Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Müslüman Mıyız!!!!o halde bi bakın (2 Kullanıcı)

sarmasik

Kayıtlı Kullanıcı
Anlam dolu ve gerçekçi sunumun için sağolasın...artık toplum olarak dinimizden ödün vermeye başladık farkında olmadan belki....rabbim yardımcımız olsun dinimizi tam bir müslüman gibi yaşamayı nasip etsin inşallah....

selam ve dua ile....

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKUM KARDEŞİM SAĞOLASIN.kATKIN İÇİN TEŞEKKÜRLER.rAHMANA EMANET OLUNUZ.

BaFrALı AhMeT

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ahmetcy.tr.gg
Selamun aleyküm

Selamun aleyküm

Emeğinize sağlık ablacığım.ALLAH razı olsun.Selam ve dua ile...

volkaneren78

Kayıtlı Kullanıcı
Bütün gerçekliği ortaya döken okudujça kafa salladığımız ama kapattığımız anda unuttuğumuz şeyler emeğine saglık Allah (c.c.) ' ü sizlerden razı olsun.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum rabbim sizden de razi olsun.hoşgeldiniz ayrica ama resminizi koymuşsunuz sanirim resim koymak yasak.umarim banlanmazsiniz.allaha emanet olunuz

oznuragan

Kayıtlı Kullanıcı
s.a değerli kardeşim.çok güzel bir paylaşım.yalnız şunu söylemek istiyorum ben üniv 2,sınıf öğrencisiyim ve okulda türbanımı açmak zorunda kalıyorum.yaz tatiline girdiğimizde açıköğretime geçmeyi düşünmüştüm(türbandan dolayı).ailem şiddetle karşı çıkıyor ne yapacağımı bilmiyorum.Allah biliyor ki türbanımı açmak istemiyorum ve okula gitmeyi hiç istemiyorum.ailemin söylediklerinide yapmak zorunda kalıyorum.nolur Allah rızası için görüşlerinizi belirtin.çıkmazdayım.selam ve dua ile..

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
s.a değerli kardeşim.çok güzel bir paylaşım.yalnız şunu söylemek istiyorum ben üniv 2,sınıf öğrencisiyim ve okulda türbanımı açmak zorunda kalıyorum.yaz tatiline girdiğimizde açıköğretime geçmeyi düşünmüştüm(türbandan dolayı).ailem şiddetle karşı çıkıyor ne yapacağımı bilmiyorum.Allah biliyor ki türbanımı açmak istemiyorum ve okula gitmeyi hiç istemiyorum.ailemin söylediklerinide yapmak zorunda kalıyorum.nolur Allah rızası için görüşlerinizi belirtin.çıkmazdayım.selam ve dua ile..

VE ALEYKUM SELAM İLK ÖNCE YAŞINIZ VE ÜNİVERSİTE 2DE OLMANIZ ŞAŞIRTICI BİR DURUM..HAA BU ARADA AÇIK ÖĞRETİM SINAVLARINADA BAŞ AÇIK GİRİLİYOR.BENDE YANLIŞ YÖNLENDİRMEK İSTEMEM.inancımız gereği açmamak tabiki en güzeli ama yinede siz bilrisinizB)selametle kalın

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim
Mükemmel bir nefs-i muhasebe örneği.
Allah Razı Olsun, Emeğine yüreğine sağlık
Allah'a Emanet Olunuz
Selam ve dua ile

kubane21

Kayıtlı Kullanıcı
şükürler olsun ki aydınlanan kardeşlerim var şükür YARABBİ ben bu ülkede evlenmeyecegim çünki çocugum bu dögüde büyümeyecek kimse başını açtıramayacak kürt diye müslüman diye hakkı elinde alınmayacak dininden kopan bi toplumda inşallah yaşamayacak cenin e düşmeyecek. bizleri üzüyolar üzüyorsunuz Resul-ümün(s.a.v) sünnetinden alıkoyanlardan RAB bim(cc) hakkımı alcak elbette,

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
şükürler olsun ki aydınlanan kardeşlerim var şükür YARABBİ ben bu ülkede evlenmeyecegim çünki çocugum bu dögüde büyümeyecek kimse başını açtıramayacak kürt diye müslüman diye hakkı elinde alınmayacak dininden kopan bi toplumda inşallah yaşamayacak cenin e düşmeyecek. bizleri üzüyolar üzüyorsunuz Resul-ümün(s.a.v) sünnetinden alıkoyanlardan RAB bim(cc) hakkımı alcak elbette,

çok güzel içinizi dökmüşsünüz kardeşim..

bende bazen sizin gibi düşünmüyor değilim bu ülkeden gitmek istiyorum hatta insanların olmadıgı yerlere gitmek istiyorum bir ıssız adaya mesela..

ama sonra tekrar tekrar düşündüğümde biz gidecezde ardımızda kalanlar ne yapacaklar hadi ben gittim bu ülkeden belki gideceğim yer çok iyi olacak rahatça dinimi yaşayabileceğim bir yer olacak ama arkadaşlarım kardeşlerim annem babam ne olacak onlar hala bu sistemde bu düzende ezilsinler mi?!

Hayırr Hayırr..gitmek çözüm değil bizler kalacaz ve zulme dur diyecez ayrılıga gayrılıga dur diyecez en azında hiç birini yapamazsak bile kalbimizle bugz edecez..

inşAllah anlatabilmişimdir..

Allah'a Emanet olunuz...

vesselam..

kubane21

Kayıtlı Kullanıcı
O gün (kıyâmet günü) kişi kardeşinden, anasından, babasından, hanımından ve oğullarından kaçar. O gün onlardan herkesin kendine yeter bir işi vardır. (Herkes kendi derdiyle meşgul olur. Başkasını düşünemez.) O gün yüzler vardır (dünyâda iken yaptığı gece ibâdetleri veya aldığı abdestler sebebiyle) parıl parıl parlayıcıdır. (Gördükleri nîmetler sebebiyle) gülücüdür, sevinicidir. (Bunlar mü'minlerdir.) O gün yüzler de vardır, üzerlerini toz toprak bürümüştür. Onu (da) bir zulmet, karanlık ve siyahlık kaplar. İşte bunlar kâfirler, fâcirlerdir. (Âyet: 34-42)
veselam

kubane21

Kayıtlı Kullanıcı
ben evlenmeyecegim dedim özür dilerim kusurum varsa af ola

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
Başımızı iki elimiz arasına alıp -biz neyiz?- diye düşünmemiz gereken ibretlik bir yazı..
Allah celle celalüh razı olsun kardeşim...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum son derece yanlış bir bakış açısı.sonuçta geçişte atalarımız,dedelerimiz bizden daha fena bir durumdalardı eminim kimse senin düşündüğünü düşünmemiştir.Onlar allah rızası için evlenmişlerdir,yada evlenememişlerdir.!!!onlardan kastım sahih müslümanlar...SelametleB)

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum nevın kardeşim
emeğıne sağlık
okurken cok etkılendım
ınsanın kendısını once tartması gerek
gereksız yere ovmeler ve herşeyı bılıyor edalarıyla başkalarını eleştırmeler
kı ne bılıyor uz kı
once bunun farkına varmalı
evet
elhamdülillah müslümanız
ne buyuk bır nımet kı müslüman olarak doğmuşuz