Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Leyla Kardeşimize ÖZEL...( DUA VE HATİM) (2 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
“Hasbiyellâhu lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîmi.”

“Allah bana kâfidir; O’ndan başka ilâh yoktur. O’na tevekkül ettim; O, büyük Arş’ın Rabbidir.”

“Allah’ım! Üzüntü ve kederden Sana sığınırım. Acziyetden ve tenbellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten Sana sığınırım. Borç altına düşmekten ve düşmanların üstün gelmesinden Sana sığınırım.

leyla-1

Altın Üye
“Allahümmekfinî bi–halâlike an harâmike ve ağninî bi–fazlıke ammen sivâk.”(1)

“Allah’ım! Rızkı helâlinden vererek beni harama düşürme ve bana ihsanını lutfeyle. Beni Senden başkalarına muhtaç eyleme.”

“Allâhümme yâ Ganiyyü yâ hamîdü yâ mübdiü yâ muîdü yâ rahîmü yâ vedûd! Eğninî bihalâlike an harâmike bi–fazlike ammen sivâke”

“Ey zengin olan, bütün hamdler kendisine âid olan, ey yoktan yaratan ve tekrar iâde edecek olan, ey dostlarına çok acıyan ve çok seven Allah’ım! Beni helâlinle perverde eyle, harama düşürme ve fazl u kereminle Senden başkasına muhtaç eyleme.” Amin

leyla-1

Altın Üye
''Allahumme Rabbena atina fid dünya haseneten ve fil ahireti haseneten ve kına azabennar...''

Rabbimiz bana dünyada iyilik ve güzellik ver Ahirettede iyilik ve güzellik ver ve Cehennem ateşinden beni koru...

leyla-1

Altın Üye

Allâhümme fâricel hemmi vekâşifel ğammi mucîbe de’vetil muzdarrîne raȟmâned dünyâ vel âĥireti veraȟîmehümâ ente terȟamünî ferȟamnî biraȟmetin tuğnînî bihâ án raȟmeti men sivâk

Manası: Ey sıkıntıları giderip kederi ortadan kaldıran, darda kalmışların duasını karşılıksız bırakmayan Rabbim! Dünya da, ahirette ve bunların her ikisinde de merhamet edip acıyan Sen'sin. Bana, Sen'den başkasına muhtaç etmeyecek merhametinle merhamet eyle Rabbim.

leyla-1

Altın Üye
Allahümme salli ala seyyidina Muhammed..

Alemlerin RAB'bi olan RAHMAN ve RAHİM olan ALLAH'a hamd olsun..
Ey RAB'bim bana güç ver kuvvet ver sen büyüksün tüm sıkıntılarımdan sana sığınıyorum.
Yardım eyle sen duaları kabul edensin..
Beni ve tüm ümmeti muhammedi affeyle bizleri bağışla rahmet eyle merhamet eyle.

Estağfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüverrahmanürrahim el-hayy-ül-kayyumüllezi la-yemutü ve etubü ileyh Rabbigfir li.

leyla-1

Altın Üye
Allah'ım verdiğine vereceğine kendinden gelene sonsuz şükürler olsun.
Allah hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin fitne fesat ikiyüzlü kaybedecek bir şeyi olmayan insanların şerlerinden kötülüklerinden gelmeden esirgesin Rabbim.
Allah her zaman iyi insanlarla karşılaştırmak nasip etsin Rabbim.
Allah hayırlı rızk iş kısmet kapıları açmak yaşamımıza bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı hayırlı bir vesile nasip etsin Rabbim.
Allah'ım Ya Sabur ismi ile sabır nasip etsin.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin Rabbim.

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
''Allahumme Rabbena atina fid dünya haseneten ve fil ahireti haseneten ve kına azabennar...''

Rabbimiz bana dünyada iyilik ve güzellik ver Ahirettede iyilik ve güzellik ver ve Cehennem ateşinden beni koru...

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm kardeşim bilen kardeşlerim hatırlıyordur o günleri o acıları sıkıntıları aradan tam 4 yıl geçecek 5 yıl olacak sıkıntıya düşeli ve hala acısı devam ettiği gibi maddi manevi sıkıntısı bitmedi ve ne zaman bitecek onu da bilmiyorum ondan başka şu anda imtihanımızın şekli daha da değişti Allah yar ve yardımcımız olsun içinde bulunduğumuz maddi manevi sıkıntılardan tez zamanda kurtulmak yaşamımıza bir düzen bir yön vermek nasip etsin Rabbim.
Allah hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kapıya muthaç etmesin Rabbim kötü art niyetli insanlara fırsat vermesin Rabbim.
Allah'ın verdiğine vereceğine kendinden gelene sonsuz şükürler olsun Allah bu günlerimizi aratmasın bu günden geriye bırakmasın Rabbim.
Yaşa ki nelere şahit oluyor insan Allah beterin beterinden korusun Rabbim.
Ne acılar ne sıkıntılar yaşanıyor yaşandı insan oğlu ne kadar vicdansız yaşayacağımız mutluluğu elimizden alanlar yaşayacağımız hayatı çok gören kendini bir şey sanan insanlar insanları hor gören aşağılayan ve iyilikleri suiistimal edenler hayat çok acımasız ama insanlar daha çok acımasızmış:(

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Özür dileyerek sormak isterim..
Biz sıkıntınızın giderilmesi için ne yapmalıyız ?
Yapabiliriz?
En azından bizde sizin yanınızda olalım diye düşünüyorum..

Selamlar..

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbimiz ..
Allah Cele Celalehu..
Kardeşimizin sıkıntılarını gidermeni..
Arz ediyoruz..

İnşallah.
Amin..

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Sıkıntının içinde dermanı gizlidir..
dert var ise? derman sende
Kul bir kere Allah ! dese silinir dertler bence...
Ah be Yaradanım ... bela deyince.. neler gecerdi üstümden , sıgınırdım Rabbime her gece, gündüz sıgınacak bir liman .. beklemedim birşey kimseden..
O Rahman, O Rahim duymazmı? KUL duymadan ???
ÜÇ kez haykırsa kalp ile Ya Rahman, Ya Rahim Ya Allah cc!!!
Durur mu Rabbim ? BUYUR! demeden..
Dünyasını ve ahiretini güzelleştirsin Rabbim ..asıl olan dert Rabbini bilmemek , gerisi imtihan de gec.. biz başa gelenden de razıyız, başa gelmeyendende
Önce tövbe gerek.. başa gelene sabır gerek.. bolca zikir ile, şükür gerek..
Dua edince herşey bitti demek...
Rabbim herşeyin hayırlısını versin...
Rabbim Rabbim..! Rabbim!! demeye korkarız... dyanamaz da kendi gelir diye..
Yani Rabbim duyar ve cevap verir...

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm kardeşlerim Allah binlerce kez razı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Allah'ın izniyle acı günlerin çoğu hep bir mucize şekilde geçti yoktan var etti Rabbim hiç ummadığım anda Allah hayırlı kapılar açtı bir çıkış kapısı nasip etti ayrıca benim evlilik hayatım bile bir anda hiç yokken oldu Allah'ımın bir mucizesi bu günlerde geçecek kardeşlerim önce Allah'ın sonra siz değerli kardeşlerim sayesinde biraz zorlu geçiyor ama geçecek yeter ki ucunda ölüm olmasın Allah sağlık afiyet versin.
Allah darda olan sıkıntıda olan bana da bir dua yok mu diyen bütün kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun içinde bulundukları maddi manevi sıkıntılardan çıkmazlardan çaresizliklerden kurtulup tez zamanda selametlerine çıkmak yaşamlarına bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı nasip etsin Rabbim.
Allah okunan kuranlar hatimler esmalar salavatlar yüzü gözü hürmetine Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim hayırlısıyla inş. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın Rabbim.
Allah bulunduğumuz sıkıntılardan çıkmazlardan engellerden olumsuzluklardan bizleri kurtarıp tez zamanda selametimize çıkarmak nasip etsin yaşamımıza bir düzen yön versin. Hayatımızdaki engelleri olumsuzlukları olumluya çevirsin hayırlısıyla inş.
Allah bütün işlerimizin sonunu hayır eylesin dünyada bizi rezil olmaktan ahirettede kabir azabından sana sığınırız Rabbim.
Görünür görünmez kazalardan belalardan, kötü art niyetli insanların şerlerinden kötülüklerinden, ani ölümlerden Rabbim bizleri koruyup gelmeden esirgesin inşallah hepimizi. Rabbim bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin. Rabbim dünyada kur'an ahirette iman dünyada dünya ahirette ahiret muradımızı versin Rabbim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun hayırlı günler.

leyla-1

Altın Üye
Özür dileyerek sormak isterim..
Biz sıkıntınızın giderilmesi için ne yapmalıyız ?
Yapabiliriz?
En azından bizde sizin yanınızda olalım diye düşünüyorum..

Selamlar..

Allah razı olsun kardeşim ne demek dua edebilirsiniz kardeşim maddi manevi sıkıntılardan kurtulmak için.
Rabbim büyük bu günlerde geçecek Allah'ın izniyle sabır acıdır lakin meyvası çok tatlıdır Allah sabrımızın mükafatını her iki dünyada kat kat vermek her iki dünyada imtihanlarımızı başarı ile geçmek nasip etsin Rabbim.
Her gecenin ardında bir aydınlık var her gün yeni bir gün yeni bir umut doğuyor Allah'ın verdiğine vereceğine kendinden gelene sonsuz şükürler olsun.
Selam ve dua ile selametle kalınız.

leyla-1

Altın Üye
Sıkıntının içinde dermanı gizlidir..
dert var ise? derman sende
Kul bir kere Allah ! dese silinir dertler bence...
Ah be Yaradanım ... bela deyince.. neler gecerdi üstümden , sıgınırdım Rabbime her gece, gündüz sıgınacak bir liman .. beklemedim birşey kimseden..
O Rahman, O Rahim duymazmı? KUL duymadan ???
ÜÇ kez haykırsa kalp ile Ya Rahman, Ya Rahim Ya Allah cc!!!
Durur mu Rabbim ? BUYUR! demeden..
Dünyasını ve ahiretini güzelleştirsin Rabbim ..asıl olan dert Rabbini bilmemek , gerisi imtihan de gec.. biz başa gelenden de razıyız, başa gelmeyendende
Önce tövbe gerek.. başa gelene sabır gerek.. bolca zikir ile, şükür gerek..
Dua edince herşey bitti demek...
Rabbim herşeyin hayırlısını versin...
Rabbim Rabbim..! Rabbim!! demeye korkarız... dyanamaz da kendi gelir diye..
Yani Rabbim duyar ve cevap verir...

AMİN AMİN AMİN
Allah razı olsun canım benim haklısın herşeyi gören bilen Sahibimiz Vekilimiz şahidimiz Rabbim.
Bizler aciz zelil kullarız Rabbim nelere Kadir'dir Allah'ın hazinesinde neler bulunur Yeter ki Ol desin Allah hazinelerinden bizleri bırakmasın inşallah.
Öyle canım öncelikle Allah'ın izniyle hiç bir sıkıntı hiç bir dert kalmaz Allah'ın izniyle dualar sayesinde herşey Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak duaları her iki dünya da kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim.
Allah deyip gerisini boş vermek gerekiyor zaten Allah'a sığındım Allah'a güvendim ve Allah'a tevekkül ettim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
Her türlü dertlerden ,sıkıntılardan ,korkulardan , çaresizlikten ,günahlardan korunması için ve Ümmeti Muhammet'in selameti için

Hasbunallahu ve ni'mel vekil ni'mel Mevla ve ni'me'n nasîr

Allahü Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır...

leyla-1

Altın Üye
(Yâ mûnis'el-müstevhış'în, yâ enî'el-münferidîn, yâ zahîr'el-münkatı 'în, yâ mâl'el-mukillîn, yâ kuvvet'el-müs-tez'afîn, ya kenz'el-fukarâi, yâ mevzı'a şekv'el-ğurebâi, yâ müteferriden bi'1-Celâlî, yâ ma'rûfen bi'n-nevâli, yâ kesîr'el-efdâli, Eğ'ıs nî ınde kürbetî bi hakkı habîbike ve âlihî ecmâ'în).

"Ey gariplerin yoldaşı! Ey yalnızların yandaşı! Ey ümitsizlerin desteği! Ey fakirlerin serveti! Ey hor görülenlerin gücü! Ey fakirlerin hazinesi! Ey gariplerin şikayet mercii! Ey celalde tek olan! Ey ikramla tanınan! Ey ihsanı çok olan! Sıkıntı anında habibinin ve ehl-i beytinin hürmetine bana yardım et."Amin

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Ey Allah'ım, Ümmeti kudretinle muhafaza et.
Fazlınla beni rızıklandır, beni emrine tabi olanlardan kıl ve vasiyetini koruyanlardan eyle.
Ey esirgeyenlerin esirgeyicisi.

Ya Rabbim!
Ümmeti sıkıntıda imanı zayıflayanlardan eyleme!
Allah'ım, ümmete Senden gelen iç huzuru ve gönül rahatlığını ver!
Allah'ım Muhammed ümmetine nazar buyur, musamaha et.
Allah'ım Bize kendimizi bilecek kadar bilgi ver, cesaret ver, akıl ver!
Allah'ım, Muhammed ümmetinin işini kolaylaştır.
Allah'ım, Sen affedicisin, affı seversin, bizi affet.
Allah'ım, Muhammed ümmetinin kalplerini nurlandır.
Allah'ım, bizi rızkını bol yazdığın; ama şükreden kullarından eyle!
Allah'ım, Muhammed ümmetini azametli ve şevketli kıl.
Allah'ım, bizi ümmet-, Muhammed ile iman üzerine haşreyle.
Allah'ım, bizi ölümün şiddetinden ve ölüm sarhoşluğundan koru.
Allah'ım, gönlümüzü emirlerini yapmanın faziletiyle zenginleştir.
Allah'ım, ayıplarımızı ört, korktuklarımızdan da emin kıl.
Allah'ım, Senden hidayet, takva, iffet ve helal yoldan servet isteriz.
Yüce Allah'ım!
Sana ve sadece Sana eğdiğimiz başımızı başkaları huzurunda eğdirtme!
Allah'ım,davranışlarımızı inancımızla bütünleştir. Sözümüzü özümüzle birleştir!
Allah'ım, rızık olarak bize verdiğini bereketlendir, bizi ateş azabından muhafaza eyle.
Allah'ım, yaşamamız hayırlı olduğu ana kadar bizi yaşat, ölümümüz hayırlı olduğu anda da bizi al.
Allah'ım, Senden dünya ve ahiret afiyeti, mal ve aile efradımız için afiyet ve huzur isteriz.
Allah'ım, affınla affet ve hilminle (yumuşak huyunla) bize fazl ü keremini bahşet.
Allah'ım, fazla borçlanmadan ve kişilerin tahakkümünden Sana sığınırım.
Allah'ım, geçimin en tatlısını, ömrün en saadetlisini ve rızkın en bolunu bize nasip eyle.
Ey Rabbimiz, bize dünyada iyilik, ahrette de iyilik ver; bizi cehennem azabından koru.
Allah'ım, bize rahmet kapılarını aç, fazl ü kerem hazinelerinin kapısını da aç. Zira Sen, ikram edenlerin en kerimisin.
Ey Allah'ım, Senden mübarek ilim, çok rızık ve bütün hastalık ve sıkıntılardan şifa bekliyoruz.
Ey Rabbimiz, bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimizi saptırma. Bize kendi canibinden bir rahmet ver.
Ey rahmeti bol olan (Allah'ım); bizi, ana ve babamızı ve bütün mü'minleri hesap gününde bağışla.
Ey Allah'ım, rızanı ve Cennetini Senden isteriz. Gazabından ve Cehennemden Sana sığınırız.
Allah'ım, çirkin huylar ve işlerden Sana sığınırız. Havai arzularımızdan ve taşkınlıklarımızdan Sana sığınırız.
Allah'ım, kulak ve gözlerime kuvvet ver, onları bana bağlı kıl.
Ey Rabbimiz, bize dünyada iyi hal ver, ahrette de iyi bir hal ver ve bizi Cehennem azabından koru.
Ey Allah'ım, şeytanın vesvesesinden ve çirkin rüyalardan Sana sığınırız.
Bizleri yediren, içeren ve bizi Müslümanlardan yapan Allah'a hamd ederiz.
Allah'ım, mal ve evladın menfaat vermeyeceği Kıyamette af ve mağfiretin tadını bize tattır.
Sadece sana dua ve hamd için açtığımız avuçlarımızı ne merde ne de namerde açtırma!
Allah'ım, bizi Efendimiz Muhammed Mustafa'nın sancağı altında cem'eyle.
Allah'ım, bize verdiğin rızıkta bereket kıl. müminleri bağışla ve esirge.
Allah'ım, bizi affedersen, affın geçerlidir. Eğer affetmezsen biz kime gidelim?
Allah'ım, düçar olduğumuz ve olabileceğimiz durumlar ne olursa olsun, Sana olan inancımızı güçlendir.
Allah'ım! Bizi gururlanan, herkese yüksekten bakan, herkesi hor gören cimri kullarından ayır!
Allah'ım ümmet-i Muhammed'i rızıklandır. Allah'ım ümmet-i Muhammed'i yücelt.
Allah'ım, hatalarımızı azalt, günahlarımızı sil, çünkü biz yaptıklarımızı biliyor ve onlardan dolayı Senden korkuyoruz.
Allah'ım, ümidimizi kesme, dileğimizi boş çevirme, gönlümüzü ağlatma ve halimizi perişan etme.
Allah'ım şirkten, şüpheden ve münakaşadan ve kötü ahlaktan ve kötü zandan; aile, mal ve evlatta kötü şeyler görmekten Sana sığınırız.
Allah'ım, helalin ile bizi haramdan sakındır, taatın ile masiyetinden bizi uzaklaştır. Fazl-ü keremin ile Senden gayrısını bana unuttur.
Ey Rabbimiz, Senin indirdiğin (o kitaba) inandık, O Peygambere de tabi olduk. Artık bizi (birliğini ve Peygamberlerini tanıyan) şahitlerle yaz.
Allah'ım, korkmayan kalpten, kabul olmayan duadan, doymayan nefisten, fayda vermeyen ilimden Sana sığınırız.
Ey Rabbimiz, biz iman ettik. Artık bizim günahlarımızı yarlığa ve bizi o ateşin azabından koru.
Ey Allah'ım, bizi Said olarak dirilt ve şehid olarak öldür. Rahmetinle muamele eyle. Ey merhamet edenlerin en merhamet edicisi.
Allah'ım, bütün Müslümanların işlerinde kolaylık ihsan et, kabirlerini genişlet, düşmanlarını kahret, son nefeslerinde pişmanlık nasip eyle.
Allah'ım, Senden evimize hayırla girip hayırla çıkmayı istiyoruz. Allah'ın adıyla girer, Allah'ın adıyla çıkarız. Ey Rabbimiz Sana tevekkül edenlerden eyle.
Ey Allah'ım, ömrümüzün ahirini hayırlı kıl, amelimizin sonunu da hayırlı kıl, günlerimizin sonunu Sana kavuştuğumuzda hayırlı kıl.
Allah'ım, eğer cehaletimizle bir hata işlemiş isek, kapında uzun zaman yaptığımız yalvarmalarımızı hiçe sayma. Bizi Affet.
Allah'ım, bizi makbul olan iyilerden kıl. Kovulmuş kötülerinden eyleme. Hamd ü sena alemlerin Rabbi Allah'a layıktır.
Allah'ım! Senden ayrı yaşamaktan, bayağı arzularımızdan, Senin Celalilin izzetine, izzetinin celaline, saltanatının kudretine ve kudretinin saltanatına sığınıyoruz.
Ey Rabbimiz, Senin rahmetin ve ilmin her şeyi kuşatmıştır. O halde tevbe edenleri, Senin yoluna uyup gidenleri yarlığa, onları Cehennem azabından koru.
Allah'ım, Senin kudret elinle bizi koru, fazlınla bizi rızıklandır. Bizi emrine tabi olanlardan kıl. Vasiyetini koruyanlardan eyle, ey Erhamerrahimin.
Allah'ım, bizi her beladan, her kazadan koru. Her çeşit hastalıklardan afiyette kıl.
Allah'ım, kalbimize recanı yerleştir. Senden başkasına bizi yalvartma. Senden gayrısından bir şey isteyemeyiz.
Sana kavuştuğumuz an, bizden razı ve hoşnud ol, ey alemlerin Rabbi ve ey merhamet edicilerin en merhametlisi.
Allah'ım, Sana tevekkül etmemizi ve yönelmemizi bize nasip et. Çünkü Sen bizi esirgiyor ve halimizi biliyorsun.
Allah'ım, gözlerimizi sağlamlaştır, bizi İslama varis kıl. Düşmanımızın hilesini bize göster, bizi onlara galip kıl.
Allah'ım, ilmimizi çoğalt, hidayet verdikten sonra kalbimizi kötü inançlara çevirme. Manevi huzurundan bize rahmet bağışla. Hakkıyla bağışlayan ve hibe eden Sensin.
Allah'ım Senden imanda sıhhat ve güzel ahlakta kuvvet isteriz. Yine Senden bir zafer isteriz ki, arkası kurtuluş olsun. Senden rahmet, afiyet, mağfiret ve rıza isteriz.
Allah'ım, acı azab doğuracak küçük günahlardan tövbe ettik, bağışlanmamızı isteriz. Şiddetli azabını doğuracak büyük günahlardan bağışlanmamızı dileriz.
Allah'ım, ümmet-i muhammed'e mağfiret et, merhamet et, kusurunu ört. Allah'ım, ümmet-i Muhammed'i bağışla.
Allah'ım, bizi ilimle zengin kıl, hilimle(yumuşak huyla,) zinetlendir, takva ile bizi mükerrem kıl, afiyetle bizim kalplerimizi güzelleştir.
ALLAHIM sen Mevlamızsın.. Bizleri bağışla.. bizleri şuurlandır.. gözlerimizi aç.. kalplerimizi yumuşat.. ayaklarımızı kaydırma.. davamızda zafer nasip eyle.
Ey Allah'ım, bu duaları yazmamı sağlayan, yazanın ve okuyanların geçmiş ve gelecek günahlarını affet, ölmüşlerinin varsa kabir azablarını dindir, kabirlerini cennet bahçelerinden bir bahçe eyle. Maddi ve manevi hastalıklarından Şafi ismi yüzü suyu hürmetine şifa ver. Kalplerindeki niyetlerini hayırlı eyle. Sen merhamet edenlerin en merhamet edenisin. Amin, İnşaALLAH.

leyla-1

Altın Üye
Ey Allah'ım, Ümmeti kudretinle muhafaza et.
Fazlınla beni rızıklandır, beni emrine tabi olanlardan kıl ve vasiyetini koruyanlardan eyle.
Ey esirgeyenlerin esirgeyicisi.

Ya Rabbim!
Ümmeti sıkıntıda imanı zayıflayanlardan eyleme!
Allah'ım, ümmete Senden gelen iç huzuru ve gönül rahatlığını ver!
Allah'ım Muhammed ümmetine nazar buyur, musamaha et.
Allah'ım Bize kendimizi bilecek kadar bilgi ver, cesaret ver, akıl ver!
Allah'ım, Muhammed ümmetinin işini kolaylaştır.
Allah'ım, Sen affedicisin, affı seversin, bizi affet.
Allah'ım, Muhammed ümmetinin kalplerini nurlandır.
Allah'ım, bizi rızkını bol yazdığın; ama şükreden kullarından eyle!
Allah'ım, Muhammed ümmetini azametli ve şevketli kıl.
Allah'ım, bizi ümmet-, Muhammed ile iman üzerine haşreyle.
Allah'ım, bizi ölümün şiddetinden ve ölüm sarhoşluğundan koru.
Allah'ım, gönlümüzü emirlerini yapmanın faziletiyle zenginleştir.
Allah'ım, ayıplarımızı ört, korktuklarımızdan da emin kıl.
Allah'ım, Senden hidayet, takva, iffet ve helal yoldan servet isteriz.
Yüce Allah'ım!
Sana ve sadece Sana eğdiğimiz başımızı başkaları huzurunda eğdirtme!
Allah'ım,davranışlarımızı inancımızla bütünleştir. Sözümüzü özümüzle birleştir!
Allah'ım, rızık olarak bize verdiğini bereketlendir, bizi ateş azabından muhafaza eyle.
Allah'ım, yaşamamız hayırlı olduğu ana kadar bizi yaşat, ölümümüz hayırlı olduğu anda da bizi al.
Allah'ım, Senden dünya ve ahiret afiyeti, mal ve aile efradımız için afiyet ve huzur isteriz.
Allah'ım, affınla affet ve hilminle (yumuşak huyunla) bize fazl ü keremini bahşet.
Allah'ım, fazla borçlanmadan ve kişilerin tahakkümünden Sana sığınırım.
Allah'ım, geçimin en tatlısını, ömrün en saadetlisini ve rızkın en bolunu bize nasip eyle.
Ey Rabbimiz, bize dünyada iyilik, ahrette de iyilik ver; bizi cehennem azabından koru.
Allah'ım, bize rahmet kapılarını aç, fazl ü kerem hazinelerinin kapısını da aç. Zira Sen, ikram edenlerin en kerimisin.
Ey Allah'ım, Senden mübarek ilim, çok rızık ve bütün hastalık ve sıkıntılardan şifa bekliyoruz.
Ey Rabbimiz, bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimizi saptırma. Bize kendi canibinden bir rahmet ver.
Ey rahmeti bol olan (Allah'ım); bizi, ana ve babamızı ve bütün mü'minleri hesap gününde bağışla.
Ey Allah'ım, rızanı ve Cennetini Senden isteriz. Gazabından ve Cehennemden Sana sığınırız.
Allah'ım, çirkin huylar ve işlerden Sana sığınırız. Havai arzularımızdan ve taşkınlıklarımızdan Sana sığınırız.
Allah'ım, kulak ve gözlerime kuvvet ver, onları bana bağlı kıl.
Ey Rabbimiz, bize dünyada iyi hal ver, ahrette de iyi bir hal ver ve bizi Cehennem azabından koru.
Ey Allah'ım, şeytanın vesvesesinden ve çirkin rüyalardan Sana sığınırız.
Bizleri yediren, içeren ve bizi Müslümanlardan yapan Allah'a hamd ederiz.
Allah'ım, mal ve evladın menfaat vermeyeceği Kıyamette af ve mağfiretin tadını bize tattır.
Sadece sana dua ve hamd için açtığımız avuçlarımızı ne merde ne de namerde açtırma!
Allah'ım, bizi Efendimiz Muhammed Mustafa'nın sancağı altında cem'eyle.
Allah'ım, bize verdiğin rızıkta bereket kıl. müminleri bağışla ve esirge.
Allah'ım, bizi affedersen, affın geçerlidir. Eğer affetmezsen biz kime gidelim?
Allah'ım, düçar olduğumuz ve olabileceğimiz durumlar ne olursa olsun, Sana olan inancımızı güçlendir.
Allah'ım! Bizi gururlanan, herkese yüksekten bakan, herkesi hor gören cimri kullarından ayır!
Allah'ım ümmet-i Muhammed'i rızıklandır. Allah'ım ümmet-i Muhammed'i yücelt.
Allah'ım, hatalarımızı azalt, günahlarımızı sil, çünkü biz yaptıklarımızı biliyor ve onlardan dolayı Senden korkuyoruz.
Allah'ım, ümidimizi kesme, dileğimizi boş çevirme, gönlümüzü ağlatma ve halimizi perişan etme.
Allah'ım şirkten, şüpheden ve münakaşadan ve kötü ahlaktan ve kötü zandan; aile, mal ve evlatta kötü şeyler görmekten Sana sığınırız.
Allah'ım, helalin ile bizi haramdan sakındır, taatın ile masiyetinden bizi uzaklaştır. Fazl-ü keremin ile Senden gayrısını bana unuttur.
Ey Rabbimiz, Senin indirdiğin (o kitaba) inandık, O Peygambere de tabi olduk. Artık bizi (birliğini ve Peygamberlerini tanıyan) şahitlerle yaz.
Allah'ım, korkmayan kalpten, kabul olmayan duadan, doymayan nefisten, fayda vermeyen ilimden Sana sığınırız.
Ey Rabbimiz, biz iman ettik. Artık bizim günahlarımızı yarlığa ve bizi o ateşin azabından koru.
Ey Allah'ım, bizi Said olarak dirilt ve şehid olarak öldür. Rahmetinle muamele eyle. Ey merhamet edenlerin en merhamet edicisi.
Allah'ım, bütün Müslümanların işlerinde kolaylık ihsan et, kabirlerini genişlet, düşmanlarını kahret, son nefeslerinde pişmanlık nasip eyle.
Allah'ım, Senden evimize hayırla girip hayırla çıkmayı istiyoruz. Allah'ın adıyla girer, Allah'ın adıyla çıkarız. Ey Rabbimiz Sana tevekkül edenlerden eyle.
Ey Allah'ım, ömrümüzün ahirini hayırlı kıl, amelimizin sonunu da hayırlı kıl, günlerimizin sonunu Sana kavuştuğumuzda hayırlı kıl.
Allah'ım, eğer cehaletimizle bir hata işlemiş isek, kapında uzun zaman yaptığımız yalvarmalarımızı hiçe sayma. Bizi Affet.
Allah'ım, bizi makbul olan iyilerden kıl. Kovulmuş kötülerinden eyleme. Hamd ü sena alemlerin Rabbi Allah'a layıktır.
Allah'ım! Senden ayrı yaşamaktan, bayağı arzularımızdan, Senin Celalilin izzetine, izzetinin celaline, saltanatının kudretine ve kudretinin saltanatına sığınıyoruz.
Ey Rabbimiz, Senin rahmetin ve ilmin her şeyi kuşatmıştır. O halde tevbe edenleri, Senin yoluna uyup gidenleri yarlığa, onları Cehennem azabından koru.
Allah'ım, Senin kudret elinle bizi koru, fazlınla bizi rızıklandır. Bizi emrine tabi olanlardan kıl. Vasiyetini koruyanlardan eyle, ey Erhamerrahimin.
Allah'ım, bizi her beladan, her kazadan koru. Her çeşit hastalıklardan afiyette kıl.
Allah'ım, kalbimize recanı yerleştir. Senden başkasına bizi yalvartma. Senden gayrısından bir şey isteyemeyiz.
Sana kavuştuğumuz an, bizden razı ve hoşnud ol, ey alemlerin Rabbi ve ey merhamet edicilerin en merhametlisi.
Allah'ım, Sana tevekkül etmemizi ve yönelmemizi bize nasip et. Çünkü Sen bizi esirgiyor ve halimizi biliyorsun.
Allah'ım, gözlerimizi sağlamlaştır, bizi İslama varis kıl. Düşmanımızın hilesini bize göster, bizi onlara galip kıl.
Allah'ım, ilmimizi çoğalt, hidayet verdikten sonra kalbimizi kötü inançlara çevirme. Manevi huzurundan bize rahmet bağışla. Hakkıyla bağışlayan ve hibe eden Sensin.
Allah'ım Senden imanda sıhhat ve güzel ahlakta kuvvet isteriz. Yine Senden bir zafer isteriz ki, arkası kurtuluş olsun. Senden rahmet, afiyet, mağfiret ve rıza isteriz.
Allah'ım, acı azab doğuracak küçük günahlardan tövbe ettik, bağışlanmamızı isteriz. Şiddetli azabını doğuracak büyük günahlardan bağışlanmamızı dileriz.
Allah'ım, ümmet-i muhammed'e mağfiret et, merhamet et, kusurunu ört. Allah'ım, ümmet-i Muhammed'i bağışla.
Allah'ım, bizi ilimle zengin kıl, hilimle(yumuşak huyla,) zinetlendir, takva ile bizi mükerrem kıl, afiyetle bizim kalplerimizi güzelleştir.
ALLAHIM sen Mevlamızsın.. Bizleri bağışla.. bizleri şuurlandır.. gözlerimizi aç.. kalplerimizi yumuşat.. ayaklarımızı kaydırma.. davamızda zafer nasip eyle.
Ey Allah'ım, bu duaları yazmamı sağlayan, yazanın ve okuyanların geçmiş ve gelecek günahlarını affet, ölmüşlerinin varsa kabir azablarını dindir, kabirlerini cennet bahçelerinden bir bahçe eyle. Maddi ve manevi hastalıklarından Şafi ismi yüzü suyu hürmetine şifa ver. Kalplerindeki niyetlerini hayırlı eyle. Sen merhamet edenlerin en merhamet edenisin. Amin, İnşaALLAH.

AMİN AMİN AMİN
ALLAH binlerce kez razı olsun abim emeklerine gönlüne sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye

‘Ezhibi’l be’se rabbennasi eşfi we enteş-Şafi lâ şifâe illâ şifauke şifaen lâ yuğadiru sekamen’ şeklinde dua ederdi.” (Müslim, 2/172)

“Ey insanların rabbi olan Allah’ım bu hastalığı gider. Şifâ ver, çünkü şifa verici Sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık kalmasın.”

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt