahideler olup dik duruşumuzu sergilemeye çalışıyoruz inşaallah
Abi olduk abla olduk kardeş olduk.....
Ama acaba nasıl bir örnek olduk onu düşünelim
Herşeyden önce kesinlikle eleştiri olsun diye söylemiyorum ama sevgililer için açılan formları bu siteye hiç yakıştırmıyorum bayan kardeşlerimizin erkek üyelere'' hoşgeldin aramıza seninde sevgilin felan var mı '' diye hitap edilen bu formun din neresinde acaba üzülerek baktım bugün acaba bize yakışırmı???????
İnternet bile olsa haya haya haya

İslam gençlerin omuzlarında yükseldi şimdi bu görev bizde inşaallah ama bizler böyle şeyleri meşrulaştırırsak bizim halimiz ne olur

Kimsenin gönül işlerine lafım yok ben meşrulaştırılmasına bu formlardaki samimiyet erkek kız üyelerin birbirine hitap şekillerine bozuluyorum

Bu formları sitede bulunan bütün kardeşlerimiz okuyabilir küçük kız ve erkek kardeşlerimize nasıl örnek olup vebal altına giriyorunuz düşünelim bir bakalım

Büyüklerimize gelelim bütün samimiyetimle söylüyorum sitemizde degerli büyüklerimiz var Erdal abimiz Kaan abimiz Hülya ablam funda ablam ve daha niceleri bu formları görüyorlar .....Aile diyoruz buraya yuva diyoruz
Burada bulunan büyüklerimizden çekinmiyor muyuz?????

Daha dikkatli davranalım inşaallah ....

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
haklısın kardeş
hemde çok haklısın bence...

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykumselam değerli kardeşim..
çok doğru bir konuya değinmişsiniz.. ama haklısın demekle olmuyor inşallah biz de bunu destekleyici işler yaparız..
Selam ve Dua ile..

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm tubam.
ablam güzel ve yerinde bir konu açmışsın .
bakalım inşallah tepki sesleri yükselmez.daha öncede bu konuya değinilmişti ama ısrarla savunanlar olunca bir çözüme kavuşmadı.

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm..
Allah razı olsun kardeşim.
Selam ve dua ile..

mir_erhan

Moderator
Burada kendimiz kadar islam hanımlarını ve islam beylerni mücahit ve mücahideler olup dik duruşumuzu sergilemeye çalışıyoruz inşaallah
Abi olduk abla olduk kardeş olduk.....
Ama acaba nasıl bir örnek olduk onu düşünelim
Herşeyden önce kesinlikle eleştiri olsun diye söylemiyorum ama sevgililer için açılan formları bu siteye hiç yakıştırmıyorum bayan kardeşlerimizin erkek üyelere'' hoşgeldin aramıza seninde sevgilin felan var mı '' diye hitap edilen bu formun din neresinde acaba üzülerek baktım bugün acaba bize yakışırmı???????
İnternet bile olsa haya haya haya

selamün aleyküm.
Allah celle celalüh sizden razı olsun

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
malesef bazen bende görüyorum kız ve erkek üyelerin birbirlerine nasıl hitap ettiklerini
çok üzülüyorum...hele de bunu birden fazla tekrarlayınca...
neysee:a24:
inşallah bu yazıyı herkes okurda kendinde gördüğü yanlışları düzeltir
allah razı olsun kardeşim...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykümselam güzel kardeşim
Evet yazdıklarına tamamen katılıyorum çok haklısın, bu benimde rahatsızlık duyduğum ve sitemize hiç yakıştıramadığım bir konuydu..
inşaALLAH bundan sonra herkes buradaki amacımızın farkında olup ,ona göre hareket ederler..temennimiz bundan yanadır..
Allaha emanet ol kardeşim
selam ve dua ile...

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm tubam.
ablam güzel ve yerinde bir konu açmışsın .
bakalım inşallah tepki sesleri yükselmez.daha öncede bu konuya değinilmişti ama ısrarla savunanlar olunca bir çözüme kavuşmadı.
ve aleykümselam ablam birileri tapki verir mi diye susmuyorum düşünce özgürlüğü var madem
Düşüncelerimi insanları rencide etmeden ifade etmeye çalıştım hayırlısı
Rabbimize emnaet ol inşaallah..

GEVHER

Yönetici
Selamünaleyküm...

Bu mesajı yazmaktaki amacım , hiçbir kardeşimizi kınamak ya da itham etmek değildir.

Rabbimiz , biz kullarını , kainatın en güzel ve değerli cevheri ile donatmış : SEVGİ...
Allah sevgisi , Peygamber sevgisi , Kur'an sevgisi , anne-baba sevgisi , kardeş sevgisi , eş sevgisi , evlat sevgisi , dost sevgisi , doğa sevgisi vs...
Saymakla bitiremeyeceğimiz kadar çeşitlilikte SEVGİ ...
Bizleri , canlılar arasında en üstün konumda bulunduran da yine bu SEVGİ 'dir.

Allah , bizlerin aklının almayacağı büyüklükte sevgi ve şefkat ile doludur.
Biz kullarını öyle çok sevmektedir ki , zarar görmememiz için de bu sınırları bildirmiştir.Çünkü Rabbimizin belirlediği sınırlar , biz kullarının mutluluğu için gereklidir.

Hayatımızın her alanında olduğu gibi , SEVGİ'yi de '' HELALdairesi '' nde yaşamamız gerekmektedir.
Bu nedenle de attığımız her adımı , ölçüp tartarak atmamız gerekmektedir.
Ve insanlardan utanıp çekinmek yerine , düşünmemiz gereken ilk şey ; En Sevgili 'nin huzuruna nasıl mahcup olmadan ,utanmadan çıkacağız ?

Hata yapmak biz kullara mahsustur.Hata yaparak doğruyu bulacak ve Rabbimizin razı olacağı olgunluğa ulaşacağız.
Her fırsatta belirtiyoruz ki biz bir aileyiz.
Aileler , birbirlerinin hatalarını güzellikle söyler , aynı yanlışı tekrarlamaktan kaçınması için birbirine yardım eder.

Buna dayanarak söylüyorum ki :

Efendimiz , nişanlıların bile ,henüz nikahları kıyılmadığı için , birbirlerine helal olmadığını belirtirken ; bizler hangi yüzle gönül ilişkilerimiz için bir de dualar isteriz ?

Efendimiz , eşiyle bile edep ve saygı sınırları içerisinde konuşurken ; bizler nasıl olurda bu kadar pervasızca basit ve edep dışı üsluplar takınırız ?

Hepimiz , ben de dahil olmak üzere , umarım gereken nasihatı almışızdır.
VE son olarak belirtmek isterim ki , sitemizde de belirlenen her sınır bizleri koruma adınadır , lütfen bunu unutmayalım.

Hayırlı günler dilerim.
Allah Celle Celalühe emanet olunuz.

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm...

bu mesajı yazmaktaki amacım , hiçbir kardeşimizi kınamak ya da itham etmek değildir.

rabbimiz , biz kullarını , kainatın en güzel ve değerli cevheri ile donatmış : Sevgi...
allah sevgisi , peygamber sevgisi , kur'an sevgisi , anne-baba sevgisi , kardeş sevgisi , eş sevgisi , evlat sevgisi , dost sevgisi , doğa sevgisi vs...
saymakla bitiremeyeceğimiz kadar çeşitlilikte sevgi ...
bizleri , canlılar arasında en üstün konumda bulunduran da yine bu sevgi 'dir.

allah , bizlerin aklının almayacağı büyüklükte sevgi ve şefkat ile doludur.
biz kullarını öyle çok sevmektedir ki , zarar görmememiz için de bu sınırları bildirmiştir.çünkü rabbimizin belirlediği sınırlar , biz kullarının mutluluğu için gereklidir.

hayatımızın her alanında olduğu gibi , sevgi'yi de '' helaldairesi '' nde yaşamamız gerekmektedir.
bu nedenle de attığımız her adımı , ölçüp tartarak atmamız gerekmektedir.
ve insanlardan utanıp çekinmek yerine , düşünmemiz gereken ilk şey ; en sevgili 'nin huzuruna nasıl mahcup olmadan ,utanmadan çıkacağız ?

hata yapmak biz kullara mahsustur.hata yaparak doğruyu bulacak ve rabbimizin razı olacağı olgunluğa ulaşacağız.
her fırsatta belirtiyoruz ki biz bir aileyiz.
aileler , birbirlerinin hatalarını güzellikle söyler , aynı yanlışı tekrarlamaktan kaçınması için birbirine yardım eder.

buna dayanarak söylüyorum ki :

[sıze=3]efendimiz , nişanlıların bile ,henüz nikahları kıyılmadığı için , birbirlerine helal olmadığını belirtirken ; bizler hangi yüzle gönül ilişkilerimiz için bir de dualar isteriz ? [/sıze]
[sıze=3] [/sıze]
[sıze=3]efendimiz , eşiyle bile edep ve saygı sınırları içerisinde konuşurken ; bizler nasıl olurda bu kadar pervasızca basit ve edep dışı üsluplar takınırız ?[/sıze]

hepimiz , ben de dahil olmak üzere , umarım gereken nasihatı almışızdır.
ve son olarak belirtmek isterim ki , sitemizde de belirlenen her sınır bizleri koruma adınadır , lütfen bunu unutmayalım.

hayırlı günler dilerim.
allah celle celalühe emanet olunuz.

[ı]selamun aleyküm kardeşim sağolun inşaallah ...[/ı]

berat05

Yönetici
Ve Aleyküm selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu

Ve Aleyküm selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu

Değerli kardeşim

Bu ortamda gerçek anlamda İslam için olanlar bu yazdıklarınıza tek bir kelime bile söylemezler.Çünkü İSLAM öylesine güzel öylesine edep dolu ki...Nezaket İslamda ,iffet namus İslamda ,mahremiyet islamda,edep islamda ve daha niceleri.....

Ancak Bazı Forum açış sebeblerini anlayamam...Her derdimiz olduğunda biz buraya yazamayız ki...Elbette dualar önemli...İslamda yaşayan bunun öneminide bilir elbet...Ancak herşey Allah c.c. dan..Her özelimizi burda afişe etmemeliyiz.Kardeşlerimiz genç olabilirler ancak ağaç yaşken eğilir...Herkesin gönlünde ne dertleri ne sevgileri vardır kimbirilir Ancak MAHREMİYET ne kadar önemli bir konudur...Bu unutulmaması lazım...

Birde bu forumlarda düzgün konuşma üslubu unutulmuş,karşıdaki yada okuyan kişiyi hiç önemsemeden,sizinde yazdığınız gibi nasıl vebal altına gireceğini bilmeden şu an yazmak istemediğim çok argo kelimeler kullanılıyor...İkaz ettiğiniz takdirde bağnaz olmalı ihtimaliniz yüksek..

Burda her yazılanı ALLAH c.c. görüyor
Yaptığımız her şeyi meleklerimizde görüyor

Peki utanmak için kimi bekliyorsunuz?

Kadın olsun erkek olsun Takva halimiz bırakmayalım
Kendimizi eğitelim bilmiyorsak öğrenelim

Çok konu açmak yerine ne yazmışlar,Alllah c.c. emirleri neymiş,Sünnetler neymiş onlarla zaman geçirelim..

Eğlence mizah için vakit ayırlaım elbet,yemekler içinde ancak burası zaten eğitim öğretim yeri...burda küfre,kötü olaylara,argo kelimelere yer yok...

İstemediğiniz her hangi bir olayda hemen tartışmak yerine sabrı öğrenin
Ya da görevli kardeşimize yöneticimize bildirin

HEP BİRLİKTE BİR AİLE OLDUĞUMUZU UNUTMAYALIM

ALLAH c.c. razı olsun değerli kardeşim
emeğine sağlık..

İnşallah ders alacağız..İnşallah

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
malesef bazen bende görüyorum kız ve erkek üyelerin birbirlerine nasıl hitap ettiklerini
çok üzülüyorum...hele de bunu birden fazla tekrarlayınca...
neysee:a24:
inşallah bu yazıyı herkes okurda kendinde gördüğü yanlışları düzeltir

allah razı olsun kardeşim...
inşaallah kardeşim inşaallah...

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykümselam güzel kardeşim
Evet yazdıklarına tamamen katılıyorum çok haklısın, bu benimde rahatsızlık duyduğum ve sitemize hiç yakıştıramadığım bir konuydu..
inşaALLAH bundan sonra herkes buradaki amacımızın farkında olup ,ona göre hareket ederler..temennimiz bundan yanadır..
Allaha emanet ol kardeşim
selam ve dua ile...
sağol degerli kardeşim evet hemfikiriz inşaallah herkes bu konuda gerekli duyarlılığı gösterir...
Rabbimize emnaetsin..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt