Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (2 Kullanıcı)

zeynep1111

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Konu Yok

RE: Konu Yok

amin amin amin
allah razı olsun rabbim tüm hayırlı dualarımızı kabul buyursun inşallah

takan

Kayıtlı Kullanıcı
EFENDİMİZ 'İN HİCRET ÖNCESİ DUASI

EFENDİMİZ 'İN HİCRET ÖNCESİ DUASI

Hiçbir şey değilken beni yaratan Allah’a hamd olsun. Allah’ım! Dünyanın zorluklarına, zamanın felaketlerine ve gecelerle gündüzlerin musibetlerine karşı bana yardım et. Allah’ım! Bu yolculuğumda benimle beraber ol. Arkada kalan ailemi kolla. Rızkımı bereketli kıl, beni kendine *aatkar et. İyi ahlak üzerinde beni güçlü kıl. Beni kendine sevdir, beni insanların eline bırakma. Sen güçsüzlerin Rabbisin....
B)B)B)B)B) B)B)B)B)B)
B)B)B)B)B)B) B)B)B)B)B)B)
B)B)B)B)B)B)B) B)B)B)B)B)B)B)
B)B)B)B)B)B)B)B) B)B)B)B)B)B)B)B)

Duaa

Kayıtlı Kullanıcı
DUA

DUA

dua1ca9ym4um2.png
B)​
dua3dt9cg9wb6.png
B)​
dua4sd6mg0sj1.png
B)​
dua5cz5xa0md9.png
B)​

duam1bo4.jpg

B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B) AMİN B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)​

ferit

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DUA

''AMİN İNŞAALLAH YÜREĞİNE SAĞLIK ALLAH RAZI OLSUN''B)

Zafer

Yasaklı Kullanıcı
RE: Dua...

RE: Dua...

Amin CümLemizden İNŞALLAH

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
KADİR GECESİ KADİR SÜRESİ

KADİR GECESİ KADİR SÜRESİ

Ebu hureyre R,A,Resul ,u Ekrem Efedimizin A,S,M, şöyle buyurduğunu anlatıyor
Kim inanarak ve karşılığını sadece Allatan umarak Kadir Gecesini ihya edip ibadetle geçirirse geçmiş günahları bağışlanır
Kadir Gecesini Kur an övüyor Onun bin aydan hayırlı olarak vasflandırıyor Demekki bu geceyi ibadetle geçirip ihya eden müm in bin ayı ibadetle geçirmiş gibi sevap alır Diğer bir ifade ile 80 sene gibi uzun bir ömürde kazanabileceği gibi ecir ve sevabı bir gecede elde etme imkanı bulur
Mü minler mümkün mertebe vakit ve imkanlar ölçüsünde bu geceyi değerlendirmeye çalışırlar Çünki bu gecede herbir Kur an harfine otuzbin sevap verilmektedir Diğer ibadetlerin sevabı da o misbette artış göstermektedir
Yine bu geceyi Peygamberimizin H, Ayşe r,a, öğrettiği şu dua ile kutlarsak daha faziletli olur Allahım Sen af sahibisin affetmeyi seversin Beni de affeyle
KADİR SÜRESİ
Bu surede Kur anı Kerim Kadir Gecesinde nazil olduğu beyan buyrulmakta Allahın o seneye ait emirlerini yerine getirmek için meleklerin ve Cebrail in o gece yer yüzüne indiği bildirilmektedir
1, Biz onu Kadir Gecesinde indirdik
2, Kadir Gecesinin ne olduğunu bilirmisin
3, Kadir Gecesi bin aydan hayırlıdır
4,Melekler ve Cebrail o gecede her iş için Rablerinin izniyle yeryüzüne iner
5, Tan yeri ağarıncaya kadar o gecede selamet vardır :D:D:D

eren emin

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN. KARDEŞİM MÜ'MİNİN SAF TEMİZ YÜREĞİNDEN ÇIKAN BU DUAYA AMİN. ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Peygamber Efendimizin yatağa girdiği zaman ettiği dua

amin Allah o mübarek dudaklardan dökülen mübarek sözleri kalbimize yazmayı nasib etsin...

takan

Kayıtlı Kullanıcı

ARKADAŞLAR BU RESİM PEYGAMBER EFENDİMİZİN KABRİ OLDUĞU SÖYLENİYO DOĞRULUĞUNU TAM OLARAK BENDE BİKMİYORUM. YORRUM SİZİN

[Yönetici Mesajı]
--------------------------------------------------------------------
http://www.islamiyet.gen.tr/news.php?readmore=97

Adresinde konu ile ilgili bilgiler mevcuttur.

Es selamun aleyküm

--------------------------------------------------------------------

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KADİR GECESİ KADİR SÜRESİ

Allah razı olsun kardeşim. benim duam Allah yolunda iyiliği emr, kötülükten nehyetme görevimizi yerine getirebilmek ve tabi her şeyden önce bizi bizden iyi bilen Rabbimizin rızasını kazanmaktır. ümmet-i Muhammede selam olsun...

takan

Kayıtlı Kullanıcı

BEN BU RESMİ Bİ SİTEDEN ALDIM ALTINDAKİ YAZIYI PEK DİKKATE ALMAYIN BELKİDE DOĞRU DEĞİLDİR

god one

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim.

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
RE: eyyub (a.s.) nin duasi

RE: eyyub (a.s.) nin duasi

Yüce Rabbim razı olsun sizden ve bizlerden.. sabır.. evet gerçekten manasıyla yaşayabiliyor muyum? hayır. halbuki Allah(c.c) kuran-ı kerimde çok yerde sabırla O'na yönelmemizi söylüyor.hatırlatımınız için sağolunuz.hamd Allah'a, selam habibe ve kardeşlere..

Duaa

Kayıtlı Kullanıcı
Dua

Dua

Ey Rabbimiz! Gücümüzün zayıflığını, çaremizin azlığını ve insanlarca önemsenmeyişimizi sana şikayet ediyoruz. Bizi kendi gözümüzde küçük, fakat insanların gözünde büyük eyle.

Ey Rabbimiz! Senden rahmetini celbedecek şeyleri, gerçekleşmesi muhakkak olan mağfiretini, her türlü günahtan korunmayı, her türlü iyiliği kazanmayı, cennet ve Cemal'inle şereflenmeği ve cehennemden kurtuluşu dileriz.

Ey Rabbimiz! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı mağfiret et. Senden işimizde rüşde hidayet etmeni istiyor, nefislerimizin kötülüklerinden sana sığınıyoruz.

Ey Rabbimiz! Bizi yücelt, eksiğimizi- gediğimizi gider, bize rızık ihsan et, bizi salih amellere, güzel ahlaka ilet. Zira bunların salih olanına ancak sen ulaştırır, kötülerinden de ancak sen alıkorsun.

Ey Rabbimiz! Ciddiyetimizi şakamızı, zulmümüzü ve haksızlıklarımızı, hatamızı, kastımızı mağfiret buyur. İtiraf ediyoruz ki bu kusurların hepsi bizde vardır, ihsan ettiğin nimetlerin bereketinden bizi mahrum etme, mahrum ettiklerinle de imtihan etme.

Ey Rabbimiz! Her işimizde esas olması itibariyle dinimizi ıslah et. İçinde geçimimiz olan dünyayı ıslah buyur. Döneceğimiz yer olan ahiretimizi ıslah et. Hayatı her türlü hayırları artırmamıza vesile kıl. Ölümü de her türlü şerlerden kurtulup rahat etmemize vesile yap.

Ey Rabbimiz! Bizi, Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana çok şükreden, Sana çok itaat eden, Sana karşı içi saygı ve huşu ile dopdolu olan, dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden insanlar eyle.

Ey Rabbimiz! Sana güzelce ibadet etmeyi istiyor, Senden doğru yolda azim ve sadık diller selim kalpler dileniyoruz. Dillerimizdeki düğümleri çöz, onları güçlendir ve istikamet ver. İçimizdeki kinleri, nefretleri ve hasedleri sök al.

Ey Rabbimiz! Senden hayırlı işler yapmayı, kötülükleri terk etmeyi, fakirleri sevmeyi, bizi bağışlamanı, bize merhamet etmeni ve insanların fitnesini murat buyurduğunda fitnelere düşmeden bizi vefat ettirmeni dileriz.

Ey Rabbimiz! Senden; Senin sevmeni, Senin sevdiklerinin sevgisini ve bizi Senin sevgine ulaştıracak amellerin sevgisini dileriz. Senden tertemiz bir hayat, dosdoğru bir ölüm, rezil etmeyen ve ayıpların sayılıp dökülmediği bir dönüş istiyoruz.

Ey Rabbimiz! Senden hidayet, takva, afiyet ve zenginlik istiyoruz. Bize talihsiz ve nankör olmayan, şirkten arınmış, tertemiz kalpler lutfeyle.

yaseminnn

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Dua

B)B)B)AMİN.AMİN.AMİN. B)B)B)ALLAH RAZI OLSUN.....B)B)B)B)

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

AMİNNN B)B)B)B)B)
ALLAH RAZI OLSUN BU GÜZEL DUA İÇİN.
RABBİM DUALARIMIZI KABUL EDER İNŞAALLAH.
ALLAH A EMANET OLUN. B)B)B)B)B)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
SEYYIDÜ'L-ISTIĞFAR DUASI:

SEYYIDÜ'L-ISTIĞFAR DUASI:

Bu dua konusunda şöyle bir hadis nakledilir. Resulullah (s.a) buyurdu ki; "Istiğfar dualarının en değerli ve en üstünü şöyle demendir: "Allâhümme ente Rabbî, Lâ Ilâhe Illâ ente halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve va'dike me'steta'tü, eûzü bike min şerri mâ sana'tü, ebûü leke bi ni'metike aleyye ve ebûü bi zenbî fe'gfirlî fe innehû lâ yeğfiru'z-l; zünûbe illâ ente"
Anlamı:"Allah'ım! Sen benim Rabbımsın! Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Beni sen yarattın. Ben senin kulunum; gücüm yettiği kadarıyla senin akdin ve va'din üzere bulunuyorum. Yaptığım fenalıkların şerrinden sana sığınırım. Üzerimde olan nimetlerini itiraf ederim, günahımı da itiraf ederim. Beni bağışla; çünkü senden başka hiçbir kimse günahları mağfiret edemez."
Hz. Muhammed (s.a.s) daha sonra şunları ekledi: "Kim bunları inanarak sabahleyin söyler de akşam olmadan ölürse, o kişi Cennet ehlindendir. Yine kim bunları inanarak geceleyin söyler de sabaha ulaşamadan vefat ederse Cennet ehlindendir" (Buhârî, Deavât, 2).

konak

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SEYYIDÜ'L-ISTIĞFAR DUASI:

RE: SEYYIDÜ'L-ISTIĞFAR DUASI:

Amin.
Allah razı olsun.
Selam ve dua ile.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt