Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Modern tesettür (!) (1 Kullanıcı)

gul_i rana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum, Allah banada nasip etsin, ve bu konuda da cok haklisiniz onun icin, o anlattiginiz sekilde kapanmak istemiyorum. dualarinizi bekliyorum.allah bana hidayete ermeyi nasip etsin.Allah razi olsun.

imported_salih_

Kayıtlı Kullanıcı
Benimde eşim yeni kapandı..Başartyüsü benim için herşeydir buda onu bildigi için kapandı hem kendi için hemde allah rızası için kapandı beş vakit namazınada başladı Allah razı olsun ondan ve onun gibi olanlardan ümmeti muhammetten...

RANAA

Kayıtlı Kullanıcı
Kapanmak isteyen sevgili din kardeşlerim size bir mesajım var.Maalesef millet olarak okuma özürlüyüz.Kapanmadan önce Kuranı Kerimin ilgili ayetlerini mutlaka tetkik ediniz. Bu ayetlerde Allahü tealanın kadınların kapanmasını istemesinin amacını çok iyi anlayın.Sonra da ŞEKLİNİ kendiniz tayin edin.Oysa öyle yapılmıyor.Herkes birbirinden KOPYA çekiyor ve ortaya bir iki ŞABLONDAN çıkmış tesettür kıyafetleri çıkıyor.
Nedir o Allah aşkına başörtüsünün altında önce bir takke gibi veya sıkı sıkı BİR TEK SAÇ KILINI GÖSTERMEMEK üzere sarmalanmış bir ilk örtü ve sonra üzerine bir başörtüsü?Özellikle yaz aylarında bu sıkı sıkı sarılan ilk örtü ve üstündeki SIKMABAŞ?
Şimdi soruyorum bu örtünme ŞEKLİ Kuranı Kerimin neresinde var?Zaten böyle bir DETAY verilmemiştir.Kimse ahkam kesmeye kalmasın.Şekil üzerinde DAYATMA yapmasın.Her kadın kendi rızası ile kendi ÖRTÜNME ŞEKLİNİ tayin etsin.
Önce şunu bilmekte yarar vardır:1)Abdest uzuvları kesinlikle tesettüre tabi tutulamaz.2)Yüce Rabbimiz tesettürü;müslüman kadınların TANINMALARI,TANINIP DA EZİYET EDİLMEMELERİ için öngörmüştür.(33/59)Bu ayeti inceleyiniz.Ve (24/31)Ayette de "Başörtülerini yakalarının üstüne koysunlar,zinet yerlerini göstermesinler"buyurmaktadır.Nasıl ki bazı yerlerde BİR KÖLE AZAD EDİN derken köleliği teşvik etmiyor ve öngörmüyorsa;burada da zaten VAROLAN BİR BAŞÖRTÜSÜYLE göğüs bölgesinin İÇ GICIKLAYICI kısmının örtülmesini emrediyor. İyi okuyun Kuranı ve TAKLİTÇİ olmayın müslüman kadınlar.Her kadın nasıl ÖRTÜNECEĞİNE kendisi karar versin.Nasıl RAHAT ediyorsa öyle örtünsün ve KENDİ MODASINI kendisi yaratsın.Şunu herkes bilsin ki DAYATMA ŞEKLİNDE İSLAMİ KIYAFET YOKTUR.Bunu isteyen herkesle,Müftülerle ve hatta Diyanet İşleri Başkanıyla bile tartışabilirim.Hodri meydan. Allaha emanet olun.

Öncelikle S.A
yorumunuza bakıyorumda her kadın kendi belirlesin diyorsunuz.Zaten günümüzde her kadın kendi belirlediği için bu durum söz konusu.Bende tesettülüyüm.Ama emredilen gibi değil.Öyle olmak için elimden geleni yapıyorum.Yanlız şunuda belirtmek isterimki günümüz koşullarında özellikle çalışmak zorunda olan tesettürlü hanımlar emredilen şekilde maalesef örtünemiyor.Kadın nasıl rahat ediyorsa öyle örtünsün demişiniz bu cümlenizide yanlış buldum.O zaman ben pantolonla rahat ediyorum kışında yazın da çok rahat.Bu durumda yasaklanmış olan pantolonumu giyeyim.Ölçü bellidir.Dikkat çekmeyecek vücut hatların belli olmayacak.Bu husuta rahatlığımız ön planda tutacak olursak günümüzdeki durum ortaya çıkıyor maalesef.
Allaha emanet olun.

imported_salih_

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle S.A
yorumunuza bakıyorumda her kadın kendi belirlesin diyorsunuz.Zaten günümüzde her kadın kendi belirlediği için bu durum söz konusu.Bende tesettülüyüm.Ama emredilen gibi değil.Öyle olmak için elimden geleni yapıyorum.Yanlız şunuda belirtmek isterimki günümüz koşullarında özellikle çalışmak zorunda olan tesettürlü hanımlar emredilen şekilde maalesef örtünemiyor.Kadın nasıl rahat ediyorsa öyle örtünsün demişiniz bu cümlenizide yanlış buldum.O zaman ben pantolonla rahat ediyorum kışında yazın da çok rahat.Bu durumda yasaklanmış olan pantolonumu giyeyim.Ölçü bellidir.Dikkat çekmeyecek vücut hatların belli olmayacak.Bu husuta rahatlığımız ön planda tutacak olursak günümüzdeki durum ortaya çıkıyor maalesef.
Allaha emanet olun.

RANA KARDEŞİM SANA KATILIYORUM BENİM DE EŞİM YENİ KAPANDI..ALLAH RAZI OLSUN ONDAN KAPALILIK HER ZAMAN BİR BAYAN İCİN ONEM TAŞIYAN BİR HUSUSTUR ONDAN DOLAYIDIRKİ BİR KADIN KAPALI OLDUGU ZAMAN VUCUT HATLARININ BELLİ OLMAMASI GEREK VE BU DURUMU MALESEF GEC KARDEŞLERİM BİLMİYOR COK ACAYİP ACAYİP ŞEYLER GÖRÜYORUM BUNLARI HİÇ TASRİF ETMİYORUM..

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
RANA KARDEŞİM SANA KATILIYORUM BENİM DE EŞİM YENİ KAPANDI..ALLAH RAZI OLSUN ONDAN KAPALILIK HER ZAMAN BİR BAYAN İCİN ONEM TAŞIYAN BİR HUSUSTUR ONDAN DOLAYIDIRKİ BİR KADIN KAPALI OLDUGU ZAMAN VUCUT HATLARININ BELLİ OLMAMASI GEREK VE BU DURUMU MALESEF GEC KARDEŞLERİM BİLMİYOR COK ACAYİP ACAYİP ŞEYLER GÖRÜYORUM BUNLARI HİÇ TASRİF ETMİYORUM..
BENDE SİZE KATILIYORUM.BU ÜLKENİN GÜYA DİN ALİMLERİ ÇIKIP TESETTÜRLÜ BAYANLARI RAHİBEYE BENZETİP TÜRKİYE DİNSİZLEŞTİRİLİYOR DİYE BAŞÖRTÜYE SAVAŞ AÇARLARSA BU GENÇLERİN KAFALARININ KARIŞMASI ÇOK NORMAL.ALLAH ÖNCE BU MİLLETİN KAFASINI KARIŞTIRAN İLAHİYATÇILARA HİDAYET VERSİN.

aysemaide

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel bi yazı:GAllah tüm mü`minelere Kuranda belirtildiği gibi örtünmek nasib eylesin.Ancak şöyle bir husus var,bildiğim kadarıyla tesettürde dikkat çekmemek önemli kurallardan biri.Ben bulgaristanda yaşıyorum ve burda siyah örtüye kötü gözle bakılıyor,daha doğrusu koyu renklere de öyle.11 eylülden sonra daha da zorlaştı herşey.Ve tesettürlü sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor bizim şehirde.Bu durumda nasıl bi yol çizmeliyim acaba tesettür konusunda?Bilgisi olan kardeşlerin paylaşmalarını umuyorum.Dua ile..

syk

Kayıtlı Kullanıcı
YERYÜZÜNDE
BAŞÖRTÜSÜ
ZULMÜ'nün
SONA
ERMESİ
DİLEĞİ
İLE...
Ve Sizler...
O gün ayetler, sizin omuzlarınızdan söz ediyordu..
Başörtüsünü bir sancak gibi yapan Eliftiniz.
İnce Ceylan derisinde, sülûs yazılarla, süslü''Nur''
ayetlerinin şavkıydı dalgalanan..
Üç küçük ağaç dallarını size dönüp çiçeğe döndü O gün.
Rüzgar bazen pervaz ediyor, ince beyaz çiçeklerin arasından süzülüp, sizin başörtünüzde duruluyordu...
Ve derken..

Gökte, güneş gelip başınızın üstünde durdu..
Hüznün şerefelerinde mavi ezan çiçekleri açıldı...
Siz.. bir zulmün üzerine yürür gibi yürüdünüz..
Siz.. ayetlerde omuzlarından söz edilenlersiniz
Siz.. yeryüzünün bütün meydanlarında başörtüsünü birer sancak gibi taşıyanlarsınız..
Siz.. iffet ve namus timsalleri...
yeryüzünün zümrüt parıltılarısınız...
Siz.. yeryüzüne sığmayan, iman çağlayanlarısınız..

Ve Sizler
BACILARIM..
Başörtüsü için çile çeken,gözyaşı döken bacılarım...

Allah yolunda her türlü tehdide, işkenceye, zulme göğüs geren, dövülen, horlanan..
Sözlerinde, özlerinde gönüllerinde imanın nurunu dalgalandıran..
Allah için, seherlerde kanlı gözyaşları arş-ı alaya dayanmış sizler...!
BACILARIM...
SİZLERE SELAM OLSUN!
Ve sizler,
öyle kimselersiniz ki;
Allah ve Rasulünü dünyadan ve dünyadakilerden üstün tutanlarsınız...
- Sizler Allah'tan ümit kesmeyenlersiniz..
- Sizler Dertlerini sessiz-beyaz dilekçelerle Allah'a sunanlarsınız..
- Sizler istediklerini yalnız ve yalnız Allah'tan isteyenlersiniz..

Ve sizler.

-Allah'ın mahşerdeki hesabını unutup, size alaylı gözlerle her türlü acımasızlığı yapanların yüzüne;
Şanlı direnişinizi tokat gibi çarpan sümeyyelersiniz..
SİZLERE SELAM OLSUN..

Bakın! duyuyormusunuz..
İşte ecdadın sitemkar sesleri
Şanlı ecdadın mezarlarında kemikleri sızlıyor..
Vatan için, millet için, bayrak için, Kur'an için, başörtüsü için, namus için can vermiş.. Şehit olmuş şanlı ecdad..
Bizler, ümmetin erkekleri boynumuz eğik.. Ama onlar.. onlar medar-ı iftiharlarınız..
Mezarlarında rahat uyumayan yüzbinlerce şehid'in al kanları..
BACIM
İnan ki, senin başörtünde gül bahçesine dönüşmüş..
Onların kanları boşa akmamış..
Onlar gül bahçelerini sulayan; Eyyub El-Ensariler, Ulubatlı Hasanlar, Sütçü imamlar, Akifler..
Ey Sütçü imam.. İki bacımızın yaşmağını aldılar diye maraşı kana buladın..
HEYHAT..!
Gel görki, şimdi senin şuuruna ne kadarda da muhtacız..
Hakkını helal et!

Senin emanetine sahip çıkamadık..
Senin huzurunda duracak yüzümüz yok..
Bacılarımızın, kızlarımızın derdine derman olamadık..
Onlar okumak istiyorlar..
Ama gel görki senin torunlarını başörtülü diye sokmuyorlar okullarına..
O gün fransız, ingiliz yunan dölleri; Bayrağa, başörtüsüne, namusa el uzatıyordu..
Bugün adı müslüman olan, Mehmetler, Ayşeler maalesef birer başörtüsü celladı kesilmişler..
Başörtüsünü düşman bellemişler..

BACIMIN İFFETİ BATMAKTA REZİLİN GÖZÜNE..
ACIRIM TÜKRÜĞE BİLLAHİ ! TÜKÜRSEM YÜZÜNE
diyor merhum Akif
Reziller görevlerini yapıyorlar..
Peki ya bizler? Adı müslüman olan bizler..
Lafı gelince mangalda kül bırakmayan bizler, üzerimize sanki ölü toprağı serpilmiş..
Evlerimizdeki rahat koltuklarımızdan onların gözyaşlarını izliyoruz.
utanmadan.. utanmadan..
Ve SEN okula alınmayan, gözyaşları arş-ı alayı titreten BACIM.. BAKAMIYORUM YÜZÜNE.. UTANIYORUM..
Sana karşı vazifemi yapamadım.. Beni affet..
Biliyorum.. O her şeyin hesabının hakkıyla sorulduğu yerde, yakama yapışacaksın..
sana diyecek sözüm yok.. Tükür.. Tükür yüzüme.. bacım..
Tükür.. Tükür..

Benim şahsımda adı erkek diye geçinenlerin hepsinin yüzüne tükür..!
AH BACIM..

Senin gözyaşlarını görecek gözlerimizin önünde, şimdi neler var neler..
Paralar.. altınlar.. evler.. dünyalıklar..
Senin yaşadıklarını hissedecek yüreğimizde öyle bir pas varki, kapkara..
Kalplerimiz ise taş kesilmiş.. kaskatı olmuş..
Ah BACIM ah..

Sen yinede üzülme..
Hergün beraber olduğun insanlar, hemde adı müslüman olan bunca insan,
annen, baban, kardeşlerin, bizler, kısacası hepimiz..
Bu kayıtsız hali, lakayıt hali, seni düşündürmesin.. ağlatmasın..
Bizler vazifemizi yapamasakta sen yine de üzülme..!
Ümitvar ol..
BACIM..
Unutma! tez geçer zulmün ezası. Sabretmeyi bileceksin tamam mı?

Çevirmez ahını Allah öksüzün Pek basittir, devrilmesi köksüzün Her kim olsa haksızlığı haksızın Suratına çalacaksın tamam mı?

Yolunuz her zaman Allah yoludur! Bu öyle bir çileki, kökü şehid kanıdır! Hak haklının en mukaddes malıdır. Vermezlerse alacaksın tamam mı?

Yalana hayır, bu gerçeğe evet Mücadeleden yılma, kalsanda tek fert Birde ötesi var, buranın elbet, Nasıl olsa güleceksin... güleceksin... Güleceksin tamam mı?

AllahIM, Bizlere yüzümüz ağırtan böyle nesiller verdiğin için sana şükürler olsun..
AllahIM, Ayakları senin davanda sabit olan bu güzide evlatları, bütün ümmeti muhammede ibret eyle, rehber eyle..
AllahIM, Bütün bu yapılanlar, ümmetin dağınıklığından..
En kısa zamanda bütün müslümanlara, birbirini sevmeyi, birbirleriyle kardeş olmayı ve birleşme şuurunu nasip eyle..
AllahIM sen Mevlamızsın.. Bizleri bağışla.. bizleri şuurlandır.. gözlerimizi aç.. kalplerimizi yumuşat.. ayaklarımızı kaydırma.. davamızda zafer nasip eyle..

AMİN...
AMİN...
AMİN...

şehla

Kayıtlı Kullanıcı
sağol

sağol

gerçekten kime göre giyindiğimizi bazen karıştırıyoruz.

esra89

Kayıtlı Kullanıcı
selam aleykum.. katiliyorum sana... cok haklisin...

Ahmet&Gizem

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM.GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİN.ALLAH RAZI OLSUN....:gulegule

ikraa

Kayıtlı Kullanıcı
Değil Mi?allah Razi Olsun Hocamizdan Ne De Guzel Anlatmişş;tesettürü...

dostcan

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel bir çalışma olmuş. Yazın çok isabetli. ALLAH razı olsun.

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
lütfen kardeşlerim tesettürde eşarp larımızı omuzlarımıza yaymaya dikkat edelim türbanlı degil baş örtülü olalım:G

karam1224

Kayıtlı Kullanıcı
son dönemlerde islami hayatı yaşamaya çalyışan kızlarda görülen en büyük hastalık bu kızlarımız açık giyinen kızların karşısındaki ezikliklerinden dolayı ne yazık ki bu ezikliği bilinçli bir şekilde empoze ettiler ve sanki başortülü olmak bi kusur eksikmiş gibi kızlarımızı başörtü takarken modayı da takip etmeye ittiler ve böylece keşke başörtülü olmasa dedirtecek kadar dinen gülünç durumlar ortaya çıkardılar örtünmenin espirisi ve en önemli amacı kadınların sokakta erkeklerin dikkatini çekmemelerini sağlamaktır. kızlarımız o kadar güzel süsleniyorlarki bi açık kız bu kadar dikkat çekemez onların yanında yaşayacaksak islamı en üstün olduğumuzun bilincinde olarak ve hiçbir zaman başkalarının karşısında ezilmeyerek kendimizi ve değerlerimizi hor görüp süslemeye çalışmayarak yaşamalıyız oyuna gelmeyin bayan kardeşlerim saodece kocalarınıza güzel ve süslü görünün yeter

abla_silada

Kayıtlı Kullanıcı
emegin icin tsk ler ama modern teseddür sayesinde bir cok hanimin kapandiginida biliyorum cazibeyi önpilana cikarmadan modern olabilir hanimlar modern derken birazdaha giyimine dikkat etmek anlaminda söylüyorum saygilar .

extasy

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşım .eline yüreğine sağlık. güzel bi konuya temas etmişsin. hele bu son günlerde kapanmak moda oldu. türban manasını amacını yitirmeye başladı::S neyse
hadi kalın sağlıcakla

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt