Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

MODERN TESETTÜR REZiLLİĞİ!!! (1 Kullanıcı)

ramazan bezgin

Kayıtlı Kullanıcı
aynı şeylerden hepimiz muzdaribiz. inşallah gayret edelim.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
vealeykumselam değerli abimiz.

nasılsınız iyisiniz inşALLAH ?
Allahcc razı olsun kardeşimiz..
Şükürler olsun RABBİMİZE..
Siz nasılsınız gönüldaşımız..
Aman moralini bozma..
ALLAHCC VE RESUL YOLUNDA TAM TESLİMİYET..
BİR DE SENİ DÜŞÜNMEYEYİM..
MÜCADELE..AZİM..SEBAT..AŞK..VECD..SAMİMİYET..CESARET...AMEL...
Allahcc bu güzel hasletlerle seni süslesin inşaALLAH...
Rabbime emanetsin...
Allahcc yar ve yardımcınız olsun gönüldaşım...
Allahcce emanet olasınız kardeşimiz..
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
BESMELE...SELAM..DUA..

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
Allahcc razı olsun kardeşimiz..
Şükürler olsun RABBİMİZE..
Siz nasılsınız gönüldaşımız..
Aman moralini bozma..
ALLAHCC VE RESUL YOLUNDA TAM TESLİMİYET..
BİR DE SENİ DÜŞÜNMEYEYİM..
MÜCADELE..AZİM..SEBAT..AŞK..VECD..SAMİMİYET..CESARET...AMEL...
Allahcc bu güzel hasletlerle seni süslesin inşaALLAH...
Rabbime emanetsin...
Allahcc yar ve yardımcınız olsun gönüldaşım...
Allahcce emanet olasınız kardeşimiz..
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
BESMELE...SELAM..DUA..

Rabbimiz cc razı olsun
maşaALLAH maşaALLAH. sağolun dualarınız için. ecmain olsun
hamdolsun iyiyim diyelim iyi olalım.
çıkmam lazım şimdi. misafirimiz var. selametle kalınız.

maharaja

Kayıtlı Kullanıcı
yazının fotoğrafı ne kadar trajikomik!

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
töbe töbe.allahım yarabbim.böle yapçaklarsa hiç kapanmasınlar daha iyi .allah ısla etsinn.aminn amin..allah takvalı kapanmayı nasip etsin

sümeyye_90

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun
Allah tesettürünü hakkıyla yerine getirenlerden eylesin inş...

gokceayan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun cnm.Allah bu emri herkese hakkıyla yerine getirmeyi nasip etsin.Allaha emanet ol..

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Altı şişhane üstü kebaphane.Bu ne hal Allah'ım.Halen de tesettürün nasıl olduğunu nasıl olacağını kavrayamamış çok kadınlarımız var..Tesettür, vücut hatlarını göstermeyecek ve belli etmeyecektir.En güzel tesettür de çarşaftır.Ne hikmetse çarşaf deyince kadınlarımız ve kızlarımızın ödü kopuyor ve nefsine çok ağır geliyor.Ah bir bilseler de çarşafın ne kadar kıymetli olduğunu!...Çarşaflı kadınları gören erkekler onlara kem gözle bakamıyorlar.Neden, çünkü onlara göre öcü bücü gibi görülüyorlar da onun için.Bu da çarşaflı kadını rahatlatıyor.Bugün ki pardesü denilen şey, Fransız gavurunun icadıdır.Her ne kadar tesettürlü gibi gösterse de onu şıklandırıp yine de erkelere güzel görünmeye çalışıyorlar..Fransız gavuru müslüman milletlerinin cebini yoklamak için pardesüyü icat etmişlerdir ki rant elde edelim diye..

Ey muhterem hanım kardeşlerim!.Ben size çarşafı öneriyorum.Nefsinize çok ağır gelecek ama Allah katında en uygun tesettür, çarşaf giymektir.Ben bir bayan olsaydım kesinlikle çarşaf giyerdim.Bakalım benim bu mesajımdan dolayı nasıl tepki veya takdir alacağım onu da merak ediyorum.Yorumlar sizin şimdi.Buyrun yorumlarınıza!..

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
Altı şişhane üstü kebaphane.Bu ne hal Allah'ım.Halen de tesettürün nasıl olduğunu nasıl olacağını kavrayamamış çok kadınlarımız var..Tesettür, vücut hatlarını göstermeyecek ve belli etmeyecektir.En güzel tesettür de çarşaftır.Ne hikmetse çarşaf deyince kadınlarımız ve kızlarımızın ödü kopuyor ve nefsine çok ağır geliyor.Ah bir bilseler de çarşafın ne kadar kıymetli olduğunu!...Çarşaflı kadınları gören erkekler onlara kem gözle bakamıyorlar.Neden, çünkü onlara göre öcü bücü gibi görülüyorlar da onun için.Bu da çarşaflı kadını rahatlatıyor.Bugün ki pardesü denilen şey, Fransız gavurunun icadıdır.Her ne kadar tesettürlü gibi gösterse de onu şıklandırıp yine de erkelere güzel görünmeye çalışıyorlar..Fransız gavuru müslüman milletlerinin cebini yoklamak için pardesüyü icat etmişlerdir ki rant elde edelim diye..

Ey muhterem hanım kardeşlerim!.Ben size çarşafı öneriyorum.Nefsinize çok ağır gelecek ama Allah katında en uygun tesettür, çarşaf giymektir.Ben bir bayan olsaydım kesinlikle çarşaf giyerdim.Bakalım benim bu mesajımdan dolayı nasıl tepki veya takdir alacağım onu da merak ediyorum.Yorumlar sizin şimdi.Buyrun yorumlarınıza!..

bu konudaki yorumlar için ayrı bir konu açmanızda fayda var.
konu sahibi olarak bu konunun burda tartışılmasını istemem.
TARTIŞMA adı altında hiçbirşeyi hoş bulmuyorum.
ÇÜNKÜ TARTIŞMANIN GALİBİ YOKTUR.

mesajınıza gelince... Allah cc razı olsun inşALLAH.
Cenab-ı Hakk hakkını verebilenlerden eylesin.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten çok güzel bir açıklama olmuş. ALLAH celle celalühü razı olsun

Fakat günümüzde bazı başörtülüler açık lardan daha çok dikkat çekiyor. Şu durum nasıl bir durum mini etek başörtüsü .. aaaff af

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Genç kız, fazla göze çarpmıyacak tarzda temiz ve ciddî bir kıyâfetde görünmelidir
Kendini beğendirmek için, fazla süslenmek, ahlâk hakkında şüphe uyandırır

Erkeklere kendini beğendirmek için, kızın ba’zı uzvlarını, göğsünü veyâ bacaklarını teşhîr etmesi, düşük bir ahlâkın belirtisidir.
Kendisinin ve âilesinin şeref ve haysiyyetini düşünen bir kızın, ciddî giyinmesi şartdır.
Bir kızın göğsünü mümkin mertebe belirsiz bir hâlde gösterecek tarzda giyinmesi, elbisesinin ve etekliğinin pileli olması, onun bir ciddî ev kızı olduğuna delîl sayılır

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Aralarında Masiyet İşlenen Kavim, O Masiyeti Terk Etmedikçe Allah’ın Azabı Umumidir

Kays bin Ebu Hâzım (r.a.)’dan rivayet olunduğuna göre Hz. Ebu Bekir (r.a.) Allah’a hamd ve övgüden sonra şöyle demiştir:

Ey insanlar, siz şu âyeti okuyorsunuz ve onu mevkiinden başka yere koyuyorsunuz, “Size nefsinize dikkat gerek, eğer siz hidayet bulursanız sapıtmış olanların sapıklığı size zarar vermez.”
Veheb bin Bakiye, Halid Tahhan (r.a.)’dan diye rivayet etti. Biz Rasûlullah (s.a.v.)’den işittik, şöyle buyurdu: “İnsanlar bir zalimi görüp onu men etmedikleri takdirde çok yakında Allah’ın cezası hepsine birden gelir.”

Amr, Haşim (r.a.)’den rivayetinde şöyle dedi. Ben Rasûlullah (s.a.v.)’in şöyle dediğini işittim: “Bir kavim ki aralarında masiyet işlenir, sonra o masiyeti değiştirmeye güçleri yettiği halde değiştirmezlerse Allah’ın onlara umumi azap vermesi yakın olur.”
Ebu Davud şöyle dedi: Bu hadisi Halid’in dediği şekilde Ebu Üsame ve bir cemaat rivayet etti. Şube şöyle dedi: “Hangi bir kavim ki sayıları işleyenlerden çok olduğu halde aralarında günah işlenir de ses çıkarmazlar, men etmezler” dedi. (Ebu Davud, 5/4338.)

Allahu Teala bizleri hakiki manada islam'i yasayan kullarindan eyelsin. Amin

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı

İnşaallah kardeşim.. Rabbim nasip etsin inşaallah hepimize.. Dua edin...

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm bu şekilde o kadar çok insan görüyorum ki gördüklerim kadar olmasamda 4 4 lük tesettürlü dglm:(bi yakınım cilbab giyip büyük başörtü örtüyo üzerine de peçe takıyo peçesinin en üst katı tüldn yani gözleri bile görünmüyo ona o kadar gıpta ediyorum ki:(yüzüne bi güzellik geldi bi buçuk yıldır güneş ışığı gelmiyo yüzüne ondan heralde dedim,hayır dedi benim yüzümü haram görmüyo bu güzellik ondan.maşallah.Allah ım hepimize nasip etsin amin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt