Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaz Kılmayana Allahın Verdiği 15 sıkıntı (1 Kullanıcı)

gözlerde derman

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kıldıgımız namazları kabul etsin ahir ömrümüzde kılmak nasib etsin kılmayanlarada RABBİM kılmayanlarada nasib etsin.RABBİM her vakitte kıldıgımız namazların huzuruyla sevabını katlasın İNŞALLAH..........ayrı zaman da "ıslah etsin" diyen arkadaşlar,ıslah;yok etsin anlamınada geliyormuş.dua etmek en büyük fazilettir.buyrulmuştur

gözlerde derman

Kayıtlı Kullanıcı
bu sitenin açılımında ve kayıt olan herkese teşekkür ederim.müslümanlıgı yanıltmayan bir site oldugunu düşünüyorum

leyla-1

Altın Üye
namazimizi kilalim kardeslerim namazimizi kilinca icimize bir guzellik dogoyorki butun sikintilar geciyo

Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki:

(Namazı özürsüz kılmayan kimseye, ALLAHü teâlâ onbeş sıkıntı verir.

Bunlardan altısı dünyada, üçü ölüm zamanında, üçü kabirde, üçü kabirden

kalkarkendir.

Dünyada olan altı azap:

Dünyada çekeceği azaplar:

1- Namaz kılmayanın ömründe bereket olmaz.

2- ALLAHü teâlânın sevdiği kimselerin güzelliği, sevimliliği kendine kalmaz.

3- Hiçbir iyiliğine sevap verilmez.

4- Duâları kabûl olmaz.

5- Onu kimse sevmez.

6- Müslümanların birbirlerine yaptıkları iyi duâlarının buna fâidesi olmaz.

Ölürken çekeceği azaplar:

1- Zelîl, kötü, çirkin can verir.

2- Aç olarak ölür.

3- Çok su içse de, susuzluk acısı ile ölür.

Mezarda çekeceği acılar:

1- Kabir onu sıkar. Kemikleri birbirine geçer.

2- Kabri Cehennem ateşi ile doldurulur. Gece, gündüz onu yakar.

Cehennem ateşi dünya ateşine benzemez.

3- ALLAHü teâlâ, kabrine çok büyük yılan gönderir. Dünya yılanlarına

benzemez. Hergün, her namaz vaktinde onu sokar. Bir an bırakmaz.

Kıyâmette çekeceği azaplar:

1- Cehenneme sürükleyen azap melekleri yanından ayrılmaz.

2- ALLAHü teâlâ, onu kızgın olarak karşılar.

3- Hesâbı çok çetin olup, Cehenneme atılır.)

Namaz kılmayanın ömründe, bereket olmaz. Ömründe, hayır ve menfaat

görmez. Ömrü çeşitli hastalıklarla, sıkıntılarla geçer. Ma nevî huzûru

olmaz. Sahip olduğu dünyalıklar onu rûhî sıkıntıdan kurtaramaz:(:(:(B)B)B)[/

ALLAH razı olsun kıldıgımız namazları kabul etsin ahir ömrümüzde kılmak nasib etsin kılmayanlarada RABBİM kılmayanlarada nasib etsin.RABBİM her vakitte kıldıgımız namazların huzuruyla sevabını katlasın İNŞALLAH..........ayrı zaman da "ıslah etsin" diyen arkadaşlar,ıslah;yok etsin anlamınada geliyormuş.dua etmek en büyük fazilettir.buyrulmuştur

AMİN AMİN AMİN

Selam Aleyküm kardeşlerim ALLAH sizlerden de binlerce kez razı olsun ALLAH bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH.
Rabbim herkese tam itikatiyle namaz kılmak dini görevlerimizi tam itikatiyle yapmak ALLAH bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun Selam ve dua ile ALLAH'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun..

leyla-1

Altın Üye

bu sitenin açılımında ve kayıt olan herkese teşekkür ederim.müslümanlıgı yanıltmayan bir site oldugunu düşünüyorum

AMİN AMİN AMİN

Selam Aleyküm kardeşim ALLAH sizdende binlerce kez razı olsun ALLAH bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH.Gerçekten öyle kardeşim bu siteye üye olduktan sonra daha çok şeyler öğrendik ve öğreniyoruz çok şükür Allah herkesten razı olsun.
Rabbim herkese tam itikatiyle namaz kılmak dini görevlerimizi tam itikatiyle yapmak ALLAH bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun Selam ve dua ile ALLAH'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun..

mahperver

Kayıtlı Kullanıcı
Cok guzel bir paylasim..Rabbim her vaktin namazinikilmayi nasip etsin seytanin vesveselerinden muhafaza eylesin.

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN AMİN AMİN

Selam Aleyküm kardeşim ALLAH sizdende binlerce kez razı olsun ALLAH bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH.Gerçekten öyle kardeşim bu siteye üye olduktan sonra daha çok şeyler öğrendik ve öğreniyoruz çok şükür Allah herkesten razı olsun.

erva_tuba

Kayıtlı Kullanıcı
cok korkunc seyler Allah kılmayanlara da nasip etsın

meryem gibi

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel bi çalışma Allah sizden ve tüm cemaati müsliminden razı olsun...kusura bakmazsanız sizden bir ricam olacak...bu yazmış olduğunuz hadisin kaynağını bana verebilmeniz mümkün mü?..hadise vakıf olabilmek açısından biraz da derinliğine inmektir amacım...anlayalım, fıkhedelim inşAllah...Allah'a hamdü senalar olsun bizi namaz kılanlar arsına kattığı ve bizim kalbimizi hidayete açıp kalplerini mühürlediklerinden yapmadığı için...es-selamu aleykum :)

mariposamg

Kayıtlı Kullanıcı
Allahımmm yarabbimm sen bizleri koru yolundan ayırma

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık kardeşim ALLAH yardımcımız olsun .

sevil.aol

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH cc razı olsun kardeş çok güzel

suram

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun bugün üye oldum ve çok etkilendim inş artık namaza başlamak istiyorum

(S.A.V)

Kayıtlı Kullanıcı
Allah hepinizden Razı Olsun öğrenmiş oldum bende.

ruhiyye

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum. 15 sikintiyi okudum ama "3- Hiçbir iyiliğine sevap verilmez. " yani bu kisi hic bi sevap kazanmazsa yaptigi hic bir iyiligiye sevap verilmezse tamamen cehennemlikdir demekdir. hic bir sevabi olmayan bir kisi oluyo yani. bu ne kadar dogru?? ve ya hic bir duasi kabul edilmez ve ya diyer kisimlar. eger mumkunse hadisin hangi kaynakdan alindigini yazarsaniz sevinirim. selam ve dua ile

mystical06

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH'ım bizi secde edenlerden ayırma. amin

aslan5367

Kayıtlı Kullanıcı
selam aleyküm Dökülen Yapraklar
Sahabeden Ebu Osman ile Selman bir ağacın altında oturuyorlardı. Selman ağaçtan kuru bir dal kopardı.
Sonra da dalı yaprakları dökülünceye kadar salladı. Ebu Osman hayretle onu takip ediyordu. Selman:
- Ey Osman! Niçin böyle yaptığımı sormayacak mısın, dedi. O da:
- Nedenmiş, diye sordu. Selman anlatmaya başladı:
- Bir gün Peygamber Efendimiz ile böyle bir ağacın altında oturuyorduk.
Resûlûllah benim yaptığım gibi ağaçtan kuru bir dal kopardı. Ve dalı yaprakları dökülünceye kadar salladı.
Sonra bana dönerek:
- Selman, dedi. Neden böyle yaptığımı sormayacak mısın? Ben de:
- Neden öyle yapıyorsun ey Allah’ın Elçisi, dedim. Bunun üzerine Resûlûllah:
- Bir Müslüman güzelce abdest alır ve beş vakit namazı kılarsa, günahları işte bu yapraklar gibi dökülür, buyurdu. Ardından şu ayeti okudu:
- Gündüzün iki tarafında, gecenin gündüze yakın saatlerinde namaz kıl.
Zira böyle güzel işler insandan uzak olmayan günahları silip giderir.
Bu, düşünen ve ibret alanlara bir nasihattir. (Hud Suresi 114)

-seleme-

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm allah razı olsun binlerce kez insanları bilgilendirdiğiniz için allah namaz kılanların namazlarını kabul etsin kılmayanları da en kısa zamnda doru yola iletmeyi nasip etsin

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
"Nedir sizi Sekar'a sokan?" diye.Suçlular der ki: "Biz namaz kılanlardan değildik.(Müddessir 42-43 )

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt