Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (3 Kullanıcı)

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
" Allah'ım Sen bize bir düşman musallat ettin ki o ve maiyyeti bizi ve kusurlarımızı görür, fakat biz onu göremeyiz. Allah'ım, onu rahmetinden ümidini kestirdiğin gibi bizdende onu mahrum et. Afvından ümidini kestirdiğin gibi bizdende ümidini kestir. Rahmetinle onun arasını uzaklaştırdığın gibi bizimlede onun arasını uzaklaştır. Zira muhakkak ki senin gücün her şeye yeter sen her şeye kadirsin."
Amin Amin.

AMİN...Allah razı olsun kardeşim.Selam ve dua ile...B)

AMİN İNŞALLAH KARDEŞİM YARADAN HEPİMİZDEN RAZI OLSUN İNŞALLAH HAYIRLI GÜNLER

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Muhammed b. Vasi her sabah namazına müteakip şöyle dua ederdi.

" Allah'ım Sen bize bir düşman musallat ettin ki o ve maiyyeti bizi ve kusurlarımızı görür, fakat biz onu göremeyiz. Allah'ım, onu rahmetinden ümidini kestirdiğin gibi bizdende onu mahrum et. Afvından ümidini kestirdiğin gibi bizdende ümidini kestir. Rahmetinle onun arasını uzaklaştırdığın gibi bizimlede onun arasını uzaklaştır. Zira muhakkak ki senin gücün her şeye yeter sen her şeye kadirsin."

Bu zat bir gün mescide giderken şeytan karşısına çıktı ve;
- Beni tanıdınız mı ? diye sordu Muhammed ;
- Hayır bilemedim kimsiniz dedi İblis ;
- Ben İblisim deyince Muhammed ;
- Ne istiyorsun diye sordu İblis ;
- Senden ricam şu istiazeni başkalarına öğretme, bende bunun karşılığı olarak sana dokunmam dedi. Muhammed b. Vasi ;
- Andolsun ben bunu herkese öğretirim. Sende elinden geleni yap dedi.

Alinti​

ALLAH razı olsun kardeşim...emeğine sağlık...ALLAHım cümlemizi şeytanı lainin şerrinden muhafaza buyursun...amin.

ALLAHa emanet olunuz...selam ve dua ile...

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
S.A.BU GÜZEL DUANIN BİZLERE ULAŞMASINA VESİLE OLMUŞSUNUZ.ALLAH RAZI OLSUN.ALLAH KATINDA ECRİNİZİ ARTTIRSIN SELAM VE DUA İLE KALIN

İNŞALLAH KARDEŞİM İNŞALLAH ELİMDEN GELDİĞİNCE İLETMEYE ÇALIŞIYORUM PAYLAŞIYORUM ASLINDA PAYLAŞIRKEN ÇOK DÜŞÜNÜYORUM DOĞRULUĞUNU YAŞANMIŞLIĞINI AMA DEĞİLSE BİLE BENİM HOŞUMA GİDENLERİNİ PAYLAŞIYORUM YANLIŞ YADA HATALI DEĞİLDİR UMARIM DULARNIZDA YER ALMAK DUASI İLE

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
bu duayı bızlerle paylaştığın ıcın allah razı olsun
allah sevap hanene yazsın
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
bu duayı bızlerle paylaştığın ıcın allah razı olsun
allah sevap hanene yazsın
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

ALEYKĞMSELAM ABLACIĞIM
BU NEKADARDA GÜZEL TEMENNİ İ
İNŞALLAH HEPİMİZNKİNE YAZAR
DUALARINIZDA YER ALMAK DUASI İİLE HOCAM

Risale-i Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun rabbim huzurundan kovmuş olduğu iblisin vesvelerinden bizleri korusun.

feyzam68km

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Hepinizden Böyle önemli Ve Güzel şeyleri Paylaştiğiniz Için...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm Gülnisa Hocam..
Allah c.c razı olsun, emeğinize sağlık. Faziletlerini bizlere hatırlattığınız için teşekkürler. Rabbimiz c.c sevabınızı yazsın inşallah.. Rabbimiz c.c, bu faziletleri yaşamayı ve tesirlerinden nasiplenmeyi bizlere nasip eylesin inşallah..Allah'a emanetsiniz..Selam ve baki dua ile inşallah..B)B)

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Gülnisa Hocam..
Allah c.c razı olsun, emeğinize sağlık. Faziletlerini bizlere hatırlattığınız için teşekkürler. Rabbimiz c.c sevabınızı yazsın inşallah.. Rabbimiz c.c, bizleri de bu faziletleri yaşamayı ve tesirlerinden nasiplenmeyi bizlere nasip eylesin inşallah..Allah'a emanetsiniz..Selam ve baki dua ile inşallah..B)B)

aleykumselam kardeşım
amın amın amın
allah hepımızın yolunu acık etsın
allah gonlunuze gore versın
allaha emanet olun
selam ve dua ıle kalın:H

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm Kardeşim Allah Razi Olsun Emeğinize Sağlik Bende Her Gün Bu Duayi Okuyorum önce 2 Rekat Namaz Kiliyorum Ondan Sonra Okumaya Devam Ediyorum Kim Ne Niyet Için Okursa Rabbim Hepsini Veriyor Gerçekten Rabbim'den Istemesini Bilelim Rabbim Nelere Kadir'dir Ne Kadar Büyüktür. Duanin Fazileti çok Büyük.
Allah Hepimiizn Dualarini Eksiksiz Kabul Etsin Hayirlisiyla Inşallah.selam Ve Dua Ile Allah'a Emanet Olun.

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Selam Aleyküm Kardeşim Allah Razi Olsun Emeğinize Sağlik Bende Her Gün Bu Duayi Okuyorum önce 2 Rekat Namaz Kiliyorum Ondan Sonra Okumaya Devam Ediyorum Kim Ne Niyet Için Okursa Rabbim Hepsini Veriyor Gerçekten Rabbim'den Istemesini Bilelim Rabbim Nelere Kadir'dir Ne Kadar Büyüktür. Duanin Fazileti çok Büyük.
Allah Hepimiizn Dualarini Eksiksiz Kabul Etsin Hayirlisiyla Inşallah.selam Ve Dua Ile Allah'a Emanet Olun.

aleykumselam
allah dualarınızı kabul etsın
allah herşeyın hayırlısını versın amın
guzel dualarınız ıcın allah razı olsun
allaha emanet olun

leyla-1

Altın Üye
Amin Allah dualarımızı kabul eylesin
Allah razı olsun kardeşim emeğinize sağlık Rabbim hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin inşallah.

Maresal_Baba

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimiz (sav)’in Hikmetli Bir Duası

Peygamberimiz (sav)’in Hikmetli Bir Duası

Peygamberimiz (sav)’in ne şekilde dua ettiğinin en güzel örneklerinden biri, İbnu Abbas’tan rivayet edilen aşağıdaki hadiste görülmektedir:

İbnu Abbas (radıyallahu anhümâ) anlatıyor: “Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm)’ın geceleyin namazdan çıkınca şu duayı okuduğunu işittim:
”AlIah’ım! Senden, Katından vereceğin öyIe bir rahmet istiyorum ki, onunla kalbime hidayet, işlerime nizam, dağınıklığıma tertip, içime kâmil iman, dışıma amel-i sâlih, amellerime temizlik ve ihlâs verir, rızana uygun istikâmeti ilham eder, ülfet edeceğim dostumu lutfeder, beni her çeşit kötülüklerden korursun.
AlIah’ım, bana öyle bir iman, öyle bir yakin ver ki, artık bir daha küfür (ihtimali) kalmasın. Öyle bir rahmet ver ki, onunla, dünya ve ahirette senin nazarında kıymetli olan bir mertebeye ulaşayım.
AlIah’ım! Hakkımızda vereceğin hükümde lütfunIa kurtuluş istiyorum, kurbuna mazhàr olan (yakınlığına layık olan) şühedâya (şehitlere) has (ait olan) makamları niyaz (dua)ediyorum, bahtiyar kulların yaşayışını diliyorum, düşmanlara karşı yardım taleb ediyorum!
AlIah’ım! Ràhmetine muhtacım, halimi arzediyorum. (İhtiyacım ve fakrim sebebiyledir ki) ey işlere hükmedip yerine getiren, kalplerin ihtiyacını görüp şifâyâb (şifa veren) kılan Rabbim! Denizlerin aralarını ayırdığın gibi benimle cehennem azabının arasını da ayırmanı, helâke (yok olmaya) dâvetten, kabir azabından korumanı diliyorum.
AlIah’ım! Kullarından herhangi birine verdiğin bir hayır veya mahlukatından birine vaadettiğin bir lütuf var da buna idrakim yetişmemiş, niyetim ulaşamamış ve bu sebeple de istediklerimin dışında kalmış ise ey âlemlerin Rabbi, onun husülü (olması) için de sana yakarıyor, bana onu da vermeni rahmetin hakkında senden istiyorum.
Ey AlIah’ım! Ey (Kur’ân gibi, din gibi) kuvvetli ipin, doğru yolun sahibi! Kâfirler için cehennem vaadettiğin kıyamet gününde, senden cehenneme karşı emniyet, arkadan başlayacak ebediyet gününde de huzur-i kibriyana (her bakımdan büyük ve yüce olan Allahın huzuru) ulaşmış mukarrebin (iman ve ibadetle Allaha manen yakın olanlar) meleklerle, (dünyada iken çok) rükü ve secde yapanlar ve ahidlerini ifa edenlerle birlikte cennet istiyorum. Sen sınırsız rahmet sahibisin, sen (seni dost edinenlere) hadsiz sevgi sahibisin, sen dilediğini yaparsın. (Dilek sahipleri ne kadar çok, ne kadar büyük şeyler isteseler hepsini yerine getirirsin.)
AlIah’ım! Bu bizim duamızdır. Bunu fazlınla kabul etmek sana kalmıştır. Bu, bizim gayretimizdir, dayanağımız sensin.
AlIah’ım! Kalbime bir nur, kabrime bir nur ver; önüme bir nur, arkama bir nur ver; sağıma bir nur, soluma bir nur ver; üstüme bir nur, altıma bir nur ver; kulağıma bir nur, gözüme bir nur ver; saçıma bir nur, derime bir nur ver; etime bir nur, kanıma bir nur ver; kemiklerime bir nur koy!
İzzeti bürünmüş, onu kendine alem yapmış olan Allah münezzehtir. Büyüklüğü bürünmüş ve bu sebeple kullarına ikramı bol yapmış olan Allah münezzehtir. Tesbih ve takdis (Allahı noksan ve kusurlardan uzak kabul etmek) sadece kendine layık olan Allah münezzehtir. Fazl ve nimetler sâhibi Allah münezzehtir. Azamet ve kerem sahibi Allah münezzehtir. Celal ve ikrâm sâhibi Allah münezzehtir.”
Tirmizi, Daavât 30

Maresal_Baba

Kayıtlı Kullanıcı
Gök Kapılarını Titreten Dua...

Gök Kapılarını Titreten Dua...

Asrı Saadette ticaretle uğraşan bir tacir mümin vardı. Bu tacir ticaretinde helal haramı gözetir. Allah ve Resulü için bu ticareti yapar, herkesin hakkına riayet ederdi. Ticaretini Şam ile Medine arasında gerçekleştirir çoğunlukla da ticaret kervanları ile hareket etmez, tek başına yolculuk yapmayı severdi.

Bir alacağını almış, satacağını da satmış ve Şam' dan Medine ye doğru hareket etmişti. Epeyce yol almıştı ki, baştan aşağı silahlı bir eşkıya ile karşılaştı. Eşkıya bu mümin taciri tehdit etti;

"Mallarını şuraya indir, develerini de şu ağaca bağla."
Mümin tacir:

"Mallarım senin olsun, beni bırak gideyim.

Eşkıya;

"Bugüne kadar soyup da öldürmediğim kimse yok Senin hem mallarını alacağım, hem de canını."

"Madem beni öldürmeye kararlısın, senden son bir talebim var"

"Söyle talebini"
"Ben Müslüman' ım abdest alıp, iki rekât namaz kılayım ondan sonra beni öldür."

Eşkıya izin verir. Tacir önce abdestini alır, sonra da İki rekât namaz kılar ve ellerini Rabbine açar:

' Ya Vedud! Ya Vedud! Ya Ze' l-arşi' l-mecîd! Ya Mübdi, Ya Mu' id! Ya Fe' aalün lima yürid! Eselüke bi-nuri vechike' l-lezi mele' e erkane arşike ve es' elüke bi-kudretike' l-leti kadderte biha halkake ve bi rahmetike-lleti vesiat külle şeyin. La ilahe illa ente. Ya Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni!

Mümin tacirin duası bitmişti ki, çok garip bir hadise meydana gelir. Birden beyaz bir at üstünde yeşil elbiseli, elinde de harbe olan bir süvari peyda oldu. Eşkıya şaşırmış, ne yapacağını bilemez bir durumda idi. Eşkıya, taciri ve malları unuttu, ortaya çıkan bu süvariye saldırdı. Süvari bir darbe ile eşkıyayı yere düşürdü.

Süvari tacire dönerek: "Öldür bu eşkıyayı" dedi.

"Ben hayatımda kimseyi öldürmedim, insan öldürmeyi hoş görmem. Beni bağışla." dedi.

Sonra süvari eşkıyayı bir darbe ile öldürdü.

Tacir sordu: "Sen kimsin?"

"Ben üçüncü kat gökte duran bir meleğim. Bu adamı öldürmeyi Allah Teala bana nasip etti. Sen namazından sonra ellerini kaldırıp duaya başladığında, gök kapılarının çalındığını duyduk, öyle şiddetle çalınıyordu ki. Mühim bir hadisenin olduğunu anladık. İkinci defa dua ettiğinde gök kapıları açıldı. Üçüncü defa dua ettiğinde, Allah Teala, Cebrail Aleyhisselam' ı görevlendirdi.

Cebrail Aleyhisselam şöyle dedi:

' Dua eden falan mümini kim kurtaracak" Ben talep ettim de görevlendirdiler. Ey Allah Teala' nın mümin kulu! İyi bil ki! Senin yaptığın bu duayı kim yaparsa Allah Teala onun sıkıntısını giderir, ona yardım eder."

Bu hadiseden sonra mümin tacir yola koyulur ve Medine' ye varır. Soluğu Kâinatın Efendisi Sallallahu aleyhi ve sellem' in huzurunda alır ve başından geçen hadiseyi anlatır. Taciri dinleyen Kâinatın Efendisi Sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurur:

"Muhakkak ki, Allah Teala sana esma-i hüsnayı telkin etmiş. 0 isimlerle Allah Teala' ya dua edilirse, istenen verilir."

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt