Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaz Kılmayana Allahın Verdiği 15 sıkıntı (1 Kullanıcı)

S.Merve

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun paylaşım için...

Bence bunu namaz kılmayanların bizzat okumasın lazım ..!

leyla-1

Altın Üye
paylaşım için teşekkürler,, ben bir sıkıntımı paylaşmak istiyorum,, namaza 17 yaşımda başladım,, şimdi ise 22 yaşındyım.başlarda istekle şevkle kılıyordum, son iki senedir bu istek kayboldu yine de kılıyorum ancak Allah affetsin bir alışkanlıkmıdır yoksa korkumudur nedir bilmiyorum o yüzden kılıyorum,, ama ben bile memnun değilim kıldığım namazlardan,, Allah nasıl memnun olsun diyorum,, Allah beni ve benim gibi durumda olanları kurtarsın inşallah,,,

Selam Aleyküm kardeşim ALLAH razı olsun ALLAH bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH.Rabbim herkese tam itikatiyle namaz kılmak dini görevlerimizi tam itikatiyle yapmak ALLAH bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
Bazen şeytan insana vesvese veriyordur kardeşim siz başka şeyleri düşünmden namazınızı kılın bol bol istiğfar eçkin tesbih eçkin ha havle çekin inşallah eskisi gibi feyiz alarak namazınızı kılmak nasip etsin Rabbim.
Allah şeytana nefise fırsat vermesin.
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun Selam ve dua ile ALLAH'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun..

leyla-1

Altın Üye
Allah razı olsun paylaşım için...

Bence bunu namaz kılmayanların bizzat okumasın lazım ..!

Amin
Selam Aleyküm kardeşlerim ALLAH razı olsun sizlerdende ALLAH bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH.
Rabbim herkese tam itikatiyle namaz kılmak dini görevlerimizi tam itikatiyle yapmak ALLAH bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun Selam ve dua ile ALLAH'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun...

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar lütfen benim için dua edermisiniz.zaten çalışma saatlerimden dolayı bazı vakitleri kılamıyordum.şimdilerde hiç kılmıyorum kılamıyorum diyemiyorum.elim ayağım kalbim bağlanmış sanki eskisi gibi namazımı kılmak istiyorum,kur'anımı okumak istiyorum.allah rızası için dua edin selamlar:(

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
arkadaşlar lütfen benim için dua edermisiniz.zaten çalışma saatlerimden dolayı bazı vakitleri kılamıyordum.şimdilerde hiç kılmıyorum kılamıyorum diyemiyorum.elim ayağım kalbim bağlanmış sanki eskisi gibi namazımı kılmak istiyorum,kur'anımı okumak istiyorum.allah rızası için dua edin selamlar:(

Allahu teala namaz kuran aşkı versin.

Allahın sevmesi bize namazı sevdirmesidir.

leyla-1

Altın Üye

Canım benim Allah yar ve yardımcın olsun Allah namazını tam itikatiyke kılmak nasip etsin Rabbim içinde bulunduğun sıkıntılardan kurtarıp namazı dosdoğru kılanlardan olmak nasip etsin Rabbim.
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak duları her iki dünyada kabul olunan kullar olma nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın Rabbim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
Allahu teala namaz kuran aşkı versin.

Allahın sevmesi bize namazı sevdirmesidir.

Amin
Selam Aleyküm ALLAH razı olsun kardeşim ALLAH bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH.
Rabbim herkese tam itikatiyle namaz kılmak dini görevlerimizi tam itikatiyle yapmak ALLAH bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun Selam ve dua ile ALLAH'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun...

Sayili

Kayıtlı Kullanıcı
:( Ama Ben Kılamıyorum Ailem Karşı Çıkıyor Ben Ne Yapacam :(

G

Goldenrose

Bu yazıyı tekrar okuyun ve öyle düşünüp yazın. O sıkıntıları aileniz değil siz çekiceksiniz. Peygamberlerimiz o kadar sıkıntı çekmişler namazı ve önemini bizlere anlatmak için. Karşımıza her ne kadar güçlük çıkarsa çıksın hepsini yenmemiz için...
Şimdi onların sıkıntıları boşa çıkmasın kardeşim. Bu 15 sıkıntıdan kendinizi kurtarın. Asıl uğraştığınız umarım nefsiniz değil de ailenizdir..
Allah'a emanet olun

G

Goldenrose

Allah razı olsun. Namaz kılmayanlara ibretlik bir yazı gerçekten. 14 yaşından beri namazımı kılıyorum. Allah kılmayanlara da nasip etsin inşallah..

G

Goldenrose

Bir Çocuğun Namaz Kılma Öyküsü...

Türkan Hanım dindar bir ailede büyümüştü. Annesi her fırsatta ona ve kardeşlerine namaz kılmalarını söyler, hatta kızarak onları uyarırdı. Türkan Hanım namazın kılınması gerektiğine inanır, ama yine de kılmazdı, çünkü kılmak nefsine zor geliyordu. Bazen başlar, sonra terk ederdi.

Evlendi ve çocukları oldu. Annesi her geldiğinde aynı şekilde namaz kılmaları için ikaz etmeyi sürdürüyor, o da ısrarla kılmamaya devam ediyordu. Çok istemesine rağmen bir türlü nefsine galip gelemiyordu. Bir gün arkadaşları ona oturmaya geldi. İçlerinden biri annesini de yanında getirmişti. Teyze çok mübarekti. Öyle tatlı konuşuyordu ki, onu dinleyen saatler geçse usanmazdı. Teyze bir ara namaz konusuna değindi. O anlatırken, Türkan Hanım annesini hatırlamış ve annesinin eski günlerdeki namaz ikazlarını düşünüyordu. Misafirler de teyzeyi zevkle dinliyordu.

Türkan Hanımın küçük oğlu Zekeriya, dört yaşındaydı. Oynadığı oyunu bırakmış, teyzenin koltuğu dibinde iki elini yumruk yapıp yüzüne dayamış bir şekilde, kıpırdamadan dinliyordu. Annesi ikram için mutfakla salon arasında koşturup dururken mevzu değişmişti. O da onların yanına oturup sohbetin güzelliğine kapılarak çayını yudumlamaya başladı.

“Anne, senin yerine ben namaza başlayacağım”

Tam bu sırada mutfaktan bir gürültü geldi. Arkasından da oğlunun çığlığı duyuldu. Telâşla mutfağa koştu Türkan Hanım. Misafirler de korkuyla peşinden gittiler. Oğlu bir sandalye koyarak lavaboya çıkmıştı. Bir ayağı lavabonun içinde, diğeri ise dışarıdaydı. Sandalye devrilmiş yerde dururken, oğlu da lavabonun kenarında korkmuş bir şekilde asılı duruyordu. Koşup kucağına aldı. Su içeceğini zannederek:

“İsteseydin ben verirdim yavrum, ya düşüp bir yerine zarar verseydin” diye çıkıştı.

Türkan Hanım oğlunun verdiği cevabı, uzun yıllar geçmesine rağmen hâlâ unutamaz; çünkü şöyle demişti çocuğu:

“Anne, ben abdest alacaktım. Teyze dedi ya, namaz kılmayanlara Allah ceza verecekmiş diye. Ben de, sen ceza almayasın diye senin yerine namaza başlayacaktım.”

O an Türkan Hanım, tepeden tırnağa titrediğini hissetti. Allah, yıllarca namaz kılmayan Türkan Hanıma oğlunun davranışıyla müthiş bir ders vermişti. Yavrusuna sarılıp dakikalarca ağladı.

Bu hikâye birçok bakımdan ders verici. Aslında çocuklar büyüklere değil, anne babalar evlâtlarına namazı öğretmeli. Çünkü, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) çocuklarımıza yedi yaşına geldiklerinde namaz kıldırmamızı ve on yaşına geldiklerinde ise ciddi bir şekilde üzerinde durmamızı emreder.

Çocuklarımıza küçük yaşlarda gerek camilere götürerek, gerek ise evde cemaat yaparak- namazı sevdirmeli ve onlara örnek olmalıyız. Namaz çocuklara tatlı bir üslûpla, sevdirilerek anlatıldığı takdirde çocukların namaza karşı ilgi ve sevgileri kaçınılmaz olur.

alıntıdır...

leyla-1

Altın Üye

Allah yar ve yardımcınız olsun kardeşim Alalh hayırlı bir çıkış kapısı nasip etsin inşallah.

Bu yazıyı tekrar okuyun ve öyle düşünüp yazın. O sıkıntıları aileniz değil siz çekiceksiniz. Peygamberlerimiz o kadar sıkıntı çekmişler namazı ve önemini bizlere anlatmak için. Karşımıza her ne kadar güçlük çıkarsa çıksın hepsini yenmemiz için...
Şimdi onların sıkıntıları boşa çıkmasın kardeşim. Bu 15 sıkıntıdan kendinizi kurtarın. Asıl uğraştığınız umarım nefsiniz değil de ailenizdir..
Allah'a emanet olun

Allah razı olsun. Namaz kılmayanlara ibretlik bir yazı gerçekten. 14 yaşından beri namazımı kılıyorum. Allah kılmayanlara da nasip etsin inşallah..

Bir Çocuğun Namaz Kılma Öyküsü...

Türkan Hanım dindar bir ailede büyümüştü. Annesi her fırsatta ona ve kardeşlerine namaz kılmalarını söyler, hatta kızarak onları uyarırdı. Türkan Hanım namazın kılınması gerektiğine inanır, ama yine de kılmazdı, çünkü kılmak nefsine zor geliyordu. Bazen başlar, sonra terk ederdi.

Evlendi ve çocukları oldu. Annesi her geldiğinde aynı şekilde namaz kılmaları için ikaz etmeyi sürdürüyor, o da ısrarla kılmamaya devam ediyordu. Çok istemesine rağmen bir türlü nefsine galip gelemiyordu. Bir gün arkadaşları ona oturmaya geldi. İçlerinden biri annesini de yanında getirmişti. Teyze çok mübarekti. Öyle tatlı konuşuyordu ki, onu dinleyen saatler geçse usanmazdı. Teyze bir ara namaz konusuna değindi. O anlatırken, Türkan Hanım annesini hatırlamış ve annesinin eski günlerdeki namaz ikazlarını düşünüyordu. Misafirler de teyzeyi zevkle dinliyordu.

Türkan Hanımın küçük oğlu Zekeriya, dört yaşındaydı. Oynadığı oyunu bırakmış, teyzenin koltuğu dibinde iki elini yumruk yapıp yüzüne dayamış bir şekilde, kıpırdamadan dinliyordu. Annesi ikram için mutfakla salon arasında koşturup dururken mevzu değişmişti. O da onların yanına oturup sohbetin güzelliğine kapılarak çayını yudumlamaya başladı.

“Anne, senin yerine ben namaza başlayacağım”

Tam bu sırada mutfaktan bir gürültü geldi. Arkasından da oğlunun çığlığı duyuldu. Telâşla mutfağa koştu Türkan Hanım. Misafirler de korkuyla peşinden gittiler. Oğlu bir sandalye koyarak lavaboya çıkmıştı. Bir ayağı lavabonun içinde, diğeri ise dışarıdaydı. Sandalye devrilmiş yerde dururken, oğlu da lavabonun kenarında korkmuş bir şekilde asılı duruyordu. Koşup kucağına aldı. Su içeceğini zannederek:

“İsteseydin ben verirdim yavrum, ya düşüp bir yerine zarar verseydin” diye çıkıştı.

Türkan Hanım oğlunun verdiği cevabı, uzun yıllar geçmesine rağmen hâlâ unutamaz; çünkü şöyle demişti çocuğu:

“Anne, ben abdest alacaktım. Teyze dedi ya, namaz kılmayanlara Allah ceza verecekmiş diye. Ben de, sen ceza almayasın diye senin yerine namaza başlayacaktım.”

O an Türkan Hanım, tepeden tırnağa titrediğini hissetti. Allah, yıllarca namaz kılmayan Türkan Hanıma oğlunun davranışıyla müthiş bir ders vermişti. Yavrusuna sarılıp dakikalarca ağladı.

Bu hikâye birçok bakımdan ders verici. Aslında çocuklar büyüklere değil, anne babalar evlâtlarına namazı öğretmeli. Çünkü, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) çocuklarımıza yedi yaşına geldiklerinde namaz kıldırmamızı ve on yaşına geldiklerinde ise ciddi bir şekilde üzerinde durmamızı emreder.

Çocuklarımıza küçük yaşlarda gerek camilere götürerek, gerek ise evde cemaat yaparak- namazı sevdirmeli ve onlara örnek olmalıyız. Namaz çocuklara tatlı bir üslûpla, sevdirilerek anlatıldığı takdirde çocukların namaza karşı ilgi ve sevgileri kaçınılmaz olur.

alıntıdır...

Amin
Selam Aleyküm kardeşlerim ALLAH razı olsun sizlerdende ALLAH bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH.

Sayili

Kayıtlı Kullanıcı
Aşırı Kominist Bir Ailenin Çocuguyum Gerisini Siz Düşünün Artık Görmediğim Zulm Yemediğim Dayak Laf Kalmadı Halende Öyle Elbette Gizliden Gizliye Elimden Geleni Yapmaya Çalışıyorum Ama Sabah Namazına Niyetlenipte Sırf Aile Baskısı Yüzünden Gidip Abdest Alamamak Kadar Acı Birşey Yoktur Evden Çıkıp Camiye Gitmek Bile Yasak Bunlar Daha Hiçbirşey Ama Az Kaldı Ekonomik Özgürlüğümü Elime Aldığımda Bu Tür İnsanlara Kesinkez Restimi Çekecem Benim Her Zaman Ettiğim Dilimden Düşmeyen Duayı Tekrarlıyorum Allah Hiçkimseyi Hiçkimseye Muhtaç Etmesin Amin!

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Aşırı Kominist Bir Ailenin Çocuguyum Gerisini Siz Düşünün Artık Görmediğim Zulm Yemediğim Dayak Laf Kalmadı Halende Öyle Elbette Gizliden Gizliye Elimden Geleni Yapmaya Çalışıyorum Ama Sabah Namazına Niyetlenipte Sırf Aile Baskısı Yüzünden Gidip Abdest Alamamak Kadar Acı Birşey Yoktur Evden Çıkıp Camiye Gitmek Bile Yasak Bunlar Daha Hiçbirşey Ama Az Kaldı Ekonomik Özgürlüğümü Elime Aldığımda Bu Tür İnsanlara Kesinkez Restimi Çekecem Benim Her Zaman Ettiğim Dilimden Düşmeyen Duayı Tekrarlıyorum Allah Hiçkimseyi Hiçkimseye Muhtaç Etmesin Amin!
selamun aleykum kardeşim öncelikle Allah yardımcınız olsun ama bide düşünün ki ne kadar şanslısınız Rabbim size dinimizin gereğini yapma arzusunu bahşetmiş ya bi haber ya umursamaz olsaydınız.Bu uğurda çektiğiniz sıkıntı inşallah günahlarınıza kefaret olur kardeşim.Allah ın üzerimize farz kıldığı ibeadetlere anne babanızın müdahale hakkı yoktur elbette fakat anlaığım kadarıyla size sıkıntı ediyorlar direnin kardeşim vazgeçmeyin inşallah.Son bişe daha sölemek istiyorum anne babanıza rest çekmek yerine dualarınızda onlar içinde hidayet dileyin Rabbim kısa zamanda sizi umduğunuza kavuşturur selam ve dua ile...

Sayili

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razı Olsun Arkadaşlar Gizem Hanım Ablanızıda Tebrik Ederim Fakat Sizin Babanız Gibi Beni Ailemde Kollayan Yok Herkes Üstüme Geliyor Ama Sabır Ediyorum Bu Genclık Gıttıkce Sapıtıyor Yazık Bızım Zamanımızda Böylemıydı Çok Kotu Gunler Beklıyor Sızı Bız Yasıyacagımızı Yasadık Sızı Dusunuyoruz Bır Suru Palavra Bende Çok Duydum Bunları Hepsı Palavra Ama Beklıyorum Sua n Ögrencıyım Gun Gelecek Bbenımde Bır Evım Ailem Olacak Elbet O Zaman Bende Felaha Kavusmus Olacagım Allahın Iznıyle Ama O Gunlere Cok Var Bu Sekılde Daha Ne Kadar Dıye Beynımde Zelzele Oluyor Sabır Sabır Sabır Bir Gün Tvde Peygamber Efendımızın Hadıslerını Izlıyorum Çok Unlu Bır Hoca Anlatıyor Peygamber Efendımızı Can Kulağı Ile Dınlıyorum Bu Yuzden Yemedıgım Kufur Yemedıgım Laf Kalmamıstı Sabah Namaza Kalkmak Yasak Mesela Rahatsız Oluyorlarmıs Ne Yapacam Bılmıyorum Allahım Ya Benı Yanına Alsın Yada Ibadetlerımı Yapabılecegım Rahat Bır Yasantı Nasıp Etsın Amin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt