Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kadının çalışması (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: kadının çalışması

değerli kardeşler rabbim elbette çalışanı sever ve çalışana verir rabbim bu dünyada rahman ve rahim sıfatı ile tecelli eder yani rahman sıfatı ile mümin kafir demeden ayırt etmeden rızıklandırr ahirette ise sadece rahim sıfatı ile müminlere tecelli eder ama şu vardırki kadın yaratılış gereği hassastır erke gibi her ortama giremz ayak uyduramaz kadın bir anne olmalıdır kadın mecbur kalmadıkça çalışma hayatına atılmamalıdır bakın mecbur kalamdıkça diyorum bir kadın ilim öğrenmesi bu ilmi öğretmesi evlat yetiştirmesi eşine iyi davranması büyüklerine merhametlid davrnaması yukarıda bir kardeş kaynanayla yaşıyorsa birde kadın hiç birşey yapamaz kardeşim bu nedemektir bir kadın büyüklerine merhamt etmelidir onları kırmamalı incitmemelidir eşimizin annesini öyle basitte aman kaynana dersek o evde mutluluk olmaz o bir annedir eğer biz ona anne gibi davranırsak oda bize evlad gibi davranacaktır benim eşimin annesi bana canı gönülden bir dua etsin dünyanın bütün nimetleri gelse o duanın yerini alamaz bir hanım zaruret halinde çalışabilir ama bir zarureti yokken dünya hayatının biraz daha rahat geçmesi için çalışıyorsa bu dinimize uygun değildir bizleri yüceltecek olan çalışmamzı ve aldığımız aylık emekliliğimiz değildir bizleri yğceltecek olan insanlık değerimizdri allah katındaki değerimizdir dua ile

Daghan

Kayıtlı Kullanıcı

kadın çalışmaz evde oturur ev işlerine baksın annelik yapsın evinin hanımı olsun ne işi onun bunun işinde zaten zarif yaratılmışlar dafa incinmelerine gönlüm razı olmuyor

god one

Kayıtlı Kullanıcı

BENCE BU YAKLAŞIMIN YANLIŞ ARKADAŞIM EĞER ZERDA ABLAMIZINDA DEDİĞİ GİBİ Bİ ZARURET VARSA EŞİNE DESTEK ÇIKMAKLA YÜKÜMLÜ....

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim her yoruma açığız biz saygı duymalıyız bu konu gerçekten önemli ve herkesin yorumuna ihtiyaç var dua ile

god one

Kayıtlı Kullanıcı

HAKLISIN ABLACIM...SELAMETLE

Daghan

Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşim ben çalişmasin diye bişe yok evinde calişabilirde ama kurani kerimde bile gecior kadinlar zayif yaratilmiştir incilmez ben buna dayanarak bu cevabi yazdim arkadaşim selam ve dua ile

tuanacanta

Kayıtlı Kullanıcı

S.A
TEMİNAT ALTINDA OLAN RIZIKTIR RAHAT DEGİL
AMA CAGMIZDA RIZIKTAN BAHSEDERKEN SANKI RAHATTAN BAHSEDIYOR GIBIYIZ.
VE TABI RAHATIN OLCUSU OLMADIGI ICINDE ZORUNLULUKTAN KASIT HERKES İCİN FARKLI OLUYOR.BU KONUDA HERHAKDE EN İYİ OLCU GENE VİCDANDIR.CUNKU O HİC YALAN SOYLEMEZ
BAYAN ARKADASLARA ACİZANE TAVSIYEM VİCDANLARI MUSADE ETSE BİLE GEREK CALISMA ORTAMI GEREKSE GİDİS GELİSLERDE COK RAHAT OLMAMALARI

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

a s kardeşim yorumunuza çok tşk ederim selam ve dua ile

ya nasip

Yasaklı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:

ya nasip yazdı:
ben aslında düşünüyorumda tamam ihtiyaç fakat bir kadın için ortamı müsait bir iş düşünemiyorum belki aklına gelen vardır ama ben düşünemiyorum hangi ortamda bir kadınakötülük düşünülemezki benim fikrim zaten bir kişi bukadar ince eleyip sık dokursa hiç bir şekilde çalışmak için kendine bir yol bulamaz.Bir kadın zaten çalışmaya kalksa başka bir kadına iş çıkar çocuk bakımı ev temizliği eşine yardımı çalışan kadının giyimi maddi manevi sıkıntı yapar bide şu varki Allah c.c emri üzere çalışmayan kişilerin ben şuna inanıyorum rızkı veren Allah az paraya bereketi çok paraya bereketsizliyi o veririnsan yeterki allahın rızasını gözetsin esasında Alah c.c miskini gözetin demiştir işte bunun için dilenene değil miskine yardım edelim

EVET KARDEŞİM BİR HOCADA AYNEN SİZİN GİBİ DEMİŞTİ. İNSANIN RIZKINI YANLIZ ALLAH VERİR. O İNSAN YETERKİ ALLAH YOLUNU GÖZETSİN, ALLAHIN EMİRLERİNİ YERİNE GETİRSİN, RIZKI ALLAHTAN BEKLESİN SONRASI MEVLAMA KALSIN ONUN NİMETLERİ ŞÜPESİZKİ BİTMEZ.

BÖYLE DÜŞÜNÜRSEK O ZAMAN EVDE OTURALIM.NEDE OLSA HERŞEY AYĞIMIZA GELİR.ZATEN MÜSLÜMANLARIN TEK SIKINTISI NEDE OLSA ALLAH VERİR.ÇALIŞMAYA GEREK YOK.TÜRÜNDEN DÜŞÜNCELERİDİR.

ŞU EN ALTTA YAZDIĞIN 7SATIR İÇİN YAZDIM AYRICA KADININ ÇALIŞMAMASI ERKEĞİN EVDE OTURMAMASI TARAFTARIYIM

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

yaren_ebrar yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
ya nasip yazdı:
ben aslında düşünüyorumda tamam ihtiyaç fakat bir kadın için ortamı müsait bir iş düşünemiyorum belki aklına gelen vardır ama ben düşünemiyorum hangi ortamda bir kadınakötülük düşünülemezki benim fikrim zaten bir kişi bukadar ince eleyip sık dokursa hiç bir şekilde çalışmak için kendine bir yol bulamaz.Bir kadın zaten çalışmaya kalksa başka bir kadına iş çıkar çocuk bakımı ev temizliği eşine yardımı çalışan kadının giyimi maddi manevi sıkıntı yapar bide şu varki Allah c.c emri üzere çalışmayan kişilerin ben şuna inanıyorum rızkı veren Allah az paraya bereketi çok paraya bereketsizliyi o veririnsan yeterki allahın rızasını gözetsin esasında Alah c.c miskini gözetin demiştir işte bunun için dilenene değil miskine yardım edelimB)B)B)

EVET KARDEŞİM BİR HOCADA AYNEN SİZİN GİBİ DEMİŞTİ. İNSANIN RIZKINI YANLIZ ALLAH VERİR. O İNSAN YETERKİ ALLAH YOLUNU GÖZETSİN, ALLAHIN EMİRLERİNİ YERİNE GETİRSİN, RIZKI ALLAHTAN BEKLESİN SONRASI MEVLAMA KALSIN ONUN NİMETLERİ ŞÜPESİZKİ BİTMEZ.
BÖYLE DÜŞÜNÜRSEK O ZAMAN EVDE OTURALIM.NEDE OLSA HERŞEY AYĞIMIZA GELİR.ZATEN MÜSLÜMANLARIN TEK SIKINTISI NEDE OLSA ALLAH VERİR.ÇALIŞMAYA GEREK YOK.TÜRÜNDEN DÜŞÜNCELERİDİR.

YA NASİP KARDEŞİM O SÖZLER BANA AİT DEGİL YAREN EBRAR KARŞİM YAZMIŞ

ya nasip

Yasaklı Kullanıcı

fatma kardeşim bu yanlışdan dollayı özür dilerim hakkınızı helal edin inşaallah ozaman lafım oyazıyı yazan kardeşimize selametle

kop_zehra

Kayıtlı Kullanıcı

yaa kardeşlerim bakın mesela bi doktora gidiyoruz ve bayansak bayan doktor olmasını arzu ediyoruz. eğer bayanlar çalışmazsa erkeklere bakılmak zorunda kalıcaz. bence karma ortamlar olmasa da keşke her branştan bayan çalışsa diye düşünüyorum. sizce de haklı değilmiyim??;)

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ALLAH yardım eylesin

RE: ALLAH yardım eylesin

Arkadaşlar şimdiye kadar kadının çalışmasından yana degildim. Galiba yanılmışım tanıdıgımız bir komşusumuz var kocası bir kaçyıldır hastaydı hastalıgı artık okadar ilerlemişki bırakın çalışmayı yürüyemez hale geldi.hatta iş buldum yapamadı şimdi hanımı çalışıyor hemde vardiyalı ne yapa bilir birde yavruları var ALLAH bagışlasın 275 kira veriyor kadıncagız 380 maaş alıyor onunla geçinmeye çalışıyor hadi bu kadın çalışmasında ne yapsın

Ha bu durum benzeri olmayıpta zevkleri ve renkleri için çalışan kadınlara nerde ve ne şartlarda olursa olsun bence sakıncalıdır

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim zaten zaruri durumlarda dinimiz izin vermiştir senin veya benim karşı olmam hiç birşeyi değiştirmez önemli olan islam dininin ne dediğidir kardeşimizede üzüldüm rabbim yardımcısı olsun bu fitne zamanda bir kadının ayakta durmaya çalışması takdire şayandır bence rabbim inş en kısa zamanda sorunlarını gidersin dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

a s doğrudur kardeşim hocanızın izni olmadan yazmayında zaten allah razı olsun

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
kardeşim zaten zaruri durumlarda dinimiz izin vermiştir senin veya benim karşı olmam hiç birşeyi değiştirmez önemli olan islam dininin ne dediğidir kardeşimizede üzüldüm rabbim yardımcısı olsun bu fitne zamanda bir kadının ayakta durmaya çalışması takdire şayandır bence rabbim inş en kısa zamanda sorunlarını gidersin dua ile

amin

Fakat ne faydaki bizim kardeşlerimiz veya bacılarımız filanın kolyesi var benimde olsun filanın arabası var benimde olsun mantıgını kullanarak kendilerini ihtiyaç sahibi yaparaktan çalışma arzusu içine koyuyor.

tuanacanta

Kayıtlı Kullanıcı

kop_zehra yazdı:
yaa kardeşlerim bakın mesela bi doktora gidiyoruz ve bayansak bayan doktor olmasını arzu ediyoruz. eğer bayanlar çalışmazsa erkeklere bakılmak zorunda kalıcaz. bence karma ortamlar olmasa da keşke her branştan bayan çalışsa diye düşünüyorum. sizce de haklı değilmiyim??;)
S.A.
EVET HAKLILIK PAYINIZ VAR.AMA DİNİN DOKTOR MAHREMIYETI HAKKINDAKI HUKMU BELLİ YANI BURDA BI BOŞLUK YOK.TABİ SIZIN DEDIGINIZ GIBI OLSA COK DAHA GUZEL OLUR.
İSLAM TOPLUMUNDA BİR MESLEGE İHTIYAC VARSA ONU İCRA EDEN CIKANA KADAR HERKESIN UZERINE FARZDIR.
KADIN DOKTOR.KADIN POLIS. KADIN OGRETMEN VS İHTIYACSA BURLARDA NEDEN OLUNMASIN. AMA GERCEKTE NIYET GERCEKTEN NIYET BUMU
BİLİYORSUNUZ AMELLERİN KIYMETİNİ NIYETLER BELIRLER ASL OLAN NIYETTIR
AYNI FALIYET NİYET FARKINDAN DOLAYI BİRİNE SEVAP KAZANDIRIKEN DİGERİNİ GUNAHA SURUKLEYEBILIR YADA TAMAMEN BİRBİRİNE ZIT 2 FALIYET İSLEYEN LERİNE SEVAP KAZANDIRABILIR. ASLOLAN VİCDAN VE NİYETTİR
BİR KARDES KENDİSİ SIBGATULLLAHLA BOYANMISA VE GİRDIGI HER ORTAMDADA BU RENGINI SACIYORSA ONUN KORUYUCUSU BELLIDIR .
SIRTLANDIGI VEBALDE ONA GOREDIR
BU SADECE BAYANLARI ILGILENDIREN DE Bİ KONU DEGİL USTELIK. BİR ERKEKTE BULUNDUGU ORTAMDA BULUNMASINDA BI MASLAHAT YOK ISE PEK HALA RIZKINI HER YERDE KAZANA BILIR

ya nasip

Yasaklı Kullanıcı

ya inanırmısınız her şey kaderdir evet herşey kesinlikle ancak ameller niyetlere göredir .kişisel söylüyorum mesela bir kadın dörtdörtlük islamiyeti yaşamak isterse Allah c.c onu haramla imtihan etmez ya nolur derin düşünelim bir kadını erkek doktora gitmek zorunda olması bir cezadır arkadaşlar zerdacım sen kadınlara hizmet olsun diye bir meslek edinirsin Allah c.c bakarsın sen öyle bişeyden faydalanamassın her şey kader ceza imtihan dır.peki diyelim sen müslümanlığını yaşamak için sünneti seniyeyi yaşamakiçin çalışmadın fatıma anam gibi bir hayat seçtin diyelim allah c.c neden müslümanlığa hizmet olsun neden okuyup bir doktor v.s olmadın diye yargılanırmısın sence günaha düşecekkişilere sen engel olamassın nice kapalı bayanlar biliyorum felan erkek doktor o bayandan daha iyi deyip ona gittiğini görüyorum biz ancak diyeceğimiz nasihatımızı deriz gerisi Allah c.c nun takdirine kalmıştır ben şahsen peygamber efendimiz s.a.v kızına bugün oku kadınlara faiden olur demezse bende bunu kızıma demem maşa varken ateşi elimle tutmam zaten binler kadın okuyor ve meslek ediniyor onlardan faydalanmaya çalışırım.

tuanacanta

Kayıtlı Kullanıcı

kusura bakmayın ozur dıleyerek soyluyorum
eger tum muslumanlar sızıngıbı dusunseydı baskalarıda turban yasagı koymayada ihtiyac hıssetmezdı zatem

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt