Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (2 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
Kardeşim benim niyeti uzun diye mi yazmadınız acaba?:a11:

leyla-1

Altın Üye
çok özür dilerim , unutmuşum....:a11:

Hemen ekledim listeye.

Estağfirullah kardeşim olur mu özür hatırlatayım dedim sadece:)Allah hepimizin dualarını kabul etsin hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda bırakmasın Rabbim.
Bende birazdan çıkıyoru listeyi aldım elimden geldiğince dua edeceğim Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin Rabbim.

GEVHER

Yönetici
3. Grupta bulunan kardeşlerim için dua ettim .
Rabbim kabul etsin.

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,

SILA1
SMYYES
MAVCİ
ZÜHRE_
KUR'ANA SEVDALI
LEYLA1

Kardeşlerimizle beraber, dua kampanyamıza katılan tüm kardeşlerimiz ve İslam alemi için yaptığımız duaları Mevla kabul eylesin, inşaallah...

İkindi görevi de yerine getirilmiştir...

Allah'a emanet olun...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Ve Aleykumselam...Ve Rahmetullahi...Ve Berâkatühü...

Ve Aleykumselam...Ve Rahmetullahi...Ve Berâkatühü...

3. Grupta bulunan kardeşlerim için dua ettim .
Rabbim kabul etsin.

Selamun Aleyküm,

SILA1
SMYYES
MAVCİ
ZÜHRE_
KUR'ANA SEVDALI
LEYLA1

Kardeşlerimizle beraber, dua kampanyamıza katılan tüm kardeşlerimiz ve İslam alemi için yaptığımız duaları Mevla kabul eylesin, inşaallah...

İkindi görevi de yerine getirilmiştir...

Allah'a emanet olun...

Allah CC. ebeden razı olsun...
Rabbim bizleri maddi ve manevi darda bırakmasın...
Rabbim bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Rabbim hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Rabbim bizleri cemalini görmeyi ve Cennette sevdiklerimizle beraber olmayı nasip etsin...
AMİNNN...

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
3.grubdaki kardeşLerimin duaLarınız kabuL oLur inşaAllah

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
3.Grup :

Sıla1 : SILA kardeşimiz için......'' ALLAHIM kardeşimizin,eşinin, ailesinin ahlakını Kuran ahlakı eyle. kul hakkı sahiplerinin kardeşimizi affetmesini nasip eyle. eğer kardeşimizin ailesinin haklarında hayırlı ise aklen bedenen ve ruhen hayırlı bir evlat daha nasip eyle. eşiyle arasındaki sevgi, saygı, merhamet, anlayış, hoşgörünün artmasını iki cihanda da mutlu olabilmeyi nasip eyle. ''
Smyyes
Mavci :..........'' Allah CC. hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Bugünümüzü dünden yarımızı bugünden daha hayırlı ve güzel kılsın...
Bizleri maddi ve manevi darda bırakmasın...
Bizi bir an bile olsa bize bırakmasın...
Bizlere iki dünya saadeti versin Yüce Rabbimiz... ''
Zühre_ : .......... '' SÖZLÜMÜN bana karşı olan sevgisinin daha da artması NAMAZLARINI AKSATMADAN KILMASI EFENDİMİZİN izinden giderek lezzetlenmesi,el ele RABBİMİN rızasını kazanarak yaşamanın istek ve arzusunun içimize gelmesi ve beraberliğimizin iman aşkıyla güçlenmesi,bu devrin sahabe ailelerinden birinin de bizim ailemiz olması herkese örnek olabilecek mutlu bir yuvamızın olmasıve en kısa zamanda bu yuvanın kurulması engellerin ortadan kalkması sevgimizin daim olması ''
Kur'ana Sevdalı :....... '' Rabbimden ayaklarımın islamda sabit kalması,şuurlu bir müslüman olmak,sıhhat,afiyet içerisinde Rabbımızın dinine,kitabına daha çok hizmet edebilmek ve de hayırlı,huzurlu bir yuva içerisinde,sevdiklerimle beraber olmak,hayır muradımın gerçekleşmesi ''
Leyla-1.........ALLAH rızası için Hidayete Ermek İçin (Herkesin HAYIR KAPILARININ AÇILMASI HAYIRLI RIZK KISMET KAPILARI HAYIRLI İŞ KAPILARI dualarının gönül muradlarının kabulu içinde buldukları sıkıntılardan çaresizliklerden kurtulmaları,Rabbim gönlümde olanı hakkımda hayırlı hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı eylesin Rabbim.İçinde bulunduğum sıkıntılardan kurtulup selamete çıkmak engellerin hayırlısıyla ortadan kalkması.Sevdiklerimle ailemle sağlıklı huzurlu bir ömür bu dünyada ve ahirette ALLAH'ın sevdiği razı olduğu kul olmak. Rabbim bu dünyada ve ahirette ALLAH'ın sevdiği razı olduğu kullar olmak gönül muradımın hayırlısıyla olması gönlüme göre hayırlı eş hayırlı çocuklar hayırlı iş kapısı yaşamıma bir düzen bir yön vermek nasip etsin Rabbim hayırlısıyla inşALLAH bütün hastalarımıza hayırlı şifalar günahlarımızın affolması, yüce ALLAHın rızasını kazanmak, bütün dualarımızın kabul olması, hakkımızda ne hayırlısı ile onun olması,yeğenlerimin hayırlısıyla hidayete ermeleri için, evimizde huzur mutluluk hayırlı yaşlar hayırlı ömürler hacca gitmek,sevdiklerimizle hepimizle ailemizle sonsuz dünya ve ahiret saadetine nail olmak

Allahım kabul etsin inşallah
diğer gruplardaki kardeşlerim Allahım sizlerinde dualarını kabul etsin günahlarınızı affetsin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim …

Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd ; Resul-i Zişan Efendimize , âl ve ashabına salat ve selam olsun.

Allah’tan başka ibadete layık ilah yoktur. O tektir. O’nun ortağı yoktur. Mülk O’nundur. Hamd O’nadır. O her şeye kadirdir.

Allah’ım ! Sen, benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum .Gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediğim kötülüklerin şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak Sensin.

Ey bütün ihtiyaçları karşılayan ; Ey bütün belâları def eden ; Ey her duâya icâbet eden ; ey merhamet edenlerin en merhametlisi olan Rabbimiz! Rahmetinle, merhametinle duâlarımızı kabul eyle!

Sen bizleri kendine layık Kul , Habibine layık Ümmet eyle.
Bizlere verdiğin dünya hayatlarını , Kur’an-ı Kerim ve Efendimizin Sünnetleri doğrutusunda yaşayarak , Senin rızanı kazanmayı nasip et.
Rabbim , Senden ,biz kullarına hem dünyada hem de ahirette tüm sevdiklerimizle beraber Cennet hayatını yaşatmanı diliyoruz.
Tüm insanlığı lütfunla hidayet etmeni , Sana Kul olma şerefini tüm insanlara bahşetmeni diliyoruz.

Bizlere , ailemize , İslamiyet.gen.tr ailesine , tüm Müslüman alemine Şefkat ve merhametinle muamele et ; bizleri Senden başka kimselere muhtaç etme ; sağlık ve afiyet nasip et ; hayırlı rızık kapıları aç ve helal rızkı kolaylıkla kazanmayı nasip et , rızkımıza bereket ihsan et, verdiğin mal-mülk ile Sana layık kul olma şerifini bahşet .

Ailelerimize huzur ve mutluluk ver , Senin sevgin ile anlam kazanan yuvalarda yaşamayı nasip et .

Evli kardeşlerimizin yuvalarına Senin muhabbetinden yağdır , çocuk isteyenlere hayırlı ve sağlıklı çocuklar nasip et , tüm aile bireylerine Senin rızanı kazanacak ameller işlemeyi nasip et.

Bekar kardeşlerimize ,eğer haklarında hayırlı ise Senin sevdiğin ve razı olduğun kullarla evlenmeyi , Senin hükmünün geçtiği yuvalar kurmayı , Efendimizin rehberliğinde bir aile hayatı yaşamayı nasip et.

Hastalarımıza şifa ver , dertlilerimize deva ver.

Bizleri yoklukla , sıkıntıyla , hastalıkla , yalnızlıkla imtihan etme Rabbim.
Biz kulların zayıfız ; zorluklar karşısında isyan edebilir , nefsimize uyup Hakk yoldan her an çıkabiliriz. Sen bizleri nefsimizle bir an olsun yalnız bırakma Rabbim.

Tasadan ve hüzünden Sana sığınırız ; acizlikten ve tembellikten de Sana sığınırız ; korkaklıktan ve cimrilikten yine Sana sığınırız ; borca mağlub olmaktan ve düşmanların kahrından da yine Sana sığınırız .

Dünyanın dört bir köşesinde senin yardımına muhtaç ve yardımı yalnız Senden isteyen kulların var. Sen tüm kullarının imdadına yetiş.
Efendimizden öğrendik ki : '' Kendi nefsi için istediğini , din kardeşi için de istemeyen bizden değildir.''
Bu nedenle kendimiz için istediğimiz tüm güzellikleri , adını bilmediğimiz- yüzünü görmediğimiz dünyanın dört bir yanında ki tüm din kardeşlerimiz için de istiyoruz ve biliyoruz ki Senin hazinen sonsuzdur .

İlmimizi artır ve bizlere hidayet verdikten sonra kalplerimizi bir daha kaydırma.

Senden sürpriz hayırlar diler ve beklenmedik şerlerden Sana sığınırız.
Allahım, Senden, imanda sıhhat, güzel ahlâkla bezenmiş iman, arkasından felah gelecek bir başarı, katından rahmet ve afiyet ; nezdinden mağfiret ve niyaz istiyoruz.

İmanı bize sevdir ve onu kalblerimizde tezyin et; küfrü, fıskı ve isyanı bize çirkin göster ve bizi rüşde erenlerden eyle.

Senden, Seninle doygunluğa ulaşmış, Seninle karşılaşacağına inanan, kazana razı ve verdiğine kanaat eden bir nefis istiyoruz.

Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymayan nefisten ve icabet edilmeyen duadan Sana sığınırız.

İşlediğimiz ve işlemediğimiz amellerin şerrinden ; bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sana sığınırız.

Nimetinin zevalinden, afiyetinin değişmesinden, azabının ansızın gelip çatmasından ve gazabına sebeb olacak şeylerden Sana sığınırız.

Bizleri yücelt, eksikliğimizi gider, rızık ihsan et, salih amellere ve güzel ahlâka ilet; zira bunların salih olanına ancak Sen ulaştırır, kötülerinden de ancak Sen alıkoyarsın.

Sen adı anılmaya en lâyık olansın; ibadet edilmeye ancak Sen lâyıksın.
Sen, yardım istenilenlerin en çok yardım edeni, güç ve saltanat sahiplerinin en şefkatlisi; kapısında birşeyler dilenilenlerin en cömerdi ve verenlerin en eli açığısın.

Dualarımızı kabul et , isteklerimizi en güzel şekilde bizlere nasip et.

AMİN…

amin amin aminn emeğinize, gönlünüze, ağzınıza sağlık kardeşlerim.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

SILA1
SMYYES
MAVCİ
ZÜHRE_
KUR'ANA SEVDALI
LEYLA1

ikindi namazının ardından görevimi yerine getirdim, ALLAH kabul etsin...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

SILA1
SMYYES
MAVCİ
ZÜHRE_
KUR'ANA SEVDALI
LEYLA1

ikindi namazının ardından görevimi yerine getirdim, ALLAH kabul etsin...

3.grubdaki kardeşLerimin duaLarınız kabuL oLur inşaAllah

Allahım kabul etsin inşallah
diğer gruplardaki kardeşlerim Allahım sizlerinde dualarını kabul etsin günahlarınızı affetsin.

Allah CC. ebeden razı olsun...
Rabbim bizleri maddi ve manevi darda bırakmasın...
Rabbim bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Rabbim hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Rabbim bizleri cemalini görmeyi ve Cennette sevdiklerimizle beraber olmayı nasip etsin...
AMİNNN...

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamualeyküm..
Çok güzel bir uygulama olmuş,maşallah Rabbim bizleri de nasiplendirsin inşaAllah..
Şu sıralar benimde o kadar çok duaya ihtiyacım var ki, bunu dille anlatamam..
İzninizle Gevher abimiz, bende katılmak istiyorum.. hem dua edenlerden hemde dua alanlardan olmak ..

Evlilik yolunda ilerlediğim şu günlerde Rabbim sarpasaran ev meselesini kalpler kırılmadan halletmemizi nasip eylesin inşaAllah.Rahman Ve Rahim olan Allahım, Nişanlımın kalbini benden benim kalbimi ondan çevirmesin ..
Yüce Rab Bizi ona yakın tutacak bir evlilik nasip etsin,ondan alıkoymayacak evlilikle hediyelendirsin inşaAllah.
Tüm müslüman kardeşlerimize hidayet ve sağlık versin Yüce Rabbim..

Yüreklere dillere sağlık değerli dostlar.

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
ikindi namazımda 3.gurup arkadaşlar için görevimi yaptım akşama da az kaldı onu yapcam inşALLAH girip habr edemeyebilirim.ALLAH cc emanet olun

kardelen1711

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın ızniyle namazımda gruptaki kardeşlarimin duasını yaptı.Rabbim kabul etsin

kardelen1711

Kayıtlı Kullanıcı
Ben daha önce yazmıştım.gündüz yoklamalara katılamıyorum,ama kardeşlerim sayesinde grupları takip ediyorum.Dilegim yazlmamış sorun olur mu?Selam ve dua ile

GEVHER

Yönetici
12.01.2010 - Salı - Akşam namazında dua edil kardeşlerimiz ( 4. Grup ) :

FERAHHFEZA
AYŞE-RANA
CEYLANTUR
BÜLENTTUNALI
HATİCE1007
[MİHRİBAN]

Kardeşlerimiz için akşam namazında dua ettim , Rabbim kabul etsin.

GEVHER

Yönetici
12.01.2010 Salı - Yatsı Namazında Dua edilecek kardeşlerimiz ( 5. Grup ) :

NUR-U SECDE
SEVDA HAFIZ
MİR-ERHAN
RÜYAM3
GÜLŞAHH
NAZAR57

Not : Kardeşlerimizin kişisel dua istekleri ilk sayfadadır.

[mihriban]

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
evimizdekilezzetler.blogspot.com
12/01/2010 - Salı : 1.gün

sabah namazı : 1.grup
öğle namazı : 2.grup
ilkindi namazı : 3.grup
akşam namazı : 4.grup
yatsı namazı : 5. Grup

Dualarimiz sirasiyla yapilmistir,
Rabb'im duasi kabul olanlardan eylesin insaAllah...Amin...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
12/01/2010 - Salı : 1.gün

sabah namazı : 1.grup
öğle namazı : 2.grup
ilkindi namazı : 3.grup
akşam namazı : 4.grup
yatsı namazı : 5. Grup

Dualarimiz sirasiyla yapilmistir,
Rabb'im duasi kabul olanlardan eylesin insaAllah...Amin...

aynı şekilde gevher kardeşim ..
rabbim kabul eylesin inşaALLAH

_YUSUF_

Yönetici
Dalarımız yapılmıştır.
Mevlam kabul buyursun inşaAllah
Selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt