Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam
ayşe ablacım hakkında hayırlısı olsun inşallah, amin
evet bizim sınıfın maşallahı var:)

amiin erhan kardeşim, sende unutma bizi dualarında inşallah

sıla ablacım diğer ezberler iyice pekişmeden ammeye geçmeyelim demiştin bende işi tembelliğe vurdum geçemedim daha (ama öğretmenimizin sözünüde dinlemek gerek dimi):D

allah yardımcınız olsun...

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı günler arkadaşlarım nasılsınız??
sıla ablacım sen nasılsınn ben bi türlü tebarekemi pekiştiremedimyani çalışmıyorum çok kötüyüm dimi..
ama hafta sonu olunca eşim evdeydi dünde eşimin babaannesine iftara gittik ben evden hazırladım yemekleri yemek telaşım vardı bi de akşam geç döndükk fırsatım olmadı:(
inşallah en yakın zamanda çalışacağımmm.

sıla ablacım senden bi şey rica edebilirmiyimm..bizim mukabele kısmet olursa cumartesi dualamayı düşünüyorum öyle gerekiyor sonrasında yarım kalmaması için.
en sonunda yapacağımız dua kısmı varya sende öyle hazırda var mı bana yollasan ben de oradan dua etsem elimde var da her perşembe toplantımızda hep onlardan yapıyorum daha kapsamlı olsun istiyorum eğer yardımcı olabailirsen çok sevinirimmm..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh.

allah celle celalüh hepinizin dfua ve ibadetlerini kabul etsin inşallah
sizi darda sıkıntıda bırkalmasın inşallah.

ben çok az uğrar oldum biliyorum.
tekrar toparlanıp tamamen kendimi buraya dua ibadetleri kuran ve sünneti öğrenip öğretmeye gelecğim inşallah ama bu aralar çok aşırıdır yoğunluğum.
ne olur beni unutmayın dualarınızda. hepiniz dularımdasınız.
en kısa zamanda kapsamlı bir şekilde döneceğim inşallah.

Rahman ve Rahim olana emanet olun..

selam ve dua ile

Selamün aleyküm,
maaşallah buradaki arkadaşlarım çok başarılısın.
Evet ramazan çok güzel,ama azalıyor maalesef.

Size daha evvel bahsettiğim bir mesele vardı,kısmetse olması yönünde bugün hız kazandı.
Hayırlısı böyle inşallah.
Rabbimin takdiri.
Inşallah her iki dünyada da mutluluğumuza vesile olur.
Dualarınızı bekliyorum inşallah.

aleyküm selam
ayşe ablacım hakkında hayırlısı olsun inşallah, amin
evet bizim sınıfın maşallahı var:)

amiin erhan kardeşim, sende unutma bizi dualarında inşallah

sıla ablacım diğer ezberler iyice pekişmeden ammeye geçmeyelim demiştin bende işi tembelliğe vurdum geçemedim daha (ama öğretmenimizin sözünüde dinlemek gerek dimi):D

allah yardımcınız olsun...

erhan kardeşim inşallah kaldığın yerden devam edersin. Allah kolaylıklar versin.
ayşe ranacım hangi meseleydi benim bildiğim bir bakıcı olayı vardı. hakkında hayırlısı olsun.
deniz yıldızı ya evet tekrar edin dedim. şu ana kadar evimizde Kuran partisi vardı. bir öğrenci geçen ay geçmişti aslında biz yoktuk geldik onlar yokmuş derken bugüne nasip oldu aniden karar verdim bugün diğer çocuklara da haber ettim. balonlarla filan süsledik odayı. çocuk okudu alkışladık. hediyeler verdik. çok heyecanlandı (k) sevindi. inşallah bırakmaz okumayı maşallah çok azimli bir kız ve akıllı. dört günde geçmişti Kurana. diğerlerininde bir kısmına okuttum. yeni gelenler var. görseniz birisi bilgisayara birisi spor aletine birisi fotoğraf makinesine, tartıya, oraya buraya....:) çıldırmazsam iyidir :a16:

bu arada amme son dersimiz biliyorsunuz artık yolun sonuna geliyoruz.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı günler arkadaşlarım nasılsınız??
sıla ablacım sen nasılsınn ben bi türlü tebarekemi pekiştiremedimyani çalışmıyorum çok kötüyüm dimi..
ama hafta sonu olunca eşim evdeydi dünde eşimin babaannesine iftara gittik ben evden hazırladım yemekleri yemek telaşım vardı bi de akşam geç döndükk fırsatım olmadı:(
inşallah en yakın zamanda çalışacağımmm.

sıla ablacım senden bi şey rica edebilirmiyimm..bizim mukabele kısmet olursa cumartesi dualamayı düşünüyorum öyle gerekiyor sonrasında yarım kalmaması için.
en sonunda yapacağımız dua kısmı varya sende öyle hazırda var mı bana yollasan ben de oradan dua etsem elimde var da her perşembe toplantımızda hep onlardan yapıyorum daha kapsamlı olsun istiyorum eğer yardımcı olabailirsen çok sevinirimmm..
hayırlı günler canım hamd olsun iyiyim. canım bugün yarın çalışırsın tebarekeyi galiba ammeye yarın geçicez. canım kadir gecesi ne zamana geliyor onun gündüzü yaparsınız değil mi duasını? burda öyle yapıyoruz kadir gecesinde oluyor. canım hatim duasında okuduğumuz dua varya onu biliyorum ben sadece onu kopyalayabilirsin.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı olsun,ne güzel bir olaya vesile olmuşsun.

canım bakıcı meselesi değil.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı günler canım hamd olsun iyiyim. canım bugün yarın çalışırsın tebarekeyi galiba ammeye yarın geçicez. canım kadir gecesi ne zamana geliyor onun gündüzü yaparsınız değil mi duasını? burda öyle yapıyoruz kadir gecesinde oluyor. canım hatim duasında okuduğumuz dua varya onu biliyorum ben sadece onu kopyalayabilirsin.

yok sıla ablacım türkçe dua olarak diyorum hatim duasını arapçadan okuyoruz..benim mazeretim olabilir diye erken dualamak istiyorum (özel durum).

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Ezber yapan bütün kardeşlerim iyisinizdir inşallah. Rabbim ramazan ayının hürmtine zihin açıklığı versin dualaımızı kabul eylesin, günahlarımızı bağışlasın inşallah..

Sıla ablacım siz de iyisiniz inşallah.. Rabbim size de sağlık, güç kuvvet versin..
Ezber yapamıyorum ama sizlere dua ediyorum, inşallah ben de en kısa sürede aranıza tekrar katılırım.
Ramazan hatimim tamamlanmasına beş cüz kaldı, akşamları da evde ders veriyorum çocuklara, şu anda altı öğrencim var, elimden geldiği kadarıyla kuran öğretmeye çalışıyorum. Malum bir de çalışıyorum. bir de ev işlerivs.. gücüm buna yetiyor şimdilik,Buna da çok şükür Rabbim bu günlerimi aratmasın..

Allaha emanet olun...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Ezber yapan bütün kardeşlerim iyisinizdir inşallah. Rabbim ramazan ayının hürmtine zihin açıklığı versin dualaımızı kabul eylesin, günahlarımızı bağışlasın inşallah..

Sıla ablacım siz de iyisiniz inşallah.. Rabbim size de sağlık, güç kuvvet versin..
Ezber yapamıyorum ama sizlere dua ediyorum, inşallah ben de en kısa sürede aranıza tekrar katılırım.
Ramazan hatimim tamamlanmasına beş cüz kaldı, akşamları da evde ders veriyorum çocuklara, şu anda altı öğrencim var, elimden geldiği kadarıyla kuran öğretmeye çalışıyorum. Malum bir de çalışıyorum. bir de ev işlerivs.. gücüm buna yetiyor şimdilik,Buna da çok şükür Rabbim bu günlerimi aratmasın..

Allaha emanet olun...

aleyküm selam,maaşALLAH,Allah güç kuvvet versin.
hamilelik ne kadar oldu canım?
Allah gayretlerini mükaftlandırsın.

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Allah razı olsun Ayşe Rana ablacım , Allah hepimize güç kuvvet versin inşallah..
Hamileliğim dört ay oldu ablacım çok şükür, ben de biraz kansızlık var bu sebeple dört ay halsizlik ve yorgunlukla geçti.İnşallah bundan sonraki aylar daha rahat geçer..
Sıla ablacım bir arkadaşının pekmez yediğini belirtmiştiniz Allah razı olsun, doktorum da bana pekmez yememi tavsiye etti, kuru üzümün hoşafını yapıp su gibi içiyorum bunu da doktorum önerdi. Bunları yemeye çalışıyorum.
çok şükür bir haftadır kendimi daha iyi hissediyorum.
Allah tüm çocuğu olacaklara yardım etsin..
Allaha emanet olun..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
26.DERSİMİZ(NEBE SURESİ)

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIMGâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

NEBE SURESİ OKU VE DİNLE

http://www.kuran.tv/index.php?s=oku&sayfa=581

78 - Nebe Suresi MEAL

Mekke döneminde inmiştir. 40 âyettir. Sûre, adını ikinci âyette geçen "en-Nebe'" kelimesinden almıştır. Nebe', haber demektir. Sûrede ölüm ötesi hayatın varlığını ispat çerçevesinde, kıyamet, öldükten sonra dirilme ve hesap için toplanma konularına yer verilmektedir.
Bismillâhir Rahmânir Rahîm
1. Birbirlerine neyi soruyorlar?

2. 3. Üzerinde anlaşmazlığa düştükleri büyük haberi (mi)?

4. Hayır, ileride bilecekler.

5. Yine hayır; ileride bilecekler.

6. 7. Biz, yeryüzünü bir döşek, dağları da birer kazık yapmadık mı?

8. Sizleri (erkekli-dişili) eşler halinde yarattık.

9. Uykunuzu bir dinlenme (sebebi) kıldık.

10. Geceyi (sizi örten) bir elbise yaptık.

11. Gündüzü de geçimi temin zamanı kıldık.

12. Üstünüze yedi sağlam gök bina ettik.

13. Alev alev yanan aydınlatıcı ve ısıtıcı bir kandil yarattık.

14. 15. 16. Taneler, bitkiler, sarmaş dolaş bahçeler çıkaralım diye yağmur yüklü yoğun bulutlardan şarıl şarıl yağmur yağdırdık.

17. Şüphesiz hüküm ve ayırma günü belirlenmiş bir vakittir.

18. Bu, sûra üfürüleceği gün gerçekleşir ve siz bölük bölük gelirsiniz.

19. Gök açılır ve kapı kapı olur.

20. Dağlar yürütülür, serap haline gelir.

21. 22. 23. Şüphesiz cehennem, bir gözetleme yeridir; azgınlar için, içinde çağlar boyu kalacakları bir dönüş yeridir.

24. Orada ne bir serinlik ve ne de içecek bir şey tadacaklar!

25. 26. Ancak, uygun bir ceza olarak kaynar su ve irin içecekler.

27. Çünkü onlar hesaba çekilmeyi ummuyorlardı.

28. Âyetlerimizi de alabildiğine yalanlamışlardı.

29. Biz ise, her şeyi bir kitapta (Levh-i Mahfûz'da) tamamiyle sayıp tespit ettik.

30. Kafirlere şöyle denilir: "Şimdi tadın. Artık bundan sonra yalnızca azabınızı artıracağız."

31. 32. 33. 34. Şüphesiz Allah'a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır.

35. Orada ne bir boş söz işitirler, ne de bir yalan.

36. 37. 38. Bunlar kendilerine; Rabbinden, göklerin ve yerin ve ikisi arasındakilerin Rabbinden, Rahmân'dan bir mükafat, yeterli bir ihsan olarak verilmiştir. Onlar, Ruh'un (Cebrail'in) ve meleklerin saf duracakları gün Allah'a hitap edemeyeceklerdir. Sadece Rahmân'ın izin vereceği ve doğru söyleyecek olan kimseler konuşabilecektir.

39. İşte bu, hak olan gündür. Artık dileyen kimse Rabbine ulaştıran bir yol tutar.

40. Şüphesiz biz sizi, kişinin önceden elleriyle yaptıklarına bakacağı ve inkarcının, "Keşke toprak olaydım!" diyeceği günde gerçekleşecek olan yakın bir azaba karşı uyardık.

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Allah razı olsun Ayşe Rana ablacım , Allah hepimize güç kuvvet versin inşallah..
Hamileliğim dört ay oldu ablacım çok şükür, ben de biraz kansızlık var bu sebeple dört ay halsizlik ve yorgunlukla geçti.İnşallah bundan sonraki aylar daha rahat geçer..
Sıla ablacım bir arkadaşının pekmez yediğini belirtmiştiniz Allah razı olsun, doktorum da bana pekmez yememi tavsiye etti, kuru üzümün hoşafını yapıp su gibi içiyorum bunu da doktorum önerdi. Bunları yemeye çalışıyorum.
Allaha emanet olun..

AMİN AMİN bende 3 ayımı bitirdim ama mide bulantılarım gecmedi bir şekilde idare etmeye calışıyorum ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Allaha emanet olun..

aleyküm selam.
zor günleri geçirmişsin çok şükür.
bundan sonrası daha kolay geçer inşALLAH.
artık kızmı erkekmi belli olmuştur.
hayırlısı ne ise onu nasip eylesin Rabbim.
sana ve mineye geçmiş sayfalarda hamileyken okunacak sureleri yazmıştım.
okumak için zamanı olmayanlar işte vs.benim gibi dinleyebilirler.

mineciğim Allah sana da kolaylıklar versin.
Allah çektiğin tüm zahmetlerin karşılığını vercektir.
hayırlı bir evlatla hepinizi mükafatlandırsın inşALLAH.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
yok sıla ablacım türkçe dua olarak diyorum hatim duasını arapçadan okuyoruz..benim mazeretim olabilir diye erken dualamak istiyorum .

canım türkçe olarak hani benim hatimler varya onlarda kullandığım türkçe dua var onu biliyorum sadece onu kullanabilirsin istersen.
http://forum.islamiyet.gen.tr/kuran-i-kerim/84269-68-69-70hatim-23.html

Selamün Aleyküm

Allaha emanet olun...
canım ev işlerini ne ara yapıyorsun maşallah. benim curcuna yeni gitti. benimkiler epey hareketli yerlerinde durdurmak zor oluyor. yarın yarış yapacaklar gruplara ayırdım. çok seviyorlar yarıştı, partiydi. hatim bitirenlere de hatim partisi yapıcaz söz verdik.

aleyküm selam,maaşALLAH,Allah güç kuvvet versin.
hamilelik ne kadar oldu canım?
Allah gayretlerini mükaftlandırsın.

Selamün Aleyküm
Allaha emanet olun..

Allah şifa güç kuvvet versin canım.

AMİN AMİN bende 3 ayımı bitirdim ama mide bulantılarım gecmedi bir şekilde idare etmeye calışıyorum ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN...

canım bugünlerde geçer Allah beterinden korusun tansiyon şeker falan. amin canım.

aleyküm selam.
zor günleri geçirmişsin çok şükür.
bundan sonrası daha kolay geçer inşALLAH.
artık kızmı erkekmi belli olmuştur.
hayırlısı ne ise onu nasip eylesin Rabbim.
sana ve mineye geçmiş sayfalarda hamileyken okunacak sureleri yazmıştım.
okumak için zamanı olmayanlar işte vs.benim gibi dinleyebilirler.

mineciğim Allah sana da kolaylıklar versin.
Allah çektiğin tüm zahmetlerin karşılığını vercektir.
hayırlı bir evlatla hepinizi mükafatlandırsın inşALLAH.

amin canım cümlemizi de inşallah.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,
amme suresinin 1. sfsı bitti (takılmalar olsada)
diğer yarısınıda bitireyim yarına toptan ezberlemiş olarak gelirim inşallah:)
hayırlı sahurlar...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,
amme suresinin 1. sfsı bitti (takılmalar olsada)
diğer yarısınıda bitireyim yarına toptan ezberlemiş olarak gelirim inşallah:)
hayırlı sahurlar...
aleyküm selam canım maşallah ilk dün müsait olabildim gece çalıştım biraz amme ilk yarıyı. mukabeleye gittim geldim; çocuklar gitti. şimdi öğlen namazı ve birinci sayfayı bitiricem inşallah sana yetişmem lazım :a01:

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum arkadaslar:(
ben cok tembel oldum ya gerıde kaldım cok
ama aranızda oldugumu unutmayın:a12:
selam ve dua ile..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bu arada benim amme bitti diyebilirim hamd olsun bir saattir çalışıyorum. kısa sureleri ezberlerken demiştim arada tebareke ammeyi okuyalım diye size. arada okuyordum hamd olsun çok faydasını gördüm daha kolay oldu ezber. veeee benim tüm dersler bitti şimdi oh yani bir arkamı yaslanayım şöyle rahat rahat. :)

ammeyi de yarın arkadaşıma dinletirim artık.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
s.aarkadaşlar ve sılaabla nasılsınızz sıla abla teş.ederim linkiçin istediğim dua o şekildi allah razı olsun...

tebarekem bitti de ammeye geçemedim yaaa:(
bu aralar hızlı yaşıyorum:) mukabeleyi bitireceğiz diye 2 cüz okuyorum sonra da yemek telaşı 2 gündr misafirim vardı süper yoğun geçiyor çok mutluyum dolu dolu geçtiği için...allah a şükürler olsun..beni idare edin hemen yetişeceğim..
allah a emanet olun..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt