Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (2 Kullanıcı)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ... hayırlı geceler ...

allah taala dualarımızı kabul eder inşallah ... allaha emanet olunuz ...

ALLAH' ın izniyle bugünkü dualarımı yaptım...Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin...

Allah dualarımızı kabul buyursun inşallah.
selmaetle...

harika bir duaydı ...
allah celle celaluhu razı olsun ... allaha emanet ol ...

3 gündür haber veremedim cok özür dilerim ama dualarımı yaptım rabbim kabul etsin..selametle kalın...

dualarımı yaptım bu seferde öğle ve sabahı kaçırdım allahım affetsin inşallah kaza edeceğim selam ve dua ile hakkınızı helal edin

:B

amin.. amin..amin..yüzbinlerce amin bu fevkalade duaya:a12:

abicim bu duaya el koyuyorum hiçbir itiraz da kabul edilmiyor:) yarın akşamki programımızız için ;)

S.a dualarımı yapıyorum bazen kaçırdığımda toplu olarak yapıyorum hakkınızı helal edin

aleyküm selam amiin amin

ben dün yatsıyı kılmdan erkenden uyumuştum.duurmlar karışıktıya hanii can sıkıtısından erkenden akşamı kılıp uyumuştum.yatsıya uyanırım gece diye düşünüyordum ama uyanamamışımtım :( bugun yatsı namazının ardından kaza edip dualarımı yaptım.
yalnız ben yatsıda sadece farzı kaza ettim.selavi vitri de kaza edicekmiydim.?

vitir namazı vacip olduğu için kaza edilir diye biliyorum ben
daha iyi bilen arkadaşlar varsa inşallah cvp yazarlar.

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
ben dün yatsıyı kılmdan erkenden uyumuştum.duurmlar karışıktıya hanii can sıkıtısından erkenden akşamı kılıp uyumuştum.yatsıya uyanırım gece diye düşünüyordum ama uyanamamışımtım :( bugun yatsı namazının ardından kaza edip dualarımı yaptım.
yalnız ben yatsıda sadece farzı kaza ettim.selavi vitri de kaza edicekmiydim.?

"Vitir namazı, müstakil bir namaz olduğu için yatsı namazıyla birlikte kazâya kaldığı vakit kazâ edilmesi gerekir." (diyanet ilmihal)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

harika bir duaydı ...
allah celle celaluhu razı olsun ... allaha emanet ol ...

:B

amin.. amin..amin..yüzbinlerce amin bu fevkalade duaya:a12:

abicim bu duaya el koyuyorum hiçbir itiraz da kabul edilmiyor:) yarın akşamki programımızız için ;)

Allah CC. cümlemizden her daim razı ve hoşnut olsun inşallah kardeşim...
DUA ubudiyettir...
DUA aczini fakrını Rabbi Rahimine ilticadır...
DUA ihtiyaçtır...
Allah CC. tüm dualarımızı hayırlı ve en güzel şekilde kabul etsin inşallah...
AMİNNN...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
3.Grup :

Sıla1 :
SILA kardeşimiz için......'' ALLAHIM kardeşimizin,eşinin, ailesinin ahlakını Kuran ahlakı eyle. kul hakkı sahiplerinin kardeşimizi affetmesini nasip eyle. eğer kardeşimizin ailesinin haklarında hayırlı ise aklen bedenen ve ruhen hayırlı bir evlat daha nasip eyle. eşiyle arasındaki sevgi, saygı, merhamet, anlayış, hoşgörünün artmasını iki cihanda da mutlu olabilmeyi nasip eyle. ''
Smyyes
Mavci :..........'' Allah CC. hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Bugünümüzü dünden yarımızı bugünden daha hayırlı ve güzel kılsın...
Bizleri maddi ve manevi darda bırakmasın...
Bizi bir an bile olsa bize bırakmasın...
Bizlere iki dünya saadeti versin Yüce Rabbimiz... ''
Zühre_ : .......... '' SÖZLÜMÜN bana karşı olan sevgisinin daha da artması NAMAZLARINI AKSATMADAN KILMASI EFENDİMİZİN izinden giderek lezzetlenmesi,el ele RABBİMİN rızasını kazanarak yaşamanın istek ve arzusunun içimize gelmesi ve beraberliğimizin iman aşkıyla güçlenmesi,bu devrin sahabe ailelerinden birinin de bizim ailemiz olması herkese örnek olabilecek mutlu bir yuvamızın olmasıve en kısa zamanda bu yuvanın kurulması engellerin ortadan kalkması sevgimizin daim olması ''
Kur'ana Sevdalı :....... '' Rabbimden ayaklarımın islamda sabit kalması,şuurlu bir müslüman olmak,sıhhat,afiyet içerisinde Rabbımızın dinine,kitabına daha çok hizmet edebilmek ve de hayırlı,huzurlu bir yuva içerisinde,sevdiklerimle beraber olmak,hayır muradımın gerçekleşmesi ''
Leyla-1.........ALLAH rızası için Hidayete Ermek İçin (Herkesin HAYIR KAPILARININ AÇILMASI HAYIRLI RIZK KISMET KAPILARI HAYIRLI İŞ KAPILARI dualarının gönül muradlarının kabulu içinde buldukları sıkıntılardan çaresizliklerden kurtulmaları,Rabbim gönlümde olanı hakkımda hayırlı hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı eylesin Rabbim.İçinde bulunduğum sıkıntılardan kurtulup selamete çıkmak engellerin hayırlısıyla ortadan kalkması.Sevdiklerimle ailemle sağlıklı huzurlu bir ömür bu dünyada ve ahirette ALLAH'ın sevdiği razı olduğu kul olmak. Rabbim bu dünyada ve ahirette ALLAH'ın sevdiği razı olduğu kullar olmak gönül muradımın hayırlısıyla olması gönlüme göre hayırlı eş hayırlı çocuklar hayırlı iş kapısı yaşamıma bir düzen bir yön vermek nasip etsin Rabbim hayırlısıyla inşALLAH bütün hastalarımıza hayırlı şifalar günahlarımızın affolması, yüce ALLAHın rızasını kazanmak, bütün dualarımızın kabul olması, hakkımızda ne hayırlısı ile onun olması,yeğenlerimin hayırlısıyla hidayete ermeleri için, evimizde huzur mutluluk hayırlı yaşlar hayırlı ömürler hacca gitmek,sevdiklerimizle hepimizle ailemizle sonsuz dünya ve ahiret saadetine nail olmak
Şeb-i Arus ( AYLİN )
Kardelele

amin amin amin

allies

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim dualarımızı kabul etsin kardeslerim insallah.dualarımdasınız. Allah'a emanet olun

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

18.Şubat.2010 -Perşembe günü programı:a15:

Sabah Namazı : 2. Grup
Öğle Namazı : 3.Grup
İkindi Namazı :4. Grup
Akşam Namazı : 5. Grup
Yatsı Namazı : 1. Grup

88.EL-GANİY çok zengin
89.EL-MUĞNİ istediğini zengin eden
90.EL-MANİ dilediğini engelleyen

asr suresi

Rahman Rahim olan ALLAH'ın adıyla​

1.Asra andolsun;
2.Gerçekten insan, ziyandadır.​

3. Ancak iman edip salih amellerde bulunanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka.​
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
Hayırlı ve Bereketli SabahlarB)
Rahman c.c. bütün kardeşlerimden razı ve hoşnut olsun
inşallah
Rahman c.c. dualarımızı kabul etsin
Selametle kalın
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'e Rahman c.c. emanetsiniz
B)

berat05

Yönetici
vealeykümselamveRahmetullahiveBerakatuhu

vealeykümselamveRahmetullahiveBerakatuhu

inşallah
Selametle kalın
Selam ve baki dualarımla

B)

Hayırlı sabahlar değerli kardeşim
Bu güzel dualarınıza içten amin diyorum
Rahman ve Rahim olan Allah c.c. hamd olsun ki güzel kardeşliklerimiz var..

Rabbim tüm dualarımızı kabul eylesin inşallah

Selametle değerli kardeşim

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü

selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü

dualarınıza içten ve can-ı gönülden amin,

Rabbim razı olsun,

Allah'a cc emanet olun, selam ve dua ile, hayırlı günler

Ey! bu sonsuz alemleri, bir zerreden var eden,
Ey! bu sonsuz nimetleri, kullarına yâr eden,
Bizlere cenneti canân, cehennemi nâr eden,
Rahmân olan,Rahim olan, bağışlayan RABB'İMİZ.

Bu gece biz , ruhumuzun kirlerinden arındık.
Bu gece biz, beden beden imân ile sarındık.
Bu gece biz, ümitlerin mâbedinde barındık,
Açtığımız bu elleri, boş çevirme YÂ RABBİ !

Bu gece biz, tövbe ettik, nice gurur kibirden,
Husûmetten, dargınlıktan, zorbalık ve cebirden,
Er geç, Sana gelmek için, geçeceğiz kabirden.
Bize kabir azabını gösterme hiç YÂ RABBİ !

Bu gece af yağmurunu, sağnak sağnak ver bize,
Bu gece cennet yolunu, adım adım ser bize,
Bu gece nûr perdelerin, kanat kanat ger bize,
Mahşer günü, biz kulları, utandırma YÂ RABBİ !

Ataların emâneti, bu mübârek vatanı,
Vatan için şehit düşüp, kucağında yatanı,
O mukaddes kışlalarda eli silah tutanı,
Düşmanların şerlerinden, emin eyle YÂ RABBİ !

Kahraman Türk Milletini, türlü iftiralardan,
Hürriyete kasteden, çağ dışı belâlardan,
Asil Türk gençliğini, sapık mâceralardan,
Anarşiden ve nifaktan, emin eyle YÂ RABBİ !

Koru bizi, huzuruna kul hakkıyla gelmekten,
Nefsimizin batağına, aklımızı çelmekten,
Koru bizi, Kelime-i Şehâdetsiz ölmekten,
Hesap günü cümlemize, müjdeler ver YÂ RABBİ !

Koru bizi, o günahkâr ve karanlık yollardan,
Gıybet eden, iki yüzlü, o münâfık kullardan,
Koru bizi, gâfillerle, sarmaş dolaş hallerden,
Cümlemizi, hak yolundan, ayırma hiç YÂ RABBİ !

Senden şifâ bekleyen, nice hasta kullara,
Acılarla kıvranan, yetimlere dullara,
Yurt dışında, Allah adı yasaklanmış dillere,
Bunca yükü taşıyacak, sabırlar ver YÂ RABBİ !

Helâl kazançlarına, haram lokma katmayan,
Haysiyet servetini, hiç kimseye satmayan,
Verdiğin nimetleri, çöplüklere atmayan,
Kullarına darlık yüzü, gösterme hiç YÂ RABBİ !

Müşriklerden sığındık, biz îman siperine,
Sabrı silah eyledik, şeytanların şerrine,
Bu dünyada, şan, şöhret, saltanatın yerine,
Son nefeste , bize imân serveti ver YÂ RABBİ !

Senin Yüce kelâmını, baş tâcı edenlere,
Ve Hazreti Muhammed'in izinden gidenlere,
Şu anda huzurunda, el açan bedenlere,
Cennet anahtarlarını, ihsan eyle YÂ RABBİ !

Canımızın cânânı, gönlümüzün Sultânı,
İki cihan güneşi, MUHAMMED (sav) ruhu için,

Kalemiyle, kelâmıyla, İslâm'a hizmet eden,
Enbiyâlar, evliyâlar, âlimler ruhu için,

Mezarları kaybolmuş, nice adsız kahraman,
Nice kefensiz yatan, şehitler ruhu için,

Îman lezzeti tatmış, hayrına hayır katmış,
Bu dünyadan göç etmiş, mü'minler ruhu için,

EL FÂTİHA !...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim dualarımızı kabul etsin kardeslerim insallah.dualarımdasınız. Allah'a emanet olun

inşallah
Selametle kalın
Selam ve baki dualarımla

B)

Hayırlı sabahlar değerli kardeşim
Bu güzel dualarınıza içten amin diyorum
Rahman ve Rahim olan Allah c.c. hamd olsun ki güzel kardeşliklerimiz var..

Rabbim tüm dualarımızı kabul eylesin inşallah

Selametle değerli kardeşim

dualarınıza içten ve can-ı gönülden amin,

Rabbim razı olsun,

Allah'a cc emanet olun, selam ve dua ile, hayırlı günler

aleyküm selam
amiin amiin
hayırlı günler...

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm...

rahman celle celalüh eda edilen namazları dillerden dökülen duaları kabul eylesin bu listede adı geçen kardeşlerimiizi,kardeşlerimizin yakın uzak tüm akrabalarını hak inşa-ALLAH yolunda sabit kılar..adı yazılı olmayıpda içimizden geçen tüm karderşlerimizede hayırlı bereketli huzur dolu nice vakitler nasip olsun mevlanın rızasının olduğu kullardan oluruz inşa-ALLAH...

selam ve dua ile.

mir_erhan

Moderator
esselamu aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...

Allah celle celalüh dua ve ibadetlerimizi kabul eylesin inşallah..

selam vedua ile

GEVHER

Yönetici
18.Şubat.2010 Perşembe - Yatsı Namazı

1. Grup :

Gevher
_Yusuf_
Deniz yıdızı .......... '' Rabbim hakkımda en hayırlı olanı gönlüme de razı eylesin, günahlarımı af, dualarımı kabul etsin. gireceğim sınavlarda başarılı sonuçlar alırım inşallah ''
Kördüğüm :..........''sevdiğim insanın bana olan sevgisinin ilgisinin saygısının muhabbetinin artması,birlik ve beraberliğimizin daha çok onun teşvikiyle davranışlarıyla adımlarıyla EFENDİMİZİN izinden giderek lezzetlenmesi,el ele RABBİMİN rızasını kazanarak yaşamanın istek ve arzusunun içimize gelmesi ve beraberliğimizin iman aşkıyla güçlenmesi,bu devrin sahabe ailelerinden birinin de bizim ailemiz olması,VE bu aile daha çok onun çabaları ve teşvikiyle şekil alması.beraber el ele ALLAH cc görür gibi yaşama arzusunun içimize gelmesi,onun istediğimden de güzel bi eş olması ve onun benden beklentilerinide bende bulması,el ele ama o benden bi kaç adım önde eli her daim elimde klavuzumuz KURANI KERİM,önderimiz HZ.MUHAMMED mustafa s.a.v,ve amacımız ALLAH cc rızası doğrltusunda yaşamak ve bu yaşam sitlinin hemen şimdiden kaderimize yazılması ve saçımız sakalımız ağarana kadar bu yaşam doğrultusunda el ele içimizde biririmize olan sevgi ve muhabbetle gidebilmek için bu hayatı benden çok onun istemesi ve bir an önce bu hayata girmeyi onun benden daha çok istemsi ve bana hal ve hareketleriyle örnek olması için tüm sınava girecekler ve gireceğim aöf sınavından büte kalmadan geçmek ve kpss sınavına girecekler ve nişanlım eniştem ve ben yüksek bir puan alıp ilk atamalarda hayırlı iman dolu bir iş ortamaına yerleşmek.ve sonra kpss ye bağladığım hayallerimi gerçekleştirmek ve aile içindeki sıkıntılarımızın son bulması.kötü ahlaklarımızın yok olması.bu duamın en yakın ve hayırlı bi zamanda kabul olması için ''
Gülsengül
Su-Eda :...........''Rahman c.c. gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin.Günahlarımızı af tövbelerimizi kabul etsin Cümlemize hidayet nasib etsin.. ve bütün kardeşlerimi ailemle birlikte benim ahlakımızı Kuran Ahlakı eylesin..Rahman c.c. razı olduğu kul olabilmemizi nasib etsin..
Hastalara şifa dertlilere deva borçlulara edalar nasib etsin..
Bizleri maddi ve manevi borçlarımızı ödeyebilmemizi,sıkıntılarımızdan feraha ulaşmamızı her daim hayr içersinde yaşamamızı Rabbimizin c.c. hoşnut olduğu şekilde yaşamamızı nasib etsin.''
Allies ...... '' Nişanlımla Allah-u Teala nın razı ve hosnut oldugu hayırlı evliliğimizi gerceklestirmek ve dünya hayatını eşimle birlikte Rabbim'in sevgisi icin yasamak. O'nun hayır gördüklerini yapıp,kötülerden sakınmak.Kalbimizde O'nun ve SAV efendimizin askının daim olması ve cennetine elele birlikte gidebilmek. ibadetlerimizi birlikte eda edebilmek. ''
Gurbette : .........'' Allah'ım beni, ailemi ve bütün müminleri hakkıyla islamı yasayan salih kullarının arasında dahil eyle ve bizi Rahmetinle cennetine koy. ''

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
ALLAHIM HABİBİN MUHAMMED HÜRMETİNE ONUN EHLİBEYTİ VE ASHABI HÜRMETİNE KENDİLERİNDEN RAZI OLDUĞUN TERTEMİZ YAKINLARI VE YOLUNDA OLANLAR HÜRMETİNE ŞU ANDA SANA EL AÇIP YALVARIYORUZ BİLEREK BİLMEYEREK İŞLEDİĞİMİZ GÜNAHLAR İÇİN BİZİ AFFET BİZLERİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRME YARABBİM.

Elhamdülillahi Rabbil'âlemîn. Essalâtü vesselâmü alâ resûlinâ Muhammedin ve Âlihî ve Sahbihî ecma'în

RABBİM BİZLERİ AFFEDİP ELLERİMİZİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRMEYİP GÖNÜL MURADLARIMIZI DUALARIMIZI KABUL
ETSİN HAYIRLISIYLA..

DUAYA KATILAN KATILMAYAN TÜM KARDEŞLERİMİZİN SIKINTILARINDAN FERAHA ÇIKAR YA RABBİM.

Elhamdülillahi Rabbil'âlemîn. Essalâtü vesselâmü alâ resûlinâ Muhammedin ve Âlihî ve Sahbihî ecma'în

EYY ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIM DUALARIMIZI KABUL BUYURDUĞUN DUALARA DAHİL EYLE YARABBİM BİZLERE YAŞADIĞIMIZ SIKINTILARA KARŞI DAYANACAK SABIR GÜÇ VER YARABBİM.BİZLERİ NASİBİZİMİZ OLMAYAN İŞLERİN PEŞİNDEN KOŞTURTMA YARABBİM.ÜLKEMİZİ İÇ VE DIŞ DÜŞMANLARDAN KORU YARABBİM AMİN

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
AMİN AMİN AMİN.
ALLAH HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUNHİÇ BİRİMİZİ DARDA SIKINTIDA ÇIKMAZDA ÇARESİZ BIRAKMASIN KENDİ KAPISINDAN BAŞKA KUL KAPISINA MUHTAÇ ETMESİN RABBİM.
ALLAH ŞU ANDA BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN ÇIKMAZLARDAN ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN BİZLERİ KURTARIP TEZ ZAMANDA SELAMETİMİZE ÇIKARMAK NASİP ETSİN YAŞAMIMIZA BİR DÜZEN YÖN VERSİN. HAYATIMIZDAKİ ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA ÇEVİRSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH.
ALLAH HASTALARA ŞİFA, DERTİLERE DEVA , BORÇLULARA EDA, EVSİZLERE EV, İŞSİZLERE İŞ, EŞSİZLERE EŞ ÇOCUKSUZLARA HAYIRLI ÇOCUK, SEVİPTE KAVUŞAMAYANLARA HAYIRLISIYLA KAVUŞMAK ÖNLERİNDEKİ ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN KURTULMAK NASİP ETSİN.
EVLENEMEYEN KIZLARA EVLENEMEYEN ERKEKLERE HAYIRLI GÖNÜLLERİNE EVLİLİK NASİP ETSİN ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIP HAYIRLI YUVA HAYIRLI ÇOCUKLAR NASİP ETSİN.
HUZURSUZ YUVALARA HUZUR NASİP ETSİN RABBİM KİMSENİN KURULU YUVASINI BOZMASINA FIRSAT VERMESİN KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARI ISLAH EDİP HİDAYETE ERDİRMEK NASİP ETSİN RABBİM.
GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN, KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARIN ŞERLERİNDEN KÖTÜLÜKLERİNDEN, ANİ ÖLÜMLERDEN RABBİM BİZLERİ KORUYUP GELMEDEN ESİRGESİN İNŞALLAH HEPİMİZİ. OKUYAN OKUMAYAN HERKESİN DUALARINI KABUL ETSİN RABBİM.
RABBİM BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KULLAR OLMAK CENNETİNDEN HEPİMİZE BİRER KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK KOMŞU OLMAK NASİP ETSİN. RABBİM DÜNYADA KUR'AN AHİRETTE İMAN DÜNYADA DÜNYA AHİRETTE AHİRET MURADIMIZI VERSİN RABBİM.
ALLAH'IM SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BİZLERİ AFFEDİP HUZURUNA LAYIK EYLE BENİ ANAMI BABAMI BÜTÜN YAKINLARIMI BÜTÜN İNANLARI BAĞIŞLA VE KORU BİZLERİ AFFEDİP DUALARIMIZI KABUL EYLE.
ALLAH'IM SENİN HAZİNENDE HERŞEY BULUNUR HAZİNENDE BİZLERİ ESİRGEME RABBİM.
BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLE.

Okuduğumuz duaları kabul et, bu duaların hürmetine hepimizin niyetlerini ver.

Senin herşeye gücün yeter.Amin..

SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN..

berat05

Yönetici
esselamünaleykümverahmetullahiveberakatuhu

esselamünaleykümverahmetullahiveberakatuhu

Rabbim cümlemizin dualarını kabul eylesin inşallah

Hayırlı CUMALAR

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
dualarımız yapılmıştır Allah kabul etsin

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Geceniz mubarek olsun kardeşler.
Rabbıma şükürler olsun bugünde dualarımı tamamladım.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm...

rahman celle celalüh eda edilen namazları dillerden dökülen duaları kabul eylesin bu listede adı geçen kardeşlerimiizi,kardeşlerimizin yakın uzak tüm akrabalarını hak inşa-ALLAH yolunda sabit kılar..adı yazılı olmayıpda içimizden geçen tüm karderşlerimizede hayırlı bereketli huzur dolu nice vakitler nasip olsun mevlanın rızasının olduğu kullardan oluruz inşa-ALLAH...

selam ve dua ile.

esselamu aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...

Allah celle celalüh dua ve ibadetlerimizi kabul eylesin inşallah..

selam vedua ile

18.Şubat.2010 Perşembe - Yatsı Namazı

1. Grup :

Gevher
_Yusuf_
Deniz yıdızı .......... '' Rabbim hakkımda en hayırlı olanı gönlüme de razı eylesin, günahlarımı af, dualarımı kabul etsin. gireceğim sınavlarda başarılı sonuçlar alırım inşallah ''
Kördüğüm :..........''sevdiğim insanın bana olan sevgisinin ilgisinin saygısının muhabbetinin artması,birlik ve beraberliğimizin daha çok onun teşvikiyle davranışlarıyla adımlarıyla EFENDİMİZİN izinden giderek lezzetlenmesi,el ele RABBİMİN rızasını kazanarak yaşamanın istek ve arzusunun içimize gelmesi ve beraberliğimizin iman aşkıyla güçlenmesi,bu devrin sahabe ailelerinden birinin de bizim ailemiz olması,VE bu aile daha çok onun çabaları ve teşvikiyle şekil alması.beraber el ele ALLAH cc görür gibi yaşama arzusunun içimize gelmesi,onun istediğimden de güzel bi eş olması ve onun benden beklentilerinide bende bulması,el ele ama o benden bi kaç adım önde eli her daim elimde klavuzumuz KURANI KERİM,önderimiz HZ.MUHAMMED mustafa s.a.v,ve amacımız ALLAH cc rızası doğrltusunda yaşamak ve bu yaşam sitlinin hemen şimdiden kaderimize yazılması ve saçımız sakalımız ağarana kadar bu yaşam doğrultusunda el ele içimizde biririmize olan sevgi ve muhabbetle gidebilmek için bu hayatı benden çok onun istemesi ve bir an önce bu hayata girmeyi onun benden daha çok istemsi ve bana hal ve hareketleriyle örnek olması için tüm sınava girecekler ve gireceğim aöf sınavından büte kalmadan geçmek ve kpss sınavına girecekler ve nişanlım eniştem ve ben yüksek bir puan alıp ilk atamalarda hayırlı iman dolu bir iş ortamaına yerleşmek.ve sonra kpss ye bağladığım hayallerimi gerçekleştirmek ve aile içindeki sıkıntılarımızın son bulması.kötü ahlaklarımızın yok olması.bu duamın en yakın ve hayırlı bi zamanda kabul olması için ''
Gülsengül
Su-Eda :...........''Rahman c.c. gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin.Günahlarımızı af tövbelerimizi kabul etsin Cümlemize hidayet nasib etsin.. ve bütün kardeşlerimi ailemle birlikte benim ahlakımızı Kuran Ahlakı eylesin..Rahman c.c. razı olduğu kul olabilmemizi nasib etsin..
Hastalara şifa dertlilere deva borçlulara edalar nasib etsin..
Bizleri maddi ve manevi borçlarımızı ödeyebilmemizi,sıkıntılarımızdan feraha ulaşmamızı her daim hayr içersinde yaşamamızı Rabbimizin c.c. hoşnut olduğu şekilde yaşamamızı nasib etsin.''
Allies ...... '' Nişanlımla Allah-u Teala nın razı ve hosnut oldugu hayırlı evliliğimizi gerceklestirmek ve dünya hayatını eşimle birlikte Rabbim'in sevgisi icin yasamak. O'nun hayır gördüklerini yapıp,kötülerden sakınmak.Kalbimizde O'nun ve SAV efendimizin askının daim olması ve cennetine elele birlikte gidebilmek. ibadetlerimizi birlikte eda edebilmek. ''
Gurbette : .........'' Allah'ım beni, ailemi ve bütün müminleri hakkıyla islamı yasayan salih kullarının arasında dahil eyle ve bizi Rahmetinle cennetine koy. ''

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
ALLAHIM HABİBİN MUHAMMED HÜRMETİNE ONUN EHLİBEYTİ VE ASHABI HÜRMETİNE KENDİLERİNDEN RAZI OLDUĞUN TERTEMİZ YAKINLARI VE YOLUNDA OLANLAR HÜRMETİNE ŞU ANDA SANA EL AÇIP YALVARIYORUZ BİLEREK BİLMEYEREK İŞLEDİĞİMİZ GÜNAHLAR İÇİN BİZİ AFFET BİZLERİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRME YARABBİM.

RABBİM BİZLERİ AFFEDİP ELLERİMİZİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRMEYİP GÖNÜL MURADLARIMIZI DUALARIMIZI KABUL
ETSİN HAYIRLISIYLA..

DUAYA KATILAN KATILMAYAN TÜM KARDEŞLERİMİZİN SIKINTILARINDAN FERAHA ÇIKAR YA RABBİM.

EYY ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIM DUALARIMIZI KABUL BUYURDUĞUN DUALARA DAHİL EYLE YARABBİM BİZLERE YAŞADIĞIMIZ SIKINTILARA KARŞI DAYANACAK SABIR GÜÇ VER YARABBİM.BİZLERİ NASİBİZİMİZ OLMAYAN İŞLERİN PEŞİNDEN KOŞTURTMA YARABBİM.ÜLKEMİZİ İÇ VE DIŞ DÜŞMANLARDAN KORU YARABBİM AMİN

AMİN AMİN AMİN.
ALLAH HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUNHİÇ BİRİMİZİ DARDA SIKINTIDA ÇIKMAZDA ÇARESİZ BIRAKMASIN KENDİ KAPISINDAN BAŞKA KUL KAPISINA MUHTAÇ ETMESİN RABBİM.
ALLAH ŞU ANDA BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN ÇIKMAZLARDAN ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN BİZLERİ KURTARIP TEZ ZAMANDA SELAMETİMİZE ÇIKARMAK NASİP ETSİN YAŞAMIMIZA BİR DÜZEN YÖN VERSİN. HAYATIMIZDAKİ ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA ÇEVİRSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH.
ALLAH HASTALARA ŞİFA, DERTİLERE DEVA , BORÇLULARA EDA, EVSİZLERE EV, İŞSİZLERE İŞ, EŞSİZLERE EŞ ÇOCUKSUZLARA HAYIRLI ÇOCUK, SEVİPTE KAVUŞAMAYANLARA HAYIRLISIYLA KAVUŞMAK ÖNLERİNDEKİ ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN KURTULMAK NASİP ETSİN.
EVLENEMEYEN KIZLARA EVLENEMEYEN ERKEKLERE HAYIRLI GÖNÜLLERİNE EVLİLİK NASİP ETSİN ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIP HAYIRLI YUVA HAYIRLI ÇOCUKLAR NASİP ETSİN.
HUZURSUZ YUVALARA HUZUR NASİP ETSİN RABBİM KİMSENİN KURULU YUVASINI BOZMASINA FIRSAT VERMESİN KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARI ISLAH EDİP HİDAYETE ERDİRMEK NASİP ETSİN RABBİM.
GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN, KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARIN ŞERLERİNDEN KÖTÜLÜKLERİNDEN, ANİ ÖLÜMLERDEN RABBİM BİZLERİ KORUYUP GELMEDEN ESİRGESİN İNŞALLAH HEPİMİZİ. OKUYAN OKUMAYAN HERKESİN DUALARINI KABUL ETSİN RABBİM.
RABBİM BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KULLAR OLMAK CENNETİNDEN HEPİMİZE BİRER KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK KOMŞU OLMAK NASİP ETSİN. RABBİM DÜNYADA KUR'AN AHİRETTE İMAN DÜNYADA DÜNYA AHİRETTE AHİRET MURADIMIZI VERSİN RABBİM.
ALLAH'IM SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BİZLERİ AFFEDİP HUZURUNA LAYIK EYLE BENİ ANAMI BABAMI BÜTÜN YAKINLARIMI BÜTÜN İNANLARI BAĞIŞLA VE KORU BİZLERİ AFFEDİP DUALARIMIZI KABUL EYLE.
ALLAH'IM SENİN HAZİNENDE HERŞEY BULUNUR HAZİNENDE BİZLERİ ESİRGEME RABBİM.
BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLE.

Okuduğumuz duaları kabul et, bu duaların hürmetine hepimizin niyetlerini ver.

Senin herşeye gücün yeter.Amin..

SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN..

rabbim kabul etsin dualarımı yaptım

Rabbim cümlemizin dualarını kabul eylesin inşallah

Hayırlı CUMALAR

dualarımız yapılmıştır Allah kabul etsin

Geceniz mubarek olsun kardeşler.
Rabbıma şükürler olsun bugünde dualarımı tamamladım.

aleyküm selam
AMİİNN AMİİN
ALLAH kabul etsin...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

19.Şubat. 2010 - Cuma :

Sabah Namazı : 3 .Grup
Öğle Namazı : 4. Grup
İkindi Namazı : 5. Grup
Akşam Namazı : 1. Grup
Yatsı Namazı : 2. Grup

91.EL-BEDİ örneksiz ve emsalsiz alemler yaratan
92.ED-DAR dilediğine bela veren
93.EN-NAFİ dilediği kullarına fayda veren

102 - Tekasür Suresi

Mekke döneminde inmiştir. 8 âyettir. Tekâsür, mal, mülk ve çoluk çocuğun çokluğuyla övünmek demektir.
Bismillâhir Rahmânir Rahîm
1. 2. Çoklukla övünmek sizi, kabirlere varıncaya (ölünceye) kadar oyaladı.

3. Hayır; ileride bileceksiniz!

4. Hayır, Hayır! İleride bileceksiniz!

5. Hayır, kesin olarak bir bilseniz...

6. Andolsun, o cehennemi muhakkak göreceksiniz.

7. Yine andolsun, onu gözünüzle kesin olarak göreceksiniz

8. Sonra o gün, nimetlerden mutlaka hesaba çekileceksiniz?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt