Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kadının çalışması (2 Kullanıcı)

zarife_76

Kayıtlı Kullanıcı
RE: kadının çalışması

BENDE CALISIYORUM BASLAMADAN ONCE BIRCOK HOCALARADA DANISTIM,
SIMDIYE KADAR OLUMSUZ BIRSEY SOYLEYEN OLMADI.
EGER KOCANIN RIZASI VARSA EVINIDE IHMAL ETMEZSEN MAHSURU YOK DEDILER!
YANI ISINIDE ISLAMA UYGUN SARTLARDA YAPARSAN NEDEN OLMASIN?

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

hilal76 yazdı:
s.a. bence kadının çalışmasında hiçbir zarar yok eğer çalıştığı ortam uygunsa ama evli bayanlar eyer çokta ihtiyaçları yoksa çalışmamalılar çünkü çalıştığı zaman kocasına ,çocuklarına karşı görevlerini tam yerine getirmiyorlar mesala kadın erkek eşittir diyerek erkeklerin ev işi yapmazı hiç hoş olmuyor

AYNEN KARDEŞEMİ KATILIYORUM

esedturkey07

Kayıtlı Kullanıcı

konuyu iki yönüyle düşünmek ele almak lazım....kadın var çalışan ipten boşanmış dana gibi afedersiniz....
kadın var çalışan doğru dürüst,namusuyla.....

bu şeilde ele aldığımız zaman aslında çalışsın ama;çalışırken kendini kaybetmesin,bunu da herkes aşaramıyor.
aslolan alışmaması bence ama;temiz bir iş buldu ve bu işe ihtiyacı varsda tabii ki çalışmalı..........

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

SELAM, BENCE KADININ ÇALIŞMASI ASLINDA ÇOK İYİ Bİ ŞEY AMA HER ŞEYDEN ÖNCE ÇALIŞTIĞI YERE VE ZAMANA BAĞLI. TEMİZ İNSANLARLA, AHLAKLI Bİ ORTAM OLDUKTAN SONRA VE KADIN KENDİNE SAHİP OLABİLECEĞİ BİR YERSE NEDEN OLMASIN. ANCAK YİNE DE Bİ KADIN EVLİYSE VE EŞİNİ DE GÜZEL Bİ İŞİ VARSA, DURUMLARI MÜSAİTSE ÇALIŞMAMALI; ÇÜNKÜ BENİM ANNEMDE BABAMDA ÇALIŞIYORLARDI VE BEN BUNUN ZORLUĞUNU ÇOK ÇEKTİM. ŞU AN 20 YAŞINDAYIM VE İNANIN 3 YILDIR ANNEMİ EVDE GÖRÜYORUM, HEP ÇALIŞIYORDU ŞU AN EMEKLİ ÇOK ŞÜKÜR.. KONUYA DUYGUSAL YAKLAŞTIM AMA HER İKİ TARAFIN ÇALIŞMASI ÇOCUKLARA ÇOK ZARAR VERİYOR... SELAMETLE..

zarife_76

Kayıtlı Kullanıcı

HIC BIRDE SU ACIDAN BAKTINIZMI KADINLAR CALISMASIN DIYENLER:

YERI GELIYOR BIR BAYAN DOKTORA IHTIYAC GORULUYOR YERI GELIYOR BAYAN POLIS VEYA BAYAN PSKOLOG NE BILEYIM AKLINIZA NE GELIRSE!
OZAMAN TERCIHINIZ BIR BAYAN OLMAZMIYDI, BIRAZ GERCEKCI OLUN
HER MESLEKTE BAYANLARADA IHTIYAC VARDIR, BEN ARABA DERSI VERIYORUM SADECE BAYANLARA, VE BU BAYANLAR ERKEGIN YANINDA DERS ALMAK ISTEMIYORLAR SIKILIYORLAR YAPAMIYORLAR O ZAMAN BU HANIM KARDESLER EHLIYET ALMASINLARMI? VEYA HERHANGI BIRSEY

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

zeynep44 yazdı:
SELAM, BENCE KADININ ÇALIŞMASI ASLINDA ÇOK İYİ Bİ ŞEY AMA HER ŞEYDEN ÖNCE ÇALIŞTIĞI YERE VE ZAMANA BAĞLI. TEMİZ İNSANLARLA, AHLAKLI Bİ ORTAM OLDUKTAN SONRA VE KADIN KENDİNE SAHİP OLABİLECEĞİ BİR YERSE NEDEN OLMASIN. ANCAK YİNE DE Bİ KADIN EVLİYSE VE EŞİNİ DE GÜZEL Bİ İŞİ VARSA, DURUMLARI MÜSAİTSE ÇALIŞMAMALI; ÇÜNKÜ BENİM ANNEMDE BABAMDA ÇALIŞIYORLARDI VE BEN BUNUN ZORLUĞUNU ÇOK ÇEKTİM. ŞU AN 20 YAŞINDAYIM VE İNANIN 3 YILDIR ANNEMİ EVDE GÖRÜYORUM, HEP ÇALIŞIYORDU ŞU AN EMEKLİ ÇOK ŞÜKÜR.. KONUYA DUYGUSAL YAKLAŞTIM AMA HER İKİ TARAFIN ÇALIŞMASI ÇOCUKLARA ÇOK ZARAR VERİYOR... SELAMETLE..

ASLINDA SİZDE DOGRUSUNUZ.AMA KADINLAR RAYDAN ÇIKMIŞLAR GENELLEME YAPMIYORUM AMA ÇOGU BAYAN İŞ ORTAMI RAHATLIGINDAN MIDIR NEDENDİRSE BİLİNMİYOR AMA SÖZ DİNLEMEZ OLUYORLAR.AİLE HAYATI SIKIYOR. ZEYNEP 44 AMA SİZDE DOGRUSUNUZ.

koksal_19

Kayıtlı Kullanıcı
s.a bende bi ayet meali yazmak istedim
azhap s.33 ayet
evlerinizde oturunve eski cahiliyet devrinde olduğu gibi acılıp saçılmayın, namaz kılın, zekat verin,allaha ve resulune itaat edin.ey ehlibey!Allah sizdenkiri gidermek ve sizi tertemiz yapmak istiyor
evde boş oturmayıp: namza kılın, zekat verin,Allahaveresulune itaat etme, kuran okuma ve hz. peyganberin hikmet niteliğinde olan sünnetini oğrenin... devamı var tabi bu kadar yeterli olur inş

su misali

Kayıtlı Kullanıcı
şuda bir gerçek ki günümüzdede çoğu erkek çalışan bayan tercih ediyor

konak

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim sizden razı olsun. Açmış olduğunuz konu çok hasas ve ince çizgileri olan bir konu. Kadının çalışması belli koşullar altında ve belli kriterlerle uygun olabilir ama sizin de belirttiğiniz gibi neden çalışma getirisinin yanında ev ortamından, çocuklardan alıp götürdüklerini haseba katmıyor anlamıyorum. Ben bu konuda kesinlikle kadının çalışmasının yararından çok zararına inanan biriyim. Selam ve dua ile.

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
bencedee islamda kadının çalışmasıı nasıl tam bilmiyorum amaa yerine göre değişiyo sanırımm yukarsa ablam yazmış bende çalışıyorum çalıştığımız insanları iyi tanımamız lazım demiş çok haklı

benim görüşüm isee ben kadınımın çalışmasını istemem evinde çocuklarıyla ilgilensin ev işlerini yapsın genel olarak işide budur sanırım çalışan kadınların bi çoğu tabi ablalarım yanlış anlamasın çocuklarıyla ilgilenemiyo islamiyetten dinden uzak büyümeleri aileye soğuk kalmaları bundan kaynaklanıyo geneldee anne çalışmamalı asıl annelik görevini yapmalı kocası eve geldiğinde karşılamalı diye düşünüyorum bu devirde gerçekten hayat şartları çok zor kimisi çalışmak zorunda kalıyor ALLAH yardımcıları olsun inş kötü insanlarla karşılaştırmasın

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
Bence de çok mühim bir konu bu.öncelikle kadının çalışmaması konusunda katılıyorum.kadına taşıyamayacağı yükler yüklemek çok kötü.kadın çalıştığı süre boyunca evliliği,çocuğu,ev işini kısaca evde yapması gereken bir çok şeyi erteliyor.kendini çalışarak yıprattıkça yıpratıyor.bayan çok zor durumda kalmadığı sürece çalışmamalı.kadının doğası bu.kadın anadır.kadın eşinin tek destekleyicisi onun eli koludur.ve inanın bir ev kızı olarak(ben çalıştımda iş ortamlarını gayet iyi biliyorum)evde yapılan iş dışarda çalışarak yapılan işten bin kat daha zordur.ev işi hiçbir zaman bitmez.analık her zaman devam eder.eşine olan vazifesi ömür boyu devam eder.hatta ev hanımlarına sigorta yapma konusu bile gündeme geldi.olmalı da.dışarda çalışıp mahremiyeti ister istemez göz önünde bulundurup rahatsız olmaktansa(üç kuruş için)evinde köle gibi çalışıp vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirip büyütmeyi,eşime karşı vazifelerimi yerine getirmeyi tercih ederim.zorunlu olarak çalışmayı bu konudan apayrı düşünüyorum.o olabilir.kadının hiçbir destekçisi yoktur tabi olabilir.neden olmasın.aslında kadının toplumda bu kadar ön plana çıkarılması batıcılıkla alakalı.batı ülkeleri daha fazla kazanç sağlamak daha güçlü olmak için kadını kullanmıştır.kadın hep kullanılıyor gerçekten.kadın savunmasız.kadın narindir,zayıftır.ben zayıf değilim diyen kardeşlerim gün gelecek ne kadar yorgun düştüklerini o zaman göreceklerdir.ne kadar yıprandıklarını.sonra keşkeler çıkacak karşısına,ama atı alan üsküdarı geçecek.biliyorsunuz kadınlıkta bir süre sonra bitecek.batının sömürgeciliğinde kaybolmuşuz.yazık.kadın kaldıramayacağı sorumlulukları kaldırıyor.aslında değil midir zayıf olan daha çok çalışır hırslı olur diye..inanın daha önce çalışan bir olarak hiçbir faydasını görmedim.dünyevi ihtiyaçlarımı,lükslüğümü karşılamak dışında.hepsi geldi geçti.ama evimde mutluyum.ve şahsi olarak son kez bir şey daha söyleyeyim:dışarısı hiç de güllük gülistanlık değil.insanların bakışlarından korkar oldum.çok rahatsız edici.kadın olmak zor kardeşlerim gerçekten zor.KURBAN OLDUĞUM ALLAH sabrını da veriyor,gücünü de veriyor.isyan etmeyin.çalışmayın.bırakın erkek çalışsın ya.ne istiyorsanız alsınlar.işleri ne.çok malda da gözünüz olmasın lütfen.dünya hayatı geçici her şeyde gözümüz kalıyor.normaldir.neyse.ÇALIŞMAYIN BACILARIM

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt