Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

namaz (2 Kullanıcı)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
RE: NAMAZIN TIBBİ SIRLARI

meftun61 yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM GÜZEL PAYLAŞIM ALLAH RAZI OLSUN.

Aleyküm selam sizden de Rahman razı olsun inşallah selam ve dua ile...

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

ATA_11 yazdı:
RABBİM RAZI OLSUN ÇOK HARİKA BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİN.SELAMETLE...

Shot at 2007-08-04

Rahman sizden de razı olsun kardeşim sağolun selam ve dua ile...

alakoclu

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM ARKADASLAR SINAV SONUCUM GELCEK ÇOK HEYCANLIYIM ALLAH RIZASI İÇİN BANA DUA EDERMİSNİZ B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

hayrunissa86 yazdı:
SELAMÜN ALEYKUM EMEĞİNE YÜREĞİNE SAGLIK KARDESIM Aeo B)

Rahman razı olsun kardeşim sağolun selam ve dua ile...

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

7362 yazdı:
B)s.a çook güzel olmuş kardeşim allah hepimize hihayet nasip etsin inş namaz kılmanın zevkini(o doyulmaz zevke) herkese tattırır inş.allah razı olsun...aeo

Aleyküm selam Allah razı olsun kardeşim güzel dualarınıza amin diyorum ve Rabbim bizleri namazdan ayırmasın hakkıyla eda etmemizi nasib etsin inşaallah selam ve dua ile...

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

desertrose yazdı:
Selamun aleykum.. Allah c.c. razı olsun kardeşim çok güzel bilgiler..
Rabbim hakkıyla namaz kılanlardan eylesin bizi (amin)..
Selam ve dua ile kal inşaAllahB)B)B)

Aleyküm selam Rahman sizden de razı olsun kardeşim sağolun güzel duanıza amin diyorum selam ve dua ile...B)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

nuresma yazdı:
s.a Allah razı olsun paylaşım için. her ibadette güzellik var. Rabbim namazı zayi etmekten korusun, kalbimize yerleştirsin. amin. B)B)dua ile..

Aleyküm selam Rahman sizden de razı olsun muhakkak kardeşim kalplerimiz ancak Allah ı zikretmekle tatmin olur.Güzel duanıza amin diyorum selam ve dua ile...

baltefsiri

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun.

serife07

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH(C.C.) RAZI OLSUN...GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ...EMEĞİNE VE YÜREĞİNE SAĞLIK....

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

alakoclu yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM ARKADASLAR SINAV SONUCUM GELCEK ÇOK HEYCANLIYIM ALLAH RIZASI İÇİN BANA DUA EDERMİSNİZ B)

Aleyküm selam kardeşim inşallah istediğin ve senin için hayırlı olacak sınav sonucu çıkar dualarımız seninle kardeşim Allah yardımcınız olsun selam ve dua ile...B)

BATU_BATU

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN.NAMAZ NAMAZ NAMAZ İŞTE HERŞEYE FAYDASI VAR.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

* Belki namaz ve dua, bugüne kadar bilinen en büyük enerji kaynağıdır. Doktor olarak, hiçbir ilacın fayda vermediği, doktorların tedavide aciz kaldığı pek çok hastanın, doktorların ellerini çekip onların yerine namaz ve duanın girmesiyle iyileştiklerini gördüm. (Dr. Alexis Carrel. "İnsan Denen Meçhul" kitabının yazarı ve Nobel ödülü sahibi)

selamün aleyküm güzel kardeşim..

çok güzel bir paylaşım olmuş. Allah razı olsun.. bunları bizlerden hariç insanların ifade etmeleri ne kadar güzel. Rabbim inşallah onları da bu güzel nimetlerden nasiplendirsin inşallah.. emeğinize sağlık kardeşim. baki selam ileB)

efsude

Kayıtlı Kullanıcı
ILK HESAP NAMAZ

ILK HESAP NAMAZ

TEMIM I DARI DEN RIVAYETLE PEYGAMBER EFENDIMIZ(SAS) BUYURUYORLAR KI

---KIYAMET GUNU KULUN KENDISINDEN ILK HESABA CEKILECEGI SEY NAMAZDIR.EGER ONUN HESABINI TAM VERIRSE FELAHA ERER VE KURTULUR.EGER VEREMEZSE HUSRANA UGRAR HELAK OLUR.SONRA DIGER AMELLERDEN SUAL OLUNUR.

PEYGAMBERE EFENDIMIZ (SAS) BIR COK HADISI SERIFLERINDE NAMAZDA HUSU VE HUZURA ISRET ETMEKTEDIR.BUNLARDAN BAZILARI;

---KULA NAMAZDAN ANCAK AKLI EREREK KILDIKLARI ECIR OLARAK VERILIR

---NAMAZ KILDIGIN VAKIT(NEFSINE HEVASINA VE OMRUNE) VEDA EDEN (VE MEVLASINA TEVECCUD EDEN) GIBI NAMAZ KIL

----KISININ BEDENI ILE KALBINI (HUSU ILE ) HAZIRLAMADIGI BIR NAMAZA ALLAHU TEALA BAKMAZ(DEGER VERMEZ)

---BIRCOK NAMAZ KILAN VERDIR KI KENDINI SADECE YORULMASI VE ZAHMETI KALIR. BUYURMUSLARDIR.

NAMAZ KILINDIGI YERDE KALBINI MESGUL EDECEK BIR SEY GORMEK VEYA BIR SES DUYMAK NAMAZDA KALBIN GAFLETINE SEBEP OLUR.KALB GOZE VE KULAGA TABIDIR. BUNU CARESI HIC SESOLMAYAN BIR YERDE NAMAZ KILMAKTIR.

GAFLETIN DIGER BIR SEBEBI ZIHIN VE FIKIR DAGINIKLIGIDIR.BUNU TEDAVISI DAHA GUCTUR.BUDA IKI SEKILDE OLUR.

BIRI ,KALBI MESGLŞ EDEN BIR ISTEN DOGAR.BUNU CARESI ONCE ISI YAPMAK SONRA NAMAZA DURMAKTIR.PEYGAMBER EFENDIMIZ (SAS)BUYURUYOR KI

----YEMEK HAZIR OLUNCA VE NAMAZ VAKTI ISE ONCE YEMEGI YIYINIZ.

BUNU GIBI EGER KIMSEYE BIR SO SOYLEYECEKSE ONCE O SOZU SOYLEMELI KALBI ONU DUSUNMEKTEN KURTARMALIDIR.

DIGEREI KALBI CESITLI DUSUNCELERIN KAPLAMASINDAN MEYDANA GELIR.BUNU CARESI KALBI OKUDUGU KUR AN I KERIM VE TESBIHLERIN MANASINI DUSUNEREK MESGUL EYLEMELIDIR.ONLARIN MANASINI DUSUNUR VE BU DUSUNCE ILE GAFLETTEN KURTLUR. FAKAT MANALARI DUSUNMEK ILE DE GIDERILMEZ ISE BU DUSUNCEYE HANGI SEY SEBEP OLDUYSA ONU SOYLEMELI VE ONDAN KURTULMALIDIR.

NAMAZDAN ONCE ALLAHU TEALA YI HATIRLATMAK KALBE GALIB GELMIYORSA NAMAZDA DA OLSA KURTULAMAZ.ALLAHU TEALA YI HATIRLATMAYA KALBI HAZIRALAM ICIN DUNYADAN KENDISINE YETECEK KADAR ILE IKTIFA EDIP MESGULIYTEINI AZALTMALIDIR.FRAZLARDAN EVVEL KILACAGI MESELA DORT REKAT LIK BIR NAMZ ILE KALBI NAMZA HAZIRLAMALIDIR.

selam ve dua ıle...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
RE: ILK HESAP NAMAZ

selamün aleyküm ablacım..

Allah razı olsun, çok güzel bir paylaşım. namaz konusunda gerçekten çok hassas ve ihlaslı olmamız gerek. bu hatırlatıcı paylaşım için Allah razı olsun, emeğinize sağlık. dua ile.B)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum kardeşim..

Rahman razı olsun cok güzel paylaşım olmuş namazlarımızı hakkıyla kılmak duası ile selametle..

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

serife07 yazdı:
ALLAH(C.C.) RAZI OLSUN...GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ...EMEĞİNE VE YÜREĞİNE SAĞLIK....

Rabbim sizden de razı olsun kardeşim sağolun yüreğinize sağlık selam ve dua ile...B)B)B)

graziella

Kayıtlı Kullanıcı

gerçekten allahın bize verdiği nimet olan ibadetlerde sağlık ve ruh açısından, yaralı o kadar çok şey varki.
ben de bir kaç ay önce namaza başlamıştım ama bıraktım. şimdi de başlamak istiyorum. ama bir türlü başlayamıyorum. beynim başlamalısın diyor ama kabim namaz kılarken çok huzursuz oluyor.
lütfen bana yardım edermisiniz. nasıl namaza başlamalıyım?ben daha çok gencim.ömrümü kendimi allahtan uzak bir şekilde mahvetmek istemiyorum..yardımlarınızı bekliyorum. etmek

hilye

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun.Evet namazda huşu çok önemlidir.Mevla T.Müminün suresinde; müminin vasfını sayarken ikinci ayeti kerimesinde mealen buyuruyor ki:"o müminler öyle kimseler ki namazlarında huşu içindedirler."
Belki bizler kalbi olarak huşu içinde olamasakta en azında bedenen buna dikkat etmeliyiz.
Selametle..B)B)B)

efsude

Kayıtlı Kullanıcı

vealeykumselam canım kardesım!
rabbım sendende razı olsun ınsaallah .haklısın alıyecegım ıhlaslı namaz kılabılmek ıcın devamlı arastırmalı cok okumalıyız ve bıldıklerımızıde unutmamalıyız hayata gecırebılmelıyız.
selam ve dua ıle...B)

aliye_aliye yazdı:
selamün aleyküm ablacım..

Allah razı olsun, çok güzel bir paylaşım. namaz konusunda gerçekten çok hassas ve ihlaslı olmamız gerek. bu hatırlatıcı paylaşım için Allah razı olsun, emeğinize sağlık. dua ile.B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt