Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Leyla Kardeşimize ÖZEL...( DUA VE HATİM) (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
Bismillahirrahmanirrahim,

1. Elemneşrahleke sadrek
2. Ve vedağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek
4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne meal usri yüsra
6. Inne meal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab
8. Ve ila rabbike ferğab

Bismillâhirrahmânirrahîm
1 Biz senin için göğsünü (kalbini) açmadık mı?
2, 3 Belini büken yükünü senden alıp atmadık mı?
4 Senin şanını ve ününü yüceltmedik mi?
5, 6 İşte: Muhakkak zorlukla beraber bir kolaylık vardır (Evet) zorlukla beraber bir kolaylık vardır
7, 8 İşlerinden boşaldığın vakit, tekrar çalış ve yo*rul, yalnız Rabbine rağbet et (O'na yönel)

leyla-1

Altın Üye
Saleten Tüncina Duası:

"Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ ındeke a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr."

"Allah'ım! Efendimiz Muhammed'e (asm) ve onun Ehl-i beytine salât eyle. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarırsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirirsin, bizi bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi, bize bunları merhametinle nasip eyle. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır."

leyla-1

Altın Üye
“Allâhümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedini’l-fâtihi limâ uğlika ve’l-hâtimi limâ sebeka nâsıri’l-hakkı bi’l-hakkı ve’lhâdi ilâ sirâtıke’l müstakim ve alâ âlihi hakka kadrihi ve mikdârihi’l azim.”

Salât-ı Fethiyye Manası

Allâh'im; kilitlenmişlerin açıcısı, öncekilerin sonuncusu, Hakka hak ile yardımcı, doğru yoluna hidayet eden Efendimiz Muhammed’e ve onun ehl-i beytine onun kadrince ve azim miktarınca salat ve selam eyle ve mübarek kıl.Amin

leyla-1

Altın Üye
Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..
Rabbim dertlilere deva, borçlulara eda, hastalara şifa versin inşallah...

AMİN....

leyla-1

Altın Üye
Bismillahirrahmanirahim
Hasbiyallahü li dini, ( Dinim için Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü li dünyaye, ( Dünyam için Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü lima ehemmeniy, ( Bana fenalıkla kasd edene karşı Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü liman bağa aleyye, ( Bana azgınlık eden kimseye karşı Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü limen hasedeniy, ( Bana hased edene karşı Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü limen kadeniy bi suin, ( Bana fenalıkla yaklaşana karşı Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü ındel mevti, ( Ölüm anında Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü ındel meseleti fil kabr, ( Kabirde sual sorulacağı anda Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü ındel miyzan, ( Amellerin tartılacağı anda Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü ındes sırati, ( Sıratı geçerken Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşıl azıym.
(Bana Allah yeter. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. Ben ancak O’na tevekkül ettim. O, yüce Arş’ın sahibidir )
Amin

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbi bizi af et..
Ya Rabbi bizi bağışla..

Sana dayandık,sana güvendik..
Sana teslim olduk..

Yardımını talep ediyoruz..

Sıkıntılarımızı defet..
Ferahlık ve genişlik nasip et.

Senin her şeye gücün yeter..

Yoksa çok sıkıntı çekeceğiz.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Allah c.c. gönlüne göre en güzelini versin, iki dünya saadeti versin ve daima yüzün gülsün, bütün mümin kardeşlerimle inşaAllah amin....

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rab.. bizi sana döndür..
Özümünü, gönlümüzü, sevincimizi, kederimizi, sana döndür..
sana dönünce birşey kalmaz.. sevinç getir
Rabbim umduklarımıza nail eyle..
Bizi seni çok seven kulladan eyle
Rabbim bizi sevdiklerinden eyle
Rabbim bizi razı olanlardan eyle
Senki , gücün herşeye yeter, dünya hayalinden çıkar, hakikat aşkını yaşat..
ah.. gaip dedikleri alem halen yaşar..
Rabbim bizi ölmeden ölenlerden eyle..
Rabbim bu garibe de bir yoldaş eyle( hayırlı ise)

leyla-1

Altın Üye
Ya Rabbi bizi af et..
Ya Rabbi bizi bağışla..

Sana dayandık,sana güvendik..
Sana teslim olduk..

Yardımını talep ediyoruz..

Sıkıntılarımızı defet..
Ferahlık ve genişlik nasip et.

Senin her şeye gücün yeter..

Yoksa çok sıkıntı çekeceğiz.

Amin Amin Amin
Allah razı olsun kardeşim emeklerinize gönlünüze sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin Rabbim korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak duaları her iki dünyada kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun her şey gönlünüzce olsun selametle kalınız.

leyla-1

Altın Üye
Allah c.c. gönlüne göre en güzelini versin, iki dünya saadeti versin ve daima yüzün gülsün, bütün mümin kardeşlerimle inşaAllah amin....

Amin Amin Amin
Allah sende de razı olsun abim emeklerinize gönlünüze sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin Rabbim korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak duaları her iki dünyada kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah iyilikler güzellikler nasip etsin Allah hakkımızda ne hayırlı ise en hayırlı ve güzelini nasip etsin Rabbim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun her şey gönlünüzce olsun selametle kalınız.

leyla-1

Altın Üye

Amin
Selam Aleyküm canım benim Allahrazı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Allah bu mübarek günün,okunan Kur'anlar, dualar yüzü gözü hürmetine Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim.
Allah darda olan sıkıntıda olan banada bir dua yok mu diyen bütün kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun içinde bulundukları sıkıntılardan çıkmazlardan kurtulup tez zamanda selametlerine çıkmak yaşamlarına bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı nasip etsin Rabbim.
Allah bütün yuvalarda huzur mutluluk dirlik düzen geçim sevgi muhabbet nasip etsin.Allah bütün çocukları yeğenlerimizi hidayet eylesin vicdan merhamet Allah korkusu nasip etsin sonlarını hayırlara vesil etsin Rabbim.
Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim hayırlısıyla inşallah. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Allah şu anda bulunduğumuz sıkıntılardan çıkmazlardan engellerden olumsuzluklardan bizleri kurtarıp tez zamanda selametimize çıkarmak nasip etsin yaşamımıza bir düzen yön versin. Hayatımızdaki engelleri olumsuzlukları olumluya çevirsin hayırlısıyla inşallah.
Allah hastalara şifa, dertlilere deva , borçlulara eda, evsizlere ev, işsizlere iş, eşsizlere eş çocuksuzlara hayırlı çocuk, sevipte kavuşamayanlara hayırlısıyla kavuşmak önlerindeki engellerden olumsuzluklardan kurtulmak nasip etsin.
Evlenemeyen kızlara evlenemeyen erkeklere hayırlı gönüllerine evlilik nasip etsin engelleri olumsuzlukları ortadan kaldırıp hayırlı yuva hayırlı çocuklar nasip etsin Rabbim.
Görünür görünmez kazalardan belalardan, kötü art niyetli insanların şerlerinden kötülüklerinden, ani ölümlerden Rabbim bizleri koruyup gelmeden esirgesin inşallah hepimizi. Rabbim bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk peygamber efendimizin şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin. Rabbim dünyada kur'an ahirette iman dünyada dünya ahirette ahiret muradımızı versin Rabbim.
Allah'ım ülkemize de dirlik düzen versin birlik beraberlik kardeşlik bağlarını güçlendirmek nasip etsin Rabbim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun HAYIRLI AKŞAMLAR.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Amin Amin
Allah razı olsun kardeşim emeklerinize gönlünüze sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.

Aleykum selam efendim..
Maşallah..
Allahu Teala nazarlardan korusun..

Hayır DUA eden sizi, bu dünyada da Ahirette de Allahu Teala sevgililerinden kabul etsin..

Her duanız kabul görsün..
İnşallah..

Esselamun Aleykum..

leyla-1

Altın Üye
Aleykum selam efendim..
Maşallah..
Allahu Teala nazarlardan korusun..

Hayır DUA eden sizi, bu dünyada da Ahirette de Allahu Teala sevgililerinden kabul etsin..

Her duanız kabul görsün..
İnşallah..

Esselamun Aleykum..
Amin
Ve Aleyüm Selam çok değerli kardeşim Allah sizlerden de binlerce kez razı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık Allah ecrinizi her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Allah hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin fitne fesat kötü art niyetli insanlara fırsat vermesin Rabbim.
Allah yar ve yardımcımız olsun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin Rabbim.
Selam ve dua ile selametle kalınız herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye

mutluluk12qq2hl2.jpg

Selamun Aleyküm melissa26 kardeşim...
Rabbim sağlıklı, sıhhatli, imanlı, huzur dolu, hayırlı yıllar nasip eylesin..
Rabbim seni korusun.. Yar ve yardımcın olsun..

laleler.jpg

leyla-1

Altın Üye
Allahümme salli ala seyyidina Muhammed..

Alemlerin RAB'bi olan RAHMAN ve RAHİM olan ALLAH'a hamd olsun..
Ey RAB'bim bana güç ver kuvvet ver sen büyüksün tüm sıkıntılarımdan sana sığınıyorum.
Yardım eyle sen duaları kabul edensin..
Beni ve tüm ümmeti muhammedi affeyle bizleri bağışla rahmet eyle merhamet eyle.

Estağfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüverrahmanürrahim el-hayy-ül-kayyumüllezi la-yemutü ve etubü ileyh Rabbigfir li.

leyla-1

Altın Üye
Allah'ım gücümün tükenişini, çaremin bitişini ve insanların gözünde değersiz görülüşümü yalnız sana şikâyet ediyorum. Ey merhamet edenlerin en merhametlisi, beni kime havale ediyorsun? Beni bütün kabalığıyla karşılayacak bir düşmanıma mı, yoksa işimi elime verdiğim bir yakınıma mı? Sen bana kızgın olmadıktan sonra başkasının düşmanlığına hiç önem vermem. Allah'ım sen razı oluncaya kadar Senin rızanı dilemeye devam edeceğim.

leyla-1

Altın Üye
Allah'ım, her zorluğu kolaylaştırmakla bana lütufta bulun. İki hükmünden en hayırlısını benim için tercih et. Benim için takdir ettiğini hayırlı eyle. Öyle ki geciktirdiğin şeyin acele gelmesini, acele getirdiğinin de gecikmesini istemeyeyim. Senden doğru yolda kararlılığı istiyorum. Verdiklerine şükretmeyi istiyorum. Doğru bir dil selim bir kalp istiyorum.

leyla-1

Altın Üye
Allah'ım, yalnız Sana teslim oldum. Yalnız Sana inandım. Yalnız Sana güvendim. Yüzümü yalnız Sana çevirdim. Bana sevgini ve sevgisi Senin katında fayda verecek kimselerin sevgisini nasip et.Amin

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ım, her zorluğu kolaylaştırmakla bana lütufta bulun. İki hükmünden en hayırlısını benim için tercih et. Benim için takdir ettiğini hayırlı eyle. Öyle ki geciktirdiğin şeyin acele gelmesini, acele getirdiğinin de gecikmesini istemeyeyim. Senden doğru yolda kararlılığı istiyorum. Verdiklerine şükretmeyi istiyorum. Doğru bir dil selim bir kalp istiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt