Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ruhul Furkan'da "Dinler! arası diyalog" (1 Kullanıcı)

meltem

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sonsuznurr.blogcu.com
a.s kardeş...O, misyoner ya, ne uğraşacam.. ne dediğini bilmiyorki

selamunaleyküm size dün söylecektim uğraşmaya değmez bu arkadaşla...
karışmayayım dedim ama dayanamadım...
sabit fikirli bir arkadaş...hoca efendiye hakaretler yağdırıyor...
Allah hidayete erdirsin... Arkadaşı Allaha havale ediyorum...
dönüp dolaşıp aynı şeyleri kopyala yapıştır yapıyor...kendi haline bırakalım....

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
aksyonun linkini koydum bir önceki sayfada tıklayıp kendiniz ana kaynaktan okuyun diye

HRİSTİYANLAŞTIRMA DİYALOG EŞLİĞİNDE YAPILMALIDIR

PAPA'NIN DİYALOGDAN ANLADIĞI
Roma Katolik Kilisesinin ruhani lideri Papa 16. Benediktus, Katoliklik inancında dinler arası diyalogla Hristiyanlığı yayma amaçlı misyonerlik faaliyetlerinin birbirinden tümüyle bağımsızmış gibi algılanamayacağını söyledi.
16. Benediktus, Katolik yetkililerin ve din adamlarının Endonezya'nın Bali adasında şu günlerde yaptıkları Pan-Asya Zirvesine gönderdiği mesajda, "Hristiyanlaştırma, kültürler ve dinler arasında, karşılıklı açıklık ve sevgi temelinde, samimi ve gerçek bir diyalog çalışması eşliğinde gerçekleştirilmelidir" dedi.

Papa, günümüz dünyasında Kilisenin misyonerlik coşkusunu arttırma gereksimi içinde bulunduğuna da değindiği mesajında, "Kilisenin, İsa'yı daha fazla tanıtan ve sevdiren, misyonerlik tutkusundan esinlenen bir cemaate dönüşebilmesi için Hrıstiyanlaştırma neşesini yeniden keşfetmesi gerekiyor" ifadelerine de yer verdi. Papa, misyonerlerin Hristiyanlık inancını çalıştıkları ülkelerin kültürlerine harmanlarken dikkat etmeleri gereken önemli hususlarıysa şu cümlelerle özetledi: "Oralarda iman gerçekten kök saldığında, misyonerlerin de İncil'i o yörenin kültürüne harmanlamaları gerekir. Bu sayede dinin, oradaki yerel dillerde ve kültürlerde yaşanır hale gelmesi sağlanmalıdır. Ama bu işlem, rölativizm ve senkretizmden hiçbir iz taşımaksızın gerçekleştirilmelidir."

selimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleyküm size dün söylecektim uğraşmaya değmez bu arkadaşla...
karışmayayım dedim ama dayanamadım...
sabit fikirli bir arkadaş...hoca efendiye hakaretler yağdırıyor...
Allah hidayete erdirsin... Arkadaşı Allaha havale ediyorum...
dönüp dolaşıp aynı şeyleri kopyala yapıştır yapıyor...kendi haline bırakalım....
a.s.Bıraktım kardeşim bıraktım da
söylesem sözüm kâr etmez
sussam gönül razı değil..

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
DİNLERARASI DİYALOĞ'UN MİMARI PAPAZ MASSIGNON MÜSLÜMANLARI NASIL KULLANDIĞINI İTİRAF EDİYOR

Vatikan Ve Kiliseler Birligi Adina "Dinlerarasi Diyalog" Fikrini Ortaya Atan Misyonerler Teşkilatinin Lideri Louis Massignon´un Misyonerler Zirvesi´nde Yaptigi Konuşma Aynen şöyledir:
"Müslümanlarin Herşeyini Tahrip İle Mahvettik. Dinleri, Inanclari, Ahlaklari, Dine Bagliliklari Ve Insani Duygulari Mahvoldu. Onlarin Milli-manevi Degerlerini Bati Medeniyeti Potasinda Eriterek Kendimize Benzettik. Islamiyet´ten Uzaklastirdik. Islamiyet´i ögrenmeyi, Yasamayi, Namaz Kilmayi Ve Kuran-i Kerim ögrenmeyi Suc Ve Gericilik Göstermeyi Başardik. Artik Cogu Hic Birşeye Tam Olarak Inanmiyorlar. Ehl-i Sünnet Itikadi Başta Gelen Düsmanimizdir. Bu Itikadi Gecmişte Sapik Inanclara Kanalize Ettik. Son Yillarda Ise Müslüman Görünen Bazi Ilahiyatcilarla, 14 Asirlik Dinlerini, Itikatlarini, Ibadetlerini Tartişir Hale Getirdik. Derin Bir Bosluga Düşürdük. Bundan Sonra Siz Misyonerlerin Işi Daha Kolaylaşti. Maaş Baglayarak, Vize Va´di, Yurtdişinda Iş Imkani Hatta Fuhşu Kullanarak Müslümanlari Hiristiyan Yapiniz...

(M. Necati Özfatura- Türkiye Gazetesi)

turkislam54

Kayıtlı Kullanıcı
islam adına yanan her ışığın söndürmek için gayret eden, milletin maneviyatını hiçe sayan, mukaddesatını ayaklar altına alan medyanın peşine düşüp, sakın hizmet erbabını taşa tutayım deme, vebalı büyüktür..!!!

SELAMUN ALEYKÜM hizmet erbabı dediginiz bası sahıslar kelime-i tehvid in ikinci kısmına gerek olmadıgını savunuyor ayrıca 20 şubat 1998 zaman gazetesinde papaya bir mektubu bulunuyor o sahısın papa ya bir müslümanın hazretleri cenabları gibi yüksek derece belirten kelimeleri ne kadar dogru ayrıca müslümanlar ile hristiyanlar arasındaki anlasmazlıgın tek suclusunun müslümanlar oldugunu söylüyor o mektubunda PolySolve will help you with your math related needs with our powerful cgi applications buradan youtube ye girip fethullan gülen peygambere gerek yok yazınız belgeleriyle sunulan videoları izleyiniz ayrıca papaya mektup isimli videosundanda kaynaklarını acılıyor kontrolünü yapabilirsini ben yaptım kaynaksız konusmak vebal almak olur çünkü buyrunnn buna ne diyeceksinizz

turkislam54

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;664396' Alıntı:
gocunacak ne mi var ?!
Mazlum ve masum Müslüman kardeşlerimizin vahişçe öldüren ,ırzına geçiren Deccal hizmetkarlarının oturdukları beyaz saray kapılarına gidenler! Gazzeden söz ettilermi? yetiştiler mi onların imdadlarına?! Amerikan şeytanlarını kutsayan vatikanın elini öptüler !

merak etmeyin! ben bu kuklaların ve onlardan yana olanların samimi olmadıklarını biliyorum! ONLAR DEĞİL Mİ kelimeyi tevhid'den Muhammed Resulullah’ı çıkaran dinlerarası diyalogcular. ONLAR VE ONLARIN sözde hocaları değil mi Hıristiyanlarla amentüde ittifakımız var diyen. ONLAR DEĞİL Mİ sadece Muhammed ümmetinin geçebileceği sırat köprüsün minyatürünü Mardin de kurarak hahamı, papazı geçiren. ONLAR DEĞİLMİ imar yasasında mescit ibaresini çıkarıp, ibadethane ibaresi koyup ülkemde binlerce kilise evi açan ve bunun sonucu ülkemde bir dizi misyoner faaliyetleri sonucu cinayetlere sebep olan. Hiç boşuna milletin kutsal dini duygularını (Peygamberi, İslam’ı, Allah’ı) devlete karşı meydan okuma aracı yapmasınlar. ONLAR ümmetin değil, dinlerarası diyalogun ya da medeniyetler arası ittifakın çocukları olduğunu biliyorum. Yukarıdaki amel ve fiilleri ONLARIN Hz Muhammed ile ilgileri olmadığının delilidir. Milletimin kutsallarından ellerini çekinsinler. Milletimin dini milletime, ONLARIN dini ONLARA !

Devletimizin ve milletimizin ateşe atılmasına seyirci kalmayacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

her satırına katılıyorum kardesim asıl bie sabit fikirli diyenler kendileri sabit fikirli bu ülkede bircok dini tarikat lideri var onlar niçin vatanlarında duruyoda fethullah gülen Amerika da gelemiyor . üzülüyorum siin için ne diyebilirim baska

keber

Kayıtlı Kullanıcı
bence bu konuyu daha da uzatmaya gerek yok
bilmek isteyen araştırır,bulur,görür,aklın yolu birdir.
Bu yüzden birbirinizi kırıp,arada kırgınlık yapmaya gerek yok bencesi
selametle

zülfikarrr

Kayıtlı Kullanıcı
selamın aleyküm birisi bana diyaloğun ne işe yaradığını anlatırsa sevinirim HALA BİR SÜRÜ MÜSLÜMAN KANI AKIYOR su yerine KAN içiyor vicdansızlar neden hep bizden gidiyor ne işe YARIYOR ŞU DİYALOG

hayırlı

Kayıtlı Kullanıcı
1. selimoğlu adlı arkadaşa müslümanım diyen birine misyonersin diyemezsin.çünkü bu

konuyla ilgili bir hadis var herkez bilir.

2.ayıca o arkadaş ayetlerle hadislerle açıklamış savunduğunu.sizin kaynağınız ne!

3.anlaşılıyorki selimoğlu ve diyer arkdaşların savunduğunda şüphe var.hadislerde şüphelerden uzak durmamız söylenir.

4.Hem bu güne kadar gelen birçok büyük islam alimi var ve herkez tarafından sevilen vede

kitaplarına reddiye yazılamamış üstelik yazdıkları kendi akıllarından da değil

peygamberimizden aktarılanlar.Bu mübarekler varken niye şüphelilerlerle uğraşasınız.

şüphe nerdedir diye soracak olursanız fetullah gülen bazı yazdıklarında uygun olmayan

şeyler vardır.bunu gerçekten objektif olarak bakınız.mesala papa hz.leri diyor,hristiyanların

bazıları cennete girecek diyor, kuranda ayet var asla giremezler diye,La ilahe illallah

demek yeterlidir,gerisini söylemek kemal mertebesidir diyor. haşa. daha örnekleri var e bu

söylenenler peygamberimizin söyledikleri ile uyuşmuyor.nerden biliyoruz islam alimlerinin

aktardıklarından .yani benim demek istediğim peygamberimizin söyledikleri ,büyük islam

alimlerinin bildirdiklerini okuyup öğrenmektir.bunun için ilmihal bilgilerini kuvvetlendirin o

zaman kimse bizleri kandıramaz.fıkıh öğrenmek farzdır .yarın sana farzları sünnetleri yaptın

mıdiye sorulacak diyalog sorulmuycak ki. kaç kişi abdestin farzını sünnetini biliyor kaç kişi

unutulan sünnetleri biliyor .namaz kılıyorsunuz ama bakalım sünnete uygun mu elbette

ALLAH (c.c.) kabul etsin o ayrı ama sünnetleri öğrenmek gerek.bir su içmekte bile 7 tane

sünnet var.Onun için büyük islam alimlerinin bildirdiklerini önce öğrenelim.ondan sonra

zaten neyin yanlış neyin doğru olduğunu görürsünüz.

irfani

Kayıtlı Kullanıcı
burda bayağa ortalık karışmış

hayırlı

Kayıtlı Kullanıcı
sen tatarmısın
nişliysen i biliyomda
döres eytesez diye bişey duymadım.
kayda ketesin.arüvmüsün:)

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
:D
sen tatarmısın
nişliysen i biliyomda
döres eytesez diye bişey duymadım.
kayda ketesin.arüvmüsün:)

niye duymadın doğru diyon demek,
döres- dürüst ,eydmek- söylemek
gerçi döres söylisin de diyebilirdim
şimdi ben anlamadım : ketesin- ne demek ?
gerçi bu buları konuşmak için uygun bi konu değil
dinler arasında kendini kaybetmiş diyalogcularla iligi bi konu bu çünkü:evet

irfani

Kayıtlı Kullanıcı
ketesin dmek gidiyosun demek kayda ketesin nereye gidiyosun yani

nuri sezer

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşler burada hiç kimsenin birbirini itham etmeye hakkı yoktur...........
imam-ı azam efendimiz 'bir kimse açıkça küfre düşecek bir emaresi yoksa ona kafir denilemez' demiş.bu nimet kardeşeydi....
bazı kardeşlerimizin diyalog hakkındaki görüşlerini okuyunca üzüldüm...
diyalog görüşme demektir....hristiyanlık ve onun esaslarını kabul değildir....
tabii ki diyaloğa giricez. kimin hüccetleri doğruysa ve dini haksa onun tarafına iltihak etmeyi teklif edecez....
insanlarla diyalogdan kaçmak ve islamı kendi kabuğuna hapsetmeye çalışmak kimsenin haddi değil...
efendimizin krallara gönderdiği mektublar diyaloğun açık örneği değil mi?
biz kimseyle diyaloga girmezsek islamı nasıl yayacağız...herkes ortaya akli ve mantıki delillerini koyacak ve kimin davası haksa diğeri onu labule mecbur kalacak.....
diyalogdan bu korku niyedir anlamam...
cebanet müslümanlık sıfatı olmamıştır ve olamaz da..
binaenaleyh korkmaya ve tevahhuş etmeye lüzum yok....
şu hoca şöyle diyor bu hoca böyle diyor....
bunlar hüccet değil kardeşim.hatta bu tutumlar islamın yayılmasına da büyük engel.
kur'an da batıl zail olmaya mahkumdur demiyor mu? batıl olanı ilzam etmekte müslümanın vazifesidir....
diyalogu kabul eden kafirdir diye dandik dandik hükümleri lütfen kafamızdan uydurmayalım....

birazcık taharriyat ve araştırma yapılarak konuşulması en elzem olan şeydir....

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
NAKŞİ ŞAMARI SES GETİRİR !..

Mahmut Ustaosmanoğlu Hz.nin müellifi olduğu Ruhul Furkan Tefsiri'nde geçen ifade:

d) Bu kadar büyük hakikatler ortadayken zamanımızda din konusunda yetkili GEÇİNEN birilerinin çıkıp, "Takribül edyan (Dinler arası diyalog)" dan bahsetmeleri ne kadar ASILSIZ bir iddiadır.

mahmutustaosmanogludiyajo7.jpg

Cüz:8 sure:6, En'am suresi 163.ayet tefsirinden...

Allahcc MAHMUD USTAOSMANOĞLU HOCAMIZDAN Ve Sizden razı olsun...ALLAHCC YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN GÖNÜLDAŞ..BESMELE.SELAM...DUA...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt