Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

MODERN TESETTÜR REZiLLİĞİ!!! (1 Kullanıcı)

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
MODERN TESETTÜR REZİLLİĞİ!!!

modern%20tesettur.jpg

İslam' dan önce ve İslam'ın geldiği çağda kadın,hemen hemen bütün milletler aşağılık bir mahluk olarak kabul ediyor; hakir görülüyordu.

*Eski Hint hukukuna göre kadın; evlenme, miras ve diğer muamelelerde hiçbir hakka sahip değildi.
Kadının murdar temayüllere, zayıf karaktere ve fena bir ahlaka sahip olduğu kabul ediliyordu.
Hintliler arasında dul kalan kadınları yakmak adetti.
Ölen kocanın naaşı üzerinde yakılan kadın, sadık ve saygıdeğer bir zevce olarak kabul ediliyordu.

*Budizm'in kurucusu Buda, önceleri kadını dinine kabul etmiyordu.

Nihayet,birçok tereddütten sonra kadınları dinine kabul etmiş; fakat bunun budist toplumu için çok tehlikeli olduğunu söylemişti.

*İsrail hukukuna göre kızlar, babalarının evinde bile hizmetçi gibiydiler.
Baba onları satabiliyordu.
Boşama hakkı, keyfi bir surette kocaya aitti.

*İran' da Sasani Devleti' nde kız kardeşle evlenmek caizdi.

Hatta, bu teşvik edilirdi.

*Eski Yunanlılarda da kadın, eşyadan farksızdı.

Kocası, isterse sağlığında isterse öldükten sonra karısını bir başkasına devredebiliyordu.
Tıpkı diğer mallar gibi miras kalan kadın, bir başkasına da bağışlanabiliyordu.

*Kadim Isparta' da kadın başka kimselerler de münasebette bulunmaya zorlanırdı.

Eflatun'a göre kadın, elden ele dolaşan orta malı olarak gezmekteydi.

*Çinlilerde kadın, insan sayılmaz, ona ad bile konulmaz,' ' 1,2,3...' ' gibi sayılarla çağrılırlardı.

*İngiltere' de MS.5.asırdan 11. asra kadar kocalar, hanımlarını satabiliyorlardı.

İlk günahın işlenmesine sebep olan ve böylece insanlğın felaketini hazırlayanın kadın olduğuna inanan hristiyan milletler, kadına daima bir şeytan nazarıyla bakmışlardı.
islam kadını degerini gösterdi ama kadın hala o degersızlıkte kalmakta ısrarlı ..
baş örtüye önce müslüman karşı çıkıyor müslüman müslümana dil uzatıyor nerde bilinçsizce yada cahilce kapalı birini görse hemen islama dil uzatılır ..
ben onların cahiliye dönemindeki insanlara benzetiyorum ve ozamanı canlandıran çağrıyı herkes izlemiştir ordaki cahillere nasıl sinir oluruz ve hayret ederiz nasıl görmezler o kadar açık herşey zihniyet aynı fark sadece zaman, şimdi kendi halinize bakın..!!!
yazık ki soyunmak moda deniliyor ve başörtüyüde moda yapıyorlar başa çıkamayınca buna baş vurdular özendirdiler genç kızlarımızı
allah elbet sorar hesabını önce müslümandan soracak ama..

Genç kız, fazla göze çarpmıyacak tarzda temiz ve ciddî bir kıyâfetde görünmelidir
Kendini beğendirmek için, fazla süslenmek, ahlâk hakkında şüphe uyandırır

Erkeklere kendini beğendirmek için, kızın ba’zı uzvlarını, göğsünü veyâ bacaklarını teşhîr etmesi, düşük bir ahlâkın belirtisidir.
Kendisinin ve âilesinin şeref ve haysiyyetini düşünen bir kızın, ciddî giyinmesi şartdır.
Bir kızın göğsünü mümkin mertebe belirsiz bir hâlde gösterecek tarzda giyinmesi, elbisesinin ve etekliğinin pileli olması, onun bir ciddî ev kızı olduğuna delîl sayılır

mustafa özşimşekler

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm canım ayşem
ALLAH Celle Celalühü razı olsun
ALLAH korusun cümlemizi
selametle

kalbiminurlandır

vealeykümselam canım dostum
ALLAHcc senden de razı olsun inşALLAH
amin aminn
selam ve sevgiyle kal cancağızım

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Genç kız, fazla göze çarpmıyacak tarzda temiz ve ciddî bir kıyâfetde görünmelidir

Erkeklere kendini beğendirmek için, kızın ba’zı uzvlarını, göğsünü veyâ bacaklarını teşhîr etmesi, düşük bir ahlâkın belirtisidir.
Kendisinin ve âilesinin şeref ve haysiyyetini düşünen bir kızın, ciddî giyinmesi şartdır.
Bir kızın göğsünü mümkin mertebe belirsiz bir hâlde gösterecek tarzda giyinmesi, elbisesinin ve etekliğinin pileli olması, onun bir ciddî ev kızı olduğuna delîl sayılır

semih885

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm güzel paylaşım

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı
amaç zaten dikkat çekmemek olmalıyken ,
malesef bazıları dikkat çekmek için herşeyi abartıyor,
abartılı makyaj, abartılı daracık, çok dikkat çekici renkte kıyafetler vs. vs.

kalbiminurlandır

amaç zaten dikkat çekmemek olmalıyken ,
malesef bazıları dikkat çekmek için herşeyi abartıyor,
abartılı makyaj, abartılı daracık, çok dikkat çekici renkte kıyafetler vs. vs.

:a19: kukla gibi oluyorlar farkındalar mı acaba ya

ben antalya merkezde de gördüm buna benzer bi HANIM.
sıfır kol bi elbise ... başı ise KAPALI...
ŞOK ŞOK ŞOK ...
kameramla çekmeye çalıştım ama olmadı.
iyiki de olmamış
rezilliğine şahit oldum
tevbe tevbe ya

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
TESETTÜR ALLAHIN EMRİDİR..
SAMİMİ RİAYET EDELİM İNŞAALLAH...
Paylaşımlar için Allahcc razı olsun...
BESMELE.SELAM.DUA..

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı

modern%20tesettur.jpg

İslam' dan önce ve İslam'ın geldiği çağda kadın,hemen hemen bütün milletler aşağılık bir mahluk olarak kabul ediyor; hakir görülüyordu.

*Eski Hint hukukuna göre kadın; evlenme, miras ve diğer muamelelerde hiçbir hakka sahip değildi.
Kadının murdar temayüllere, zayıf karaktere ve fena bir ahlaka sahip olduğu kabul ediliyordu.
Hintliler arasında dul kalan kadınları yakmak adetti.
Ölen kocanın naaşı üzerinde yakılan kadın, sadık ve saygıdeğer bir zevce olarak kabul ediliyordu.

*Budizm'in kurucusu Buda, önceleri kadını dinine kabul etmiyordu.

Nihayet,birçok tereddütten sonra kadınları dinine kabul etmiş; fakat bunun budist toplumu için çok tehlikeli olduğunu söylemişti.

*İran' da Sasani Devleti' nde kız kardeşle evlenmek caizdi.

Hatta, bu teşvik edilirdi.

*Eski Yunanlılarda da kadın, eşyadan farksızdı.

Kocası, isterse sağlığında isterse öldükten sonra karısını bir başkasına devredebiliyordu.
Tıpkı diğer mallar gibi miras kalan kadın, bir başkasına da bağışlanabiliyordu.

*Kadim Isparta' da kadın başka kimselerler de münasebette bulunmaya zorlanırdı.

Eflatun'a göre kadın, elden ele dolaşan orta malı olarak gezmekteydi.

*Çinlilerde kadın, insan sayılmaz, ona ad bile konulmaz,' ' 1,2,3...' ' gibi sayılarla çağrılırlardı.

*İngiltere' de MS.5.asırdan 11. asra kadar kocalar, hanımlarını satabiliyorlardı.

İlk günahın işlenmesine sebep olan ve böylece insanlğın felaketini hazırlayanın kadın olduğuna inanan hristiyan milletler, kadına daima bir şeytan nazarıyla bakmışlardı.
islam kadını degerini gösterdi ama kadın hala o degersızlıkte kalmakta ısrarlı ..
baş örtüye önce müslüman karşı çıkıyor müslüman müslümana dil uzatıyor nerde bilinçsizce yada cahilce kapalı birini görse hemen islama dil uzatılır ..
ben onların cahiliye dönemindeki insanlara benzetiyorum ve ozamanı canlandıran çağrıyı herkes izlemiştir ordaki cahillere nasıl sinir oluruz ve hayret ederiz nasıl görmezler o kadar açık herşey zihniyet aynı fark sadece zaman, şimdi kendi halinize bakın..!!!
yazık ki soyunmak moda deniliyor ve başörtüyüde moda yapıyorlar başa çıkamayınca buna baş vurdular özendirdiler genç kızlarımızı
allah elbet sorar hesabını önce müslümandan soracak ama..

mustafa özşimşekler

kardeşim konun cok güzel allah razı olsun. selam ve dua ile

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu"
çok yerinde ve gerekli bir paylaşımdı.allah razı olsun.bu tarz giyimlere sıkça karşılaşır oldum.bu insanlar kendilerini tesettürlümü zanediyorlar? şaşıyorum doğrusu.allah ıslah etsin.hidayet versin rabbim.selametle kalın.

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşim
guya kapalı değıl mı:(
allah her daım yapıalan süünet ve ıbadetlerı en doğru bır şekılde yapmayı nasıp etsın amın
emeğıne sağlık kardeşim
allaha emanet ol
cok mutlukal

atris

Kayıtlı Kullanıcı
ınanın sokaklarda ne kapalı bayanlarımız var renklı renklı yada cok abes gıyınen ...................cokkk dusundurucu hemde cokkkkkkk

kalbiminurlandır

"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu"
çok yerinde ve gerekli bir paylaşımdı.allah razı olsun.bu tarz giyimlere sıkça karşılaşır oldum.bu insanlar kendilerini tesettürlümü zanediyorlar? şaşıyorum doğrusu.allah ıslah etsin.hidayet versin rabbim.selametle kalın.

selamunaleykum kardeşim
guya kapalı değıl mı:(
allah her daım yapıalan süünet ve ıbadetlerı en doğru bır şekılde yapmayı nasıp etsın amın
emeğıne sağlık kardeşim
allaha emanet ol
cok mutlukal

:T.......................

ınanın sokaklarda ne kapalı bayanlarımız var renklı renklı yada cok abes gıyınen ...................cokkk dusundurucu hemde cokkkkkkk

vealeykumselam canlarım :a12:
Rabbimiz cc dualarınızı kabul buyursun ellerimizi boş geri çevirmesin inşALLAH.
bu şekilde rezil rüsfa olmaktan da korusun Cenab-ı Hakk.
sevgiyle kalınız....

sewim

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bi paylasımdı arkadasım allah razı olsun..

rabbim hepimize iman kuvetliliği versin..

bu duruma düşürmesin..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt