Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (1 Kullanıcı)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
94.EN-NUR alemleri nurlandıran aydınlatan

95.EL-HADİ hidayete erdiren

96-EL-BAKİ varlığının sonu olmayan

Allah dualarımızı kabul buyursun inşallah.

Selamün aleyküm.
Dualarım yapıldı hamdolsun Rabbime.

selamün aleyküm.
kusura bakmazsanız birşey rica edecektim.
beni bu listeden çıkartır mısınız.
diğer konuda da belirttiğim üzre dersler yüzünden internete sürekli girebileceğimi sanmıyorum.ve kardeşlerim gibi bu kadar süslü,tesbihlerle ,surelerle dolu isim isim dua edeceğimi de sanmıyorum.okulda olduğum için öğle namazını zor kılabiliyorum zaten.duaya vakit bile kalmıyor.ben yine dua ederim ama isim isim saymadan her namazdan sonra olmadan dua edebilirim sadece.
kardeşlerimiz bana güzel dualar ederlerken ben onlar iin birşey yapamazsam bu kul hakkına girer.haksızlık olsun istemem.bu konuda şimdiye kadar ki haklarınızı da helal ederseniz sevinirim.bunun için beni bu listeden çıkartırsanız çok iyi olacak

aleyküm selam sümeyye
gevher kardeşimiz gelince gerekli açıklamayı yapacaktır
ALLAH yardımcın olsun derslerinde

Sümmeye canım kardeşim,
gevher kardeşimizin yaptığı bu açıklama senin yüreğini ferahlatacağı düşüncesindeyim..
Bizim buradaki amacımız En Güzel Huzurda Rahman c.c. huzurunda dualarda buluşmak..
Yoklama ile ilgili olarakta haftanın belirli bir günü senin için hangi gün uygunsa belirtirsin gevher kardeşimiz not alır..
Rahman c.c. yüreklerimizdekileriçimizdeki duaları niyetleri bilmekte..
Bu nedenle yüreğini ferah tut canım..
Selametle kal
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'e Rahman c.c. emanetsin
B)

Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah​

Hayırlı sabahlarB)
Rahman c.c. bütün kardeşlerimden razı ve hoşnut olsun
inşallah
Rahman c.c. dualarımızı kabul etsin
Selametle kalın
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'e Rahman c.c. emanetsiniz

B)

Ve Aleykümselam ve Rahmetullahi ve Berkatühü
Hayırlı sabahlar canım kardeşim
o güzel ve samimi dularına canı gönülden amin diyorum..
Ben bu sayfaya baya bir zamandır girmiyorum çünkü bazı özel nedenlerden dolayı dua edemiyordum o yüzden bunuda belirteyim canım benim..
Rabbime çok şükürki yatsı namazından ve sabah namazından sonra yine gruplar içinde dualarımı yapmaya başladım.
Allahım bütün kardeşlerimizin dualarını kabul eylesin..
Daima hakkımızda hayırlısını nasip eylesin herşeyin ve iki cihanda da inşaALLAH..
Allaha emanetsiniz kardşim
selam ve dua ile..

S.a hayırlı günler hepinize rabbim hepimizden razı olsun
DUALARIMI YAPTIM

aleyküm selam
ALLAH cc kabul etsin...

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
DÜN HABER VEREMEDİM ama namazlar kılındı dualar yapıldı.bugun sabaha zamanınnda uyanamamışım.öğlenı kıldım dualarımızı okudum.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

Her namazımdan sonra kardeşlerimize duamı yapıyorum hamdolsun...
Rabbim yaptığımız tüm dualarımızı kabul etsin inşallah...
Allaha emanetsiniz...

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.
diğer konuda da belirttiğim üzre dersler yüzünden internete sürekli girebileceğimi sanmıyorum.ve kardeşlerim gibi bu kadar süslü,tesbihlerle ,surelerle dolu isim isim dua edeceğimi de sanmıyorum.okulda olduğum için öğle namazını zor kılabiliyorum zaten.duaya vakit bile kalmıyor.ben yine dua ederim ama isim isim saymadan her namazdan sonra olmadan dua edebilirim sadece.
kardeşlerimiz bana güzel dualar ederlerken ben onlar iin birşey yapamazsam bu kul hakkına girer.haksızlık olsun istemem.bu konuda şimdiye kadar ki haklarınızı da helal ederseniz sevinirim.bunun için beni bu listeden çıkartırsanız çok iyi olacak

Güzel kardeşim; bu konuda kendini rahatsız hissetme... Bende çoğu zaman isim isim okuyarak dua etmiyorum... İsimleri yanımızda taşıyamıyoruz genelde... Namazdan kalkıp pc başında da dua edilmiyor her zaman... Ben namazlardan sonra ALLAH' ım islamiyetgentr deki tüm grup arkadaşlarımızın dualarını kabul buyur; eş isteyene eş, iş isteyene iş vs. diye dua ediyorum... Zamanım çok olduğu vakit, geçiyorum pc başına o zaman tün grupların dualarını okuyarak yapıyorum...Sanırım çok arkadaşımızda bu şekilde ediyordur duasını... Sende bu şekilde yap istersen... yanlışım varsa lütfen düzeltin :)

ılgın_gümüş

Kayıtlı Kullanıcı
selamın aleyküm dün yazamadım ama dualarımı yaptım çok şükür , dün dalgınlıktamnmı ne siteye girdim inceledim ama yazmadım yazmayı unuttum daha doğrusu bugün kü vazifelerimi yapamadım inşallah kaza edeceğim hakkınızı hellal edin ne olur selametle

berat05

Yönetici
esselamünaleykümverahmetullahiveberakatuhu

esselamünaleykümverahmetullahiveberakatuhu

Rabbim cümlemizin dualarını kabul eylesin inşallah

Hayırlı geceler

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.

sümeyyecim bak bende cok yogun oldugumdan 2 günde bir girebiliyorm bazen benimde acele işim oldugu zamanlar dualarım aksıyor toplu dua yapabılıyorum senin listeden cıkmanı istemiyoruz canım hiç namazların ardından dua edemesen bile yatarken toplu dua edersn olur canım sıkma canını

Z

ZÜHRE_

Alıntı:
smyyes´isimli üyeden Alıntı
selamün aleyküm.

Güzel kardeşim; bu konuda kendini rahatsız hissetme... Bende çoğu zaman isim isim okuyarak dua etmiyorum... İsimleri yanımızda taşıyamıyoruz genelde... Namazdan kalkıp pc başında da dua edilmiyor her zaman... Ben namazlardan sonra ALLAH' ım islamiyetgentr deki tüm grup arkadaşlarımızın dualarını kabul buyur; eş isteyene eş, iş isteyene iş vs. diye dua ediyorum... Zamanım çok olduğu vakit, geçiyorum pc başına o zaman tün grupların dualarını okuyarak yapıyorum...Sanırım çok arkadaşımızda bu şekilde ediyordur duasını... Sende bu şekilde yap istersen... yanlışım varsa lütfen düzeltin

S.A BENDE AYNI ŞEKİLDE YAPABİLİYORUM DUALARIMI HANGİ GRUPTA İSE SIRA ONU SÖYLÜYORUM O GRUPTAKİ KARDEŞLERİMİN HAYIRLI NE MURATLARI VARSA KISA ZAMANDA KABUL EYLE YARABBİ ONLAR ADINA HAYIRLARIN HEPSİNİ SENDEN İSTYORUM
ŞERLERDEN DE SANA SIĞINIYORUM EŞ İSTEYENE EŞ İŞ,RIZIK İSTEYENE RIZIK ŞİFA İSTEYENE ŞİFA BENİM BİLMEDİĞİM BAŞKA NE İSTEKLERİ VARSA HAYIRLISI İLE NASİP EYLE GÜNAHLARINI AF EYLE KORKTUKLARINDAN EMİN EYLE VS VS DİYE DUA EDİYORUM
EĞER NETE GEÇEMEZSEM YANİ SIRANIN KİMDE OLDUĞUNU ELİMDE OLMAYAN SEBEBLERDEN ÖĞRENEMEZSEM BU VAKİTTE SIRA HANGİ GRUPTA İSE O GRUP İÇİN DUALARIMI YAPIYORUM DİYORUM KAÇIRDIĞIM OLDUĞU ZAMANDA İSE DİĞER NAMAZ VAKTİNDE İKİ GRUP İÇİN EDİYORUM DUAMI YANİ DUA YAPMADIĞIM KALMIYOR HAKKINIZI HELAL EDİ ELİMDEN BU KADARI GELİYOR

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
Bugün misafirim vardı, bazı vakit dua etmeden kalktım namazdan... Ama genelde yaptım dualarımı... ALLAH cümlemizin dualarını kabul eylesin...

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı

Sümmeye canım kardeşim,
gevher kardeşimizin yaptığı bu açıklama senin yüreğini ferahlatacağı düşüncesindeyim..
Bizim buradaki amacımız En Güzel Huzurda Rahman c.c. huzurunda dualarda buluşmak..
Yoklama ile ilgili olarakta haftanın belirli bir günü senin için hangi gün uygunsa belirtirsin gevher kardeşimiz not alır..
Rahman c.c. yüreklerimizdekileriçimizdeki duaları niyetleri bilmekte..
Bu nedenle yüreğini ferah tut canım..
Selametle kal
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'e Rahman c.c. emanetsin
B)

Güzel kardeşim; bu konuda kendini rahatsız hissetme... Bende çoğu zaman isim isim okuyarak dua etmiyorum... İsimleri yanımızda taşıyamıyoruz genelde... Namazdan kalkıp pc başında da dua edilmiyor her zaman... Ben namazlardan sonra ALLAH' ım islamiyetgentr deki tüm grup arkadaşlarımızın dualarını kabul buyur; eş isteyene eş, iş isteyene iş vs. diye dua ediyorum... Zamanım çok olduğu vakit, geçiyorum pc başına o zaman tün grupların dualarını okuyarak yapıyorum...Sanırım çok arkadaşımızda bu şekilde ediyordur duasını... Sende bu şekilde yap istersen... yanlışım varsa lütfen düzeltin :)

[QUOTE=ebuzer25;1253875]sümeyyecim bak bende cok yogun oldugumdan 2 günde bir girebiliyorm bazen benimde acele işim oldugu zamanlar dualarım aksıyor toplu dua yapabılıyorum senin listeden cıkmanı istemiyoruz canım hiç namazların ardından dua edemesen bile yatarken toplu dua edersn olur canım sıkma canını[/QUOTE]

Alıntı:

S.A BENDE AYNI ŞEKİLDE YAPABİLİYORUM DUALARIMI HANGİ GRUPTA İSE SIRA ONU SÖYLÜYORUM O GRUPTAKİ KARDEŞLERİMİN HAYIRLI NE MURATLARI VARSA KISA ZAMANDA KABUL EYLE YARABBİ ONLAR ADINA HAYIRLARIN HEPSİNİ SENDEN İSTYORUM
ŞERLERDEN DE SANA SIĞINIYORUM EŞ İSTEYENE EŞ İŞ,RIZIK İSTEYENE RIZIK ŞİFA İSTEYENE ŞİFA BENİM BİLMEDİĞİM BAŞKA NE İSTEKLERİ VARSA HAYIRLISI İLE NASİP EYLE GÜNAHLARINI AF EYLE KORKTUKLARINDAN EMİN EYLE VS VS DİYE DUA EDİYORUM
EĞER NETE GEÇEMEZSEM YANİ SIRANIN KİMDE OLDUĞUNU ELİMDE OLMAYAN SEBEBLERDEN ÖĞRENEMEZSEM BU VAKİTTE SIRA HANGİ GRUPTA İSE O GRUP İÇİN DUALARIMI YAPIYORUM DİYORUM KAÇIRDIĞIM OLDUĞU ZAMANDA İSE DİĞER NAMAZ VAKTİNDE İKİ GRUP İÇİN EDİYORUM DUAMI YANİ DUA YAPMADIĞIM KALMIYOR HAKKINIZI HELAL EDİ ELİMDEN BU KADARI GELİYOR

sağolun ablalarım.
Allah hepinizden razı olsun.
gerçekten beni çok sevindirdiniz.
böyle düşünmeniz beni çok mutlu etti.
sizin hakkınıza girmeme rağmen...
dua ediyorum zaten de belirttiğim gibi işte..
hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Allah a emanet olun

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
21.Şubat. 2010 -pazar:

Sabah Namazı : 5 .Grup
Öğle Namazı : 1. Grup
İkindi Namazı : 2. Grup
Akşam Namazı : 3. Grup
Yatsı Namazı : 4. Grup

97-EL-VARİS bütün servetlerin gerçek sahibi
98-ER-REŞİD hayra davet eden
99-ES-SABUR çok sabırlı

TÜRKÇE KURAN-I KERİM ( DİYANET MEALİ )​

100 - Adiyat​

Bismillahirrahmânirrahîm​

Mekke döneminde inmiştir. 11 âyettir.​

Âdiyât hızlı koşan atlar demektir​

1, 2, 3, 4, 5, 6.Soluk soluğa süratle koşan, (koşarken ayaklarını) vurarak ateş çıkaran, sabah erkenden baskın yapan, orada tozu dumana katan ve düşman topluluğunun ortasına dalan atlara andolsun ki, insan gerçekten Rabbine karşı pek nankördür.

7.Hiç şüphesiz buna kendisi de şahittir.

8.Hiç şüphesiz o, mal sevgisi sebebiyle çok katıdır.

9, 10, 11.Acaba o bilmiyor mu ki, kabirlerde bulunanlar çıkarıldığı ve kalplerdeki ortaya konulduğu zaman, işte o gün onların Rabbi kendilerinin her halinden mutlaka haberdardır.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

Bizler insanız...
Beşeriz, şaşarız...
1., 2., 3...Sabah, öğle, akşam,....

Her namazdan sonra;
"Bugün, bu vakitte, İslamiyet.gen.tr sitemizde Dualarda TEK YÜREK olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum Ya Rabbi...
Kabu eyle Ya Rabbi...
"

Diye dua edelim inşallah...

Her namazımdan sonra kardeşlerimize duamı yapıyorum hamdolsun...
Rabbim yaptığımız tüm dualarımızı kabul etsin inşallah...
Allaha emanetsiniz...

koskun

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ...

iki gündür gelemiyordum , dualarımı allaha şükür aksatmadan yapıyorum ama smyyes kardeşimin yaşadığı sıkıntıyı bende yaşıyorum ...
dualarımı genel olarak mavcı kardeşimin tarifi gibi yapıyorum , hatta bazen aklıma gelirse namaz dışında bile dua ediyorum ...

hakkınızı helal edin ... benden yana herkese hakkım helaldir ...

allaha emanet olunuz ...

GEVHER

Yönetici
ve aleykümselam...

ve aleykümselam...

Selamünaleyküm ...

Rabbim tüm kardeşlerimizin dualarını kabul edip , en güzel şekilde cevaplandırsın.

Belirtmek istediğim önemli bir husus var , izninizle...

İSLAMİYET.GEN.TR AİLESİ DUALARDA TEK YÜREK kampanyası , Proje Yönetimimiz tarafından oluşturulmuştur.
Biz yönetim olarak bu kampanyanın sadece temellerini attık.
Kampanyamızı yeşerten ve büyüten siz kardeşlerimizsiniz.

Bu nedenle kampanya da HEPİMİZ görevli ve yetkiliyiz.
Yani bir durum olduğunda bizleri beklemek zorunda değilsiniz kardeşlerim .
Siz de kampanya sahipleri olarak tüm kardeşlerimize yardımcı olabilir , listeye ekleme yapabilir ve KAPTAN seçebilirsiniz.
Kampanyamızda listede adı olan ve yoklamasını veren her kardeşimiz bu sayfanın aynı zamanda YÖNETİCİSİdir.
Yani bizim koltuk elden gitti... :a26:

Hayırlı günler dilerim.

NOT :
Verdiğiniz emekler için Rabbim hepinizden ayrı ayrı razı olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt