Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar 5-6. ayetleri birkaç kere okudum az önce daha kolay geldi bana.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam Ayse abla, Sila abla, Erhan, Merve, Hüzünlü, Mine35, Mine, Ndyzlf ve bütün forum arkadaslari,
cumaniz mübarek olsun,
ALLAH celle celaluh kolaylik versin, yardimcimiz olsun,
hayirli günler herkese

s.a cumamız mübarek olsun rabbim hayırlı cuma saati nasip etsin hepimize dualarımızı kabul etsinn...

hayırlı günler...

şekerleme

Kayıtlı Kullanıcı
Kim Kur’an okur, ezberler de Mushaf’a bakmadan tilavet eder, aynı zamanda Kur’an’ın helal kıldığına helal, haram kıldığını haram sayarsa, ALLAH onu bu sebeple Cennete koyar; onun hanedanından cehennem azabını hak etmiş on kimseye de şefaatte bulunma yetkisi verir.
Tefsir-i Kurtubi, el-Hasen (Hazinetül Esrar )

şekerleme

Kayıtlı Kullanıcı
ben bu derse uymaya çalışırım da bir program falan olursa çok iyi olur yani hangi zaman lar arasında hangi ders gibi...
bana bir bilgi verir misiniz

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Herkese hayırlı cumalar,
Rabbim bu günün hürmetine günahlarımızı affeylesin. Peygamber efemdimizin şefaatine nail eylesin. Rabbim dualarımızı kabul eylesin. Sıkıntılı olanları feraha erdirsin inşallah.
Dua eden tüm kardeşlerimden Allah razı olsun.

Şekerleme kardeşim üyeliğiniz hayırlı olsun. Aramıza hoş geldiniz. Üyeliğiniz hayırlara vesile olur inşallah.
Allaha emanet olun
Selam ve dua ile..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ben bu derse uymaya çalışırım da bir program falan olursa çok iyi olur yani hangi zaman lar arasında hangi ders gibi...
bana bir bilgi verir misiniz
hoşgeldin kardeşim. programı ezbere göre ayarlıyoruz. bu sure uzun bir hafta ayırdım. kısalarda beş gün ayırıyorum. duha dan aşağısını ezberliyrouz. beyyine suresindeyiz beyyineden bizimle devam edebilirsin. ezberim iyi çalışırım erken bitiririm dersen bizim geçtiğimiz sureleri arada ezberlersin aynı seviyeye geliriz inşallah. duha dan aşağısı bitince de yasin tebareke amme ezberlicez inşallah.

şekerleme

Kayıtlı Kullanıcı
hoşbuldum
teşekkür ederim:)
ben beyyine suresini ezberleyeyim allah izin verirse inş

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Herkese hayırlı cumalar,
Rabbim bu günün hürmetine günahlarımızı affeylesin. Peygamber efemdimizin şefaatine nail eylesin. Rabbim dualarımızı kabul eylesin. Sıkıntılı olanları feraha erdirsin inşallah.
Dua eden tüm kardeşlerimden Allah razı olsun.

Şekerleme kardeşim üyeliğiniz hayırlı olsun. Aramıza hoş geldiniz. Üyeliğiniz hayırlara vesile olur inşallah.
Allaha emanet olun
Selam ve dua ile..
aleyküm selam hayırlı cumalar amin inşallah inşallah. çok sağol.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
8.DERSİMİZ
BEYYİNE SURESİ

[URL="http://img189.imageshack.us/img189/2664/capture1v.jpg"][URL="http://img189.imageshack.us/img189/2664/capture1v.jpg"][URL="http://img189.imageshack.us/img189/2664/capture1v.jpg"][URL="http://img189.imageshack.us/img189/2664/capture1v.jpg"] [/URL][/URL][/URL][/URL]

TÜRKÇE KURAN-I KERİM ( DİYANET MEALİ )98 - BeyyineBismillahirrahmânirrahîm Medine döneminde inmiştir. 8 âyettir. Beyyine, apaçık delil demektir

1.Kitap ehlinden inkâr edenler ile ALLAH'a ortak koşanlar, kendilerine apaçık delil gelinceye kadar (küfürden) ayrılacak değillerdi.

2.Bu delil, tertemiz sahifeleri okuyan, ALLAH tarafından gönderilen bir peygamberdir.

3.O sahifelerde dosdoğru hükümler vardır.

4.Kendilerine kitap verilenler, ancak kendilerine o apaçık delil geldikten sonra ayrılığa düştüler.

5.Halbuki onlara, ancak dini ALLAH'a has kılarak, hakka yönelen kimseler olarak O'na kulluk etmeleri, namazı kılmaları ve zekâtı vermeleri emredilmişti. İşte bu dosdoğru dindir.

6.Şüphesiz, inkâr eden kitap ehli ile ALLAH'a ortak koşanlar, içinde ebedi kalmak üzere cehennem ateşindedirler. İşte onlar yaratıkların en kötüsüdürler.

7.Şüphesiz, iman edip, salih ameller işleyenler var ya; işte onlar yaratıkların en hayırlısıdırlar.

8.Rableri katında onların mükafatı, içlerinden ırmaklar akan, içlerinde ebedi kalacakları Adn cennetleridir. ALLAH onlardan razı olmuştur, onlar da ALLAH'tan razı olmuşlardır. İşte bu mükafat Rablerine derin saygı duyanlara mahsustur.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm hayırlı sabahlar herkes iyidir
inşallah :) teknolojinin gözünü seveyim makinada hamur yoğrulurken herkeste uyuyorken ben dersimi çalışayım :)

Uyanınca okunacak dua :
" Elhamdü lillahillezi ahyâna ba'de mâ emâtenâ ve ileyhinnûşur "
(Bizi öldükten sonra dirilten ALLAH'a hamdolsun. Yeniden diriltip huzurunda toplayacak olan da O'dur)

mir_erhan

Moderator
aleyküm selam..
hayırlı sabahlar ablam.ve bütün kardeşlerime Allah celle celalüh hayırlı bereketli huzur dolu bir gün nasip etsin inşallah..

ablam inşallah senin az kaldı..ablam bizim çalıştığımız oda dan iki kişi çıkardılar işten (özel sektör böyle işte ne zaman ne olacağı belli olmuyor.hayırlısı.).,4 kişiydik muhasebe 2 ye indik dolayısıyla işler ikiye katlandı zaten ev kurma yoğunluğunu
birde ayın 20 sinde önemli bir sınav var anlayacağın ablam biraz dağınık görünüyorum..
ama kelimelerle bile olsa ezber yapıyorum inşallah çünkü çok istiyorum bu ezberi...
birazda yaşlandım galiba :) bu son bir aydır ezberim azaldı...
dualarınız esirgemeyin inşallah.
ne kadar çok yazdım ...

selam ve dua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
durumunu anlıyorum kardeşim dağınık oluyor insan yoğun olunca. zihni dağınık oluyor yani. takıldığın yeri tespit et ezberde orayı çalış o ayet olunca diğerine geç. ben öyle yapıyorum. dinlemenin faydası da büyük hep söylüyorum. düğün tarihi belli oldu mu? sınavında her konu da Allah kolaylıklar versin. inşallah bir devlet işine girersin. haklısın özel sektör böyle. benim eşim de büyük borçlara girmez ipin ucu nerde belli değil der.
hayırlısı olsun.

mir_erhan

Moderator
evet abla dediğin gibi ipin ucu nerede hiç bilmiyorsun.
birde ablam acı olan tarafı. hani hadisi şerifde efendimiz derya işçinin ücretini teri soğumadan veriniz diye..bırak teri bazen ikinci ayın doluyor neredeyse sonra alabiliyorsun.
aslında demek istediğim kimsede Allah korkusu kalmamış..neyse ..
Allah razı olsun senden ablam sınavım için inşallah ahftaya bir dua açacağım
hepinizden dua toplayacağım.çünkü gideceğim sınava yine torpil alıp başını gitmiş olacak
bende burda dua toplayıp Allah celle celalüh a gideceğim.
ablam torpil olmasın istemiyorum kimsenin hakkı yenilmesin.
bende iyi kötü çalışıyorum şuan kimileri var şuan nerdeyse yuvası bozulma eşiğinde
yani ne diyeyim..Allah herkese hayırlı kapılar açsın inşallah sizinde hanelerinize bereket huzur versin.
selam ve dua ile

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
birde ablam acı olan tarafı. hani hadisi şerifde efendimiz derya işçinin ücretini teri soğumadan veriniz diye..bırak teri bazen ikinci ayın doluyor neredeyse sonra alabiliyorsun.
hepinizden dua toplayacağım.çünkü gideceğim sınava yine torpil alıp başını gitmiş olacak
bende iyi kötü çalışıyorum şuan kimileri var şuan nerdeyse yuvası bozulma eşiğinde
yani ne diyeyim..Allah herkese hayırlı kapılar açsın inşallah sizinde hanelerinize bereket huzur versin
selam ve dua ile

selamün aleyküm , hayırlı sabahlar erhan kardeşim....
nasılsınız? nişanlılık nasıl gidiyor....
inşallah iyidir...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
yani ne diyeyim..Allah herkese hayırlı kapılar açsın inşallah sizinde hanelerinize bereket huzur versin.
selam ve dua ile
hımm öyle daha zor tabi geç vermeleri kul hakkından korkan patronlar müdürlerle karşılaştırsın Rabbim. kesiklikle aç derim bak birçok kişi dua istiyor sen de iste. bu sefer olur inşallah. Allah herkese yardım etsin. neler gördük geçirdik işsizlik parasızlık çok zor bişey. amin amin amin Allah razı olsun selametle kal.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt