Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
sılacım tefricye konusunda sormussun tefricyiyemizde sıra kalbimi nurlandır kardeşimizde
Niyeti babamın tez vakitte şifa bulması, dinine bağlı bir kul olması, ailemize düzen gelmesi, üstümüzdeki büyü veya nazarın kalkması inşALLAH
aldıgın 30 taneyi kalbimizi nurlandır kardeşimize ekledim haber vereyim dedim :)
tamam canım sevindim haber verdiğine Allah razı olsun. :)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah celle celalüh senden razı olsun ablam bu konuştukalrımız çok iyi geldi.
biz Sığındık Allaha inşallah kimseye muhtaç olmadan çıkarız işin içinden
Evet Allah yuva kurana yardım edermiş.
inşalla bütün yuva kurmaya niyeti olanlara mevlam yardım eder bizede.

evet Ablam o türküyü bende çok esverim çok zaman çalar bilgisayarımda.

Rabbim sizin de yardımcınız olsun gurbet zor ama sevabı da inşallah RAbbmizin katındadır
selam ve dua ile
amin ablacım inşallah Allahım denk getirsin herşeyi ayarlasın bazen öyle şeyler yaşadım ki üst üste bikaç olayın oluşmasıyla bazı kötülüklerden korundum mümkün değil tesadüf olamaz kainatta tesadüfe yer yoktur biliyorsun. tevafuk olur ancak. inşallah senin de düğün olsun eşyalar olsun denk gelir. aileler daha anlayışlı olur hevesli olur sizler için senin de dediğin gibi benim tavsiyem az da olsa kaliteli eşyadır. kırışmayan perdeler, naylon olmayan kolay süpürülen yün halılar bir kere alınır en az yirmi yıl gider inşallah. diğerleri yavaş yavaş alınır gider. Rabbim bereketlendirsin paranı.
inşallah ablacım selametle kal.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
6.DERSİMİZ

[URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"] [/URL][/URL][/URL][/URL][/URL]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]MEALİ [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]96-el-ALAK [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Alak, insanın yaratılış safhalarından olan aşılanmış yumurtayı ifade eder. Bu sûreye "İkra' sûresi" de denir. Mekke'de inmiştir; 19 âyettir. İlk 5 âyeti, Kur'an'ın ilk inen âyetleridir. Bu sûrede okumanın, öğrenmenin üstünlüğü, insanın yaratılışı, kalemin özelliği, bunların insana ALLAH'ın ihsanı olduğu, insanın bunları düşünmesi, Rabbine itaat etmesi gerektiği, aksi halde azaba dûçar olacağı anlatılır.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rahmân ve Rahîm (olan) ALLAH'ın adıyla. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1. Yaratan Rabbinin adıyla oku![/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]2. O, insanı bir aşılanmış yumurtadan yarattı.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]3. Oku! Rabbin, en büyük kerem sahibidir.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]4. O Rab ki kalemle (yazmayı) öğretti. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]5. İnsana bilmedikleri şeyi öğretti. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]6. Gerçek şu ki, insan azar. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]7. Kendini kendine yeterli gördüğü için.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]8. Kuşkusuz dönüş Rabbinedir. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]9. Gördün mü şu men edeni, [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]10. Namaz kılarken bir kulu (Peygamber'i namazdan)? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]11. Gördün mü, ya o (Peygamber) doğru yolda olur, [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]12. Yahut takvâyı emrediyorsa? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]13. Ne dersin o (meneden, Peygamber'i) yalanlıyor ve doğru yoldan yüz çeviriyorsa! [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]14. (Bu adam) ALLAH'ın, (yaptıklarını) gördüğünü bilmez mi! [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]15. Hayır, hayır! Eğer vazgeçmezse, derhal onu alnından (perçeminden), yakalarız (cehenneme atarız). [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]16. O yalancı, günahkâr alından (perçemden), [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]17. O, hemen gidip meclisini (kendi taraftarlarını) çağırsın. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]18. Biz de zebânîleri çağıracağız. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]19. Hayır! Ona uyma! ALLAH'a secde et ve (yalnızca O'na) yaklaş! [/FONT]

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam leyfunnur hamd olsun iyiyiz sen nasılsın?

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,gündüz evde olmayınca ayrı kaldım burdan.
burcu,Rabbim hayırlı çıkışlar versin inşALLAH.
erhan kardeşim,ev kurana Rabbim yardım eder.
sılacığım,nasılsın?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım hamd olsun iyiyim sen nasılsın? kızın da iyi olmuştur inşallah benim oğlanın yaraları geçti sayılr inşallah tamamen de geçer. ben de akşamı kılıp biraz dersimi çalışmak istiyorum yatsıya kadar. biraz da en azından bir ayet okutsam çocuğa iyi olacak. sen kızına okutuyor musun arada?

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm canım ben bu konuyu nasıl görmedim arayıpta bulamadığım bir şey bu o kadar istiyorumki ezberlemeyi inan şimdi okudum nasıl sevindim altı. derse başlamişınız yetişebilirmiyim bilmiyorum bir sorum olacak ben uzun süre ara vermişdim bazı durumlardan dolayı tam tılavetli ezberleyemem diye korkuyorum kuran-ımızın hakkını veremezsem diye içimde kuşkular ve korkular var tilavetli ezberlememiz şartmı evet ise benim bir hocaya gıdıp tam tilavetiyle öğrenmem gerekiyor ama allah senden razı olsun gecekten çok güzel şeyler yapıyorsun rabbim seni ve buradaki tüm kardeşlerimin emeklerinin karşılığını verir inşallah

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım hamd olsun iyiyim sen nasılsın? kızın da iyi olmuştur inşallah benim oğlanın yaraları geçti sayılr inşallah tamamen de geçer. ben de akşamı kılıp biraz dersimi çalışmak istiyorum yatsıya kadar. biraz da en azından bir ayet okutsam çocuğa iyi olacak. sen kızına okutuyor musun arada?

dün yine düştü,fazla bir şey yok.
hatırlattığın iyi oldu.
şimdi çalışacağız inşALLAH.

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı akşamlar arkadaşlar nasılsınız? Sılacım bugunlerde beynim o kadar yoğun ki bir türlü ezber beynime yerleşmiyo nasıl ezberlicem bilemiyorum ALLAH YAR YARDIMCIMIZ OLSUN ...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm canım ben bu konuyu nasıl görmedim arayıpta bulamadığım bir şey bu o kadar istiyorumki ezberlemeyi inan şimdi okudum nasıl sevindim altı. derse başlamişınız yetişebilirmiyim bilmiyorum bir sorum olacak ben uzun süre ara vermişdim bazı durumlardan dolayı tam tılavetli ezberleyemem diye korkuyorum kuran-ımızın hakkını veremezsem diye içimde kuşkular ve korkular var tilavetli ezberlememiz şartmı evet ise benim bir hocaya gıdıp tam tilavetiyle öğrenmem gerekiyor ama allah senden razı olsun gecekten çok güzel şeyler yapıyorsun rabbim seni ve buradaki tüm kardeşlerimin emeklerinin karşılığını verir inşallah
aleyküm selam ablacım. şimdi ezberlediğimiz sureyi çalışabilirsin ablacım. öncekileri de vakit buldukça çalışırsın. tecvitli biliyor musun Kuran ı ? bak ablacım dinlemek çok önemli ezberde bu surede ihmal ettim ben ama pzt yanlızken dinlicem bol bol. sen de dinleyerek taklit ederek ezberleyebilirsin. arka arkaya oku dinle. çok faydası olacaktır. amin ablacım Allah senden de razı olsun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
dün yine düştü,fazla bir şey yok.
hatırlattığın iyi oldu.
şimdi çalışacağız inşALLAH.
namazlar tamam ders çalışma çocuğu çalıştırma tamam. az çalıştım çalıştırdım ama olsun hiç yoktan iyidir hamd olsun. sabah kalkmak için yatmam lazım grş hayırlı geceler.

Allahümme bismike emutu ve ahya.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı akşamlar arkadaşlar nasılsınız? Sılacım bugunlerde beynim o kadar yoğun ki bir türlü ezber beynime yerleşmiyo nasıl ezberlicem bilemiyorum ALLAH YAR YARDIMCIMIZ OLSUN ...
canım kızın sınavı iyi geçti inşallah? bak ezberlemesen bile surenin üstüne düş elli kere filan oku okuman hızlansın rahatlasın. ilerde tekrarlar yapıcaz o zaman ezberi tamamlarsın. amin canım.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
6.DERSİMİZ

[URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"] [/URL][/URL][/URL][/URL][/URL][/URL]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Alak, insanın yaratılış safhalarından olan aşılanmış yumurtayı ifade eder. Bu sûreye "İkra' sûresi" de denir. Mekke'de inmiştir; 19 âyettir. İlk 5 âyeti, Kur'an'ın ilk inen âyetleridir. Bu sûrede okumanın, öğrenmenin üstünlüğü, insanın yaratılışı, kalemin özelliği, bunların insana ALLAH'ın ihsanı olduğu, insanın bunları düşünmesi, Rabbine itaat etmesi gerektiği, aksi halde azaba dûçar olacağı anlatılır.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rahmân ve Rahîm (olan) ALLAH'ın adıyla. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1. Yaratan Rabbinin adıyla oku![/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]2. O, insanı bir aşılanmış yumurtadan yarattı.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]3. Oku! Rabbin, en büyük kerem sahibidir.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]4. O Rab ki kalemle (yazmayı) öğretti. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]5. İnsana bilmedikleri şeyi öğretti. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]6. Gerçek şu ki, insan azar. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]7. Kendini kendine yeterli gördüğü için.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]8. Kuşkusuz dönüş Rabbinedir. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]10. Namaz kılarken bir kulu (Peygamber'i namazdan)? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]11. Gördün mü, ya o (Peygamber) doğru yolda olur, [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]12. Yahut takvâyı emrediyorsa? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]13. Ne dersin o (meneden, Peygamber'i) yalanlıyor ve doğru yoldan yüz çeviriyorsa! [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]14. (Bu adam) ALLAH'ın, (yaptıklarını) gördüğünü bilmez mi! [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]15. Hayır, hayır! Eğer vazgeçmezse, derhal onu alnından (perçeminden), yakalarız (cehenneme atarız). [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]16. O yalancı, günahkâr alından (perçemden), [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]17. O, hemen gidip meclisini (kendi taraftarlarını) çağırsın. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]18. Biz de zebânîleri çağıracağız. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]19. Hayır! Ona uyma! ALLAH'a secde et ve (yalnızca O'na) yaklaş! [/FONT]

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ablacım. şimdi ezberlediğimiz sureyi çalışabilirsin ablacım. öncekileri de vakit buldukça çalışırsın. tecvitli biliyor musun Kuran ı ? bak ablacım dinlemek çok önemli ezberde bu surede ihmal ettim ben ama pzt yanlızken dinlicem bol bol. sen de dinleyerek taklit ederek ezberleyebilirsin. arka arkaya oku dinle. çok faydası olacaktır. amin ablacım Allah senden de razı olsun.
canım ya şimdi tekrar baktım cevap yazdınmı dıye ve tekrar okudum yazdıgımı tecvıt yerıne tılavet yazdım kafam nerdeyse
hayre yanı bırde nerede okuyacagım seslı derken kendımın sesıylemı dıyorsun yoksa seslı kuran dınleme yımı kasdedıyorsun hanı sıtemızde seslı kuran hatım okuma varya omu kusura bakma soru yagmuruna tutdum bu sıra kafam öyle karışıkkı bır sürü işvar bırde sıteye hergun gırsemde fazla bır katkım olmuyor ona üzülüyorum neyse yarın gorusmek üzere hayırlı geceler hepinize

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
canım ya şimdi tekrar baktım cevap yazdınmı dıye ve tekrar okudum yazdıgımı tecvıt yerıne tılavet yazdım kafam nerdeyse
hayre yanı bırde nerede okuyacagım seslı derken kendımın sesıylemı dıyorsun yoksa seslı kuran dınleme yımı kasdedıyorsun hanı sıtemızde seslı kuran hatım okuma varya omu kusura bakma soru yagmuruna tutdum bu sıra kafam öyle karışıkkı bır sürü işvar bırde sıteye hergun gırsemde fazla bır katkım olmuyor ona üzülüyorum neyse yarın gorusmek üzere hayırlı geceler hepinize
kendin de sesli okursun çalışırken de sureyi dinlersen abdussamed sudeys ten veya kimden istersen kulağın alışır onlar gibi okumaya çalışırsın. abla hepimizin işleri var, eşi çocuğu ev işleri var siteye benim de çok katkım olmuyor elimden geleni yapmaya çalışıyorum. hem bildiğim kadarıyla senin hatimlere tefriciyeye çok önemli katkın var. her hatimden üç cüz yazıyorum sana kendime bile o kadar alamıyorum ben maalesef. her tefriciyeden de 500 alıyorsun ben on otuz gibi az alıyorum. Allah razı olsun senden üzülme bence. katkın o kadar büyük ki anlatamam sana.

Kuran.tv | Kuran Oku, Meal Oku, Kuran Dinle, Kuran İzle, Kuran Video, Kuran Mp3

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
6.DERSİMİZ

[URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"] [/URL][/URL][/URL][/URL][/URL][/URL][/URL]

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
ben şuan katılamıyorum
ama önceden ezberimi tamamlamıştım
hatta bir sonraki iki sureyide tamamlamaya çalıştım (biraz takılma olsada)
allah yar ve yardımcımız olsun
selam ve dua ile...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
ben şuan katılamıyorum
ama önceden ezberimi tamamlamıştım
hatta bir sonraki iki sureyide tamamlamaya çalıştım (biraz takılma olsada)
allah yar ve yardımcımız olsun
selam ve dua ile...
aleyküm selam ablacım tamam ben de yarın bitirmek istiyorum inşallah. amin selametle kal.

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm hayırlı sabahlar bütün kardeşlerime.
sıla ablam ben bu sureyi ezberleyemedim ama ezberleyeceğim
ben bu hafta biraz fazla yoğundun birazda kafam doluydu dünyalık işlerden dolayı
pazar günü adliyede kalavye sınavı var viraz hazırlanıyordum
evraklarını hazırlamakla uğraşıyorum
birde malum yetiştirmemiz gereken işler var .
ama dedimya sen yeni sureyi ver ben ona dönüp dönüp ezberleyeceğim kesin Allahında izniyle.

inşallah hepiniz iyisinizdir kardeşlerim.
birbirimizi duasız bırakmayalım ne olur
selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt