Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Leyla Kardeşimize ÖZEL...( DUA VE HATİM) (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye

“Hasbiyallahu lailahe illahu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym”
Anlamı:

“Allah'a güvendim (bana yeter)ondan başka ilah yoktur .
O vardır, ki bende O'na bağlanıp işimi ona bıraktım; O arşın aziym rabbidir.”

“HASBİNALLAH VE Nİ'MEL VEKİL,VE Nİ'MEL MEVLA, VE Ni'MEN NASİR.”

Anlamı:“ Allah Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.”

"HASBİNALLAH VE Nİ'MEL VEKİL,VE Nİ'MEL MEVLA, VE Ni'MEN NASİR
Hasbiyallahu lailahe illahu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym
Bu sıkıntımı sana havale ediyorum Ya Rabbi, Sen herşeye yetersin ben sana tevekkül ettim ve sana sığındım"

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı

“Hasbiyallahu lailahe illahu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziymâ€￾
Anlamı:

O vardır, ki bende O'na bağlanıp işimi ona bıraktım; O arşın aziym rabbidir.â€￾

“HASBİNALLAH VE Nİ'MEL VEKİL,VE Nİ'MEL MEVLA, VE Ni'MEN NASİR.â€￾

Anlamı:“ Allah Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.â€￾

Bu sıkıntımı sana havale ediyorum Ya Rabbi, Sen herşeye yetersin ben sana tevekkül ettim ve sana sığındım"

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
“Hasbiyallahu lailahe illahu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziymâ€￾
Anlamı:

O vardır, ki bende O'na bağlanıp işimi ona bıraktım; O arşın aziym rabbidir.â€￾

“HASBİNALLAH VE Nİ'MEL VEKİL,VE Nİ'MEL MEVLA, VE Ni'MEN NASİR.â€￾

Anlamı:“ Allah Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.â€￾

leyla-1

Altın Üye

“Hasbiyallahu lailahe illahu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym”
Anlamı:

O vardır, ki bende O'na bağlanıp işimi ona bıraktım; O arşın aziym rabbidir.”

“HASBİNALLAH VE Nİ'MEL VEKİL,VE Nİ'MEL MEVLA, VE Ni'MEN NASİR.”

Anlamı:“ Allah Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.”

leyla-1

Altın Üye

Allâhümme fâricel hemmi vekâşifel ğammi mucîbe de’vetil muzdarrîne raȟmâned dünyâ vel âĥireti veraȟîmehümâ ente terȟamünî ferȟamnî biraȟmetin tuğnînî bihâ án raȟmeti men sivâk

Manası: Ey sıkıntıları giderip kederi ortadan kaldıran, darda kalmışların duasını karşılıksız bırakmayan Rabbim! Dünya da, ahirette ve bunların her ikisinde de merhamet edip acıyan Sen'sin. Bana, Sen'den başkasına muhtaç etmeyecek merhametinle merhamet eyle Rabbim.

leyla-1

Altın Üye
“Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” Amin

leyla-1

Altın Üye
Her türlü dertlerden ,sıkıntılardan ,korkulardan , çaresizlikten ,günahlardan korunması için ve Ümmeti Muhammet'in selameti için

Hasbunallahu ve ni'mel vekil ni'mel Mevla ve ni'me'n nasîr

Allahü Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır...

leyla-1

Altın Üye
''Ya uddeti ınde şiddeti, ve ya gavsi ınde kürbeti! Ührüsni bi-aynikelleti la tenamü vekfini birüknike ellezi la yüramü''

Anlamı: Sıkıntıda imdadıma yetişen, güçlükte desteğim, her an görüp gözeten Rabbim, beni muhafaza et, sonsuz kudretinle, bana yardım eyle! AMİN

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Öyleyse yalnız beni anın ki ben de sizi anayım. Bana şükredin, sakın nankörlük etmeyin. Ey iman edenler! Sabır ve namazla Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir.
(BAKARA suresi 152-153. ayetler)

leyla-1

Altın Üye
"Azim ve Halim olan Allah'tan başka ilâh yoktur. Yüce arşın Rabbi olan Kerim Allah'tan başka ilâh yoktur. Tüm övgüler âlemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur.

Allah'ım; senden rahmetine sebep ve mağfiretine azimet (takviye) olan amel ve hasletleri, her hayırdan faydalanmayı ve her günahtan kur-tulmayı istiyorum.

Allah'ım; benim için, affetmediğin günah, gidermediğin keder, iyileş-tirmediğin hastalık, örtmediğin kusur, çoğaltmadığın rızık, güvene çevir-mediğin korku ve uzaklaştırmadığın fenalık bırakma. Senin rızana ve be-nim de maslahatıma uygun olan her hacetimi yerine getir, ey merhametli-lerin en merhametlisi. Duâmı kabul buyur, ey âlemlerin Rabbi!"AMİN

leyla-1

Altın Üye
“Allah’ım! Tembellikten, bunaklık derecesinde ihtiyarlıktan, gü¬nahtan, korkaklıktan, kabir sorgusundan ve kabir azabından, cehen¬nem ateşi fitnesinden ve azabından, zenginlik gururunun şerrinden Sana sığınırım. Fakirlik fitnesinden de Sana sığınırım. Mesih Deccal’ın fitnesin¬den de Sana sığınırım.”
“Allah’ım! Günahlarımın kirini benden kar ve buz suyuyla yıka! Kalbimi de, beyaz elbiseyi kirden temizlediğin gibi, günahlardan te¬mizle! Benim ile günahlarımın arasını da doğu ile batı arasını uzaklaş¬tırdığın gibi uzaklaştır.” AMİN

leyla-1

Altın Üye
Ey sıkıntıları giderip kederi ortadan kaldıran, darda kalmışların duasını karşılıksız bırakmayan Rabbim! Dünya da, ahirette ve bunların her ikisinde de merhamet edip acıyan Sen'sin. Bana, Sen'den başkasına muhtaç etmeyecek merhametinle merhamet eyle Rabbim.AMİN

leyla-1

Altın Üye

13062233_1110465735680331_2129309144059915680_n.jpg

leyla-1

Altın Üye
Yâ Rabbi, kederden, dertten, âcizlikten, tembellikten, korkudan, cimrilikten, borcumu ödeyememekten ve insanların kahrından sana sığınırım! AMİN

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Allâhumme ileyke eş’kû dâ’fe kuvvetiy ve kîllete hiletiy ve hevâniy alennâs; Yâ Erhamerrahimiyn, ente Rabbül müstad’âfiyn; ente erhamu biy min entekileniy ilâ aduvvin bağiydin yetecehhemuniy, ev ilâ sadıykın karîbin mellektehu emrî. İn lem tekûn gadbane aleyye, felâ ubâliy, gayre enne âfiyeteke ev seûliy. Euzü binûri vechikellezi eşrekat lehu zulûmatu ve salâha aleyhi emriddünya vel âhıreti en yenzile bi gadabüke ev yehılle aleyye sehatük; ve lekel utba hatta terda ve lâ havle velâ kuvvete illâ bike.

leyla-1

Altın Üye
Allah'ım, her zorluğu kolaylaştırmakla bana lütufta bulun. İki hükmünden en hayırlısını benim için tercih et. Benim için takdir ettiğini hayırlı eyle. Öyle ki geciktirdiğin şeyin acele gelmesini, acele getirdiğinin de gecikmesini istemeyeyim. Senden doğru yolda kararlılığı istiyorum. Verdiklerine şükretmeyi istiyorum. Doğru bir dil selim bir kalp istiyorum.

leyla-1

Altın Üye
Bismillahirrahmanirrahim,

1. Elemneşrahleke sadrek
2. Ve vedağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek
4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne meal usri yüsra
6. Inne meal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab
8. Ve ila rabbike ferğab

Bismillâhirrahmânirrahîm
1 Biz senin için göğsünü (kalbini) açmadık mı?
2, 3 Belini büken yükünü senden alıp atmadık mı?
4 Senin şanını ve ününü yüceltmedik mi?
5, 6 İşte: Muhakkak zorlukla beraber bir kolaylık vardır (Evet) zorlukla beraber bir kolaylık vardır
7, 8 İşlerinden boşaldığın vakit, tekrar çalış ve yo*rul, yalnız Rabbine rağbet et (O'na yönel)

leyla-1

Altın Üye

لا اِلـٰهَ اِلاَّ اللهُ الْعَظيمُ الْحَليمُ لا اِلـٰهَ اِلاَّ اللهُ رَبُّ الْعَرْشِ الْكَريمُ اَلْحَمْدُ للهِِ رَبِّ الْعالَمينَ

اَللّـهُمَّ اِنّي اَسْأَلُكَ مُوجِباتِ رَحْمَتِكَ وَ عَزائِمَ مَغْفِرَتِكَ وَالْغَنيمَةَ مِنْ كُلِّ بِرٍّ وَالسَّلامَةَ مِنْ كُلِّ اِثْم.

اَللّـهُمَّ لا تَدَعْ لي ذَنْباً اِلاّ غَفَرْتَهُ وَلا هَمّاً اِلاّ فَرَّجْتَهُ وَلا سُقْماً اِلاّ شَفَيْتَهُ وَلا عَيْباً اِلاّ سَتَرْتَهُ وَلا رِزْقاً اِلاّ بَسَطْتَهُ وَلا خَوْفاً اِلاّ ءامَنْتَهُ وَلا سُوءاً اِلاّ صَرَفْتَهُ وَلا حاجَةً هِيَ لَكَ رِضاً وَلِيَ فيها صَلاحٌ اِلاّ قَضَيْتَها يآ اَرْحَمَ الرّاحِمينَ ءامينَ رَبَّ الْعالَمينَ.

"Azim ve Halim olan Allah'tan başka ilâh yoktur. Yüce arşın Rabbi olan Kerim Allah'tan başka ilâh yoktur. Tüm övgüler âlemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur.

Allah'ım; senden rahmetine sebep ve mağfiretine azimet (takviye) olan amel ve hasletleri, her hayırdan faydalanmayı ve her günahtan kur-tulmayı istiyorum.

Allah'ım; benim için, affetmediğin günah, gidermediğin keder, iyileş-tirmediğin hastalık, örtmediğin kusur, çoğaltmadığın rızık, güvene çevir-mediğin korku ve uzaklaştırmadığın fenalık bırakma. Senin rızana ve be-nim de maslahatıma uygun olan her hacetimi yerine getir, ey merhametli-lerin en merhametlisi. Duâmı kabul buyur, ey âlemlerin Rabbi!"

بِاللهِ اعْتَصَمْتُ وَبِاللهِ اَثِقُ وَعَلَى اللهِ اَتَوَكَّلُ.

"Allah'a sığındım, Allah'a güveniyorum ve Allah'a tevekkül ediyo-rum."

اَللّـهُمَّ اِنْ عَظُمَتْ ذُنُوبي فَأَنْتَ اَعْظَمُ وَاِنْ كَبُرَ تَفْريطي فأَنْتَ اَكْبَرُ وَاِنْ دامَ بُخْلي فَأنْتَ اَجْوَدُ.

"Allah'ım; eğer günahlarım büyükse, Sen her şeyden daha büyük-sün -Senin afvın günahlarımdan daha büyüktür-, eğer tefritim (kusurum) çoksa Senin rahmetin daha çoktur ve eğer cimriliğim daimi ise sen daha cömertsin( Senin bahşişin sonsuzdur).

اَللّـهُمَّ اغْفِرْ لي عَظيمَ ذُنُوبي بِعَظيمِ عَفْوِكَ وَكَثيرَ تَفْريطي بِظاهِرِ كَرَمِكَ وَاقْمَعْ بُخْلى بِفَضْلِ جُودِكَ اَللّـهُمَّ ما بِنا مِنْ نِعْمَة فَمِنْكَ لا اِلـٰهَ اِلاّ اَنْتَ اَسْتَغْفِرُكَ وَاَتُوبُ اِلَيْكَ .

"Allah'tan bağışlanma diliyorum; O Allah ki, O'ndan başka ilâh yoktur, diridir, her şeyi ayakta tutandır; Rahman ve Rahimdir, celal ve ik-ram sahibidir. O'ndan, bu aciz, zelil, düşkün, fakir, perişan, miskin, hor-hakir, sana sığınan, kendisi için hiçbir yarar ve zarara sahip olmayan, ölümü, hayatı ve tekrar dirilmesi iradesinin dışında olan şu kulunun tövbesini kabul buyurmanı diliyorum."

leyla-1

Altın Üye
Bismillahirrahmanirrahim

Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Ayete'l-Kürsî Diyanet Meali:

Allah, kendisinden başka hiçbir ilâh olmayandır. Diridir, kayyumdur.1 O’nu ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey O’nundur. İzni olmaksızın O’nun katında şefaatte bulunacak kimdir?2 O, kulların önlerindekileri ve arkalarındakileri (yaptıklarını ve yapacaklarını) bilir. Onlar O’nun ilminden, kendisinin dilediği kadarından başka bir şey kavrayamazlar. O’nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. (O, göklere, yere, bütün evrene hükmetmektedir.) Gökleri ve yeri koruyup gözetmek O’na güç gelmez. O, yücedir, büyüktür.3

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Ayete'l-Kürsî Diyanet Meali:

Allah, kendisinden başka hiçbir ilâh olmayandır. Diridir, kayyumdur.1 O’nu ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey O’nundur. İzni olmaksızın O’nun katında şefaatte bulunacak kimdir?2 O, kulların önlerindekileri ve arkalarındakileri (yaptıklarını ve yapacaklarını) bilir. Onlar O’nun ilminden, kendisinin dilediği kadarından başka bir şey kavrayamazlar. O’nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. (O, göklere, yere, bütün evrene hükmetmektedir.) Gökleri ve yeri koruyup gözetmek O’na güç gelmez. O, yücedir, büyüktür.3
Beğen Beğenme

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt