Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Modern tesettür (!) (2 Kullanıcı)

kopzehra_06

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Modern tesettür (!)

selamunaleyküm kardeşlerim çok önemli ve güncel bir konuya değinmişsiniz. gerçekten kuranda tanımlanan şekilde mi örtünüyoruz çok dikkat etmemiz gerekiyor. gelecek nesile iyi örnek olmalıyız. zaten şu an kapalıların bir kısmı açıklardan daha beter giyiiyor. bu durum gerçekten çok üzücü. Neden örtündüğümüzü unutmayalım inşallah. Allah'a emanet olun.

-tubaa-

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsunn emeğine sağlıkk

-tubaa-

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsunn emeğine sağlıkk

iman

Kayıtlı Kullanıcı

okudum çok güzel Allah razı olsun. faydası olur inşaallah okuyan kardeşlerimize selam ve dua ile...

AZeRi_86

Kayıtlı Kullanıcı

kesinlikle katiliyorum.bazi hanimlar butun taraflarini kapatiyor ama guydiyi kiyafet darmi aff edersiniz vucut hatlarini belli ediyormu diye dusunmuyorlar ben bilmiyorlar diye dusunuyorum yani oyle olmasini istiyorum.ELLERINE EMEGINE SAGLIK KARDESIM ALLAHA EMANET

talha11

Kayıtlı Kullanıcı

s.a karedeşim. emeğine sağlık yazını çok beğendim. allah senden razı olsun. bir söz vardır: gül açınca, kadın kapanınca güzeldir. örtü güzeldir örtünmek dahada güzeldir.
kadınların arkasına sığındığı örtü onların esaret zinciri değil, hürriyet belgesidir. a.e.oB)B)

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı

s.a ALLAH senden razı olsun.Baş örtüsünü bütün müslüman hanımlarımız layıkıyla taşısınlar İNŞALLAH.A.E.OLUN.

acars

Kayıtlı Kullanıcı

modern tesettüre karşıyım özellikle vucut hatlarını ortaya çıkaranları
he bide renklilerimiz var pembeli turanjlı fıstık yeşilli parlak türden vs..
canlı renklerde olanlarıda dahil buna...
ben bu konularda son derece katıyım...
yani sanki bi özentilik içten içe bi duygu bastırımının dışa vurumu söz konusu
aile zoruyla kapanmışta hani izin çıksa direk çıkarıp atıcak gibi duruyolar
türkiyemize gelen bi kısım iranlılar gibi mesela
nasıl ki onlarda gelirce açılıp saçılıolar ülkelerinde rahat yok ya burası onlara cennet gelio
insan bu yola kendini vermeli, nefsini terbiye etmeli giyim kuşam bunlar boş şeyler
Rabbimize şükredelimki üstümüze giyicek temiz giysilerimiz var,
''kendimizi kime beğendiricezki, neyin peşindeyiz'' bu soruyu soralım kendimize
tesettür modası die bi moda çıktı ortaya son yıllarda neymiş çağa uygun stillerde
tesettür kreasyonları sunuyomuş firma bizlere ve defilelerde boy gösteriomuş
soruorum şimdi o firmalara podyuma çıkarttığın mankenlere ve organizatörlere ne kadar para veriosunuz
bu para gereksiz boşa giden israf diilmidir ki dinimizde israf haramdır...
oralara verilen milyarlar yerine, ihtiyaç sahiplerine, yetimlere yardım yapılsa
durumu olmayıpta, içinde hac ve umre sevdası olan gençlerimize yardım edilsede
o mübarek topraklarda gezip Kabeyi tavaf edip yüz sürseler ,
Resulullahın kabrini ziyaret etseler olmazmı hem bu fırsatı onlara sağlayarak,
Allah'ın o gençlere verdiği bu hediyeye vesile olunsa kötümü olur ...
he belki yardım yapıolardır ama dahada fazlasını yapsalar içlerimi acır nedir yani
kimin malını kimden saklıosun? << verende odur alanda >> biz sadece emanetin bekçileriyiz...
gözlerimiz okadar kapalıki oyunu oynayan figüranlar olarak oturup seyredmioruz oynadığımız oyunu farkında değiliz yaptıklarımızın!

asnas

Kayıtlı Kullanıcı

YAZINDA HAKLI BULUYORUM VE KATILIYORUM..TESETTÜR OLACAKSA KURANI KERİM NASIL EMİR EDİYORSA O ŞEKİLDE OLSUN..YOK UYMAYACAKSANIZ LÜTFEN BUNA UYAN KARDEŞLERİMİZ İÇİN TESETTÜR ADI ALTINDA MODA YAPMAYA KALKIŞMAYIN BİRAZ OLSUN ALLAH AŞKI TAŞIYORSANIZ KALBİNİZDE:( DİYE EKLEMEK İSTİYORUM.

nuhnaci41

Kayıtlı Kullanıcı
RE: tesettür

RE: tesettür

Kapanmak isteyen sevgili din kardeşlerim size bir mesajım var.Maalesef millet olarak okuma özürlüyüz.Kapanmadan önce Kuranı Kerimin ilgili ayetlerini mutlaka tetkik ediniz. Bu ayetlerde Allahü tealanın kadınların kapanmasını istemesinin amacını çok iyi anlayın.Sonra da ŞEKLİNİ kendiniz tayin edin.Oysa öyle yapılmıyor.Herkes birbirinden KOPYA çekiyor ve ortaya bir iki ŞABLONDAN çıkmış tesettür kıyafetleri çıkıyor.
Nedir o Allah aşkına başörtüsünün altında önce bir takke gibi veya sıkı sıkı BİR TEK SAÇ KILINI GÖSTERMEMEK üzere sarmalanmış bir ilk örtü ve sonra üzerine bir başörtüsü?Özellikle yaz aylarında bu sıkı sıkı sarılan ilk örtü ve üstündeki SIKMABAŞ?
Şimdi soruyorum bu örtünme ŞEKLİ Kuranı Kerimin neresinde var?Zaten böyle bir DETAY verilmemiştir.Kimse ahkam kesmeye kalmasın.Şekil üzerinde DAYATMA yapmasın.Her kadın kendi rızası ile kendi ÖRTÜNME ŞEKLİNİ tayin etsin.
Önce şunu bilmekte yarar vardır:1)Abdest uzuvları kesinlikle tesettüre tabi tutulamaz.2)Yüce Rabbimiz tesettürü;müslüman kadınların TANINMALARI,TANINIP DA EZİYET EDİLMEMELERİ için öngörmüştür.(33/59)Bu ayeti inceleyiniz.Ve (24/31)Ayette de "Başörtülerini yakalarının üstüne koysunlar,zinet yerlerini göstermesinler"buyurmaktadır.Nasıl ki bazı yerlerde BİR KÖLE AZAD EDİN derken köleliği teşvik etmiyor ve öngörmüyorsa;burada da zaten VAROLAN BİR BAŞÖRTÜSÜYLE göğüs bölgesinin İÇ GICIKLAYICI kısmının örtülmesini emrediyor. İyi okuyun Kuranı ve TAKLİTÇİ olmayın müslüman kadınlar.Her kadın nasıl ÖRTÜNECEĞİNE kendisi karar versin.Nasıl RAHAT ediyorsa öyle örtünsün ve KENDİ MODASINI kendisi yaratsın.Şunu herkes bilsin ki DAYATMA ŞEKLİNDE İSLAMİ KIYAFET YOKTUR.Bunu isteyen herkesle,Müftülerle ve hatta Diyanet İşleri Başkanıyla bile tartışabilirim.Hodri meydan. Allaha emanet olun.

gulavsarsoylu

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL OLMUŞ RABBİM YAR VE YARDIMCIN OLSUNB)

menzilinur

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun çok güzel anlatmışsınız inşallah uygularız rabbim nasip etsin :G

xaisex

Kayıtlı Kullanıcı
s.a değerli abim...yüreğine sağlık ama anlamıyorlar anlamıyorlar anlamıyorlar.. sadece şaçlar örtülünce iş bitiyor sanıyorlar halbuki yakalar açık üstlerinde daracık penyeler altlarında kapri pantolonlar??????RABBİM akıl ve iman ihsan eylesin inşaALLAH.ALLAH'a emanet olun s.a

sufi eren

Kayıtlı Kullanıcı
haklısın kardeşim verdiyin örnek çokgüzel (allah) razıolsun

monece

Kayıtlı Kullanıcı
Tesettürün Modernimi Olurmuş Bu Konu Kesin Kurallari Olan Bir Durumdur Tesettürü Bize Değil Kendimizi Tesettüre Uyduralim Olmazmi

ayyuzlu

Kayıtlı Kullanıcı
Allah senden razı olsun kardeşim. Günümüz meselesine o denli güzel değinmişsin ki eline ve yüreğine sağlık.

Selam ve dua ile

Allah_affetsin

Kayıtlı Kullanıcı
Allah herkese nasip etsin tesettürü zaten Allah-u teala farz kılmışsa elbet faydalı tarafları vardır

ekremeee

Kayıtlı Kullanıcı
Baş örtüsü Baş örtüsü Baş örtüsü

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt