Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (2 Kullanıcı)

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
SelamüN AleyküM

Ben bugün sabah namazından sonra 1,grupdaki kardeşLerim için dua ettim
Rabbim KabuL eder inşaAllaH...HayırLı GünLer...

GEVHER

Yönetici
selamün aleyküm gevher abi...
çok güzel düşünmüşsünüz...
allah c.c razı olsun bende katılmak isterim...
ama benim şu an iş durumum belli degil o yüzden katılamıyorum...
eger işten ayrılırsam bir daha siteye giremem yeni bir iş bulana kadar...
o yüzden kimsenin hakkı altında kalmak istemiyorum. allah sizin dualarınıza kabul etsin inşallah...
selam ve dua ile..

ve aleykümselam Gülüm.se kardeşimiz...

Siz hele bir katılın dua grubumuza , bizleri mutlu edin.
Bu duaların lezzetinden , berektinden faydalanın.
Rabbimiz kolaylıklar verecektir size.

Ve darda olan kardeşini yarı yolda bırakmak biz mülümanlara yakışmaz.
Rabbimiz size hayırlı rızık kapıları nasip etsin , ancak işten ayrılma durumu gerçekleşirse o zaman biliriz ki Gülüm.se kardeşimiz mecburiyetten giremiyor foruma ,nasıl çıkarırız sizi listemizden ...:a11:

Ekleyelim mi sizi de listemize ? :a21:

GEVHER

Yönetici

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,
bende 1.grup için dua ettim.allah kabul etsin inşallah.

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
10.Ocak.2010 Salı - Öğle Namazında Dua edilecek kardeşlerimiz ( 2. GRUP ) :

CEMALDURRA
KARDELEN1711
BERAT05
CEMAL-İ HİLAL
BİR_UMUT

Öğle namazına kadar arada çektiğimiz tesbihler , ettiğimiz dualar, okuduğumuz esmalar inşaAllah 2. gruba niyetlenilecek , öğle namazında Rabbimize 2. gruptaki kardeşlerimizin adıyla sunacağız.

NOT :

Hazırlamış olduğumuz Genel Dua ve Kardeşlerimizin kişisel dua istekleri ilk sayfada yer almaktadır.

Selamun Aleyküm,

Öğle namazı yaklaşıyor, bizim bulunduğumuz bölgede 20 dk kadar kaldı...
2. grup olarak dualarınızı bekliyoruz... Allah razı olsun...

Allah'a emanet olun...

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam Gülüm.se kardeşimiz...

Siz hele bir katılın dua grubumuza , bizleri mutlu edin.
Bu duaların lezzetinden , berektinden faydalanın.
Rabbimiz kolaylıklar verecektir size.

Ve darda olan kardeşini yarı yolda bırakmak biz mülümanlara yakışmaz.
Rabbimiz size hayırlı rızık kapıları nasip etsin , ancak işten ayrılma durumu gerçekleşirse o zaman biliriz ki Gülüm.se kardeşimiz mecburiyetten giremiyor foruma ,nasıl çıkarırız sizi listemizden ...:a11:

Ekleyelim mi sizi de listemize ? :a21:

yok abi şimdi kalsın ama iş düzenim normala dönsün o zaman katılacagım abi...
şimdi namazlarımı bile kılamıyorum. dogru düzgün. o kadar insanın vebalini taşıyamam ben...
genede allah c.c razı olsun...

GEVHER

Yönetici

Selamun Aleyküm,

Öğle namazı yaklaşıyor, bizim bulunduğumuz bölgede 20 dk kadar kaldı...
2. grup olarak dualarınızı bekliyoruz... Allah razı olsun...

Allah'a emanet olun...

ve aleykümselam abimiz...

Evet , hatırlatmamızı yapıp , duamızı ekleyelim inşaAllah.

veee....Dualarımız öğle namazında sizin için geliyor...:a15:

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...

vanda öğle ezanı okunuyor şuan.
okunan ezanlar sonrası ve birazdan kılacağımız öğle namazı sonrası
2. gruptaki :
CEMALDURRA
KARDELEN1711
BERAT05
CEMAL-İ HİLAL
BİR_UMUT

kardeşlerimiz için özel olarak el açıp dualar edeceğiz inşallah.
rabbim şimdiden kabul buyursun inşallah..

selam ve dua ile

GEVHER

Yönetici
12.Ocak.2010 Salı - Öğle Namazında Dua edilecek kardeşlerimiz ( 2. GRUP ) :

CEMALDURRA
KARDELEN1711
BERAT05
CEMAL-İ HİLAL
BİR_UMUT

Bismillahirrahmanirrahim …

Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd ; Resul-i Zişan Efendimize , âl ve ashabına salat ve selam olsun.

Allah’tan başka ibadete layık ilah yoktur. O tektir. O’nun ortağı yoktur. Mülk O’nundur. Hamd O’nadır. O her şeye kadirdir.

Allah’ım ! Sen, benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum .Gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediğim kötülüklerin şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak Sensin.

Ey bütün ihtiyaçları karşılayan ; Ey bütün belâları def eden ; Ey her duâya icâbet eden ; ey merhamet edenlerin en merhametlisi olan Rabbimiz! Rahmetinle, merhametinle duâlarımızı kabul eyle!

Sen bizleri kendine layık Kul , Habibine layık Ümmet eyle.
Bizlere verdiğin dünya hayatlarını , Kur’an-ı Kerim ve Efendimizin Sünnetleri doğrutusunda yaşayarak , Senin rızanı kazanmayı nasip et.
Rabbim , Senden ,biz kullarına hem dünyada hem de ahirette tüm sevdiklerimizle beraber Cennet hayatını yaşatmanı diliyoruz.
Tüm insanlığı lütfunla hidayet etmeni , Sana Kul olma şerefini tüm insanlara bahşetmeni diliyoruz.

Bizlere , ailemize , İslamiyet.gen.tr ailesine , tüm Müslüman alemine Şefkat ve merhametinle muamele et ; bizleri Senden başka kimselere muhtaç etme ; sağlık ve afiyet nasip et ; hayırlı rızık kapıları aç ve helal rızkı kolaylıkla kazanmayı nasip et , rızkımıza bereket ihsan et, verdiğin mal-mülk ile Sana layık kul olma şerifini bahşet .

Ailelerimize huzur ve mutluluk ver , Senin sevgin ile anlam kazanan yuvalarda yaşamayı nasip et .

Evli kardeşlerimizin yuvalarına Senin muhabbetinden yağdır , çocuk isteyenlere hayırlı ve sağlıklı çocuklar nasip et , tüm aile bireylerine Senin rızanı kazanacak ameller işlemeyi nasip et.

Bekar kardeşlerimize ,eğer haklarında hayırlı ise Senin sevdiğin ve razı olduğun kullarla evlenmeyi , Senin hükmünün geçtiği yuvalar kurmayı , Efendimizin rehberliğinde bir aile hayatı yaşamayı nasip et.

Hastalarımıza şifa ver , dertlilerimize deva ver.

Bizleri yoklukla , sıkıntıyla , hastalıkla , yalnızlıkla imtihan etme Rabbim.
Biz kulların zayıfız ; zorluklar karşısında isyan edebilir , nefsimize uyup Hakk yoldan her an çıkabiliriz. Sen bizleri nefsimizle bir an olsun yalnız bırakma Rabbim.

Tasadan ve hüzünden Sana sığınırız ; acizlikten ve tembellikten de Sana sığınırız ; korkaklıktan ve cimrilikten yine Sana sığınırız ; borca mağlub olmaktan ve düşmanların kahrından da yine Sana sığınırız .

Dünyanın dört bir köşesinde senin yardımına muhtaç ve yardımı yalnız Senden isteyen kulların var. Sen tüm kullarının imdadına yetiş.
Efendimizden öğrendik ki : '' Kendi nefsi için istediğini , din kardeşi için de istemeyen bizden değildir.''
Bu nedenle kendimiz için istediğimiz tüm güzellikleri , adını bilmediğimiz- yüzünü görmediğimiz dünyanın dört bir yanında ki tüm din kardeşlerimiz için de istiyoruz ve biliyoruz ki Senin hazinen sonsuzdur .

İlmimizi artır ve bizlere hidayet verdikten sonra kalplerimizi bir daha kaydırma.

Senden sürpriz hayırlar diler ve beklenmedik şerlerden Sana sığınırız.
Allahım, Senden, imanda sıhhat, güzel ahlâkla bezenmiş iman, arkasından felah gelecek bir başarı, katından rahmet ve afiyet ; nezdinden mağfiret ve niyaz istiyoruz.

İmanı bize sevdir ve onu kalblerimizde tezyin et; küfrü, fıskı ve isyanı bize çirkin göster ve bizi rüşde erenlerden eyle.

Senden, Seninle doygunluğa ulaşmış, Seninle karşılaşacağına inanan, kazana razı ve verdiğine kanaat eden bir nefis istiyoruz.

Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymayan nefisten ve icabet edilmeyen duadan Sana sığınırız.

İşlediğimiz ve işlemediğimiz amellerin şerrinden ; bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sana sığınırız.

Nimetinin zevalinden, afiyetinin değişmesinden, azabının ansızın gelip çatmasından ve gazabına sebeb olacak şeylerden Sana sığınırız.

Bizleri yücelt, eksikliğimizi gider, rızık ihsan et, salih amellere ve güzel ahlâka ilet; zira bunların salih olanına ancak Sen ulaştırır, kötülerinden de ancak Sen alıkoyarsın.

Sen adı anılmaya en lâyık olansın; ibadet edilmeye ancak Sen lâyıksın.
Sen, yardım istenilenlerin en çok yardım edeni, güç ve saltanat sahiplerinin en şefkatlisi; kapısında birşeyler dilenilenlerin en cömerdi ve verenlerin en eli açığısın.

Dualarımızı kabul et , isteklerimizi en güzel şekilde bizlere nasip et.

AMİN…

NOT: Kardeşlerimizin kişisel dua istekleri ilk sayfada yer almaktadır.

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
Gülşahh kardeşim , foruma ya da internete sadece haftasonları mı girebiliyorsunuz ?
Bu konuda eğer sakıncası yoksa bizleri bilgilendirirseniz sevinirim.

çoğunlukla hafta sonları girebiliyorum okula gitmediğim günlerde ancak girebilirim :( o günlerde pazartesi ve salı ancak çarşamba perşembe ve cuma stajda oluyorum :(

GEVHER

Yönetici
çoğunlukla hafta sonları girebiliyorum okula gitmediğim günlerde ancak girebilirim :( o günlerde pazartesi ve salı ancak çarşamba perşembe ve cuma stajda oluyorum :(

Sizi listeye ekledim zaten kardeşim.
Sİz mümkün olan her fırsatta yoklama vermeye çalışın da , olmadığınız zamanlarda biz biliriz ki Gülşahh kardeşimiz okulundadır.

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm kardeşim Allah razı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık Rabbim mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun koktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak duaları her iki dünyada kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim.
Geçen mesajda 3 gün girmeyince diye mesaj yazınca çekimse kaldım bazen müsait olmadığım zamanlarda olduğu için:(
ALLAH rızası için Hidayete Ermek İçin (Herkesin HAYIR KAPILARININ AÇILMASI HAYIRLI RIZK KISMET KAPILARI HAYIRLI İŞ KAPILARI dualarının gönül muradlarının kabulu içinde buldukları sıkıntılardan çaresizliklerden kurtulmaları,Rabbim gönlümde olanı hakkımda hayırlı hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı eylesin Rabbim.İçinde bulunduğum sıkıntılardan kurtulup selamete çıkmak engellerin hayırlısıyla ortadan kalkması.Sevdiklerimle ailemle sağlıklı huzurlu bir ömür bu dünyada ve ahirette ALLAH'ın sevdiği razı olduğu kul olmak. Rabbim bu dünyada ve ahirette ALLAH'ın sevdiği razı olduğu kullar olmak gönül muradımın hayırlısıyla olması gönlüme göre hayırlı eş hayırlı çocuklar hayırlı iş kapısı yaşamıma bir düzen bir yön vermek nasip etsin Rabbim hayırlısıyla inşALLAH bütün hastalarımıza hayırlı şifalar günahlarımızın affolması, yüce ALLAHın rızasını kazanmak, bütün dualarımızın kabul olması, hakkımızda ne hayırlısı ile onun olması,yeğenlerimin hayırlısıyla hidayete ermeleri için, evimizde huzur mutluluk hayırlı yaşlar hayırlı ömürler hacca gitmek,sevdiklerimizle hepimizle ailemizle sonsuz dünya ve ahiret saadetine nail olmak )
Ben girmediğim zamanlarda bile listeyi alıp ona göre okuyorum zaten kardeşim Allah kabulAllah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
kusura bakmayın ama bişi sorcam hergün bir gruba dua edilcek değilmi.örnk;bugün 1.grup ertesi gün 2. grup şeklindemi olucak her namazdan sonra dua edilcek değilmi

GEVHER

Yönetici
Selam Aleyküm kardeşim Allah razı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık Rabbim mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun koktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak duaları her iki dünyada kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim.
Geçen mesajda 3 gün girmeyince diye mesaj yazınca çekimse kaldım bazen müsait olmadığım zamanlarda olduğu için:(
ALLAH rızası için Hidayete Ermek İçin (Herkesin HAYIR KAPILARININ AÇILMASI HAYIRLI RIZK KISMET KAPILARI HAYIRLI İŞ KAPILARI dualarının gönül muradlarının kabulu içinde buldukları sıkıntılardan çaresizliklerden kurtulmaları,Rabbim gönlümde olanı hakkımda hayırlı hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı eylesin Rabbim.İçinde bulunduğum sıkıntılardan kurtulup selamete çıkmak engellerin hayırlısıyla ortadan kalkması.Sevdiklerimle ailemle sağlıklı huzurlu bir ömür bu dünyada ve ahirette ALLAH'ın sevdiği razı olduğu kul olmak. Rabbim bu dünyada ve ahirette ALLAH'ın sevdiği razı olduğu kullar olmak gönül muradımın hayırlısıyla olması gönlüme göre hayırlı eş hayırlı çocuklar hayırlı iş kapısı yaşamıma bir düzen bir yön vermek nasip etsin Rabbim hayırlısıyla inşALLAH bütün hastalarımıza hayırlı şifalar günahlarımızın affolması, yüce ALLAHın rızasını kazanmak, bütün dualarımızın kabul olması, hakkımızda ne hayırlısı ile onun olması,yeğenlerimin hayırlısıyla hidayete ermeleri için, evimizde huzur mutluluk hayırlı yaşlar hayırlı ömürler hacca gitmek,sevdiklerimizle hepimizle ailemizle sonsuz dünya ve ahiret saadetine nail olmak )
Ben girmediğim zamanlarda bile listeyi alıp ona göre okuyorum zaten kardeşim Allah kabulAllah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

O zaman sizi de listeye ekliyorum , değil mi...

İnsanız , elbette ki manilerimiz olabilir.
Tek ricamız mazeretinizi bizlere önce ya da sonra belirtmeniz.

Ayrıca biliyoruz ki rahatsızlığınız nedeniyle bazen foruma giremeyebiliyorsunuz.
Yani olası mazeretinizi zaten biliyoruz aslında... :a21:

GEVHER

Yönetici
kusura bakmayın ama bişi sorcam hergün bir gruba dua edilcek değilmi.örnk;bugün 1.grup ertesi gün 2. grup şeklindemi olucak her namazdan sonra dua edilcek değilmi

Değerli kardeşim .

Siz bizi takip edin , zaten sistemi çok iyi kavrayacaksınız.

Bugün sabah namazında 1. gruba dua ettik ; öğle namaıznda 2. gruba dua ediyoruz ; ikindi namazında 3. gruba - akşam namazında 4. gruba - yatsı namazında ise 5. gruba dua edeceğiz inşaAllah.

Yani hergün her kardeşimiz için mutlaka dua ediyoruz.:a26:

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli kardeşim .

Siz bizi takip edin , zaten sistemi çok iyi kavrayacaksınız.

Bugün sabah namazında 1. gruba dua ettik ; öğle namaıznda 2. gruba dua ediyoruz ; ikindi namazında 3. gruba - akşam namazında 4. gruba - yatsı namazında ise 5. gruba dua edeceğiz inşaAllah.

Yani hergün her kardeşimiz için mutlaka dua ediyoruz.:a26:

hımm tamam şimdi anlamak nasip oldu :) şimdi 2. gruba dua etmeye gitcem inşALLAH ALLAH razı olsun

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
12/01/2010 1.GÜN
sabah namazı : 1.grup
öğLe namazı : 2.grup
ikindi namazı : 3.grup
akşam namazı : 4.grup
yatsı namazı : 5. grup

13/01/2010 2.GÜN
sabah namazı : 2.grup
öğLe namazı : 3.grup
ikindi namazı : 4.grup
akşam namazı : 5.grup
yatsı namazı : 1. grup

14/01/2010 3.GÜN

sabah namazı : 3.grup
öğLe namazı : 4.grup
ikindi namazı : 5.grup
akşam namazı : 1.grup
yatsı namazı : 2.grup

15/01/2010 4.GÜN

sabah namazı : 4.grup
öğLe namazı : 5.grup
ikindi namazı : 1.grup
akşam namazı : 2.grup
yatsı namazı : 3.grup

16/01/2010 5.GÜN BİTİŞ

sabah namazı : 5.grup
öğLe namazı : 1.grup
ikindi namazı : 3.grup
akşam namazı : 2.grup
yatsı namazı : 4.grup

ORTAK BİGÜNDE DUASI YAPILACAK SANIRSAM ONUN TARİHİNİ BİLMİYORUM BEN BÖYLE Bİ TABLO ÇIKARDIM SIRALAMA BU ŞEKİLDE YANILMIYORSAM....

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Allah kabul etsin ...

takipteyim inş..ki giremesem de siteye liste elimde ;)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt