Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (1 Kullanıcı)

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykümselam kardeşim.

Hemen ekliyorum sizi de listemize.
Siz duanızı edin , bizlere yoklamayı akşam da verebilirsiniz , kabulümüzdür.

Hayırlı geceler.

Sağolunuz,Rabbim sizden razı olsun kardeşim.
Rabbıma hamdolsun,hergün saat 05 te ayaktayım kardeşim,edecem dualarımı inşaallah.
Sizede hayırlı geceler.

berat05

Yönetici
esselamün aleyküm

esselamün aleyküm

5.grup kardeşlerime ve burdaki tüm kardeşlerimiz için duasını yaptım
Allah c.c. kabul eylesin inşallah

GEVHER KARDEŞİM NASİPSE SABAH NAMAZINDADA SİZLER İÇİN DUA EDECEĞİZ İNŞALLAH

Selam ve Dua ile

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Cemaldurra:Allah razı olsun isminizi 2.gruba dahil ettik forum sayfaları içinde açıklama var
genellikle buna uygun hareket etmeyi düşünüyoruz ama siz kendinize uygun bir tarz belirlerseniz o da olur tabii ki...

tüm dualara aminn...

takip etmeye çalışacağım ama her gece mutlaka herkesi duama alacağım inş ...

GEVHER

Yönetici
Bismillahirrahmanirrahim...

Bismillahirrahmanirrahim...

12.Ocak.2010 Salı - Sabah Namazında dua edeceğimiz kardeşlerimiz :

GEVHER
_YUSUF_
DENİZ YILDIZI
KÖRDÜĞÜM
GÜLSENGÜL

Bismillahirrahmanirrahim …

Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd ; Resul-i Zişan Efendimize , âl ve ashabına salat ve selam olsun.

Allah’tan başka ibadete layık ilah yoktur. O tektir. O’nun ortağı yoktur. Mülk O’nundur. Hamd O’nadır. O her şeye kadirdir.

Allah’ım ! Sen, benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum .Gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediğim kötülüklerin şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak Sensin.

Ey bütün ihtiyaçları karşılayan ; Ey bütün belâları def eden ; Ey her duâya icâbet eden ; ey merhamet edenlerin en merhametlisi olan Rabbimiz! Rahmetinle, merhametinle duâlarımızı kabul eyle!

Sen bizleri kendine layık Kul , Habibine layık Ümmet eyle.
Bizlere verdiğin dünya hayatlarını , Kur’an-ı Kerim ve Efendimizin Sünnetleri doğrutusunda yaşayarak , Senin rızanı kazanmayı nasip et.
Rabbim , Senden ,biz kullarına hem dünyada hem de ahirette tüm sevdiklerimizle beraber Cennet hayatını yaşatmanı diliyoruz.
Tüm insanlığı lütfunla hidayet etmeni , Sana Kul olma şerefini tüm insanlara bahşetmeni diliyoruz.

Bizlere , ailemize , İslamiyet.gen.tr ailesine , tüm Müslüman alemine Şefkat ve merhametinle muamele et ; bizleri Senden başka kimselere muhtaç etme ; sağlık ve afiyet nasip et ; hayırlı rızık kapıları aç ve helal rızkı kolaylıkla kazanmayı nasip et , rızkımıza bereket ihsan et, verdiğin mal-mülk ile Sana layık kul olma şerifini bahşet .

Ailelerimize huzur ve mutluluk ver , Senin sevgin ile anlam kazanan yuvalarda yaşamayı nasip et .

Evli kardeşlerimizin yuvalarına Senin muhabbetinden yağdır , çocuk isteyenlere hayırlı ve sağlıklı çocuklar nasip et , tüm aile bireylerine Senin rızanı kazanacak ameller işlemeyi nasip et.

Bekar kardeşlerimize ,eğer haklarında hayırlı ise Senin sevdiğin ve razı olduğun kullarla evlenmeyi , Senin hükmünün geçtiği yuvalar kurmayı , Efendimizin rehberliğinde bir aile hayatı yaşamayı nasip et.

Hastalarımıza şifa ver , dertlilerimize deva ver.

Bizleri yoklukla , sıkıntıyla , hastalıkla , yalnızlıkla imtihan etme Rabbim.
Biz kulların zayıfız ; zorluklar karşısında isyan edebilir , nefsimize uyup Hakk yoldan her an çıkabiliriz. Sen bizleri nefsimizle bir an olsun yalnız bırakma Rabbim.

Tasadan ve hüzünden Sana sığınırız ; acizlikten ve tembellikten de Sana sığınırız ; korkaklıktan ve cimrilikten yine Sana sığınırız ; borca mağlub olmaktan ve düşmanların kahrından da yine Sana sığınırız .

Dünyanın dört bir köşesinde senin yardımına muhtaç ve yardımı yalnız Senden isteyen kulların var. Sen tüm kullarının imdadına yetiş.
Efendimizden öğrendik ki : '' Kendi nefsi için istediğini , din kardeşi için de istemeyen bizden değildir.''
Bu nedenle kendimiz için istediğimiz tüm güzellikleri , adını bilmediğimiz- yüzünü görmediğimiz dünyanın dört bir yanında ki tüm din kardeşlerimiz için de istiyoruz ve biliyoruz ki Senin hazinen sonsuzdur .

İlmimizi artır ve bizlere hidayet verdikten sonra kalplerimizi bir daha kaydırma.

Senden sürpriz hayırlar diler ve beklenmedik şerlerden Sana sığınırız.
Allahım, Senden, imanda sıhhat, güzel ahlâkla bezenmiş iman, arkasından felah gelecek bir başarı, katından rahmet ve afiyet ; nezdinden mağfiret ve niyaz istiyoruz.

İmanı bize sevdir ve onu kalblerimizde tezyin et; küfrü, fıskı ve isyanı bize çirkin göster ve bizi rüşde erenlerden eyle.

Senden, Seninle doygunluğa ulaşmış, Seninle karşılaşacağına inanan, kazana razı ve verdiğine kanaat eden bir nefis istiyoruz.

Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymayan nefisten ve icabet edilmeyen duadan Sana sığınırız.

İşlediğimiz ve işlemediğimiz amellerin şerrinden ; bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sana sığınırız.

Nimetinin zevalinden, afiyetinin değişmesinden, azabının ansızın gelip çatmasından ve gazabına sebeb olacak şeylerden Sana sığınırız.

Bizleri yücelt, eksikliğimizi gider, rızık ihsan et, salih amellere ve güzel ahlâka ilet; zira bunların salih olanına ancak Sen ulaştırır, kötülerinden de ancak Sen alıkoyarsın.

Sen adı anılmaya en lâyık olansın; ibadet edilmeye ancak Sen lâyıksın.
Sen, yardım istenilenlerin en çok yardım edeni, güç ve saltanat sahiplerinin en şefkatlisi; kapısında birşeyler dilenilenlerin en cömerdi ve verenlerin en eli açığısın.

Dualarımızı kabul et , isteklerimizi en güzel şekilde bizlere nasip et.

AMİN…

NOT :
Kardeşlerimizin istedikleri kişisel dualar ilk sayfada yer almaktadır. Bu şekilde kendileri için dua edilmesini istemektedirler.

berat05

Yönetici
esselamün aleyküm

esselamün aleyküm

Hayır ve bereketli sabahlar diliyorum tüm kardeşlerime

Gevher kardeşim hem sizin gruba hem cümlemize sabah namazından sonra sizin yazdığınız gibi dua ettim...Öylesine güzel dua hazırlanmış ki Allah c.c. razı olsun
Rabbim kabul eylesin inşallah bu güzel duayı...

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
bugun başlıyomuşuz iyikim bakmışım birazcık geç baktım ama olsun duamı ettim 1.gurup için ALAH cc kabul eylesin.

Ailelerimize huzur ve mutluluk ver , Senin sevgin ile anlam kazanan yuvalarda yaşamayı nasip et .

"""Evli kardeşlerimizin yuvalarına Senin muhabbetinden yağdır , çocuk isteyenlere hayırlı ve sağlıklı çocuklar nasip et , tüm aile bireylerine Senin rızanı kazanacak ameller işlemeyi nasip et.

Bekar kardeşlerimize ,eğer haklarında hayırlı ise Senin sevdiğin ve razı olduğun kullarla evlenmeyi , Senin hükmünün geçtiği yuvalar kurmayı , Efendimizin rehberliğinde bir aile hayatı yaşamayı nasip et."""

milyonkere amiiiiiiiiiinnnnn hepsi çok güzledi de bunlar daha bi dikkattimi çekti ALLAH cc kaabul buyurup kaderimize yazsın inşALLAH

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamüaleykum...

Esselamüaleykum...

Allah CC. ettiğimiz dualarımızı kabul edilen dualar arasına alsın inşallah...
HAyırlı ve bereketli sabahlar....

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,

Sabah namazında vazifemizai ifa etmeye çalıştık özelde 1.grup genelde tüm kardeşlerimiz ve dünya müslümanları için Rabbimize niyazda bulunduk...
Allah kabul ettiği dualar arasına dahil etsin inşaallah...

Allah'a emanet olun...

GEVHER

Yönetici
Hayır ve bereketli sabahlar diliyorum tüm kardeşlerime

Gevher kardeşim hem sizin gruba hem cümlemize sabah namazından sonra sizin yazdığınız gibi dua ettim...Öylesine güzel dua hazırlanmış ki Allah c.c. razı olsun
Rabbim kabul eylesin inşallah bu güzel duayı...

bugun başlıyomuşuz iyikim bakmışım birazcık geç baktım ama olsun duamı ettim 1.gurup için ALAH cc kabul eylesin.

"""Evli kardeşlerimizin yuvalarına Senin muhabbetinden yağdır , çocuk isteyenlere hayırlı ve sağlıklı çocuklar nasip et , tüm aile bireylerine Senin rızanı kazanacak ameller işlemeyi nasip et.

Bekar kardeşlerimize ,eğer haklarında hayırlı ise Senin sevdiğin ve razı olduğun kullarla evlenmeyi , Senin hükmünün geçtiği yuvalar kurmayı , Efendimizin rehberliğinde bir aile hayatı yaşamayı nasip et."""

milyonkere amiiiiiiiiiinnnnn hepsi çok güzledi de bunlar daha bi dikkattimi çekti ALLAH cc kaabul buyurup kaderimize yazsın inşALLAH

Allah CC. ettiğimiz dualarımızı kabul edilen dualar arasına alsın inşallah...
HAyırlı ve bereketli sabahlar....

SELAMÜN ALEYKÜM RABİM DUALLARIMIZI KABUL EYLESİN.HAYIRLARA VESİLE OLUR İNŞAALLAH.SELAM VE DUA iLE

Selamun Aleyküm,

Sabah namazında vazifemizai ifa etmeye çalıştık özelde 1.grup genelde tüm kardeşlerimiz ve dünya müslümanları için Rabbimize niyazda bulunduk...
Allah kabul ettiği dualar arasına dahil etsin inşaallah...

Allah'a emanet olun...

Allah kabul eylesin...

Amin....

Bizim çalışkan öğrencilerimiz , ödevlerini yapmışlar da hemen kontrol ettiriyorlar... Aferin size , aynen böyle devam...:a01:

Rabbim hepinizden razı olsun....

Genel duamızı da ilk sayfaya ekliyorum , ki sonradan bulup okumak zor olmasın.

hatice1007

Kayıtlı Kullanıcı
Allah kabul eylesin bende elimden geldiğince dua ettim 1.gruptaki arkadaşlarimiz için

GEVHER

Yönetici
10.Ocak.2010 Salı - Öğle Namazında Dua edilecek kardeşlerimiz ( 2. GRUP ) :

CEMALDURRA
KARDELEN1711
BERAT05
CEMAL-İ HİLAL
BİR_UMUT

Öğle namazına kadar arada çektiğimiz tesbihler , ettiğimiz dualar, okuduğumuz esmalar inşaAllah 2. gruba niyetlenilecek , öğle namazında Rabbimize 2. gruptaki kardeşlerimizin adıyla sunacağız.

NOT :

Hazırlamış olduğumuz Genel Dua ve Kardeşlerimizin kişisel dua istekleri ilk sayfada yer almaktadır.

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,

dua metnini şimdi gördüm, ancak sabah namazımda tüm gruplar adına "hayırlı işler, hayırlı eşler, hayırlı nesiller" için, günahlarımızın af olması için dua ettim. Rabbim kabul eder inşAllah,

selam ve dua ile, hayırlı günler

GEVHER

Yönetici
selamün aleyküm,

dua metnini şimdi gördüm, ancak sabah namazımda tüm gruplar adına "hayırlı işler, hayırlı eşler, hayırlı nesiller" için, günahlarımızın af olması için dua ettim. Rabbim kabul eder inşAllah,

selam ve dua ile, hayırlı günler

Ve aleykümselam kardeşim..

Biz genel bir dua hazırlayalım dedik.
Ancak sizler istediğiniz şekilde dua etmekte serbestsiniz , zira önemli olan duanın içtenliğidir. :a12:
Rabbim razı olsun dualarınızda bizlere yer verdiğiniz için.

Hayırlı günler.

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...

allah celle celalüh ibadetlerimizi ve bu sabah yaptığımız bütün duaları ulu dergahında kabul buyursun inşallah...
birinci gruptaki Gevher kardeşimiz Yusuf kardeşimiz Deniz yıldızı kardeşim, Kördüğüm kardeşim ve Gülsengül kardeşim için yürekten dualar yaptım bende..
Rabbim yüreklerinizden geçen güzel şeylerin hayırlı olanlarını en kısa zamanda sizlere nasip etsin inşallah.... amin...

gevher kardeşim. bende elimden geldiğince yoklamalara katılıp bu hasasiyete iltica etmeyi düşünüyorum. ama olurda dünyevi sıkıntılardan dolayı bir gün bildiremezsek ne olur haklarınızı helal edin ve bizi hemen dualarınızdan çıkarmayın...
inşallah artık sürekli bir alışkanlık olur hep duacı oluruz birbirimize...
,
allah celle celalüh sizlerden razı olsun...Mümin Ve Müheymin olana emanet olun...

selam ve dua ile

GEVHER

Yönetici
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...

allah celle celalüh ibadetlerimizi ve bu sabah yaptığımız bütün duaları ulu dergahında kabul buyursun inşallah...
birinci gruptaki Gevher kardeşimiz Yusuf kardeşimiz Deniz yıldızı kardeşim, Kördüğüm kardeşim ve Gülsengül kardeşim için yürekten dualar yaptım bende..
Rabbim yüreklerinizden geçen güzel şeylerin hayırlı olanlarını en kısa zamanda sizlere nasip etsin inşallah.... amin...

gevher kardeşim. bende elimden geldiğince yoklamalara katılıp bu hasasiyete iltica etmeyi düşünüyorum. ama olurda dünyevi sıkıntılardan dolayı bir gün bildiremezsek ne olur haklarınızı helal edin ve bizi hemen dualarınızdan çıkarmayın...
inşallah artık sürekli bir alışkanlık olur hep duacı oluruz birbirimize...
,
allah celle celalüh sizlerden razı olsun...Mümin Ve Müheymin olana emanet olun...

selam ve dua ile

ve aleykümselam Mir-Erhan kardeşim...

Öncelikle Rabbim razı olsun , dualarınızda yer verdiğiniz için.

Sizler bu şekilde yazınca ben kendimi '' ÖCÜ '' gibi hissediyorum ama...:a11:

Değerli kardeşlerim , biz bir aileyiz . Ve isteriz ki tüm kardeşlerimiz bu dua platformunda yer alsın.
Ancak daha önce bir çok dua sayfasında olan bir durumu önlemek adına bu yoklama tedbirini düşündük.

Siz önceden mazeretinizi bildirdiğiniz sürece ( örneğin evimde bilgisayar yok internet cafeden girmeye çalışıyorum ; sınav haftam , bu nedenle giremeyebilirim ; iş yeri müsait değil gündüzleri giremeyebilirim gibi ...) sizlerin başımızın üstünde yeri var , nasıl listeden çıkarabiliriz sizi, bunun vebalini nasıl öderiz sonra?

Bu çıkarma olayı sayfaya aklına estiğinde uğrayıp , canı istemediğinde gelmemeyi önlemek içindir.

Mazeretleriniz kabuldur , listede yeriniz daim olur inşaAllah.:a21:

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm gevher abi...
çok güzel düşünmüşsünüz...
allah c.c razı olsun bende katılmak isterim...
ama benim şu an iş durumum belli degil o yüzden katılamıyorum...
eger işten ayrılırsam bir daha siteye giremem yeni bir iş bulana kadar...
o yüzden kimsenin hakkı altında kalmak istemiyorum. allah sizin dualarınıza kabul etsin inşallah...
selam ve dua ile..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt